Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 11:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Czekamy w niecierpliwoscia. Tak samo jak na uaktualnienie stopki z dokładnymi informacjami o jazzie Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 13:03
Temat postu:

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Czekamy w niecierpliwoscia.
Właśnie, i napisz czy stosowałeś płukankę

Cytat:
Tak samo jak na uaktualnienie stopki z dokładnymi informacjami o jazzie
A ty masz opisaną stopkę, bo jakoś nie widze Wink Ale fakt, przydało byś się opisać. Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 16:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


nie stosuje plukanki, boje sie troche Smile
jaka stopka? co mam wpisac? Very Happy honda jak honda, zrobie fote przed poniedzialkowa zmiana kol to zobaczycie wizualnie jak wyglada, fajnie sie prezentuja nasze auta na 16' felach
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 13:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

Przejechałem 64400 km i już jestem po wymianie starego leju 0w20 na nowy 0w20 Wink bez płukanki oraz opon na zimowe Pirelli winter Caraving 175/60 R14

Opiszę po krótce jak to zrobiłem - olej

1. 2-3 minuty autko rozgrzałem na jałowym biegu,
2. Kontrolka zielona zgasła,
3. Ruszyłem w drogę jadąc coraz z to większą prędkością na 3-cim biegu,
4. Następnie zawróciłem i docisnąłem do 110 km/h do 5tys obr., Jeszcze czegoś takiego z tymi obrotami nie robiłem. Pedał gazu jeszcze nie dotykał podłogi Wink
5. Potem wjazd na podnośnik i jednocześnie wymiana kół i spuszczanie oleju (wyciągnięty bagnet) - odkręcenie śruby - lub ja kto woli korka spustowego
6. Po zakończeniu wylewania oleju przez dziurę w misce odkręcenie filtra oleju, Ciężko szło, ale się udało.

Urządzenie do zlewania oleju z możliwością odessania go od góry do którego spływa olej. Te czarne ślady to nie mój olej.



tutaj widać


olej barwy miodowej - na nakładce na klucz. Taka sama barwa występuje podczas sprawdzania poziomu na bagnecie w czasie codziennego użytkowania samochodu.

7. Po całkowitej operacji autko jeszcze "powisiało na podnośniku" z jakieś 10 min,
8. Montaż śruby - nie zmieniałem magicznej podkładki z którą w ASO każą sobie płacić 3 zł lol Smile A ja mam tego mnóstwo
9. Montaż filtra oleju http://www.haparts.pl/15400-plm-a02.html wiadomo jaki
10. zalanie olejem do właściwego poziomu.
11. Opuszczenie z podnośnika
12. Dla ciekawości nagrałem jak pracuje mój silnik
13. słychać taki efekt jakby skrzydełka owadów, bez nagrania,
Natomiast w nagraniach tez można usłyszeć, ale są one słabej jakości.

link: http://75684.file4u.pl/download/5464363/silnik1_www.file4u.pl.mp4 3,92 MB

link: http://75684.file4u.pl/download/5464364/silnik2_www.file4u.pl.mp4 2,75 MB

Nie wgrałem na youtuba bo woła o jakąś rejestracje Sad A jakiegoś darmowego bez rejestracji nie znalazłem Sad

14. Zawory będą regulowane przy stanie 80000 km czyli za 15600km

A teraz ciekawostki żeby nie było ze kłamię z tym 0w20:

To wlałem:



tak silnik mój wyglądał z butelką, Wink



Tyle zostało z całej zabawy,



porównanie opakowań srebrne obecne 0w20 0,946 Litra 2014r (po lewej) oraz to ciemniejsze 1 Litrowe z 2012 0w20 (po prawej) po przejściu z 5w30 Shell Extra Ultra z 2011 roku



postaram się wrzucić jeszcze fotkę przechodnia porównawczą dotyczącą oleju
2012 4 litry
2013 1 litr
2014 0,946 L

Co do opon to wiadomo. Odkręcenie śrób wyważenie kół zimowych i montaż według oznaczeń na oponach. Tak jak były sciagane w zeszłym roku.

tylne klocki jeszcze mam dobre, ale te metalowe "obręcze" od hamulców są całe pokryte taką jakby rdzą.



