Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 14:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Cytat:


Tylko czy zwykły zapach jest w stanie rozpuścić lakier,...oto jest pytanie?


Jak widać jest Sad
Dziury nie ma - tylko wierzchnia warstwa lakieru się wygryzła Sad
Powrót do góry
skype status
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 23:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


kedlaw07 napisał:
]a tej fotce to widać odbarwienie kokpitu, a nie jakąś dziurę którą trzeba szpachlować i potem malować.


Nie. Na zdjęciu widać ubytek w powłoce. Zwykły czarny plastik został pomalowany ozdobnym lakierem - rozpuszczalnik zniszczył tę powłokę

kedlaw07 napisał:
W czym ci zawiniłem że piszesz:
Cytat:
kedlaw - tylko grzecznie proszę nie pisz głupot typu "zderzaki maluje się inaczej" bo mi ręce opadają
Jeżeli uważasz że elementy plastykowe maluje się tak samo jak metalowe to życzę powodzenia.
Zrób test i zobaczysz jak to się ma do wytrzymałości, odbarwień itd.


Piszesz o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia...byłeś choć raz w lakierni samochodowej? Uprzedzając pytanie - kilka ze swoich aut wlasnoręcznie poszpachlowałem i przygotowałem do malowania - lakieru położyć nie umiem, trzeba mieć wprawę, ale proces i materiały znam, sam je zresztą kupuję...nie fantazjuj więc proszę.

kedlaw07 napisał:
Zaraz pewnie napiszesz że, tak samo spawa się elementy plastykowe i metalowe.


Z technicznego punktu widzenia proces jest identyczny i polega na nadtopieniu łączonych powierzchni oraz połączeniu ich spoiną...rózni się tylko temperaturą.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 00:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:
Na tej fotce to widać odbarwienie kokpitu, a nie jakąś dziurę którą trzeba szpachlować i potem malować.


Przepraszam, że się wtrącam, ale tam jednak (moim zdaniem) ewidentnie widać ubytek wierzchniej warstwy lakieru...
Tylko czy zwykły zapach jest w stanie rozpuścić lakier,...oto jest pytanie?

Kapnij sobie AmbiPurem czy tymi chińskimi flakonikami na tapicerkę fotela.......... tylko nie mów później, że Ci kazałem Laughing


Dla wiadomości kolegi Kedlaw07-lakier samochodowy do plastiku i do metalu jest TEN SAM, stosując go do plastiku, dodaje się tylko uelastyczniacza. Podstawa to odpowiedni podkład na plastik bo żaden szanujący się lakiernik nie będzie mazał po gołym plastiku tylko najpierw przygotuje sobie podłoże.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam

przempo napisał:
Cytat:
Piszesz o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia...byłeś choć raz w lakierni samochodowej?
Byłem i to nie raz
Cytat:
Uprzedzając pytanie - kilka ze swoich aut wlasnoręcznie poszpachlowałem i przygotowałem do malowania - lakieru położyć nie umiem, trzeba mieć wprawę, ale proces i materiały znam, sam je zresztą kupuję...nie fantazjuj więc proszę.
Ja u siebie malowałem drzwi tylne znajdujące się za pasażerem od wewnątrz przy dolnym rancie.
1. Najpierw dokładnie umyłem potem, przetarłem ściereczką do sucha a następnie oczyściłem szczotką drucianą i papierem ściernym ogniska rdzy.
2. Malowałem ogniska rdzy środkiem antykorozyjnym Cortanin F 500ml (są mniejsze 250ml ale ja kupiłem ten dla bezpieczeństwa, że mi zabraknie), aż do całkowitego wytrawienia.
3. Gdy wszystko wyschło okleiłem drzwi i środek samochodu papierem za pomocą taśmy papierowej, żeby czegoś dodatkowo nie pomalować Wink
4. Malowanie podkładem - akurat tak wyszło ze był to taki sam kolor jak moj samochód.
5. Wlewanie wymieszanej farby z utwardzaczem przez filtr do pistoletu.
6. Malowanie dwa razy a potem cieniowałem
7. Pozostawiłem do wyschnięcia, a potem pozbyłem się papieru którym wcześniej był oklejony samochód
8. Do dzisiaj nie ma zadnego ogniska rdzy.

Dalej będziesz uważał ze fantazjuję Question

milejow napisał:
Cytat:
Dla wiadomości kolegi Kedlaw07-lakier samochodowy do plastiku i do metalu jest TEN SAM, stosując go do plastiku, dodaje się tylko uelastyczniacza. Podstawa to odpowiedni podkład na plastik bo żaden szanujący się lakiernik nie będzie mazał po gołym plastiku tylko najpierw przygotuje sobie podłoże.
Napisałem że jest ten lakier inny bo zapomniałem o tym środku uelastyczniującym. Oczywiście masz rację podkład to podstawa, ale w moim przypadku wszystko miałem zawarte w jednym.

Cytat:
Kapnij sobie AmbiPurem czy tymi chińskimi flakonikami na tapicerkę fotela.......... tylko nie mów później, że Ci kazałem Laughing
Nie będę próbował. G dy miałem tico to coś takiego mi się rozlało i o dziwo wystarczyło tylko przetrzeć ściereczką bawełniana z ludwikiem, żeby żadnej plamy nie było.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 17:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Kedlaw Ty masz srebrnego Jazza?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 17:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 17:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Kedlaw Ty masz srebrnego Jazza?
Prawie Wink
A dlaczego pytasz Question
Ty masz czarnego jazza.

