Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 20:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


kedlaw07 ja mam 2010 i mam poduszko boczne wszyte - o tym, że są świadczy tylko małą wszywka na szwie fotela ze znaczkiem poduszki (albo jeszcze z napisem, nie pamiętam).
Podaj nr VIN, będziemy jednoznacznie wiedzieli ile masz poduszek.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 22:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


kedlaw07 napisał:


Tak samo robię handlarze gdy sprzedają autko z poduszką w kierownicy. Usuwają, lub wyłączają w komputerze o czym właściciel dowiaduje się gdy pojedzie na przegląd gdzie podłączą mu komputer.


Ciekawy jestem, skąd bierzesz takie informacje.
Nie ma takiej opcji, żeby wyłączyć programowo airbag kierowcy, tylko odpięcie i wsadzenie oporu symulującego.
Sprawa następna, fotel z poduszką boczną MUSI mieć wyraźne oznaczenie- SRS lub AIRBAG(to są wymogi bezpieczeństwa z tytułu homologacji i dopuszczenia produktu do użytkowania) i tyle w temacie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Lis 2014, 10:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Witam,

milejow napisał:
Cytat:
Ciekawy jestem, skąd bierzesz takie informacje.
Nie ma takiej opcji, żeby wyłączyć programowo airbag kierowcy, tylko odpięcie i wsadzenie oporu symulującego.
No wiesz, słyszy się tu i tam w różnych warsztatach co potrafią zrobić.
Podobnie jak można do auta nie włożyć poduszki a kierowca będzie przekonany że ją ma.
Oczywiście handlarz może też kupić samą poduszkę i ją wstawić, ale czy mu się będzie chciało.
Przecież można wyłączyć, a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na piwo.
Niczego mu nie udowodnisz, dlatego czują się bezkarni ...

Cytat:
Sprawa następna, fotel z poduszką boczną MUSI mieć wyraźne oznaczenie- SRS lub AIRBAG(to są wymogi bezpieczeństwa z tytułu homologacji i dopuszczenia produktu do użytkowania) i tyle w temacie.
Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić.

Kiełekg napisał:
Cytat:
kedlaw07 ja mam 2010 i mam poduszko boczne wszyte - o tym, że są świadczy tylko małą wszywka na szwie fotela ze znaczkiem poduszki (albo jeszcze z napisem, nie pamiętam).
Bo ty masz jazza III - ja ma mjazza II 2006 - a ktoś już tutaj wspomniał że w III-ce jest inaczej.
Cytat:
Podaj nr VIN, będziemy jednoznacznie wiedzieli ile masz poduszek.
To sprawdzę w CEPik'u i podjadę do ASO, oraz zobaczę w dokumentach homologacji i fakturze autka. Dam znać, co każdy twierdzi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 07 Lis 2014, 18:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Komputerem nie wyłączysz poduszki powietrznej kierowcy w żadnym aucie i nie ma tu o czym dyskutować, takie są wymogi procedury homologacyjnej.
Co do symulowania poduszek oporami to jak najbardziej masz rację bo handlarz to chciwa menda i wsadziłby nawet własną matkę, żeby tylko wziąć więcej za auto.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Lis 2014, 20:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Witam,

milejow napisał:

Cytat:
Komputerem nie wyłączysz poduszki powietrznej kierowcy w żadnym aucie i nie ma tu o czym dyskutować, takie są wymogi procedury homologacyjnej.
Wyobraźmy sobie taką sytuację, że gość przychodzi do handlarza i kupuje takie tak zwane bite autko gdzie rzekomo jest ta poduszka (ale my wiemy że jej nie ma). Kto mu to sprawdzi Question Nikt.
Jak idzie do urzędu zarejestrować samochód to nikt go nie pyta czy ma poduszkę czy nie.
Jeżeli chcesz kupić samochód to z dokumentów dostajesz umowę kupna sprzedaży, dowód rejestracyjny, zaświadczenie że autko jest opłacone OC - możesz przejąć ubezpieczenie i nic więcej.
Teraz masz 14 dni na odwiedzenie Urzędu Skarbowego, 30 na przerejestrowanie i jeszcze to ubezpieczenie.

Przecież coś takiego można zrobić poprzez złącze OBDE w oprogramowaniu komputera.
Cytat:
Co do symulowania poduszek oporami to jak najbardziej masz rację bo handlarz to chciwa menda i wsadziłby nawet własną matkę, żeby tylko wziąć więcej za auto.
To niestety prawda.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Lis 2014, 20:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 08 Lis 2014, 19:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


kedlaw07 napisał:

Przecież coś takiego można zrobić poprzez złącze OBDE w oprogramowaniu komputera.

