Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 13:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


A to przeklej, to pogadamy dalej Wink EOT
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 14:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
czyszczenie hamulcow poleca na wyjeciu paprochów które się dostaly miedzy klocek a tarcze i robi się to podczas przekładki opon bo wtedy jest lepszy dostep do klocka i tarczy.
Zapewne masz rację, ale tak wyglądały te moje klocki w jarzmach przy tej tarczy oparte o ten rant.



Cytat:
Zreszta przypominam zze watek jest o oleju a nie o hamulcach. Od tego jest inny Wink Czekamy teraz na relacje jak się jazz zachowuje po wymianie oleju na magiczny shell 5w30
Dobra, nie będzie monologu o Mruczku Wink
pieta
Natomiast ty też daj jakieś informacje na temat swojego oleju. Też w taki sposób wymieniasz jak ja Question

GR_BKP napisał:
Cytat:
Ciekawe czy w ASO chociaż te klocki mu wyjęli
Tego nie wiem, bo mnie przy tym nie było. Natomiast nastepnym razem to wezmę sobie jeden dzień wolnego żeby u nich posiedzieć. Natomiast grubość to tak na "oko" 1 cm - 1,5 cm - nie miałem miarki żeby sprawdzić.

Cytat:
A to przeklej, to pogadamy dalej Wink EOT
Tylko napiszcie gdzie to chcecie dać, bo po całym forum nie chcę tego szukać Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 16:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


proszę bardzo tutaj się produkować , po co komu zdjęcia klockow waldiego w watku olejowym Wink

http://www.honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8258
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 10:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


No i jak tam po zmianie na shella ? Normalnie nie mogę się doczekać Wink
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 14:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


jeszcze nic nie wiem, po pracy jade po auto
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 14:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 15:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


No to czekamy z niecierpliwoscia Wink
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 18:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


A powiedz ile tego oleju Ci ubywało? Ja też mam ubytki - myślę że będzie jakiś 1litr na rok (przy aktualnym tempie to zrobię jakieś 12000 km) Byłem z tym u samego guru hondziarzy - w Kubalinie u Checkera i nie uznał tego za nic niepokojącego. Zalecał kontrolę poziomu, ew dolewki i to wszystko. A instrukcja też potrafi zaskoczyć: otóż czytamy w niej że może dochodzić do ubytku 1l oleju na 1000km. Więc nie ma się co przejmować, tylko kontrolować poziom i jeździć. Ja też mam klekot silnika, który również nie wzbudził niepokoju u Checkera, jeżdżę na Shellu 5W30. W maju wymienię na Mobil 1.[/img]
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 18:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Pafcio01 napisał:
A instrukcja też potrafi zaskoczyć: otóż czytamy w niej że może dochodzić do ubytku 1l oleju na 1000km.

Tak jest w instrukcji chyba każdego samochodu Wink
A litr od wymiany do wymiany nie jest niczym nienormalnym.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 18:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


W takim razie instrukcja ma sie nijak z moja rzeczywistoscia bo na roznych lepkosciach do wymiany stan niezmienny. Nic nie ubywa a czasem deptam do odcinki:)
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 09:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


pieta silnik silnikowi nie rowny na to wychodzi

Auto odebrane, narazie zrobilem raptem kilka km wiec ciezko cokolwiek oceniac. Pali lepiej ale to zobaczymy jak przyjda mrozy, w silnik weszlo prawie cale 4l oleju, najpierw jakies 3,4l a pozniej jeszcze z 0,4l, olej jak pisalem Shell 5w30, stuki w zawieszeniu sie zmniejszyly ale cos na dziurach dalej sie delikatnie tlucze i bedziemy dalej szukac, ocieranie ktore wzialem za klocki z przodu okazaly sie (wedlug mechanika) ocieraniem z tylu o jakas oslone - nie sprawdzilem tego jeszcze w 100% ale wydaje sie ze mial racje

