Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 11:57
Temat postu:

Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Witam.
Mam taki mały problem z regulacją temperatury w wersji Jazz z automatyczną klimatyzacją.
Otóż tak: temperatura na zewnątrz była około 4-5 st. kiedy ustawie temperaturę w trybie FULL AUTO na 17,18,19....jest dużo dużo za ciepło i to nie ważne czy klimatyzacja jest włączona czy nie (klima działa poprawnie), dopiero jak ustawie 16 st to czuje jakąś tam róznice i nie jest już tak ciepło.
Czy u was też tak jest że pomiędzy LO a 16 st i 16 a 17 st jest taki jakby "duży skok" temperatury ? Moje odczucie jest takie jakby coś było nie tak...jakiś czujnik czy regulator temperatury...?
Bardzo proszę o waszą opinie, pozdrawiam
Powrót do góry
friss3

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): gda
Posiadane auto: jazz 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 13:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Ja chyba mam podobny problem.. kilka dni temu podczas jazdy cos "strzelilo" czego nastepstwem byla przepadlona zarowka w reflektorze - to byla pierwsza rzecz jaka byla zauwazalna, pozniej zauwazylem takze, ze padly 3 zarowki podsweitlenia przyciskow: AUTO, OFF, obieg powietrza - da sie jezdzic - nie ma problemu.. Teraz odkrylem, ze chyba cos sie tez "zpesulo" z ogrzewaniem. Mianowicie gdy mam ustawione Lo to leci chlodne powietrze, jak ustawie na 16 to leci cieple a wlasciwie za chwile gorace powietrze i w sumie ustawiajac 17, 20, 22 nie ma wlasciwie zadnej roznicy. Wydaje mi sie ze i przy ustawieniu 16 i przy Hi temperatura jest taka sama - leci gorace powietrze. Teraz gdy temperautra na zewnatrz spadla do -2 -5 stopni jest to dosc klopotliwe, bo przy Lo jest zimno jak diabli a przy 16 tez po chwili nei da sie wytrzymac.. Czy udalo Ci sie kosok86 rozwiazac problem albo ktos mial podobny?
Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 15:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Wczoraj jechałem wieczorem przy temperaturze -8 na zewnątrz, w środku miałem ustawione na 17 st. z włączoną klimą i tak mocno dmuchało ciepłym powietrzem że ciężko było wytrzymać, a przecież 17 st. to nie jest jakaś "komfortowa" temperatura.
Bardzo proszę o pomoc, dlaczego tak się dzieje...
Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 16:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


friss3 napisał:
Mianowicie gdy mam ustawione Lo to leci chlodne powietrze, jak ustawie na 16 to leci cieple a wlasciwie za chwile gorace powietrze i w sumie ustawiajac 17, 20, 22 nie ma wlasciwie zadnej roznicy. Wydaje mi sie ze i przy ustawieniu 16 i przy Hi temperatura jest taka sama - leci gorace powietrze. Teraz gdy temperautra na zewnatrz spadla do -2 -5 stopni jest to dosc klopotliwe, bo przy Lo jest zimno jak diabli a przy 16 tez po chwili nei da sie wytrzymac.. Czy udalo Ci sie kosok86 rozwiazac problem albo ktos mial podobny?

Mam dokładnie takie same odczucie, i póki co tej zagadki nie udało mi się rozwiązać Sad
Powrót do góry
friss3

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): gda
Posiadane auto: jazz 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 16:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


ja zaraz sie zabieram za poszukiwanie przyczyny, najpierw sprawdze wszystkie bezpieczniki a pozniej rozkrece konsole przy okazji wymienie zarowki i poszukam jakies przyczyny, jak cos znajde to dam znac
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 16:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 21:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Ja też będę szukał przyczyny i też dam znać jak coś znajdę...Wink ale mam przeczucie, że to coś typu: jakiś czujnik temperatury lub regulator temperatury jest uszkodzony.
A może ktoś inny z forum nam coś jeszcze podpowie? Smile
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 00:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


kosok86 napisał:
Wczoraj jechałem wieczorem przy temperaturze -8 na zewnątrz, w środku miałem ustawione na 17 st. z włączoną klimą i tak mocno dmuchało ciepłym powietrzem że ciężko było wytrzymać, a przecież 17 st. to nie jest jakaś "komfortowa" temperatura.
Bardzo proszę o pomoc, dlaczego tak się dzieje...

