Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Zet

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 14:45
Temat postu:

Opony całoroczne 185/55/16 ?


Witam.
Kupiłem w tym roku nowego Jeża z silnikiem 1,4. Mam opony w rozmiarze 185/55/16 na aluminiowych felgach. Jeżdżę bardzo mało bo max 10 000km w roku z czego większość w warunkach letnich. Z tego powodu nie chcę inwestować w opony zimowe. Do tej pory w poprzednich samochodach miałem opony całoroczne różnych znanych mi firm i na tyle co jeżdżę były zadowalające. Chcę zmienić i tutaj na całoroczne ale nie mogę znaleźć opon w tym rozmiarze (poza chińskim wynalazkiem Star Performer SPTS AS 185/55 R16 87H XL BSW, których się nieco obawiam ) Czy zna ktoś opony całoroczne, które będą pasowały na te felgi? Na 16 cali nie widzę nic.

Podrawiam
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 15:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Hej!
Pomijając fakt, że w mało popularnym rozmiarze 185/55R16 niczego sensownego nie znajdziesz (chinole sobie odpuść jeśli nie masz tendencji samobójczych), to wybacz, ale przegapiłeś istotny fakt: całosezonówki to kompromis. Nawet jeśli przyoszczędzisz na zimówkach bo malo jeździsz zimą, to tracisz także na bezpieczeństwie w pozostałych porach roku. Latem nie będzie tak pewnie jak na typowo letnich.
Ale skoro uważasz że to słuszna decyzja to w podanym rozmiarze nic nie ma i musisz posiłkować się zamiennikiem. Przynajmniej będzie produkt nie stworzony z "gumy ryżowej"...
Proszę bardzo:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-quadraxer-195-50-r16-88-h-xl#74677871
-aktualnie tam chyba niedostępne, ale można zapytać lub poszukać w innym miejscu.

P.S. "Większy" wybór jest w kolejnym zamienniku - 205/50R16:
http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/caloroczne/t=1/osobowe/r=1/205-50-r16
- tutaj sensowne są tylko dwie ostatnie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 00:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Witam,

Marek Zet napisał:
Cytat:
Jeżdżę bardzo mało bo max 10 000km w roku z czego większość w warunkach letnich. Z tego powodu nie chcę inwestować w opony zimowe. Do tej pory w poprzednich samochodach miałem opony całoroczne różnych znanych mi firm i na tyle co jeżdżę były zadowalające.
Ja swoim robię rocznie od 9500 tys km - 10 tys km i przekładam opony z letnich na zimowe.
Mam zamontowane fabryczne 14" Yokohamy (letnie) na stalowych felgach na których wyjechał jazz z ASO jak i Pirelli Winter Fresch (zimowe) również na stalówkach.
Nawet w swoim Tico tez miałem dwa komplety, pomimo tego że też robiłem małe przebiegi.

Zastanów się też jak długo chcesz tym jazzem jeszcze jeździć.
I jeszcze jedna sprawa, bo nie wiem ale felgi aluminiowe to chyba nie za bardzo się nadają na zimę.

Moim zdaniem jest to dobre wyjście bo na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać chyba że jesteś jak to ujął
Sylpete:
Cytat:
masz tendencje samobójcze.

Sylpete napisał:
Cytat:
Ale skoro uważasz że to słuszna decyzja to w podanym rozmiarze nic nie ma i musisz posiłkować się zamiennikiem. Przynajmniej będzie produkt nie stworzony z "gumy ryżowej"...
Proszę bardzo:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-quadraxer-195-50-r16-88-h-xl#74677871
-aktualnie tam chyba niedostępne, ale można zapytać lub poszukać w innym miejscu.

P.S. "Większy" wybór jest w kolejnym zamienniku - 205/50R16:
http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/caloroczne/t=1/osobowe/r=1/205-50-r16
- tutaj sensowne są tylko dwie ostatnie.
Z cenami to trochę pojechałeś po bandzie. Kolega napisał wyraźnie że nie chce inwestować.

PS. Ten twój nowy jazz to ktory rocznik Question
Proszę o uzupełnienie profilu, zawsze będzie się łatwiej dyskutować i pomagac.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Marek Zet

