Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Check engine i spadające obroty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nick_carraway

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda HRV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Gru 2014, 03:07
Temat postu:

Check engine i spadające obroty


Witam, dzisiaj stałem się posiadaczem HR-V z 2000 r. Sprowadzona przez poprzedniego właściciela z Holandii 2 lata temu. HRVka posiada fabryczną (podejrzewam, że założoną w salonie) instalację firmy Autogas Systems a na liczniku 220k km. Gaz załącza się manualnie. Robiąc trasę powrotną do domu przez 250 km wszystko spisywało się idealnie. Harfa szła na gazie jak powinna, silnik cichutki, nie było się do czego przyczepić. Po tych 250 km zjechałem na stację dotankować gazu, jednak z powodu braku przejściówki zalałem PB95 i w drogę. Przejechałem 100 m na benzynie i włączyłem gaz. W tym momencie zapalił się "check engine". Samochód nie stracił mocy, nie dał poznać, że coś jest nie tak. Zatrzymałem się, zgasiłem dziada, uruchomiłem ponownie- dalej się świeci. Mając 100 km do domu i nie słysząc ani nie czując niepokojących objawów dochodzących z silnika postanowiłem dojechać do domu. Udało się bez problemów- połowa na gazie, reszta na benzynie.

Po zaparkowaniu zauważyłem, że silnik spada na bardzo niskie obroty- w okolicach 300 RPM. Zgasiłem, odpaliłem- jest ok, 800-900 RPM. Dodałem gazu- znowu spada do 300 RPM.

Czyli mam dwa problemy, mogą one być powiązane:
1. świecący się "check engine"
2. spadające obroty na biegu jałowym

Nie oczekuję, że ktoś będzie wróżył z fusów, ale liczę na jakieś rady. Może ktoś poleci dobry serwis hondy we Wrocławiu gdzie mnie podepną do komputera i sprawdzą dlaczego świeci się kontrolka?

EDIT
Doczytałem forum i zdiagnozowałem Hondę przy użyciu spinacza i migających kontrolek. Check engine wskazuje kod 45 tj. "Fuel system too rich or lean". Czy może to mieć związek z sondą lambda, źle pracującą instalacją gazową? ABS wyrzuca kod 54- "fail-safe relay". Ktoś coś?

EDIT 2
Tutaj znajdziecie listę kodów http://www.hondasuv.com/members/showthread.php?t=51783
Po odczytaniu kodów można je usunąć, mając na uwadze usterkę, z którą jezdzimy a najlepiej oczywiście najpier ją usunąć. Można to zrobić przez zdjęcie klemy [-] z akumulatora- należy jednak pamiętać, że takie działanie zresetuje komputer i radio (potrzebny kod).
https://www.youtube.com/watch?v=8M5BaAa6tCM tutaj facet ładnie prezentuje o co chodzi z kodami i jak się do tego zabrać. [/url]
Powrót do góry
Broks

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk, Warszawa, Europa
Posiadane auto: Honda HR-V 1.6 V-tec 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 13 Gru 2014, 08:35
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Check engine i spadające obroty


Włączenie się czeku ma najprawdopodobniej związek z brakiem emulacji sondy lambda albo ze zła regulacją gazu. Ja Skoro auto dopiero kupiłeś to zacząłbym od podstawowych wymian: oleje, filtry i rozrząd ( oczywiście z pompą wody)
A następnie udał się do dobrego warsztatu na obsługę i regulacje gazu. Przy wymianie rozrządu warto też sprawdzić regulację zaworów. Silniki Hondy mają delikatne zawory i przy jeżdzie na gazie należy je regulować tak co 30 tysięcy.
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy
Powrót do góry
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 16 Wrz 2017, 21:24
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Check engine i spadające obroty


Witam, mam identyczny problem po zalozeniu lpg. Po przejechaniu ok 90km od mlntazu zapalil mi sie check i czy to na benzynie czy to na gazie obroty spadaja do ok 300 na biegu jalowym.
Co bylo przyczyna w twoim przypadku? Przed zalozeniem.instalacji nie mialem zadnych problemow z obrotami czy silnikiem.
_________________
Olek
Powrót do góry
broksio

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: C5 2,0HDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 19:33
Temat postu:

Check engine i spadające obroty


jeżeli problemy zaczęły się zaraz po zamontowaniu gazu to należy wrócić do serwisu który montował, niech poprawiają...
Powrót do góry
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 16:56
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Check engine i spadające obroty


Witam, problemem była zbyt uboga mieszanka gazu. Po ustawieniu nowej mapy przez gazownika i zmianie parametrów mieszanki jest spokój, auto chodzi jak trzeba.
_________________
Olek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 16:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System