Kedlaw zaczynasz przeginać Twisted Evil
Moja prośba-nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia, ok?
Z poziomu diagnostycznego EOBD możesz jedynie odczytać/skasować usterki, podejrzeć parametry i wyłączyć poduszkę pasażera, grzebanie w oprogramowaniu robi się przez t.z.w. wylut eeprom,a i programowanie go na nowo w-g. swojego widzimisię, tak samo robi się sterownik po dzwonie. Jasno się wyraziłem?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 09 Lis 2014, 18:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Witam,

milejow napisał:
Cytat:
Kedlaw zaczynasz przeginać Twisted Evil
Moja prośba-nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia, ok?
I tu cię podebrałem, wygrała socjotechnika.

Cytat:
grzebanie w oprogramowaniu robi się przez t.z.w. wylut eeprom,a i programowanie go na nowo w-g. swojego widzimisię,
To tak samo jak hackuje się drukarkę na przykład jeżeli chcesz zmienić licznik wydruków lub pozwolić jej na drukowanie na nie oryginalnychy tonerach, lecz na zamiennikach.
Wylutowywujesz EEPROM wkładasz pewnego urządzenia - wiesz jakiego - podpiętego poprzez kontroler pod komputer i usuwasz dane.
Teraz możesz poprzez interfejs wgrać na nowo program bez odpowiednich rozkazów.

Natomiast całkowicie usunąć dane można jedynie poprzez UV o odpowiedniej długości fali.
Kiedyś EEPROM"y były programowane w języku assembler (miliony linijek kodu), obecnie w innych bardziej przyjaznych dla człowieka.

Cytat:
tak samo robi się sterownik po dzwonie. Jasno się wyraziłem?
I wtedy można spokojnie wyłączyć poduszkę powietrzną, tylko trzeba wiedzieć gdzie w kodzie maszynowym jest odpowiedni rozkaz, który wykonuje dany algorytm. Oprócz tego trzeba znać dany język programowania, którym jest zaprogramowany EEPROM.
Zakładam że jest zainstalowane całe legalne środowisko programistyczne Wink

Zresztą co ja ci będę pisał o ciemnej stronie mocy. Laughing

Wnioskuję że mamy w tym temacie podobną wiedzę.

PS. Typy pamięci:
http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/alg/002_struct/0040.php
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 10 Lis 2014, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


milejo, kedlaw07,
jesteś obaj Panowie lekko w lesie.

OBD, EOBD - możecie sobie odczytać parametry.
Faktycznie zmiana oprogramowania jest trudna, robi się to przez wymianę EEPROMu (jeżeli jest na podkładce)

lub wylutowanie i wlutowanie podkładki (przy tworzeniu nowego softu za pierwszym razem nigdy nie otrzyma się optymalnego wyniku, przy wielokrotnym wylutowywaniu bardzo łatwo przegrzać elementy sąsiadujące).
Przykład ECU z Volvo 940: oryginalna podkładka, na niej moduł de/szyfrujący i kość z zaszyfrowanym programem tuningowym (żeby rodzimi "tunerzy" nie pożyczali sobie softu):







Inna metoda, to otworzenie ECU i podłączenie się do niego przy pomocy BDMa, przykład:

Lub bardziej profesjonalnie, odpowiednia nakładka na ECU ze złączem do modułu przechwytującego/dekodującego



OBD 2 - można robić co się chce z oprogramowaniem komputera auta (oczywiście tylko gdy wie się jak to zrobić)

Przy nowych konstrukcjach ECU aut z rodziny VAG i Volvo dekodowanie przez OBD2 bez znajomości odpowiedniego kodu jest przez producenta zablokowane. W takim przypadku dwie możliwości:
A. rozbieramy ECU, podłączamy się do niego BDMem, dekodujemy, pozyskujemy dane do odblokowania pełnej komunikacji po OBD2 i dalej wszystko robimy już przez złącze diagnostyczne
B. w niektórych Volvo podłączamy się przelotką bezpośrednio do komputera auta (nie przez złącze diagnostyczne, tylko przez złącze ECU) i nasłuchujemy transmisji, dekodujemy, pozyskujemy dane do odblokowania pełnej komunikacji po OBD2 i dalej wszystko robimy już przez złącze diagnostyczne
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 10 Lis 2014, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
milejo, kedlaw07,
jesteś obaj Panowie lekko w lesie.

