Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 10:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Stary,
Powiedz mi skad ten pomysl żeby zalac ten nieszczęsny 10w40 ? Szczerze powiedz. Mechanik powiedział ze przy takim przebiegu leje się 10w40, czy tez chciales zaoszczedzic te 30 zl (taka jest roznica miedzy shellem 5w40 a 10w40) a może jeszcze inny powod. Powiedz szczerze co toba kierowalo? Jak mawiala amerykanie if aint no broken, dont fix it Wink

A dlaczego spala olej. słabej jakości 10w40 ma gorsze parametry niż nawet slaby 5w40. Do tego jeszcze jazda na krótkich odcinkach, silnik niedogrzany, warunki niekorzystne olej zaczal się szybko degradować i zaczyna się spalac.
Proste jak konstrukcja cepa.

Napisz jeszcze jaki miałeś wcześniej 5w40 i jaki przebieg na nim zrobiles, jaki 10w40 zalales aktualnie i jaki przebieg na nim zrobiles i ile wogole jazz ma nalatane na budziku żeby mieć oglad calosci

Udanego weekednu zycze przy okazji Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 11:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

n0rek napisz odpowiedzi w takiej kolejności jak zadałem wcześniej pytania to będziemy mogli coś więcej wiedzieć.

Dla przypomnienia dodałem też kilka innych pytań:
1. Ilość przejechanych kilometrów;
2. Średnio dziennie ile robisz kilometrów;
3. Jazda typowo miejska + kilka wypadów do 20 - 40 km poza miasto Question ;
4. Ile przejeżdżasz tak średnio w ciągu 1 miesiąca
5. Jak często wymieniałeś olej i przy jakich stanach licznika;
6. Z jakiego typu olej zmieniałeś np. 5w40 na 5w30 itp.;
7. Czy przy każdej wymianie oleju wymieniałeś też filtr (bo znam kilka osób które tego nie zrobiły);
8. Czy te autko odkupiłeś i jaki miał już wtedy przebieg i co było zalane;
9. Czym sugerowałeś się podczas zmiany oleju, słowami p. Henia Question

Teraz jak podasz odpowiedzi na te pytania to będziemy bardziej w "domu" Wink

pieta napisał:
Cytat:
Pozdrow szwagra przy wymianie a kota podrap za uchem
Ok. Szwagra pozdrowię Wink
Mruczka wczoraj taką specjalną szczotką wyczesałem, a podczas głaskania za uchem i pod pyszczkiem
powiedziałem mu kto mi kazał to zrobić Wink

Cytat:
Udanego weekednu zycze przy okazji Razz
Mój będzie raczej pracowity.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


n0rek napisał:
nie zebym sie czepial ale czy jest ktos kto ma cokolwiek do wniesienia do mojego pytania czy tylko "jak silnik pali olej to sie go remontuje"?
Silnik nie bral oleju na 5w a zaczal na 10w i co nagle stal sie nieszczelny? herezje jakies

No to teoretyzując jak Ty w tym wątku.
Skoro cały czas miałeś 5W40, raz zalałeś 10W40, teraz chcesz wrócić do 5W40, to po prostu to zrób i tyle. Dla świętego spokoju użyj płukanki przy wymianie.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 14:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

GR_BKP napisał:

Cytat:
No to teoretyzując jak Ty w tym wątku.
Skoro cały czas miałeś 5W40, raz zalałeś 10W40, teraz chcesz wrócić do 5W40, to po prostu to zrób i tyle.
Podejrzewam że o to właśnie mu chodzi, tylko nie wie który olej ma wybrać 5W30 czy 5W40.

Cytat:
Dla świętego spokoju użyj płukanki przy wymianie.
Ja się przesiadłem z Shell Helix Ultra Racing 10W60 na Shell Helix Ultra Extra 5w30 bez żadnej płukanki i żadnych efektów ubocznych nie stwierdziłem.
Mało tego gdy na 0w20 Hondowski też przeszedłem bez żadnego specyfiku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 16 Lis 2014, 23:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


kedlaw07 napisał:
Ja się przesiadłem z Shell Helix Ultra Racing 10W60 na Shell Helix Ultra Extra 5w30 bez żadnej płukanki i żadnych efektów ubocznych nie stwierdziłem.
Mało tego gdy na 0w20 Hondowski też przeszedłem bez żadnego specyfiku.


