Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robertod3

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 13:46
Temat postu:

Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Witam serdecznie
Mam taki problem otóż po kupnie Jazza wymieniłem olej z półsyntetyka (jakiś aral 10w40) na castrol magnatec c3 5w40, przejechałem niecałe 2tys km i zauważyłem na bagnecie że stan oleju z 3/4 spadł do minimum na miarce.
Pytanie czy to wina przejścia na rzadszy olej, wina oleju,czy jazzy biorą olej? Samochód ma przejechane 120000km(wszystko wskazuje że przebieg oryginalny) nie wiem ile auto jeździło na tym półsyntetyku w Niemczech.
Co robić czy wymienić na inny olej,lać 5w czy 10w?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 14:21
Temat postu:

Re: Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Robertod3 napisał:
Witam serdecznie
Mam taki problem otóż po kupnie Jazza wymieniłem olej z półsyntetyka (jakiś aral 10w40) na castrol magnatec c3 5w40, przejechałem niecałe 2tys km i zauważyłem na bagnecie że stan oleju z 3/4 spadł do minimum na miarce.
Pytanie czy to wina przejścia na rzadszy olej, wina oleju,czy jazzy biorą olej?


Nie sądzę aby była to wina oleju. Ja przeszedłem kiedyś z nomen omen tego samego Aral 10W40,
na pełny syntetyk Mobil 5W50, choć co prawda przy przebiegu 47 tys. (obecnie 137 tys.) i spoko,
zaś teraz w piwnicy grzeje się Amsoil 0W30 bodajże i czeka na wymianęSmile

Cytat:
Samochód ma przejechane 120000km(wszystko wskazuje że przebieg oryginalny) nie wiem ile auto jeździło na tym półsyntetyku w Niemczech. Co robić czy wymienić na inny olej,lać 5w czy 10w?


Wg mnie nie ma to związku z olejem, a raczej stanem auta - co byś nie zalał, to jak bierze, tak będzie brał, chyba,
że sprawdzisz autko:-) Ale się nie znam, to tylko moja opinia, że problemu szukać należy gdzie indziej.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 14:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Coz, kolejny watek olejowy wiec nie moglem się powstrzymać Wink:

1) po pierwsze wspomniany castrol jest fajny ale do diesli. Teoretycznie wpływa lepiej na nasze elektrozawory ale nie szalejmy. Benzyniak az tak nie zapuszcza EGR jak ropniaki Razz
2) po drugie popatrz czy po dolewce Ci dalej znika...
3) jeżeli znika to może zmien na cos z full sapsa np. shell 5w40 Razz tani i dobry
4) był kiedyś dobry 10w40 od amsoila w pełni syntetyczny ale widze ze już go wycofali z oferty Sad
5) nie chce mi się otwierac kolejnej wojny olejowej, ale skoro jesteś niezadowolony to masz cale pole do testow od 0w20 przez 5w30 do 5w40 ')
Przypominam jedynie ze 10w40 nie ma w instrukcji do jazza wymienionego (chociaż ten ams 10w40 był wybitny Razz
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 14:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


możliwe,że po wymianie niby było oki,ale jak uruchomiłeś silnik i pojeździłeś trochę...
była gdzieś bańka powietrzna w układzie i oleju od samej wymiany było od razu mniej...
a potem jak sprawdziłeś to wyszło że bierze olej...
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 15:28
Temat postu:

aral


pieta napisał:

Przypominam jedynie ze 10w40 nie ma w instrukcji do jazza wymienionego (chociaż ten ams 10w40 był wybitny Razz


Niby nie ma, ale widać, że u Niemca to nie wiedzieć czemu (a jak nie wiadomo...) popularny olej do Jazza;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 15:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Oszczednie te niemiaszki trzeba przyznać Wink chociaż ostatnio spotkałem się z kilkoma przypadkami zalania 10w40 do diesli z dpf Shocked
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 15:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej


Witam,

Widzę że znowu zaczynamy ...
co do Castrola to już dawno napisałem i się nie będę na ten temat wypowiadał..., ale nigdy bym tego do swojego jazza nie wlał.