Chcesz ode mnie pożyczyć farbę do pomalowania sobie pasków na drzwiach Very Happy

Jeżeli tak, to daj znać wyślę ci puszkę farby.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 21:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Pytam, ponieważ srebrny kolor oznacza przewaznie lakier metalizowany, ale Twój zdaje się taki nie jest. Tak z ciekawości jeszcze zapytam - nie szpachlowałeś miejsca w którym zdarłeś farbę i podkład do gołej blachy?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 22:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Pytam, ponieważ srebrny kolor oznacza przewaznie lakier metalizowany, ale Twój zdaje się taki nie jest.
Kolor to Silwer Sztorm.
Cytat:
Tak z ciekawości jeszcze zapytam - nie szpachlowałeś miejsca w którym zdarłeś farbę i podkład do gołej blachy?
Jeżeli ci chodzi o położenie podkładu takiego piaskowego, to nie kładłem. Podkład miałem razem z farbą.
Tam nie było takich ubytków o których się zawsze myśli ze należy położyć podkład przed malowaniem.

Zrobiłem to tak jak napisałem:
Cytat:
1. Najpierw dokładnie umyłem potem, przetarłem ściereczką do sucha a następnie oczyściłem szczotką drucianą i papierem ściernym ogniska rdzy.
2. Malowałem ogniska rdzy środkiem antykorozyjnym Cortanin F 500ml (są mniejsze 250ml ale ja kupiłem ten dla bezpieczeństwa, że mi zabraknie), aż do całkowitego wytrawienia.
Kiedy Cortanin wytrawił wszystko już do gołej blachy to jeszcze przetarłem to trochę papierem ściernym, odtłuściłem i tak jak dalej opisałem.
Cytat:
3. Gdy wszystko wyschło okleiłem drzwi i środek samochodu papierem za pomocą taśmy papierowej, żeby czegoś dodatkowo nie pomalować Wink
4. Malowanie podkładem - akurat tak wyszło ze był to taki sam kolor jak moj samochód.
5. Wlewanie wymieszanej farby z utwardzaczem przez filtr do pistoletu.
6. Malowanie dwa razy a potem cieniowałem
7. Pozostawiłem do wyschnięcia, a potem pozbyłem się papieru którym wcześniej był oklejony samochód
8. Do dzisiaj nie ma zadnego ogniska rdzy.
Mogę jeszcze dodać, że właściwe malowanie było farbą razem z lakierem. W sklepie dobrano farbę na podstawie przyniesionego przeze mnie oznaczenia koloru.

Przepraszam, że powtórzyłem prawie całego swojego posta, ale chciałem dokładniej sie wypowiedzieć na zadane pytanie przez kolegę przempo

Postaram sie, pokazać fotkę co i gdzie malowałem.

PS. I znowu nastąpiła zmiana tematu Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 11:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Nie wyobrażam sobie jak można było tego nie poszpachlować...ale, skoro tak zrobiłeś to musi być dobrze, Moim zdaniem ta naprawa powinna wyglądać tak: Zdarcie uszkodzeń, środek antykorozyjny, szpachlowanie, podkład, baza, lakier - nie słyszałem jeszcze, żeby malować bazą wymieszaną z lakierem...widać mało jeszcze wiem.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 12:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam,

przempo napisał:

Cytat:
Nie wyobrażam sobie jak można było tego nie poszpachlować...ale, skoro tak zrobiłeś to musi być dobrze
Jest dobrze bo nic nie wychodzi w postaci żadnych bąbli czy rudej.
Cytat:
Moim zdaniem ta naprawa powinna wyglądać tak: Zdarcie uszkodzeń, środek antykorozyjny, szpachlowanie, podkład,
Tutaj skończył się mój pierwszy etap malowania bo autkiem zacząłem jeździć. Szpachli nie było.
Cytat:
baza, lakier - nie słyszałem jeszcze, żeby malować bazą wymieszaną z lakierem...widać mało jeszcze wiem.
Teraz po kilku dniach jazdy pomalowałem jeszcze raz, ale było to malowanie właściwe.
Czyli na wszystko ładnie wyczyszczone, umyte oraz odtłuszczone poszła farba z bazą a potem lakier.

Trochę namieszałem. Malowanie odbyło się dwuetapowo:
Najważniejsze że przypomniałem sobie o tym że malowanie odbyło się w dwóch etapach na przestrzeni kilku dni.
Tak więc po moich wyjaśnieniach punkty od 1 do 8 się zgadzają za wyjątkiem szpachli oraz malowania z przerwą na jazdę.



Malowane było to zagięcie widoczne zaraz od spodu. Ruda zadomowiła się na całej długości tej czerwonej kreski którą zaznaczyłem kolorem czerwonym.
Ponieważ nie dotarłem do właściwych sobie drzwi, postanowiłem to zaprezentować na przykładzie przeciwnych.

Rdzę wykryłem przed zimą podczas smarowania uszczelek i w przeciągu tygodnia pomalowałem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 14:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Oto efekty malowania:


Smile
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 15:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam,
Aga te wygięcia po bokach to padające światło Question
Masz gdzieś fotkę tego starego z tą plamą Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 15:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


masz w pierwszym poscie
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 15:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam

n0rek napisał:
Cytat:
masz w pierwszym poscie
Dzięki, rzeczywiście jest. Chciałem iść na łatwiznę i zobaczyć wszystko w jednym poście. Tak jak to jest podczas reklamy jakiegoś środka np. do mycia okien. Efekt przed i po.
@Aga
Ładnie ci to naprawił, żadnego śladu nie ma.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 17:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Agnieszka87 napisał:
Oto efekty malowania:

Próbowaliście to robić punktowo i nie wyszło czy od razu była decyzja malować cały panel?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System