Jest to bardzo dobre podsumowanie kolejnej dyskusji na temat który olej jest bardziej - kedlaw07 przetestował wszystkie lepkości i jego Jazzik ma się znakomicie. I taka jest prawda ostateczna - ten silnik przyjmuje bez problemu wszystko od 10W60 do 0W20.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Lis 2014, 23:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 00:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Jest to bardzo dobre podsumowanie kolejnej dyskusji na temat który olej jest bardziej - kedlaw07 przetestował wszystkie lepkości i jego Jazzik ma się znakomicie. I taka jest prawda ostateczna - ten silnik przyjmuje bez problemu wszystko od 10W60 do 0W20.
Wszyscy wiemy że silnik naszego jazza to dobra i prosta jednostka napędowa. Gdyby mogła to podejrzewam że nawet na nafcie by pojechała Wink
Nie mniej jednak ważne są w tym wszystkim zalecenia producenta. Zauważ że te 10W60 w opisie nie występuje ale 0W20 tak - ciągle piszę o silniku i-dsi.

Co do płukanki to zapytałem tu i tam. Wszystkich których pytałem o ten specyfik, gdy dowiedzieli się ode mnie że tylko ja użytkuję swojego jazza od początku znając jego pełną historię oraz że było serwisowane w ASO a obecnie jest stosowany oryginalny zalecany olej to mówili że nie ma sensu.

PS. Przempo jak tam mini Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 10:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


waldi,
ponieważ masz warunki lokalowe możesz zastowowac plukanke i organoleptycznie ocenić czy olej będzie ciemniejszy po wyplukaniu niż jest aktualnie w misce olejowej przed aplikacja płukanki Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 12:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,


pieta napisał:
Cytat:
waldi,
ponieważ masz warunki lokalowe możesz zastowowac plukanke

Fakt mam gdzie wymienić ten olej (miała być obecna sobota), ale ostatnio były wszystkie stanowiska zajęte Sad
Mi zalezy na tym żeby po tym wszystkim "autko jeszcze powisiało", a na to się obecnie nie zanosi Sad

Teraz mam 64 200 km Wink
Płukankę zrobię jak dojdę do 74 czyli za rok, czyli wyjdzie przed drugą regulacją zaworów.

Cytat:
i organoleptycznie ocenić czy olej będzie ciemniejszy
Teraz na bagnecie jest kolor złoty, ale jak rozmawiałem to po autku po uruchomieniu krąży już olej w kolorze czarnym.

Widziałem takie przypadki w kilku samochodach, gdy szwagier wymieniał w nich olej.
Na bagnecie złoty, a jak spuszczał to był czarny.
Niestety nie powiem wam bo nie pamiętam - jakie to były silniki benzyna czy diesel - oraz jaki wcześniej olej był zalany w tamtych samochodach, oraz jaki był ich przebieg.

Wydaje mi się jednak, że w diesla' ch zarówno na bagnecie jak i po spuszczeniu kolor oleju był tak czarny jak noc.

Cytat:
po wyplukaniu niż jest aktualnie w misce olejowej przed aplikacja płukanki
Być może że po zastosowaniu tej płukanki to kolor spuszczonego oleju może być czarny jak 2 noce Wink
bo będzie wypłukany razem z całymi śmiećmi, czyli jeszcze ciemniejszy
niż podczas nie stosowania w/w specyfiku, lub złoty w co wątpię.
Wtedy cała ta płukanka nie miałaby sensu. Natomiast ciekawy efekt były podczas zastosowania płukanki przy kolejnej wymianie oleju.

Jest też jeszcze inna szkoła wymiany oleju:
1. Auto z rozgrzanym silnikiem wjeżdża na kanał i spuszcza się stary olej;
2. Po spuszczeniu starego oleju zalewa się nowym olejem;
3. Autko trochę ma pojeździć - chodzi o to żeby silnik dostał znowu "dobrą temperaturę - był rozgrzany";
4. Wjeżdża po raz kolejny i jest spuszczany ten olej który przed chwilą był zalany;
5. Teraz zalewa się już właściwym olejem i gotowe.

