Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 10:30
Temat postu:

tuleje, wahacze, amorki


Mam pytanie o wymianę mocowania amortyzatora oraz tylnej tuleji.
Przy zmianie opon na zimowe - z Conti na Michelin, z alufelgami,
w Feu Vert za 80 zeta, okazało się, że czeka mnie wymiana dwóch
części - tylnej tuleji przedniego wahacza oraz mocowania amortyzatora
o ile dobrze zrozumiałem gościa. Co polecacie? Czego się wystrzegać?
Na co zwrócić uwagę?
Podrzucam listy produktów z iparts, choć tam kupował nie będę, bo
kiedyś jakiś trefny amorek mi się trafił, więc pewno w haparts, ale:
http://www.iparts.pl/auto-czesci/tuleje-wahacza,honda,jazz-ii-gd-2002-03-2008-10,1-4-83km,45-4838-16317-100572.html
http://www.iparts.pl/auto-czesci/mocowanie-amortyzatora,honda,jazz-ii-gd-2002-03-2008-10,1-4-83km,45-4838-16317-100371.html
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 10:46
Temat postu:

po słowie w haparts


jestem po słowie w haparts i mocowanie amortyzatora przedniego tylko oryginał polecają (bo inne ponoć się rozlecą po trzech miesiącach) za 150zł sztuka, co sporo by mnie kosztowało x2; co do tylnej tuleji przedniego wahacza (z tyłu belka więc musi, że przód) to koszt ok. 40zł za zamiennik FEBEST, bo w oryginale cały wahacz jeno. Co sądzicie? Szczególnie interesuje mnie zagadnienie tego mocowania (element gumowy) wygląda to jakby tak:
http://www.iparts.pl/czesc/mocowanie-amortyzatora,honda,jazz-ii-gd-2002-03-2008-10,1-4-83km,45-4838-16317-100371-0-110-m25910.html
i w iparts jedyne pięć dych, zamiast piętnastu dych:-( jaką firmę? tu snr, ale już blueprint za 150zł, jak oryginał, o ile tuleja i mocowanie amortyzatora to to samo, wygląda podobnie:-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 12:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


czolem,
ja miałem oryginal ale cos kojarze ze kosztowal chyba więcej niż 15 dyszek, mogę sprawdzić wieczorem. Cos tam nawet pisałem Razz

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=157527&highlight=kolumna+amortyzatora

SNR ogolnie robi dobre części. Co do tulei sa raczej wymienne, przynajmniej tak pisza w necie.
Zawsze możesz do haparts.pl zadzwonić/napisac może cos ci doradza
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 13:30
Temat postu:

tuleje


do hapartsa już dzwoniłem i twierdzili, że to mocowanie tylko w oryginale, bo będę musiał za trzy miesiące zmieniać;
trochę wierzyć mi się nie chce, że aż tak szybko, choć wierzę, że oryginał dłużej popracuje...

zadzwoniłem do iparts i co do mocowania/łożyska amortyzatora (linkowałem) już powyżej, to najlepiej
lemfoerder, gorsze nieco snr i skf, wszystkie w cenie 40-50 zł więc do przełknięcia;

a co do tylniej tuleji wahacza to w iparts polecili febi blistein, ponoć lepszy od swaga w tej samej cenie 58zł, tu haparts sugerowali zamiennik fedest za ok. 40zł;

jak zadzwonię do intercars to będę wiedział już wszystko;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 13:56
Temat postu:

inercars


intercars poleca ruville 48 zł i skf 50 zł co do mocowania, czy też łożyska amorka, choć widziałem chyba i lemfordera za 71zł

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/16317/404000000/

a co do tuleji tylniej wahacza to polecają yamato czy coś w tym stylu za ok. 58 zł - niby ok

skłaniam się do zakupu więc w iparts: lemforder + febi blistein - całość 200 zeta, chyba, że ktoś jakieś veto...?

pytania techniczne: czy wynik amorka rzędu 50%, mógł być spowodowany słabym górnym mocowaniem/łożyskiem?
ew. inaczej, czy jego jakość odbija się na jakichś wynikach w czasie przeglądu?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 13:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 16:17
Temat postu:

Re: inercars


sstar napisał:
intercars poleca ruville 48 zł i skf 50 zł co do mocowania, czy też łożyska amorka, choć widziałem chyba i lemfordera za 71zł

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/16317/404000000/

a co do tuleji tylniej wahacza to polecają yamato czy coś w tym stylu za ok. 58 zł - niby ok

skłaniam się do zakupu więc w iparts: lemforder + febi blistein - całość 200 zeta, chyba, że ktoś jakieś veto...?

pytania techniczne: czy wynik amorka rzędu 50%, mógł być spowodowany słabym górnym mocowaniem/łożyskiem?
ew. inaczej, czy jego jakość odbija się na jakichś wynikach w czasie przeglądu?


ja tam nie wiem od kiedy na przeglądach czepiają się amortyzatorow ? Przeciez to nie wchodzi w zakres badania w SKP podczas przeglądu okresowego Razz Ja zawsze musialem za to doplacic 30 zl zeby wiedziec w jakim sa stanie.
Chyba ze ciekna to wtedy ci powiedzą żeby wymienić Razz
Co do wyników amorów to slaby wynik mogl być spowodowany wlasnie wadliwym lozyskiem/mocowaniem kolumny Razz
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 22:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


Dziwne w SKP w którym robię przeglądy zawsze sprawdzają hamulce, amortyzatory i luzy w zawieszeniu na tzw. szarpaku, może są nadgorliwi Smile
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 22:26
Temat postu:

amorki


hipoteza o słabym wyniku na teście w połączeniu z mocowaniem okazuje się pudłem
- sprawdziłem i co nie dziwi (jazda w 1 lub 2 osoby, niedociążony tył) słabe wyniki i
wymiana dotyczyła tylnich amorków; zaś obecnie sugerowane wymiany dotyczą
mocowania przednich amorków i chodzi o to, że słabo trzymają, a do tego tuleje
sparciały;

co do wyników to przód mam na poziomie 60-70% i spadek rzędu 10% w rok prawego,
gdy lewy na tym samym poziomie może wynikać z tego mocowania, ale równie dobrze
z tego, że prawa strona trafia na więcej dziur i mniej dociążona jest;

z tylnimi ciekawie:
rok temu: L 50%, P 34% - prawy zasugerowano do wymiany (różnica policzyła się 32% więc na czerwono:-)
tym bardziej, że wylał się; dwie osoby siedziały we wnętrzu przy teście;

"nowe" Monroe rok temu: L: 71%, P: 54% - testowano nierówno obciążony jedynie kierowcą; zdziwiłem się temu 54% kładąc na karb - rewitalizowanego jedynie jednego Monroe - jakaś nieoczyszczona rdza jakby na uchwycie;

po roku (43 tys.) użytkowania: L: 52%, P: 36% (tym razem różnica dobrze policzona - jak wtedy 16% - zmieniać nic więc nie kazano) - mógłbym sobie na prawy założyć ten stary, lewy, co przed zmianą dawał 50% i wyszłoby równo, ale może pojeżdżę jeszcze roczek i wymienię słabsze ogniwo:-)

tyle historii i histerii a propos amorków
_________________
SstarWines
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 22:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


Pięta badanie sprawności amortyzatorów wchodzi w zakres badania w SKP.
Niesprawne amortyzatory maja przecież wpływ na bezpieczeństwo jazdy .
A jak dałeś mechanikowi na kawę to bardzo ładny gest.
Powrót do góry
skype status
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 09:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


mitex01 napisał:
Pięta badanie sprawności amortyzatorów wchodzi w zakres badania w SKP.
Niesprawne amortyzatory maja przecież wpływ na bezpieczeństwo jazdy .
A jak dałeś mechanikowi na kawę to bardzo ładny gest.