Cytat:
OBD, EOBD - możecie sobie odczytać parametry.
Faktycznie zmiana oprogramowania jest trudna, robi się to przez wymianę EEPROMu (jeżeli jest na podkładce)
lub wylutowanie i wlutowanie podkładki (przy tworzeniu nowego softu za pierwszym razem nigdy nie otrzyma się optymalnego wyniku, przy wielokrotnym wylutowywaniu bardzo łatwo przegrzać elementy sąsiadujące).
Przykład ECU z Volvo 940: oryginalna podkładka, na niej moduł de/szyfrujący i kość z zaszyfrowanym programem tuningowym (żeby rodzimi "tunerzy" nie pożyczali sobie softu):
Inna metoda, to otworzenie ECU i podłączenie się do niego przy pomocy BDMa, przykład:
Lub bardziej profesjonalnie, odpowiednia nakładka na ECU ze złączem do modułu przechwytującego/dekodującego
OBD 2 - można robić co się chce z oprogramowaniem komputera auta (oczywiście tylko gdy wie się jak to zrobić)

Przy nowych konstrukcjach ECU aut z rodziny VAG i Volvo dekodowanie przez OBD2 bez znajomości odpowiedniego kodu jest przez producenta zablokowane. W takim przypadku dwie możliwości:
A. rozbieramy ECU, podłączamy się do niego BDMem, dekodujemy, pozyskujemy dane do odblokowania pełnej komunikacji po OBD2 i dalej wszystko robimy już przez złącze diagnostyczne
B. w niektórych Volvo podłączamy się przelotką bezpośrednio do komputera auta (nie przez złącze diagnostyczne, tylko przez złącze ECU) i nasłuchujemy transmisji, dekodujemy, pozyskujemy dane do odblokowania pełnej komunikacji po OBD2 i dalej wszystko robimy już przez złącze diagnostyczne

Hackerstwo się szerzy wśród naszej młodzieży. Laughing
Ja napisałem i dałem przykład drukarki, który często jest wykorzystywany.

Natomiast wyobraźcie sobie taką sytuację że przez wasze WIFi ktoś włamuje się do waszej sieci lan pod którą macie podpiętą laptop, PC i jakieś inny sprzęt oraz drukarkę sieciową.
Wchodząc w panel zarządzania drukarką z poziomu admina i zmienia oprogramowanie przestawia adresy IP i co jeszcze tylko zechce.
Użytkownik klika drukowanie jakiegoś raportu a drukarka drukuje jakieś krzaczki lub napis że masz z hackowaną drukarkę i jej nie naprawisz dopóki nie zapłacisz pieniążków Laughing

Jeżeli nie zapłacisz to drukarkę możesz sobie wyrzucić na śmietnik, chyba że znajdziesz schemat płyty głównej oraz dojdziesz która kość za co odpowiada i będziesz posiadał oprogramowanie sterujące pracą drukarki, dekoder i koder na którym przeprowadzisz zerowanie kości a potem wgrasz soft. Zabawa jest, ale jak ktoś się na tym zna to spokojnie sobie poradzi.

Fikcja Question

Nie samo życie, taki atak na sieć może przeprowadzić gimnazjalista ze średniej klasy laptopem obeznany w tych sprawach.
Przeprowadzono taki test kontrolowany, w którym uczestnikami byli młodzi ludzie, czas włamania do drukarki tak jak napisałem 10 minut..
Laughing

Oczywiście to co opisałem jest ścigane na mocy ustawy z urzędu przez policję i nie tylko.
Wbrew temu co się potocznie sądzi zatrzymuje się sprawce.

Cytat:
art. 268a
§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

art. 269
§ 1. Kto niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia dane informatyczne o szczególnym znaczeniu dla obronności kraju, bezpieczeństwa w komunikacji, funkcjonowania administracji rządowej, innego organu państwowego lub instytucji państwowej albo samorządu terytorialnego albo zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto dopuszcza się czynu określonego w § 1, niszcząc albo wymieniając informatyczny nośnik danych lub niszcząc albo uszkadzając urządzenie służące do automatycznego przetwarzania, gromadzenia lub przekazywania danych informatycznych.

art. 269a
Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
art. 269b
§ 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1, sąd orzeka przepadek określonych w nim przedmiotów, a może orzec ich przepadek, jeżeli nie stanowiły własności sprawcy.

Proszę zauważyć że wszędzie poruszany jest temat danych informatycznych. Nam w pierwszej chwili jako nośnik danych kojarzy się z tym dysk twardy, ale nośnikami danych są też karty pamięci SD oraz kości które są wlutowane w płytę główną, ponieważ też zawierają pewne oprogramowanie.

Nie wiem jak to wygląda jeżeli chodzi o tuning samochodu, faktem złamania prawa już jest zmiana kodu maszynowego w sofcie który jest wgrywany do komputera.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 11 Lis 2014, 01:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Kiełekg napisał:

jesteś obaj Panowie lekko w lesie.