Robertod3 napisał:
Cytat:
Mam taki problem otóż po kupnie Jazza wymieniłem olej z półsyntetyka (jakiś aral 10w40) na castrol magnatec c3 5w40, przejechałem niecałe 2tys km i zauważyłem na bagnecie że stan oleju z 3/4 spadł do minimum na miarce.
Cytat:
Samochód ma przejechane 120000km(wszystko wskazuje że przebieg oryginalny) nie wiem ile auto jeździło na tym półsyntetyku w Niemczech
Czyli nie wiesz kiedy i przy jakim przebiegu był wlewany ten Aral Question
Zresztą cały czas można jeździć na syntetyku. Unikaj tych mechaników którzy twierdzą że najpierw syntetyk potem półsyntetyk a na koniec już tylko mineralny.
Ci magicy na nic innego nie patrzą tylko na oznaczenie przed W i po W. Ja zalałem Shell Helix Ultra Racing 10W60 (3lata) i jak podjechałem do mechanika to jak zobaczył to:
Cytat:
W takim nowym samochodzie to już muszą być duże nieszczelności ...Mineralny do kilkuletniego samochodu Question

Robertod3 napisał:
Cytat:
Co robić czy wymienić na inny olej,lać 5w czy 10w?
wymienić zawsze mozna i według mnie należałoby to zrobić, chociażby dla porównania i zgodnie ze sztuką (rozgrzać dobrze silnik, wjechać na kanał i dopiero wymieniać)
a nie partactwem - (na zimnym) wjazd i wyjazd Twisted Evil
Jak będą robić po łepkach to im nawet nie wejdzie te 3,6L z nowego oleju Laughing

pieta napisał:
Cytat:
2) po drugie popatrz czy po dolewce Ci dalej znika...
sprawdź jak to wygląda od spodu. Czy masz silnik suchy, nic nie kapie itp.
Cytat:
3) jeżeli znika to może zmien na cos z full sapsa np. shell 5w40 Razz tani i dobry
Shell byłby dobrym rozwiązaniem, chociażby z tego powodu że jestużywany w ASO Honda i spełnia normy producenta..
Cytat:
4) był kiedyś dobry 10w40 od amsoila w pełni syntetyczny ale widze ze już go wycofali z oferty
Szkoda, może wprowadzą coś nowego.
Cytat:
5) nie chce mi się otwierac kolejnej wojny olejowej, ale skoro jesteś niezadowolony to masz cale pole do testow od 0w20 przez 5w30 do 5w40 ')

Dlatego poniżej podaje cały spis wątków olejowych, które mi się udało znaleźć na forum czasami wielostronicowych do przestudiowania są też i inne ale tak na szybko tylko tyle:

Ważne dla kolegi Robertod3 do przestudiowania te watki:
( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=203847&postdays=0&postorder=asc&start=0
ale zamknięty, przez brak szacunku dla innych użytkowników forum.

Mówisz masz. Te poniżej są otwarte:
( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=201688

( Honda Jazz ) Olej silnikowy do 1.2 po 31 tys.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=101608

( Honda Jazz ) Jazz 2002 - jaki olej?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=81328

( Honda Jazz ) WYMIANA OLEJU
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14312

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218926

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26772

( Honda Jazz ) Zakup oleju silnikowego
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=120402

( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=128821

( Honda Jazz ) Jazz III 1,4 i-VTEC 2010 o olejach inaczej...
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218771

pieta napisał:
Cytat:
Oszczednie te niemiaszki trzeba przyznać
Przecież napisałem że to taki olej marketowy Wink Oni z każdej strony oglądają te swoje euro zanim je wydadzą.

gori napisał:
Cytat:
możliwe,że po wymianie niby było oki,ale jak uruchomiłeś silnik i pojeździłeś trochę...
była gdzieś bańka powietrzna w układzie i oleju od samej wymiany było od razu mniej...
a potem jak sprawdziłeś to wyszło że bierze olej...
Laughing
Dość ciekawa teoria z tą bańką, ale ja się z nią nigdy nie spotkałem.
Zawsze jak wymieniasz olej to:
1. Wjeżdżasz na podnośnik - autko już wcześniej rozgrzane - wyciągasz bagnet a potem odkręcasz korek
2. Potem podnosisz autko do góry,
3. Podstawiasz urządzenie na olej,
4. Odkręcasz filtr i czekasz aż wszystko spłynie.
Tak więc gdzie tu bańka Question

sstar napisał:
Cytat:
Niby nie ma, ale widać, że u Niemca to nie wiedzieć czemu (a jak nie wiadomo...) popularny olej do Jazza;-)
Coś w tym jest ale nie tylko jazzy, bo do szwagra to i auta z grupy WAG'a na specjalnych zza odry białych tablicach. Wink
Wygląda na to że to taki super dobry olej marketowy ... Laughing
Najlepsze jest jednak to że u nas wlewa inny olej, a oni i tak czasami wracają z Aralem Wink

PS. Serdecznie witam na forum nowych kolegów.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Czw 08 Sty 2015, 15:43, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Robertod3