Może wyraziłem się nie do końca precyzyjnie. Po prostu jak chciałem dokladna informacje jaki jest stopien tłumienia poszczególnych amortyzatorów, to nie wchodzilo to w zakres badania podstawowego i musialem doplacic.
A na szarpakach wyjda luzy w zawieszeniu i ewentualna roznica w sile hamowania na osiach.
Ale ponieważ jazz jest dosyć młodym autem to wszystkie przeglądy do tej pory przechodzi spiewajaco Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 09:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


Poszperalem na szybko w necie i rzeczywiście wychodzi ze z tymi amortyzatorami to jednak jak pisałem. We wcześniejszym aucie zwrócili mi uwagę ze jeden cieknie i kazali wymienić. Co do luzow to natomiast był bardzo wyczuleni, tak samo jak to roznicy sily hamowania. Ale ja jezdze z przyzwyczajenia na ta sama stacje od x lat. Ale ogolnie SKP SKP nie rownie mimo ze teoretycznie wszystkie powinny robic to samo.
Nie chce robic offtopu ala Waldi wiec na tym zakoncze Razz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 10:52
Temat postu:

skp


Ja na kontrolę jeżdże do ASO... ale Kii, bo mam pod domem;-) Kawka, telewizor, ciut trza poczekać, potem wydruk:

No i tam nikt mi nie mówił o tych łożyskach, ani tulejach. Czy coś widać po wynikach może?

A gościu przy wymianie opon się doszukał. Fakt, że guma trochę na tulejach jakby sparciała, popękana lekko, zaś przy mocowaniu prawego amorka pokazywał, że to za bardzo się rusza, lewy mniej, ale też zalecał. Co prawda potem się skompromitował, przy wymianie zakupionych u nich ichnich znaczy feu vertowskich wycieraczek, ale wrażenie robił.

Po tel. do mechanika - stwierdził, że koło zawsze troche się ruszało będzie w powietrzu, no ale czy to prawe nie było zbyt ruchome to nie wiem. Teraz się zastanawiam czy kupić na zaś, a potem niech mechanik decyduje, czy się wstrzymać. Może ktoś z tego mojego obrazka i wyników coś wywnioskuje, bo ja widzę, że w sumie zawieszenie jeśli
o przód chodzi to niby ok. A wyników hamowania na tą tuleję i łożysko (mocowanie górne) amorka przedniego przełożyć nie umiem:-( Help!
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 11:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


Tuleje raczej nie wyjda przy badaniu. Tam samo te poduszki amortyzatorów. Zreszta masz slaby wynik z tylu a nie z przodu.
Jak już poisalem w innym watku auto u mnie za bardzo wibrowało przy większych prędkościach oraz wydluzyla się droga hamowania. Po wymianie wszystko cacy, poza tym wyszlo ze klocki przod przejechaly już 40k i maja się dobrze a tylne 35k i tez maja się dobrze.
W ramach szukania dziury w całym chyba zmienie olej w skrzyni biegow albo zakupie od dawna wyglądane oryginalne dywaniku gumowe Laughing
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 11:25
Temat postu:

thx


pieta napisał:
Tuleje raczej nie wyjda przy badaniu. Tam samo te poduszki amortyzatorów. Zreszta masz slaby wynik z tylu a nie z przodu.

ano właśnie

pieta napisał:

Jak już poisalem w innym watku auto u mnie za bardzo wibrowało przy większych prędkościach oraz wydluzyla się droga hamowania. Po wymianie wszystko cacy, poza tym wyszlo ze klocki przod przejechaly już 40k i maja się dobrze a tylne 35k i tez maja się dobrze.

u mnie nie wibruje, a nawet jak na lekko niedopompowanych (bo zima) letnich conti sobie ostatnio 175km/h pomykałem to jakby płynął; co do drogi hamowania to ciężko stwierdzić, bo zimno i deszcz ostatnio i rzeczywiście prawie bym na rondzie spiralowym w kogoś wjechał, bo nagle...

w każdym razie dzięki, chyba kupię i dam do decyzji mechanikowi przy wymianie oleju, ew. odwrotnie;-)

co do dziury w całym, to nie ja, a gościu od opon, może chciał przyszpanować?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tuleje, wahacze, amorki


jak dużo jeździsz to ja bym wymienil jednak amory z tylu i to nie na monroe a tylko cos sensownego np. KYB. Jazz i tak zle się trzyma drogi ze względu na jego gabaryty a ze słabymi amorami z tylu to może być już ogolnie średnio.
Ale to tylko moja hipoteza Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System