Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Sylpete napisał:
Co Wy chłopaki tak z automatu tę rolkę wymieniacie? Mus siakiś czy co?! Razz
Ja miesiąc temu wymieniłem pasek bo był już "na ostatnich nogach", w miejsce fabrycznego wskoczył Bando (czyli OEM minus logo Hondy Wink ) i przestał skrzeczeć przy włączonej klimie. Nastała błogosławiona cisza.
Rolkę zostawiłem bo nie miałem podstaw do wymiany. Zawsze to oryginał, nie ma sensu bawić się prewencyjne wymienianie wszystkiego co popadnie.
Przy okazji bytności w ASO podpytałem o temat i nie praktykują wymiany całego zespołu pasek+rolka. Wymieniają rolkę dopiero jak coś się dzieje.
Jak rozumiem u tych z Was coś-się-działo, ale dla tych, którzy wymianę dopiero planują - nie ma sensu iść w koszta.
To nie pasek rozrządu, gdzie często wymienia się go z "przyległościami" (rolki a nierzadko pompa wody).


Akurat Paski Bando sa bardzo dobre. Co do wymiany rutynowej to wg instrukcji wymiana powinna być przy przeglądzie przewidzianym dla przebiegu 120k.

U mnie jak już pisałem dzialo się cos z rolka wiec i przy okazji dalem nowy pasek SKF. Ale jak już pisałem wydaje mi się ze oryginal był lepszy (zanim się nie popsul Wink
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


pieta napisał:
Akurat Paski Bando sa bardzo dobre.
To ja wiem! Wink W ASO pasek Bando zapakowany w opakowanie Hondy to jakieś 150-160 PLN. Ja taki sam pasek trafiłem za 40 PLN. Dalszy komentarz zbędny.
Cytat:
Co do wymiany rutynowej to wg instrukcji wymiana powinna być przy przeglądzie przewidzianym dla przebiegu 120k.
True, ale czas robi swoje i u mnie przy 102kkm wskoczył nowy (BTW - wymieniłem też MTF i mam spokój).
Bardziej ciekawi mnie, czy obligatoryjnie po przewidzianym przebiegu oprócz paska wymienia się rolkę. Ja się nie spotkałem z takim wymogiem.
Powrót do góry
Lyserg

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 00:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Byłem w innym warsztacie niż poprzednio. Wymieniono mi stary pasek klinowy, który miał liczne braki w "prowadnicach", był przetarty w paru miejscach i jak powiedział mechanik "uzywany od wielu lat, w ciągu tygodnia by się zerwał". Nowy pasek Dayco SPK1150 - 35zł + robocizna 40zł. Nieszczęsny dźwięk jakby trochę przycichł, choć całkowicie go to nie wyeliminowało. Pozostaje lekki metaliczny podźwięk, jakby któreś z łożysk alternatora, pompy wody, silnika lub sprężarki klimatyzacji wymagało wymiany.

ESM Honda na Windowsie XP na dwóch różnych komputerach w dwóch różnych wersjach nie daje się otworzyć.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 00:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Na jakich przeglądarkach próbowałeś to otworzyć? Rzecz chyba nie w systemie, a w przeglądarkach właśnie. Na lisku chyba nie działa.
XP-IE
Linux-Opera (12.16)
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 10:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Lyserg napisał:
Byłem w innym warsztacie niż poprzednio. Wymieniono mi stary pasek klinowy, który miał liczne braki w "prowadnicach", był przetarty w paru miejscach i jak powiedział mechanik "uzywany od wielu lat, w ciągu tygodnia by się zerwał". Nowy pasek Dayco SPK1150 - 35zł + robocizna 40zł. Nieszczęsny dźwięk jakby trochę przycichł, choć całkowicie go to nie wyeliminowało. Pozostaje lekki metaliczny podźwięk, jakby któreś z łożysk alternatora, pompy wody, silnika lub sprężarki klimatyzacji wymagało wymiany.