Panowie wydaje mi sie ze macie wszystko ok. Chodzi mi o to ze jesli np ustawicie temp.na powiedzmy 17 (nie wiem dokladnie czy w hondzie sa to stopnie celcjusza czy jakies sztucznie wymyslone jednostki temp.niewazne) to nawiew w trybie full auto-sterowanie sila nadmuchu klapami i pilnowaniem zadanej temp.bedzie dmuchal poczatkowo bardzo cieplym powietrzem a po otrzymaniu informacji z czujnikow po jakims czasie bedzie wial zimniejszym aby utrzymac zadana temp. U mnie dla przykladu przy 16 da sie komfortowo podrozowac w kurtce tyle ze ja zamiast full auto zazwyczaj stosuje auto szyby i nogi a sile nadmuchu reguluje manualnie.
Przy tych 17 w trybie full auto pomimo swiecenia diody AC klima nie dziala i funkcjonuje wam tylko grzanie. Generalnie podczas mrozow kompresor klimy nie dziala co nie oznacza ze nie mozna wymusic jego dzialania. Do zdaje sie minus 4 mozna wymusic zalaczenie klimy przyciskiem szyba. Ponoc dziala tez chwilowe nagrzanie kabiny i wymuszenie obiegu zamknietego w innych ustawieniach i wlaczenie AC ale tego jeszcze nie sprawdzalem.
Powrót do góry
friss3

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): gda
Posiadane auto: jazz 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 23:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Jezeli o mnie chodzi to ja opisywalem sytuacje z manualnym ustawianiem temperatury, tzn bez FULL AUTO. Specjalnie dla celow sprawdzenia biore nawiew "strzalka gorna" na twarz, ustawiam temperature 16 i czekam i po jakims czasie leci gorace powietrze, przestawiam na Hi i dalej leci tkaie samo gorace powietrze, zmniejszam na Lo i ochladza sie, a po chwili leci b zimne powietrze. Reasumujac Lo = zimne, 16-Hi = gorace, Nie zauwazam stanow przejsciowych... Dzisiaj sprobowalem wlaczyc FULL AUTO i ustawilem 17, ale po jakichs 5min nie wytrzymalem i wylaczylem bo bylo za goraco..
Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 00:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


friss3 napisał:
Reasumujac Lo = zimne, 16-Hi = gorace, Nie zauwazam stanow przejsciowych... Dzisiaj sprobowalem wlaczyc FULL AUTO i ustawilem 17, ale po jakichs 5min nie wytrzymalem i wylaczylem bo bylo za goraco..


U mnie jest identyczna sytuacja.
FULL AUTO odpada od razu bo można się ugotować nawet przy 16 stopniach, jedynie można wytrzymać w samochodzie jako tako w trybie AUTO jak ustawi się na 16 stopni i nawiew na najniższym biegu /
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 01:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