Jedyna wada tego to to że trzeba mieć dużo ... tego dobrego nowego oleju. Laughing

I jeszcze jedna sprawa.
Obecnie do spuszczenia oleju stosuje się również takie odsysacze. Nie wiem która metoda jest lepsza "odessanie" czy "powieszenie", ale ostatnio miałem zrobione jedną i drugą. Efekt końcowy był taki że weszło dokładnie 3,6 L z wymianą filtra. Czyli tak jak książka pisze.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 12:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


o opcji na dwa oleje slyszalem, ale to dla bogatych ludzi jest Wink Wydaje mi się ze metoda grawitacyjna jest lepsza, ale w niektórych modelach auto (np. smart) nie da się inaczej niż przez odessanie...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
ale w niektórych modelach auto (np. smart) nie da się inaczej niż przez odessanie...
Możesz też zakupić w tym celu strzykawkę 50 w aptece i odessać samemu Wink Płuca popracują, a jakie wentylowanie Laughing
Zobacz czym jakim olejem ten pan zalewał swojego Smarta:
http://www.autocentrum.pl/awc/dzienniki-pokladowe/smart-fortwo/wymiana-oliwy-filtrow-maly-bonus-smart-16743/

Cytat:
o opcji na dwa oleje slyszalem, ale to dla bogatych ludzi jest
No wiesz, masz jazza prawie jak civic to co to dla ciebie Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 13:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Waldi, gon się Wink Serwisowanie jazza sponsoruje jego wlascicielka wiec nic mi do tego Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 13:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Serwisowanie jazza sponsoruje jego wlascicielka wiec nic mi do tego
To masz dobrze. Ja sam za wszystko płacę, ale autem to tak na spółkę jeździmy.

Jak napiszesz że jeszcze ona jeździ tylko jako pasażer, to masz miodzio.
Kto części kupuje i rozlicza faktury Question
Jak sam to robisz z powierzonych pieniązków to możesz trochę tu i tam wytargować.
Nadwyżka będzie dla ciebie, żeby ją kiedyś na dobrą romantyczną kolację do jakiejś restauracji zaprosić. Laughing

Wtedy ci powie że gospodarny jestes Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 14:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


kedlaw07 napisał:
Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Serwisowanie jazza sponsoruje jego wlascicielka wiec nic mi do tego
To masz dobrze. Ja sam za wszystko płacę, ale autem to tak na spółkę jeździmy.

Jak napiszesz że jeszcze ona jeździ tylko jako pasażer, to masz miodzio.
Kto części kupuje i rozlicza faktury Question
Jak sam to robisz z powierzonych pieniązków to możesz trochę tu i tam wytargować.
Nadwyżka będzie dla ciebie, żeby ją kiedyś na dobrą romantyczną kolację do jakiejś restauracji zaprosić. Laughing

Wtedy ci powie że gospodarny jestes Wink


Waldi,
proszę Cię odpowiedz jak to się ma to tematu tego watku ? Wink Zreszta zakładający się chyba przestraszył i już tu więcej nie wroci Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 15:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Waldi,
proszę Cię odpowiedz jak to się ma to tematu tego watku ?
Jak to jak, przecież napisałem o dwóch opcjach wymiany oleju.

Cytat:
Zreszta zakładający się chyba przestraszył i już tu więcej nie wroci
Wróci, wróci. Laughing
Gdzie znajdzie taki przyjazne forum dotyczące jazza w necie Question

PS. Ty byś wrócił czy nie Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 16:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w


na chwile was zostawic i kwadrans czytania Wink

Pomysl byl mechanika bo "przy takim przebiegu powinno sie jezdzic na 10w bo bedzie lepiej chodzil w zimie"
Auto aktualnie mam dwa lata i ma najechane 176 tys, jak kupowalem to mialo 143 tys

1. opisane wyzej
2. stosunkowo niewiele ok 30-50km, czasami wiecej
3. mieszkam ok 10km za miastem i dojazd do pracy mam raczej bez korkowy wiec prosta i dzida, pozniej tylko miasto
4. nie mam pojecia Smile
5. olej staram sie wymieniac co 10 tys, teraz mam wyjatkowo przejechane 12tys juz bo nie moge sie zdecydowac co robic i drugie auto bylo w naprawie
6. byl 5w30 lub 5w40 na 10w30, probowalem Castrol a pozniej jakis ktorego nazwy nie znam General costam, jako ze sie nie znam a na swoim mechaniku do tej pory sie nie zawiodlem to zaufalem mu w wyborze
7. za kazdym razem wymieniam wszystkie filtry wylaczajac paliwowy ktory byl wymieniany zaraz po zakupie a jest on ponoc na 60 tys (poprzedni wlasciciel chyba go nie wymienial nigdy tak byl zawalony)
8. opisane wyzej
9. Tak.

Wczesniej mialem Golfa 2 z silnikiem ktory przyjmowal wszystko i jezdzil nawet bez oleju, ogolnie co bylo pod reka to sie zalalo, nigdy mnie nie zawiodl i jakos tak wybor oleju nie zostal mi we krwi Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaCivic

18 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System