ESM Honda na Windowsie XP na dwóch różnych komputerach w dwóch różnych wersjach nie daje się otworzyć.


Trzeba było rolke jeszcze wymienić, mialbys jedna opcje z glowy Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 10:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 11:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Na jakich przeglądarkach próbowałeś to otworzyć? Rzecz chyba nie w systemie, a w przeglądarkach właśnie. Na lisku chyba nie działa.
XP-IE
Linux-Opera (12.16)

W XP to jeszcze jakaś inna przeglądarka obsłuży chyba Opera, pisałem kiedyś na forum. Natomiast w wyzszych IE oraz w W7 należy nie zgadzać się na wyskakujące komunikaty. Należy klikać na NIE i program się otworzy Wink
Co do Linuxa' to Flikk77 jest obeznany.

Jak będziesz miał problem z otwarciem w/w pliczku to:
1. Wypal Serwisówkę na CD-R;
2. Pobierz jakiegoś LIVE Linux' np. Knoppix. Danych nie stracisz
3. Pobierzesz tutaj:
http://linuxiarze.pl/download_gamesknoppix/#
Teraz klikniesz na -> Teraz nagraj obraz systemu na czystą płytę system wszystko jest opisane krok po kroku.
4. włóż płytkę do napędu;
5. Przestaw w BIOSie na boot CD-R i uruchom komputer, Knoppix trochę pomieli i się uruchomi a ty podmienisz płytkę na serwisówkę i będzie miodzio Wink
6. Tytaj link jak to zrobić:
http://linuxiarze.pl/bios/#
7. Można się jeszcze pobawić w klika innych rzeczy ale to już nie to forum ... Laughing

Sorry taka serwisówka Wink
Mam nadzieję że się przyda.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 14 Sie 2015, 19:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Ja zapytam: Very Happy Czy jak wymieniamy pasek wielorowkowy, to jednocześnie powinno się wymienić i rolkę napinacza, niezależnie w jakim jest stanie? Czy wymiana samego paska jest błędem? Czy wymiana tylko paska może być powodem hałasów o jakich pisze autor?

Po wymianie paska wielorowkowego mam takie same dźwięki jak w temacie. Na pewno był już zużyty. Nie wiem jak miała się sprawa z rolką.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Pią 14 Sie 2015, 20:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Pasek wymieniałem rolkę nie ,myślę że nie ma potrzeby jeżeli ewidentnie nie ma potrzeby jej wymiany.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 14 Sie 2015, 21:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Rzecz u mnie polega na tym właśnie, że po wymianie tylko paska zaczęła hałasować rolka (taki ni to świst, ni to pisk.Smile Na razie to diagnoza nie mechanika, ale kogoś kto jednak trochę się zna na tego typu sprawach.
Hałas ustaje po zwiększeniu obrotów silnika.Włączenie klimatyzacji (mała moc nadmuchu) wzbudza go. Zwiększenie mocy nadmuchu powoduje, że hałas przechodzi (albo jest zagłuszany przez wentylator). Jednak i bez klimatyzacji daje się go słyszeć.

Jak myślicie: rolka napinacza paska, czy nieco ponad półroczny pasek wielorowkowy? Inne rzeczy raczej wykluczyliśmy.
Nie wiem, czy zamawiać tylko rolkę, czy pasek również.
PS. Dlaczego jak piszę na forum po polsku i poprawną ortografią, to każdy wyraz mam podkreślony na czerwono?

jurand55: Czy po wymianie paska robiłeś regulację naciągu? Podobno jest jakaś śruba przy alternatorze, która do tego służy.