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 16:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Sam castrola też bym nie zalał, zrobił to mechanik przy wymianie świec i regulacji zaworów, miał się zastanowić jaki olej wlać półsyntetyk czy syntetyk
(Inne moje auto jeździ tylko na valvoline, motulu, lm 100% syntetykach).
Wg faktur aral 10w zalewany był przy przebiegu 87tyś, serwis ASO kończy się na 55tyś ale w książce serwisowej niema jaki olej, tylko odfajkowanie że wymieniony.
Po dolewce też ubywa.
Wymienię na shella 5w40 i zobaczę co się będzie działo.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 23:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej


Witam,

Robertod3 napisał:
Cytat:
Sam castrola też bym nie zalał, zrobił to mechanik przy wymianie świec i regulacji zaworów,
Trochę to bez sensu. Sam byś nie wlał a pozwolileś to zrobić mechanikowi Question
Jakie świece ten mechanik ci zamontował Question
Czy regulacja zaworów odbyła się zgodnie z opisem przy 40tys. tak jak jest to opisane w ksiażce serwisowej i w twojej książece Question
Cytat:
miał się zastanowić jaki olej wlać półsyntetyk czy syntetyk
A co byś zrobił jakby ci wlał jakis marketowy lotos czy orlen, lub jakies inne badziewie Question
Cytat:
Wg faktur aral 10w zalewany był przy przebiegu 87tyś,
Czyli od stanu 87tys. nie był zmieniany olej Question Ty masz 120tys to od 33tys jeździsz na jednym oleju, dobrze myślę Question
Cytat:
serwis ASO kończy się na 55tyś ale w książce serwisowej niema jaki olej, tylko odfajkowanie że wymieniony.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby te pieczątki to byłaby tylko proforma.
Cytat:
Po dolewce też ubywa.
Jeżeli miałbyś mozliwosc wjechania na kanał to zobacz pod nakretkę spustową jak tak wygląda sprawa z podkładką.
Podczas wymiany oleju na nowy zawsze wkłada się nową. Ot taka technika Wink
Możliwe że tamtędy się wylewa olej.

Cytat:
Wymienię na shella 5w40 i zobaczę co się będzie działo.
Wymień i daj znać co i jak

linki do serwisówki wgram jutro bo bateria mi teraz w laptopie pada Twisted Evil
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Robertod3

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 01:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej


[quote="kedlaw07"]Witam,

Robertod3 napisał:
Cytat:
Trochę to bez sensu. Sam byś nie wlał a pozwolileś to zrobić mechanikowi Question

mechanik miał zalać dobry olej, wiem mój błąd, za bardzo zaufałem w tej kwestii

Cytat:
Czyli od stanu 87tys. nie był zmieniany olej Question Ty masz 120tys to od 33tys jeździsz na jednym oleju, dobrze myślę Question

Z kilku faktur na różne naprawy,przeglądy tylko jedna była za wymianę oleju,czyli nie wykluczone, że tak było albo Helmut zgubił reszte faktur. Naprawy wszystkie z jednego warsztatu (duża sieć warsztatów sprawdzałem w necie ).
Jutro wymieniam na shella 5w40, a jak to nic nie da to 10w40 valvoline maxlife.
Dzięki za rady i serwisówkę, mam ją od kiedy kupiłem Jazza, od razu wymieniłem świece (NGK),olej w skrzyni(Honda),regulacja zaworów.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 09:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej


Witam,

Robertod3 napisał:
Cytat:
mechanik miał zalać dobry olej, wiem mój błąd, za bardzo zaufałem w tej kwestii
Właśnie, miał zalać to zalał tym który ma na stanie, a tobie powiedział że to najlepszy Laughing

Cytat:
Z kilku faktur na różne naprawy,przeglądy tylko jedna była za wymianę oleju,czyli nie wykluczone, że tak było
Czyli dobrze wczoraj w nocy policzyłem Wink

Cytat:
albo Helmut zgubił reszte faktur.
Mógł zgubić, szczególnie podczas sprzedaży Wink Oni bardziej cenią auta niemieckie niż inne. Te będą naprawiać, a inne to sprzedadzą do autokomisu. Mają coś takiego we krwi, że niemieckie to najlepsze. Nawet rdzewiejący stary VW lepszy od nowej Daci czy Fiata.

Cytat:
Naprawy wszystkie z jednego warsztatu (duża sieć warsztatów sprawdzałem w necie ).
A jak się nazywa Question Bo jeżeli auto było serwisowane to tylko w ASO Honda.

Cytat:
Jutro wymieniam na shella 5w40, a jak to nic nie da to 10w40 valvoline maxlife.
Weź tego Shella,. Dlaczego chciałbyś wlać 10w40 Valvoline maxlife Question Czyżby tobą kierowało oznaczenie 10w40.

