Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 17 Lut 2015, 14:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Z wieści od olejowych fetyszystów valvoline ostatnio mocno obniżyło loty, przy czym w necie wisza jeszcze stare karty produktów z 2013 gdzie było calkiem przyzwoicie.

n0rek napisał:
Cytat:
dzieki za wsparcie w ogole chlopaki Smile co teraz za olej lac jak shell sie zepsul?
Informacja jest o Valvoline a nie o shellu. Tak więc zalewaj Shellem i nie bój nic, a castrola to szerokim łukiem omijaj.
W przyszłości pomyśl może o Motulu, Amsoil, lub Honda Genuine
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2015, 21:06
Temat postu:

varia


n0rek napisał:
ok przejechane kilka km na nowym oleju i oto moje wrazenia:
- silnik dalej klekocze choc ponoc mniej (opinia mechanika i zony)
- dalej nieco bierze oleju
- olej po niecalych 3tys km jest ciemny choc moze to byc efekt poprzedniej mieszanki 5w z 10w
- jade na regulacje zaworow Smile

Obcieranie okazalo sie nagarem w jakims dziwnym miejscu, po godzinnym czyszczeniu jest bloga cisza przy hamowaniu, doszla niestety wymiana amorow z przodu bo jeden sie tlucze okrutnie


z zaworami to chyba dobry pomysł;
co do oleju to ja zadowolony byłem z Mobil 5W50, co 20 tys. wymieniany, ale głównie po trasie,
no i porównania nie mam, a następny Amsoil czeka w wersji 0W30; przy czym u mnie 0 ubytku
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Czw 19 Lut 2015, 09:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


I u mnie zbliża się wymiana oleju. Został 1000 km do 10k. Ostatnio znów drgnęło mi na bagnecie i oleju ubyło o jakieś 100ml. Zaciekawiony tym faktem podjechałem na stację diagnostyczną na analizę spalin: jak określił diagnosta, spalanie jest wzorowe (wszystkie parametry w normie). Zajrzał pod spód - brak jakichkolwiek wycieków. Nie ma się chyba co więcej przejmować tylko wozić ze sobą nieco oleju na dolewkę. Stukot silnika dla mnie wciąż słyszalny ale jakby mniejszy - może to przepracowany olej staje się gęstszy i w ten sposób tłumi te odgłosy? Prawdopodobnie zostanę jeszcze przez najbliższe 2 wymiany przy Shellu licząc, że wypłucze silnik i uzdrowi do końca auto.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 19 Lut 2015, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

Pafcio01 napisał:
Cytat:
I u mnie zbliża się wymiana oleju. Został 1000 km do 10k.
Czyli wymieniasz co ilość przejechanych kilometrów, nawet gdyby autko stało 2 lata Question
Cytat:
Ostatnio znów drgnęło mi na bagnecie i oleju ubyło o jakieś 100ml.
Jak ty to zmierzyłeś Wink Question
Cytat:
Prawdopodobnie zostanę jeszcze przez najbliższe 2 wymiany przy Shellu licząc, że wypłucze silnik i uzdrowi do końca auto
.O to właśnie chodzi, silnik sam się "dopasuje" i potem autko będzie śmigać beż żadnych problemów. Następnie będziesz wymieniał już tylko części eksploatacyjne oraz robił przeglądy wg. zaleceń producenta.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 09:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Pafcio01 napisał:
Prawdopodobnie zostanę jeszcze przez najbliższe 2 wymiany przy Shellu licząc, że wypłucze silnik i uzdrowi do końca auto.

Shell ma właściwości myjące, narusza osady itp. ale to nie jest płukanka. Jeśli silnik był na syfiastym oleju, to można wlać dwa razy Shella na szybkie wymiany (ale nie jeździć na tym przez 10K km, tylko najwyżej połowę z tego). Ja bym teraz użył płukanki Archoila i syntetyk AMS-a + modyfikator tarcia. I po problemie, zamiast bujać się z tym jeszcze dwa lata. Przynajmniej byś wiedział czy to faktycznie jakiś syf w silniku, czy co innego. I nie czekałbym na przejechanie tego brakującego tysiąca, chciałbym mieć to wcześniej z głowy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 09:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 09:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

Vespa napisał
Cytat:
Shell ma właściwości myjące, narusza osady itp. ale to nie jest płukanka
Jak się boi płukanki to niech lepiej zalewa Shellem.
Cytat:
Jeśli silnik był na syfiastym oleju, to można wlać dwa razy Shella na szybkie wymiany (ale nie jeździć na tym przez 10K km, tylko najwyżej połowę z tego).
Tutaj masz rację tylko czy jego finanse to wytrzymają. W markecie nie widziałem Shella 5w30 lub 5w40.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 14:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Waldi,
W dobie internetu najprawde można dac spokoj lokalnym zdziercom Wink

linki pierwszy z brzegu jak ktoś nie lubi allegro Wink

http://www.petrostar.pl/oleje/oleje_samochodowe/shell/helix/ultra_extra/shell_helix_ultra_extra_5w30_4l,p755971360