Ja zastanawiam się jeszcze czy u mnie nieprawidłowo naciągnięty/wcale nienaciągnięty pasek tak rozrabia.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Pią 14 Sie 2015, 22:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Pasek nie podciągałem po wymianie bo cały czas nie da się palcem go ucisnąć jest sztywny . Był wymieniany w kwietniu br. Sprawdź ręką naciąg. Naciąga się alternatorem widać co trzeba odblokować i którą śrubą naciągnąć.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 07 Mar 2016, 10:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Witam,

Pozwolicie że powrócę do tematu.

Dzisiaj jechałem do pracy i w pewnym momencie usłyszałem jakby taki świst lub coś w tym stylu.
Słyszany po prawej strony koło koła.
Od razu domyśliłem się że chodzi o sławetny pasek, ten czarny znajdujący się koło alternatora.

Zaczęło świstać kiedy byłem jeszcze na ulicy. Potem się zatrzymałem, ponieważ kolega jechał przede mną a następnie skręcał podobnie jak i ja w kierunku bramki wjazdowej na parking. Pragnę zaznaczyć iż prędkość nie była wysoka, podjeżdżałem wolno. Po przejechaniu przez ową bramkę i próg zwalniający nadal w/w dźwięk był słyszalny.
Następnie podczas jazdy z prędkością około 20 km/h dalej świstało.
Po przejechaniu około 100 metrów i pokręceniu się po placu w celu odnalezienia mojego miejsca parkingowego hałas zniknął.
Potem przejechałem już tylko około 20 metrów i autko już w ciszy bez żadnych dźwięków się poruszało.
Tak więc przed samym zaparkowaniem to jest około 20 metrów.

Po zatrzymaniu postanowiłem otworzyć maskę i pooglądać co uczyniłem. Myślałem że coś wpadło i stąd ten świst. Nic tam nie znalazłem, wszystko czyste a rolka się aż błyszczy kolorem metalicznym.
Nie tak jak na tym zdjęciu:
http://zapodaj.net/9322f87dac1df.jpg.html

Fakt, autko ma 10 latek i na liczniku 75 tys km. ale będąc w ASO 2 tygodnie temu w celu odgrzybienia klimatyzacji - pisałem tutaj:
( Honda Jazz ) Klimatyzacja po ozonowaniu -nadal czuć - jakby coś "zdechło"
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=236476&highlight=zdech%B3o
pan mi powiedział że nie trzeba
Nie wiem co o tym myśleć. Jednocześnie zaczyna mnie nurtować pytanie co się stanie gdyby ten pasek się zerwał podczas jazdy.

Przepraszam za taką dogłębną analizę problemu, ale chciałem jak najdokładniej wszystko opisać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Mar 2016, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


Witam,

Czyżby temat mojego problemu był nie do rozwiązania ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 09 Mar 2016, 14:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Głośny dźwięk spod maski


kedlaw07 napisał:
Witam,
Nie wiem co o tym myśleć. Jednocześnie zaczyna mnie nurtować pytanie co się stanie gdyby ten pasek się zerwał podczas jazdy.


Szkoda, że nie nagrałeś tego dźwieku.

Co do pytania to na pewno tracisz ładowanie akumulatora. Zerwanie paska grozi także zatarciem silnika. Wszak pasek napędza pompę wodną. Być może też coś z klimatyzacją może się wydarzyć niedobrego, ale tu przyznaje nie jestem pewien.

Mnie zaś nurtuje ostatnio pytanie bardziej dotyczące akumualatora.

Jeśli jedziemy autem z wyłaczonymi wszelkimi innymi odbiornikami prądu, to skąd mamy prąd potrzebny do jazdy?
Tylko z akumulatora, czy tylko z alternatora? Czy w trakcie takiej jazdy akumulator nie ma nic do roboty poza odpaleniem auta? Jeśli w trakcie takiej podróży zsunie się nam klema, to nasz jazz zgaśnie czy będzie sobie jechać dalej zasilany alternatorem?

Przepraszam, że tu pytam. Very Happy

PS. U mnie pracuje pasek wielorowkowy marki Contitech.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaCR-V

74 900

2013r.

57 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System