Cytat:
Dzięki za rady i serwisówkę, mam ją od kiedy kupiłem Jazza,
Rozumiem że masz serwisówkę Jazza oraz instrukcję obsługi - taka gruba biała książeczka - , jak i białą cieńką książeczkę serwisową.

Cytat:
od razu wymieniłem świece (NGK),olej w skrzyni(Honda),regulacja zaworów.
Czyli świece masz dobre, a nie jakieś inne. Ja u siebie jeszcze oleju w skrzyni biegów nie wymieniałem, ale będę zalewał tylko oryginałem.
Zawory to zgodnie z zaleceniami po 40tys.

Postaraj się żeby tą wymianę oleju zrobiono zgodnie ze sztuką, a nie na sztukę
Czasami pisaliśmy o wykonaniu płukanki, ale w tej sprawie decyzję dotyczącą jej użycia polecam tobie.
Jeżeli ten olej był te 33tys. w silniku to tam ładny syf się zebrał Evil or Very Mad
Gdybyś mógł to zrób fotki.

Ja jak wymieniałem to porobiłem i są w którymś temacie olejowych. Jak nie znajdziesz to wrzucą jeszcze raz na forum, wtedy zobaczysz jak wygląda olej po wymianie. Mój był złoty bo silniczek zalewany oryginalnym hondowskim 0w20 a nie jakimiś dziwnymi specyfikami.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 09:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Waldi,
naprawdę zazdroszczę czasu ze masz go tyle żeby pisać takie sążniste posty Wink

Co do serwisu w Niemczech to możesz napisac maila z translatora ze przepraszasz za slaby niemiecki ale kupiles to auto i masz czesc faktur i chcesz się upewnić czy wszystko jest ok i jaki był olej wymieniany Smile Powinno się udac. A jak nie to zadzwon, wtedy cos odpowiedza bo będą musieli Wink

co do 10w40 dla zajezdzonych motorow to jest to taki:

http://www.amsoil.com/shop/by-product/motor-oil/gasoline/sae-10w-40-synthetic-premium-protection-motor-oil/?code=AMOQT-EA

i trochę go jeszcze zostało na allegro, link pierwszy z brzegu Razz

http://allegro.pl/amsoil-premium-protection-motor-oil-10w40-3-8l-amo-i4967675768.html
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 09:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


errata,
w wawie tez trochę jeszcze jest w petrostarze:

http://allegro.pl/amsoil-10w40-amo-946ml-1l-1q-warszawa-gratisy-i4963303980.html

ale inna sprawa ze najtańszy shell kosztuje polowe tego:

http://allegro.pl/shell-helix-ultra-5w40-4l-praga-gratisy-i4888562896.html

http://allegro.pl/shell-helix-ultra-5w40-5l-4l-1l-praga-gratisy-i4922132073.html

(tutaj masz opcje na dolewki Wink

ewentualnie jak masz bliżej feuvert to możesz tam wymienić:

http://www.feuvert.pl/sklep/oleje/shell-helix-ultra-diesel-5w40_028295.html

jak w norauto czy innych to nie sprawdzałem Razz
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 12:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej?


Ile wlałeś do silnika tego Castrola?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 12:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po przejściu na 5w40 castrola bierze olej


Witam,

Nie wiem dlaczego, ale bardzo ciekawi mnie ta sprawa tej podkładki pod śrubą - korkiem spustowym.

-Miles- napisał:
Cytat:
Ile wlałeś do silnika tego Castrola?
Chyba tyle ile powinien czyli 3,6L.
Ale najgorsze to jak pisze że dalej mu tego oleju ubywa.
Co prawda w instrukcji pisze że trzeba sprawdzać poziom oleju przy każdorazowym tankowaniu bo mogą być ubytki ale kto to z nas robi.

pieta napisał:
Cytat:
Waldi,
naprawdę zazdroszczę czasu ze masz go tyle żeby pisać takie sążniste posty Wink
Z czasem to próbuję się streszczać.
Jakoś go sobie organizuję.
Natomiast co do postów to chcę pokazać wszystko w jednym, żeby nie pisać kolejnych do danego wątku.

Cytat:
ewentualnie jak masz bliżej feuvert to możesz tam wymienić:

http://www.feuvert.pl/sklep/oleje/shell-helix-ultra-diesel-5w40_028295.html

jak w norauto czy innych to nie sprawdzałem
Wiem że nasz jazzik to fajne i ekonomiczne autko, ale żeby olej diesla do benzyniaka. Chociaż sami je hodujemy na oldtimery to pewna konserwacja się przyda Laughing

Może kolega tutaj coś znajdzie jeżeli chodzi o serwis i naprawę:
http://bosch-service.pl/
http://bosch-service.pl/search/
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System