Najwazniejsze czyli stuki zaworow i glosna praca silnika sie nieco uspokoilo, pisze nieco bo jeszcze moim zdaniem za glosno chodzi takze jade na regulacje zaworow ale to po nowym roku, zarowno moj mechanior jak i ten w ASO powiedzieli zebym zrobil z 1000km po tej wymianie i wtedy zobaczymy.
Nie bede pisal co ile mnie wyszlo bo to troche po znajomosci zarowno czesci jak i robota, najbardziej zaskoczyl mnie filtr powietrza ktory na polce byl po 130zl a ja go kupilem za 25zl Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 09:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Pafcio01 napisał:
A powiedz ile tego oleju Ci ubywało? Ja też mam ubytki - myślę że będzie jakiś 1litr na rok (przy aktualnym tempie to zrobię jakieś 12000 km) Byłem z tym u samego guru hondziarzy - w Kubalinie u Checkera i nie uznał tego za nic niepokojącego. Zalecał kontrolę poziomu, ew dolewki i to wszystko. A instrukcja też potrafi zaskoczyć: otóż czytamy w niej że może dochodzić do ubytku 1l oleju na 1000km. Więc nie ma się co przejmować, tylko kontrolować poziom i jeździć. Ja też mam klekot silnika, który również nie wzbudził niepokoju u Checkera, jeżdżę na Shellu 5W30. W maju wymienię na Mobil 1.[/img]


Producenci pisza rozne rzeczy na wszelki wypadek żeby uniknąć roszczeń ze strony użytkownika. Inna sprawa ze 1l na 1000 km to już zecydowanie silnik do remontu.
Ja natomiast jeszcze nigdy nie dolałem oleju do silnika od 8 czy 9 lat. Tyle ze moje auta to 8 zaworowe [cenzura] wiec czym się tu chwalić Laughing
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,


pieta napisał:
Cytat:
Producenci pisza rozne rzeczy na wszelki wypadek żeby uniknąć roszczeń ze strony użytkownika.
Tutaj masz rację.
Cytat:
Inna sprawa ze 1l na 1000 km to już zecydowanie silnik do remontu.
No nie wiem, jak nie zapomnę to zapytam u źródła Wink
Cytat:
Ja natomiast jeszcze nigdy nie dolałem oleju do silnika od 8 czy 9 lat. Tyle ze moje auta to 8 zaworowe [cenzura] wiec czym się tu chwalić
Czyli dalej razem w jednym kierunku zmierzamy ...

U mnie też jest napisane żeby sprawdzać poziom oleju najlepiej na stacji benzynowej Rolling Eyes

strona 226.
Podejrzewam spisek producentów paliw ze stacjami na których dostępny jest olej Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 16:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


n0rek napisał:
pieta silnik silnikowi nie rowny na to wychodzi

Auto odebrane, narazie zrobilem raptem kilka km wiec ciezko cokolwiek oceniac. Pali lepiej ale to zobaczymy jak przyjda mrozy, w silnik weszlo prawie cale 4l oleju, najpierw jakies 3,4l a pozniej jeszcze z 0,4l, olej jak pisalem Shell 5w30, stuki w zawieszeniu sie zmniejszyly ale cos na dziurach dalej sie delikatnie tlucze i bedziemy dalej szukac, ocieranie ktore wzialem za klocki z przodu okazaly sie (wedlug mechanika) ocieraniem z tylu o jakas oslone - nie sprawdzilem tego jeszcze w 100% ale wydaje sie ze mial racje

Najwazniejsze czyli stuki zaworow i glosna praca silnika sie nieco uspokoilo, pisze nieco bo jeszcze moim zdaniem za glosno chodzi takze jade na regulacje zaworow ale to po nowym roku, zarowno moj mechanior jak i ten w ASO powiedzieli zebym zrobil z 1000km po tej wymianie i wtedy zobaczymy.
Nie bede pisal co ile mnie wyszlo bo to troche po znajomosci zarowno czesci jak i robota, najbardziej zaskoczyl mnie filtr powietrza ktory na polce byl po 130zl a ja go kupilem za 25zl Wink


No to teraz czekamy na relacje po 1k przejechanym Wink cena filtra powietrza oryginal chyba rzeczywiście jest taka, ale przyzwoity zamiennik to tak do 50 zl kosztuje Razz
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 09:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


niestety w zawieszeniu dalej sie cos tlucze i dalej cos ociera przy hamowaniu i przy malych predkosciach, powiedzialbym ze po zmianie kol nawet bardziej, w przyszlym tygodniu jade na szarpaki zeby sprawdzic zawieszenie

co do ocierania nie mial ktos z was takiego problemu? wszystkie klocki sciagniete i sprawdzone, przeczyszczone itp. przy malych predkosciach ok 30km slychac wyraznie takie szu szu szu a przy hamowaniu duzo glosniej
Powrót do góry
gadu-gadu
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 12:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Ewidentnie klocki albo tarcze do wymiany.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System