Tylko nie wiem jak to ma się do tak zwanych czyszczeń hamulców które są wykazywane na fakturze wystawianej przez ASO
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 13:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


fajne foty, jak dojade do domu to porownam sobie prace silnika bo moj cos dziwnie zaczal klekotac, moze po zmianie oleju dzisiejszej bedzie lepiej
dziwne z ta rdza, ja mam duzo wiekszy przebieg od twojego i rdzy wlasciwie nigdzie nie mam, moze jak robilem konserwacje po zakupie to mi to zrobili, tego nie wiem ale warto brac takie cos, zaplacilem 550zl i na kilka lat spokoj z podwoziem i jego okolicami

za to przestrzegam jak macie te plastiki na tylnej klapie ze znaczkiem hondy to tam sie lubi zbierac woda szczegolnie podczas mycia na myjni i robi sie co badz, najgorsze ze tego nie widac normalnie bo zaslania klapka, mi sie zepsul silnik otwierajacy bagaznik i musialem sciagac tapicerke klapy i zobaczylem pierwsze slady rdzy, odrazu wizyta u blacharza i skonczylo sie na punktowym konserwowaniu i malowaniu tak ze nie ma sladu Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 13:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

n0rek napisał:
Cytat:
fajne foty,
Taki sobie, ale dzięk[iquote]jak dojade do domu to porownam sobie prace silnika bo moj cos dziwnie zaczal klekotac, moze po zmianie oleju dzisiejszej bedzie lepiej [/quote]Porównaj i nagraj swoje. Moje są tak jak pisałem wcześniej trochę zniekształcone bo z tym telefonem to gdzie tylko się dało na około silnika zaglądałem.
Cytat:
dziwne z ta rdza, ja mam duzo wiekszy przebieg od twojego i rdzy wlasciwie nigdzie nie mam,
Takie mam stalowe felgi:



I może dlatego że one są przykryte przez kołpak tak wyglądają

]
Z drugiej jednak strony to przecież żeliwo.

Cytat:
po zakupie to mi to zrobili, tego nie wiem ale warto brac takie cos, zaplacilem 550zl i na kilka lat spokoj z podwoziem i jego okolicami
Zrobili ci konserwację, ale to musisz powtarzać co 3-4 lata max. Dzisiaj już nie ma w obiegu takich środków jak kiedyś "mazideł", dobrych i nie do zdarcia. Teraz masz ekologiczne, podobnie jak lakier do parkietów. Evil or Very Mad
Cytat:
za to przestrzegam jak macie te plastiki na tylnej klapie ze znaczkiem hondy to tam sie lubi zbierac woda
Ja już "wyczaiłem którędy woda dostaje się do mojego bagażnika. Po lewej stronie od góry po otwarciu klapy pomiędzy tym łączeniem blachy na górze a gumą leje się gdzieś tak jakby wzdłuż uszczelki i tam później znika. Następnie wypływa w środku po lewej stronie i wlatuje do bagażnika. Jak jest dużo to potrafi pójść w drugą stronę w okolice lewarka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 15:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


ja mowilem bardziej o wodzie ktora zalega pod plastikiem a nie w bagazniku, z tym chyba nie mam jeszcze problemu Smile

dzwonil mechanik, wybita poduszka amortyzatora i lozysko, do tego powiedzial ze tak wypalonych swiec jeszcze nie widzial i gdyby bylo 4 a nie 8 to bym juz dawno auta nie odpalil a ja narzekalem ze rano musze zakrecic sekunde rozrusznikiem Smile
kolejna rzecz to mowil ze olej byl po spuszczeniu dziwny, tak jakby zmieszany z czyms, po krotkiej acz wnikliwej dyspucie okazalo sie ze to ja dalem dupy i do zalanego przy wymianie 5w40 dolalem 10w40.... lejemy 5w30 Shell'a i czekam na efekty, w srode odbior auta
Powrót do góry
gadu-gadu
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 17:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


n0rek napisał:
ja mowilem bardziej o wodzie ktora zalega pod plastikiem a nie w bagazniku, z tym chyba nie mam jeszcze problemu Smile

dzwonil mechanik, wybita poduszka amortyzatora i lozysko, do tego powiedzial ze tak wypalonych swiec jeszcze nie widzial i gdyby bylo 4 a nie 8 to bym juz dawno auta nie odpalil a ja narzekalem ze rano musze zakrecic sekunde rozrusznikiem Smile
kolejna rzecz to mowil ze olej byl po spuszczeniu dziwny, tak jakby zmieszany z czyms, po krotkiej acz wnikliwej dyspucie okazalo sie ze to ja dalem dupy i do zalanego przy wymianie 5w40 dolalem 10w40.... lejemy 5w30 Shell'a i czekam na efekty, w srode odbior auta