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-4223-Shell-Helix-Ultra-ECT-5W30-4L.html


wysyłka do paczkomatu jak ktoś nie lubi na poczte chodzic, naprawdę trzeba nie chcieć żeby nie znaleźć taniej Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 15:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Waldi,
W dobie internetu najprawde można dac spokoj lokalnym zdziercom Wink

linki pierwszy z brzegu jak ktoś nie lubi allegro Wink

http://www.petrostar.pl/oleje/oleje_samochodowe/shell/helix/ultra_extra/shell_helix_ultra_extra_5w30_4l,p755971360

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-4223-Shell-Helix-Ultra-ECT-5W30-4L.html


wysyłka do paczkomatu jak ktoś nie lubi na poczte chodzic, naprawdę trzeba nie chcieć żeby nie znaleźć taniej Wink
To teraz pozostaje nam tylko przekonać kolegę do tego ruchu z podwójną wymianą oleju.
Liczę na ciebie Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 17:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Nie wiem po co chcecie go do tego przekonywać.
Tak może robić ktoś, kto nie ma żadnych problemów z silnikiem.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 20:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


ja tam nikogo do niczego nie namawiam. Każdy robi jak chce Cool
Powrót do góry
m.trawicki12

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda C-RV 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2015, 01:32
Temat postu:

z 10 na 5


. W takiej sytacji zalałbym silnik połsyntetykiem 10W40 dla bezpieczeństwa. Ja jeżdżę na Shell Helix Ultra i jestem z niego bardzo zadowolony. Silnik pracuje ladnie, równo. Ponadto olej ten ma naprawdę przystępną cenę a oferuję bardzo dużo dobrego. Polecam
Powrót do góry
cosmo-pl

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 16:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Vespa napisał:
Pafcio01 napisał:
Prawdopodobnie zostanę jeszcze przez najbliższe 2 wymiany przy Shellu licząc, że wypłucze silnik i uzdrowi do końca auto.

Shell ma właściwości myjące, narusza osady itp. ale to nie jest płukanka. Jeśli silnik był na syfiastym oleju, to można wlać dwa razy Shella na szybkie wymiany (ale nie jeździć na tym przez 10K km, tylko najwyżej połowę z tego). Ja bym teraz użył płukanki Archoila i syntetyk AMS-a + modyfikator tarcia. I po problemie, zamiast bujać się z tym jeszcze dwa lata. Przynajmniej byś wiedział czy to faktycznie jakiś syf w silniku, czy co innego. I nie czekałbym na przejechanie tego brakującego tysiąca, chciałbym mieć to wcześniej z głowy.


A nasikać też radzisz? Powiedz mi dlaczego w takim razie w wielu instrukcjach obsługi, dotyczącym różnej kategorii pojazdów, silników etc, producenci zwracają uwagę na to aby nie stosować żadnych dodatków do olejów silnikowych, a ty bez wiedzy w temacie i bez jakiegokolwiek doświadczenia, ładujesz koledze do głowy konieczność wlania czegoś - rozlewanego gdzieś w jakiejś budzie pod Oxfordem? Bo tajemnicza formulacja dodatków Archoil, powstała przez fluidy umysłu najlepszych studentów uniwersytetu po sąsiedzku? Gdzie są badania, wykonane przez renomowane instytuty laboratoria, gdzie dowody na słuszność i poprawność tez, że to w ogóle pomaga i nie szkodzi np katalizatorowi? No i gdzie? Masa bzdur, jakiś filmik z jutiuba i pełno bezwartościowych badań "prowadzonych na zamówienie", które nie testowały olejów zgodnie z prawidłami ani normą, ani nie mają akredytacji do prowadzenia takich pomiarów. Tyle i aż tyle, i mi się to kojarzy ze sprzedawcami dziwnych specyfików, których przeganiano z miasta do miasta, jak się okazało, że ich "cudowne leki" były zwykłą barwioną wodą z cukrem. Tylko jakoś wtedy, pomimo braku Internetu, ludzie byli bardziej rozsądni niż dzisiaj.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2015, 21:38
Temat postu:

olej a moc


Nie chcę wypuszczać dżina z butelki; ani tym bardziej sugerować lanie wyścigowego oleju do Jazza, ale jeśli możliwy (?) jest 2x wzrost mocy przy zmianie oleju, to może i w Jazzie są jakieś różnice? Mowa o Suprze;-) Niestandardowej:-)
http://otomoto.pl/oferta/toyota-supra-1250km-361-92-km-h-najszy-w-eu-ID4oP9Eb.html#b80e8eac86
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 08:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

Zależy co rozumiesz przez olej wyścigowy ?
Każdy możesz przecież wlać.

Gdzie jest napisane w tym ogłoszeniu jaki olej jest tam zalany ?

Żona jeździła na 10w60 Shell Helix Racing przez 3 lata i jakoś to nie powalało. Być może że jazda była tylko po mieście. No raz w roku wypad nad morze 600 km.

W ASO mi powiedzieli, że szkoda kasy a i tak wszystko będzie czyściutkie jak będę używał Shell Helix Ultra 5W30. Taki był na rynku i taki mieli w ofercie.

Ponieważ ja lubię eksperymenty to używałem go przez 3 lata.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 09:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


hmm "Najszybsza Toyota w Europie (druga na świecie) o mocy 1250 KM na wyścigowej benzynie C16, na Shell V-Power Racing "tylko" 600KM,"
tutaj jest mowa o benzynie a nie oleju Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System