Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 16:39
Temat postu:

Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam,
Mam problem z kokpitem, mianowicie kupiłam odświeżacz powietrza zakładany na kratkę wwiewu powietrza. Założyłam go na kratkę środkowego wlotu powietrza, po czym następnego dnia po przyjściu do auta patrzę, że dziwnie wygląda ta buteleczka na dole - jest mokra, podnoszę i widzę dużą odbarwioną plamę (jakby zapach wyżarł część wierzchnią z kokpitu).
Czy ktoś miał podobny problem może? Czy macie jakieś porady co mogę z tym zrobić w 'domowych' warunkach lub do kogo mogłabym się udać z takim czymś? Sad
Podsyłam zdjęcie.


Z góry ogromnie dziękuje,
Agnieszka
Powrót do góry
skype status
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 16:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


illitum napisał:
to nie odbarwienie, niektóre odświeżacze topią plastik, a jeszcze inne po prostu zmywają lakier do bazy - na to jedynie Ci pomoże lakiernik, są jeszcze mazaki w motoryzacyjnych (z lakierami, albo lakierniczy) ale musisz od nich pożyczyć próbnik i dopasować bazę... nie będzie to takie piękne jak nowe ale na pewno najtańsze "9 zł kosztuje taki szyft"

mają w większości kolorów podstawowych które występują na rynu np w Norauto widziałem

Powrót do góry
skype status
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 16:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Dzwoniłam do lakiernika, umówiłam się na wizytę by oglądnął ten mój kokpit - zobaczymy co poradzi Wink

Jak ktoś ma jakieś propozycję inne to chętnie przyjmę inne porady również Smile
Powrót do góry
skype status
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 18:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Lakiernik nic nie poradzi bo uszkodzoną masz czołową płytę radia na której są opisy przycisków, jeśli polakieruje to nie będzie widać napisów. W tym przypadku jedyne wyjście to wymiana płyty czołowej radia.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 19:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


milejow napisał:
Lakiernik nic nie poradzi bo uszkodzoną masz czołową płytę radia na której są opisy przycisków, jeśli polakieruje to nie będzie widać napisów. W tym przypadku jedyne wyjście to wymiana płyty czołowej radia.


Czy nie dałoby się tego jakoś punktowo polakierować. Tylko to miejsce, a nie cały element?

Ja mam w sumie podobny problem. Gość na myjni mikiedyś coś wylał na kokpit (jakas chemia samochodowa). Wżarło się mi to wgłąb plastiku. U mnie jest pełno ciemnych kropek nad daszkiem zegarów i w najbliższej okolicy...Twisted Evil
Też miałem ochotę wymieniać u siebie, ale u mnie w grę wchodziłby cały kokpit. Mechanik wybił mi to z głowy, ale na wiosnę być może też się tym zajmę u siebie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 19:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 21:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Fajny sticker i zapomnisz o sprawie
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 22:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Podpytaj w którymś z salonów S Plus. Nie takie cuda odstawiają Wink Pewnie można im podesłać zdjęcie mailem w celu konsultacji.
www.s-plus.pl

P.S. Nie licz na okazyjne ceny, tanio nie będzie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
illitum

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Honda CRV I
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 22:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


poprawić to mazakiem albo demontaż całego panelu i nowa baza, lakier, klar-mat
_________________
PKT.22
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 11:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Sylpete napisał:
Podpytaj w którymś z salonów S Plus. Nie takie cuda odstawiają Wink Pewnie można im podesłać zdjęcie mailem w celu konsultacji.
www.s-plus.pl

P.S. Nie licz na okazyjne ceny, tanio nie będzie.


Słuchaj Sylpete, bo dobrze prawi. To samo miałem napisać Smile Ale to nie jedyne rozwiązanie.

Lakiernik lakieruje duże powierzchnie i cieniuje z elementami sąsiednimi. Tobie potrzeba malowania aerografem, wcześniej pewnie szpachlowania. To jest precyzyjna robota i trzeba ją zrobić dobrze, bo miejsce jest bardzo wyeksponowane. Potrzeba kogoś, kto zajmuje się malowaniem aerografem, sam dorobi kilka ml farby. Szukaj gości robiących grafiki na samochodach, kaskach, a nawet na papierze. Może być też sprawny (!!!) modelarz. Wcześniej koniecznie zerknij na ich prace, bo tu też trafiają się profesjonalni partacze.