Fuck yeah Very Happy
Po takiej diagnozie może być już tylko lepiej Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 20:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta przydatna instrukcja Question
Zrób też tak samo, porównamy efekt końcowy Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 23:12
Temat postu:

rdza


mam rdzę jak Kedlaw, mimo alu:-)

co do biegów to trochę zmieniłem:
80km/h na dwójce - idzie po mieście jak burza, przy podwyższonej prędkości;
110km/h na trójce - jak poza zabudowanym, przy podwyższonej prędkości;
140km/h na czwórce - jak włączam się na autostradzie do ruchu i płynnie;
można:-)
dalej wg mnie nie ma sensu cisnąć.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 09:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
co do biegów to trochę zmieniłem:
80km/h na dwójce - idzie po mieście jak burza, przy podwyższonej prędkości;
110km/h na trójce - jak poza zabudowanym, przy podwyższonej prędkości;
140km/h na czwórce - jak włączam się na autostradzie do ruchu i płynnie;
można:-)
dalej wg mnie nie ma sensu cisnąć.
Ja swój eksperyment z obrotami i prędkością zrobiłem na drodze poza terenem zabudowanym.

Cytat:
mam rdzę jak Kedlaw, mimo alu:-)
W takim razie musisz je wyczyścić i pomalować na jakiś "bajeranck"i kolor - tylko nie czerwony, bo to już całkowity obciach.

Ciekawi mnie jaki kolor oleju jest po użyciu płukanki.
Nie mogę zrozumieć na czym polega czyszczenie hamulców (robiono w ASO na 2 tygodnie przed zmianą oleju) , skoro moje tak wyglądają.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


kedlaw07 napisał:

Nie mogę zrozumieć na czym polega czyszczenie hamulców (robiono w ASO na 2 tygodnie przed zmianą oleju) , skoro moje tak wyglądają.

Na pewno nie na oczyszczaniu tarczy i jarzma szczęk z rdzy. Jak już, to może klocki przecierają.

Na rdzawe naloty sprawdza się czyszczenie (np. jakiś krążek druciany na wiertarkę) i psiknąć to cynkiem w sprayu. I tak co sezon Wink
Jarzma szczęk można pomalować Hammeritem - bardzo dobry efekt daje.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 12:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


czyszczenie hamulcow poleca na wyjeciu paprochów które się dostaly miedzy klocek a tarcze i robi się to podczas przekładki opon bo wtedy jest lepszy dostep do klocka i tarczy.
Na pewnie nie polega na malowaniu tarczy hammerite Wink Zreszta moja wygladala podobnie po przebiegu 60k wiec podczas wymiany klockow z tylu poleciała tez tarcza mimo ze jeszcze nie było mocno zdarta ale niestery mocno skorodowana
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 13:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Ciekawe czy w ASO chociaż te klocki mu wyjęli Wink

Co do rdzy - nic nadzwyczajnego. Jak wizualnie przeszkadza, to oczyścić i zabezpieczyć.
Serio tylko dlatego wymieniłeś tarczę?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


GR_BKP napisał:
Ciekawe czy w ASO chociaż te klocki mu wyjęli Wink

Co do rdzy - nic nadzwyczajnego. Jak wizualnie przeszkadza, to oczyścić i zabezpieczyć.
Serio tylko dlatego wymieniłeś tarczę?


Tak, serio. Miala 5 lat i 60k nalotu wiec stwierdziłem ze dla swojego spokoju można wymienić razem z klockami, bo autentycznie byla już mocno skorodowana Razz Zreszta na hamulcach się nie oszczedza raczej.
A cos zrobiłem dziwnego ? Wink
Zreszta przypominam zze watek jest o oleju a nie o hamulcach. Od tego jest inny Wink Czekamy teraz na relacje jak się jazz zachowuje po wymianie oleju na magiczny shell 5w30 Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System