Kiełek jakoś nie rozumiem Twoich zwrotów
Dalszej części artykułu nie chce mi się komentować bo tuning/mapowanie silnika a usunięcie crascha czy immo off to (dla mnie)dwie/różne rzeczy. Jeśli chodzi o sterowniki poduszek w większości aut, nie spotkałem jeszcze żadnego, który miałby kość z crasch,em w podstawce. Czasy kilkukrotnych wylutów mam już też za sobą, za długo robię w tym bagnie i dość pokaźną bazę wsadów już sobie na tą okoliczność stworzyłem(po tylu latach wiadomo co w co wrzucić), poza tym od czego są koledzy po fachu Very Happy
Na zakończenie dyskusji, opisana przez Kolegę blokada sterowników w Volvo czy VW to nic innego jak słynna ,,ochrona komponentu(nie masz połączenia z serwerem/bazą danych producenta, nie otrzymasz pozwolenia na programowanie kluczowych funkcji sterownika),, Stosuje ją też Renault, Peugeot, Fiat, Honda i inni w swoich nowych wózkach a miało to na celu wyeliminowanie handlu podzespołami z kradzionych aut, z mizernym skutkiem bo da się to obejść.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 00:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Witam,

milejowa napisał:
Cytat:
Na zakończenie dyskusji, opisana przez Kolegę blokada sterowników w Volvo czy VW to nic innego jak słynna ,,ochrona komponentu(nie masz połączenia z serwerem/bazą danych producenta, nie otrzymasz pozwolenia na programowanie kluczowych funkcji sterownika),, Stosuje ją też Renault, Peugeot, Fiat, Honda i inni w swoich nowych wózkach a miało to na celu wyeliminowanie handlu podzespołami z kradzionych aut, z mizernym skutkiem bo da się to obejść.
Czyli jak nie ma pozwolenia to robi to ....

Cytat:
Dalszej części artykułu nie chce mi się komentować bo tuning/mapowanie silnika a usunięcie crascha czy immo off to (dla mnie)dwie/różne rzeczy. Jeśli chodzi o sterowniki poduszek w większości aut, nie spotkałem jeszcze żadnego, który miałby kość z crasch,em w podstawce. Czasy kilkukrotnych wylutów mam już też za sobą, za długo robię w tym bagnie i dość pokaźną bazę wsadów już sobie na tą okoliczność stworzyłem(po tylu latach wiadomo co w co wrzucić), poza tym od czego są koledzy po fachu
Na tym proponuję zakończyć rozważania.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 13 Lis 2014, 11:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


milejow, przez OBD możesz zrobić wiele, w tym poduszkami. Nie sądzę, żeby ktoś bawił sie w reprogramowanie modułu poduszek, taniej wstawić drugi.

W kwestii ochrony komponentów - mylisz się, nie o to tu chodzi. W przypadku ochrony komponentów nie zaprogramujesz nowego wtryskiwacza jeżeli nie masz dostępu do serwera. Wymienić soft w ECU możesz, jeżeli znasz kod dostępu, nie musisz mieć połączenia z serwerem producenta.

kedlaw07, z całym szacunkiem, ale masz mierne wiadomości, jeżeli chodzi o metody kontroli ruchu w sieciach teleinformatycznych.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 13 Lis 2014, 12:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana fotela kierowcy


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
milejow, przez OBD możesz zrobić wiele, w tym poduszkami. Nie sądzę, żeby ktoś bawił sie w reprogramowanie modułu poduszek, taniej wstawić drugi.
W tej kwestii z milejowem dyskutowaliśmy nad możliwością dojścia przez OBDE a nie o tym czy ten moduł będzie łatwiaj wstawić.
Jednakże uważam że jeżeli handlarz patrz - człowiek bez skrupułów - chcąc sprzedać np. auto po wypadku wykorzysta wszystike mu dostępne sposoby do osiągnięcia w/w celu. Evil or Very Mad

Takich ludzi powinno się karać z największą surowością prawa, ponieważ są to potencjalni zabójcy
Sprzedają samochód że niby ok, a jak będzie wypadek to jest problem.

Cytat:
kedlaw07, z całym szacunkiem, ale masz mierne wiadomości, jeżeli chodzi o metody kontroli ruchu w sieciach teleinformatycznych

Proszę napisz na jakiej podstawie tak sadzisz, a prawo i tak trzeba przestrzegać.
Założę się że nigdy wcześniej nie słyszałeś o tych artykułach prawnych dotyczących używania nielegalnego oprogramowania.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System