Jest też inna droga. Jeżeli jesteś pewna, że dobrze zamontowałaś zapach i problemem była uszkodzona buteleczka lub "ta cała reszta", możesz skorzystać z niezgodności towaru z umową i żądać wymiany elementu, który został uszkodzony. Nie jest to łatwa droga, ale możliwa: mi Samsung wymienił nie-tanią szafkę w kuchni, gdy ich super sprzęt ja zniszczył.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 03 Sty 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Panel kupisz za 150 zł nie kombinuj z malowankami, bo g*wno z tego wyjdzie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 04 Sty 2015, 02:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam,

Widzę że to problem estetyczny.

Kiełekg napisał:
Cytat:
Lakiernik lakieruje duże powierzchnie i cieniuje z elementami sąsiednimi.
Co prawda są lakiernicy którzy malują elementy plastykowe mam na myśli zderzaki itp.
Robi się to prawie tak samo jak z normalnym malowaniem, ale nie do końca.
Tutaj dobiera się inną farbę. Zwykła taka do metalowej karoserii odpadnie po jakimś czasie. Dużo też zależy od samego położenia podkładu.

Cytat:
Tobie potrzeba malowania aerografem, wcześniej pewnie szpachlowania. To jest precyzyjna robota i trzeba ją zrobić dobrze, bo miejsce jest bardzo wyeksponowane. Potrzeba kogoś, kto zajmuje się malowaniem aerografem, sam dorobi kilka ml farby. Szukaj gości robiących grafiki na samochodach, kaskach, a nawet na papierze. Może być też sprawny (!!!) modelarz. Wcześniej koniecznie zerknij na ich prace, bo tu też trafiają się profesjonalni partacze.
Ciekawa sugestia, warta zastanowienia.

Cytat:
Jest też inna droga. Jeżeli jesteś pewna, że dobrze zamontowałaś zapach i problemem była uszkodzona buteleczka lub "ta cała reszta", możesz skorzystać z niezgodności towaru z umową i żądać wymiany elementu, który został uszkodzony. Nie jest to łatwa droga, ale możliwa: mi Samsung wymienił nie-tanią szafkę w kuchni, gdy ich super sprzęt ja zniszczył
Wiesz w tej sprawie to raczej nic nie załatwi. U ciebie było urządzenie, a tu fiolka z zapachem. Chociaż patrząc na to z drugiej strony to producent sprzedając w/w filokę zawiera umowe, której podstawą jest paragon na dostarczenie produktu najwyższej jakości.

illitum napisał:
Cytat:
poprawić to mazakiem albo demontaż całego panelu i nowa baza, lakier, klar-mat
Twoją radę koleżanka "przerzuciła" z innego forum. To co proponujesz w postaci tych mazaków to jest naciąganie ludzi na kasę. Ludzie kupują i mysla że cuda otrzymają tak jak w pewnym sklepie reklamującym swoje produkty w TV. Proponujesz 4 kolory, a Agnieszka ma inny odcień.
Przecież wiadomo że to nic nie da.

Kiedyś rozmawiałem ze szwagrem - mechanikiem jest - na temat tych kredek i pisaków, - sprawa dotyczyła ich użycia na karoserii:
to mi powiedział:
Cytat:
To wszystko to tylko naciąganie klientów. Bo czego można oczekiwać od kredki po 9zł. Po czymś takim to nawet gorzej się maluje. Tak więc porada. Kup lepiej pastę polerką umyj autko i odtłuść a następnie bawełnianą ściereczką pozacieraj te rysy.

Tak więc Agnieszko zapomnij o tych kredkach, pisakach itp wynalazkach.
Reasumując nie używaj, żadnych tych cudów wianków.