No to jeszcze raz moze teraz prosciej, nie ma wiekszego znaczenia czy to bedzie tryb full auto, auto czy manualny bo liczy sie zadana temperatura i jesli np.ustawimy 17 to "klimatronik" bedzie dazyl do jak najszybszego ogrzania kabiny moze wtedy poczatkowo dmuchac identycznie jak na Hi bo tu chodzi o szybkosc ogrzania wiec stad bierze sie wasze odczucie o braku roznic 16,17,18...- temperatury przejsciowe. Odnosze wrazenie ze chcielibyscie aby odrazu z kratek lecialo te 17 stopni. Dzis wlasnie specjalnie testowalem te 17 i powiem tak po kilku czasem moze byc nawet nastu minutach (w zaleznosci od wielu czynnikow takich jak np.stopien naslonecznienia kabiny ale przede wszystkim okreslonej temperatury nazwijmy to poczatkowej w kabinie) zaczelo wiac wyraznie mniej gorace powietrze. Wiec czujniki wylapaly zadana temp.i zaczely ja utrzymywac a wlasciwie daly informacje klimatrnikowi aby nie grzac juz tak intensywnie. Kierowcy ktory siedzi blisko nawiewow ciezko jest ocenic srednia temperature z calej kabiny, wam moze sie wydawac goraco ale tym siedzacym z tylu wcale tak byc nie musi.
Jesli jest wam zbyt goraco i nie chcecie czekac zbyt dlugo to pozostaje w zasadzie pobawic sie sila nawiewu, poregulowac kratki w innych kierunkach lub zmieniac co jakis czas z 16 na Lo ewentualnie uchylac okna.
Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Wyjaśniłeś całą sytuacje wręcz wzorowo Smile i bardzo dobrze Cię rozumie i wiem o co chodzi, ale hmm czy przez około 30 min jazdy i z ustawieniem 16 st na klimatroniku, przy temperaturze raz około -5, raz -8 na zewnątrz te wiejące ciepłe powietrze pozostaje cały czas bez zmian (cały czas leci gorące powietrze, oczywiście od momentu zagrzania silnika) wydaje mi się że 30 min to i tak sporo za dużo...jak myślisz?
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 22:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Sprawdzę jutro jak będę jechał do pracy, ale...
Czy to, że cały czas leci gorące przez 30 minut, powoduje, że musisz się rozebrać do t-shirta? dusisz się? Wink bo po takim czasie powinna już być sauna, nie? Wink

Ja mam ustawione 17 stopni, nawiew szyba przednia i nogi, siła nawiewu chyba 3 kreski (może 4, jakoś tak w środku skali), klima wyłączona - cały czas leci wyraźnie ciepłe powietrze. Nie wiem czy zmienia temperaturę nawiewu, czy nie, ale jadę normalnie w kurtce, nie muszę się rozbierać.

Może jednak, obiektywnie, musi tak grzać, żeby utrzymać taką temp. wewnątrz? Wink
Z ciekawości jutro poobserwuję Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 23:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


GR_BKP napisał:

Czy to, że cały czas leci gorące przez 30 minut, powoduje, że musisz się rozebrać do t-shirta? dusisz się? Wink bo po takim czasie powinna już być sauna, nie? Wink

To już jest indywidualna sprawa, każdy inaczej reaguje na na taką czy inna temperature...mi jest stanowczo za gorąco Wink
GR_BKP napisał:

a mam ustawione 17 stopni, nawiew szyba przednia i nogi, siła nawiewu chyba 3 kreski (może 4, jakoś tak w środku skali), klima wyłączona - cały czas leci wyraźnie ciepłe powietrze. Nie wiem czy zmienia temperaturę nawiewu, czy nie, ale jadę normalnie w kurtce, nie muszę się rozbierać.

Nie ma szans nie wytrzymał bym Razz
GR_BKP napisał:

Może jednak, obiektywnie, musi tak grzać, żeby utrzymać taką temp. wewnątrz? Wink
Z ciekawości jutro poobserwuję Wink

Może, może chociaż mało prawdopodobne mi sie to wydaje Razz dlatego proszę o opinie innych i będę wdzięczny jeśli poobserwujesz to u siebie Wink
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 23:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Nie no - zakładam, że każdy wie czy "normalnie" odczuwa temperaturę w samochodzie względem reszty populacji Wink i odnosimy się do "standardu" nie własnych udziwnień Wink
Ale jeśli nie wytrzymałbyś przy moim ustawieniu nawiewu, to chyba jednak za mocno Ci coś grzeje...
Jutro rano popatrzę, to w pracy coś napiszę.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 23:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie-problem z regulacą temperatury


Wielkie dzięki Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

31 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2015r.

119 833 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System