Flik77 napisał:
Cytat:
Czy nie dałoby się tego jakoś punktowo polakierować. Tylko to miejsce, a nie cały element?
Ja mam w sumie podobny problem. Gość na myjni mikiedyś coś wylał na kokpit (jakas chemia samochodowa). Wżarło się mi to wgłąb plastiku. U mnie jest pełno ciemnych kropek nad daszkiem zegarów i w najbliższej okolicy...Twisted Evil
Też miałem ochotę wymieniać u siebie, ale u mnie w grę wchodziłby cały kokpit. Mechanik wybił mi to z głowy, ale na wiosnę być może też się tym zajmę u siebie.
Masz dużą powierzchnię tak więc może coś w rodzaju jakieś pasty zdałoby egzamin Question Tak do zatarcia. Kiedyś były takie "czernidła". Stosowałem to do zderzaka w maluchu który mi się odbarwił na słońcu.

przempo napisał:
Cytat:
Panel kupisz za 150 zł nie kombinuj z malowankami, bo g*wno z tego wyjdzie.
Kupi nie kupi, a poza tym w jakim stanie on będzie Question

Reasumując:
Posłuchaj Sylpete oraz Kiełekg'a i zrób tak jak radzą. Można podjechać też do jakiegoś warsztatu, który zajmuje się renowacją samochodów i detalingiem.
Może ASO ma jakieś zaprawki czy coś podobnego.

Kokpit zawsze jeszcze zdążysz wymienić na inny.

Natomiast jeżeli powyższe kroki nie przyniosą zamierzonego rezultatu to będziesz musiała pokochać tą plamkę.
Wtedy będzie to najbardziej ukochana rzecz w twoim samochodzie.
Nie martw się coś się wymyśli.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 04 Sty 2015, 14:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Ojej, dziękuje przeogromnie wszystkim za taki pozytywny odzew i tyle propozycji rozwiązania. Na pewno w poniedziałek zacznę dzwonić i dowiadywać się co i jak i gdzie Wink
Póki co jestem umówiona z lakiernikiem na oglądniecie tego na środę, zaproponował albo zdemontowanie tego fragmentu, albo próbę cieniowania lakierem tylko paska nad zegarem. Zobaczymy co ustalę z nim, ale wcześniej na pewno przedzwonię do ASO i poszperam po tych salonach S plusa i podeślę im zdjęcie-zobaczymy co mi doradzą. Ponadto poszukam graficiarzy, którzy specjalizują się w kaskach, nartach, itp. Wolę dołożyć i mieć to zrobione dobrze, niż taką brzydką plamę Sad

Też myślałam o tym, żeby skorzystać z opcji zaskarżenia produktu do producenta i zażądania wymiany elementu w ramach niezgodności produktu z umową, ale doszłam do wniosku że mogę nic nie wskórać i więcej zachodu przy tym będzie niż to warte :/

Raz jeszcze ogromnie dziękuje za wszystkie porady ! Smile
Powrót do góry
skype status
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 00:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Nie kombinuj, kup panel na allegro albo gdzie na giełdzie i będziesz miała spokój - takie uszkodzenie wymaga szpachlowania a narażone jest na znaczne skoki temperatury - wydasz kasę a za jakiś czas i tak popęka.

kedlaw - tylko grzecznie proszę nie pisz głupot typu "zderzaki maluje się inaczej" bo mi ręce opadają
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 11:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Nie kombinuj, kup panel na allegro albo gdzie na giełdzie i będziesz miała spokój - takie uszkodzenie wymaga szpachlowania a narażone jest na znaczne skoki temperatury - wydasz kasę a za jakiś czas i tak popęka.
Na tej fotce to widać odbarwienie kokpitu, a nie jakąś dziurę którą trzeba szpachlować i potem malować.

W czym ci zawiniłem że piszesz:
Cytat:
kedlaw - tylko grzecznie proszę nie pisz głupot typu "zderzaki maluje się inaczej" bo mi ręce opadają
Jeżeli uważasz że elementy plastykowe maluje się tak samo jak metalowe to życzę powodzenia.
Zrób test i zobaczysz jak to się ma do wytrzymałości, odbarwień itd.

Zaraz pewnie napiszesz że, tak samo spawa się elementy plastykowe i metalowe.

PS. Jak tam twoje mini Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 13:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odbarwienie po odświeżaczu powietrza


kedlaw07 napisał:
Na tej fotce to widać odbarwienie kokpitu, a nie jakąś dziurę którą trzeba szpachlować i potem malować.


Przepraszam, że się wtrącam, ale tam jednak (moim zdaniem) ewidentnie widać ubytek wierzchniej warstwy lakieru...
Tylko czy zwykły zapach jest w stanie rozpuścić lakier,...oto jest pytanie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System