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 00:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Profil uzupełniony.
Ja jestem zatwardziały człowiek starej daty i do tej pory nie dałem się przekonać do opon zimowych (a wielu już próbowało). Ponad 40 lat jeżdżę na całorocznych i nigdy nie miałem problemu w zimie gdziekolwiek dojechać. A Kiedyś jeździłem o wiele więcej jak teraz a i zimy były śnieżne, nie to co teraz.
Czy te zamienniki będą pasowały na moje felgi? Zmiana rozmiaru nie będzie miała wpływu na zachowanie auta czy też kontrolę trakcji? Wiem, że alusy nie nadają się zbytnio na zimę ale dałem się namówić 1 raz w życiu sprzedawcy na kupno tego "dobrodziejstwa" i teraz żałuję. Zawsze się zarzekałem, że nie kupię aluminiowych obręczy - człowiek na starość dziwaczeje.
Te Kleberki znam z poprzedniego auta, sprawdziły się doskonale - jedynie płaciłem po 315zł za sztukę i taka cena jeszcze mi odpowiada. Ale ponad 500zł za to już przesada. Przy zakupie auta nie zdawałem sobie sprawę, że mogę mieć problem z zakupem całorocznych bo do tej pory jakoś wszystkie rozmiary które potrzebowałem były ogólnodostępne. Ten Jeżyk jakiś nietypowy jest.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 01:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Witam,

Marek Zet napisał:
Cytat:
Profil uzupełniony.
Dziekuję Wink
Cytat:
Ja jestem zatwardziały człowiek starej daty i do tej pory nie dałem się przekonać do opon zimowych (a wielu już próbowało). Ponad 40 lat jeżdżę na całorocznych i nigdy nie miałem problemu w zimie gdziekolwiek dojechać. A Kiedyś jeździłem o wiele więcej jak teraz a i zimy były śnieżne, nie to co teraz.
Skoro tak to nic na siłę, ale bezpieczeństwo wazne jest. Ja zmieniam też opony ponieważ mam dla kogo żyć.
A ty Question
Zimy były owszem, ale takiej technologii też nie znano.

Cytat:
Czy te zamienniki będą pasowały na moje felgi? Zmiana rozmiaru nie będzie miała wpływu na zachowanie auta czy też kontrolę trakcji?
Jeżeli nie możesz czegoś ciekawego dostać to może zmień koła na 15". Owszem duża inwestycja, ale masz większy wybór opon i możesz kupić też stalowe felgi.
A te alusy z oponami puścić na jakiś portal lub oddać w dobre ręce po tanich pieniądzach.

Cytat:
Wiem, że alusy nie nadają się zbytnio na zimę ale dałem się namówić 1 raz w życiu sprzedawcy na kupno tego "dobrodziejstwa" i teraz żałuję. Zawsze się zarzekałem, że nie kupię aluminiowych obręczy - człowiek na starość dziwaczeje.
Felgi aluminiowe oprócz swojego wyglądu latem, na które można laski wyrywać nic ciekawego według mnie nie reprezentują Wink
Cytat:
Te Kleberki znam z poprzedniego auta, sprawdziły się doskonale - jedynie płaciłem po 315zł za sztukę i taka cena jeszcze mi odpowiada. Ale ponad 500zł za to już przesada.
Dlatego napisałem że kolega Sylpete po bandzie pojechał z tymi cenami.
Cytat:
Przy zakupie auta nie zdawałem sobie sprawę, że mogę mieć problem z zakupem całorocznych bo do tej pory jakoś wszystkie rozmiary które potrzebowałem były ogólnodostępne.
I znowu wychodzi na moje Wink Bez urazy.
Cytat:
Ten Jeżyk jakiś nietypowy jest.
Pobędziesz dłużej na forum to się jeszcze wielu ciekawych rzeczy o nim dowiesz.
Chyba wiesz że ma 8 świec irydowych po 2 na cylinder wymienia się po 100 tys km. Wink
Polecam wątek olejowy, temat rzeka.

To tak na tyle, idę jeszcze mruczka nakarmić i spać. Laughing

PS. Jak się poczułeś czymś urażony to przepraszam.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 01:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 14:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


kedlaw07 napisał:
Z cenami to trochę pojechałeś po bandzie. Kolega napisał wyraźnie że nie chce inwestować.
Waldek, nie ja pojechałem tylko rynek. Można się obrażać na rzeczywistość ale ceny są jakie są i tyle. Nie pisałem nic o aspekcie ekonomicznym bo to chyba samo rzuca się w oczy i gryzie w tyłek. Po prostu inwestycja mocno nieopłacalna.

Marek Zet napisał:
Czy te zamienniki będą pasowały na moje felgi? Zmiana rozmiaru nie będzie miała wpływu na zachowanie auta czy też kontrolę trakcji?
Tak, będą pasowały, taka jest idea zamienników. Zmiana rozmiaru będzie miała wpływ na zachowanie auta - przyczepność w zakrętach i trakcja będzą trochę lepsze. Ponieważ profil tych zamienników (195/50R16 i 205/50R16) jest niższy to ucierpi na tym komfort jazdy i trzeba będzie bardziej uważać na dziurach, krawężnikach aby nie uszkodzić felgi. Dodatkowo pewnie wzrośnie trochę spalanie, guma szersza to opory toczenia większe.
Generalnie dość niekorzystne zmiany dla Ciebie, bo jak wyczytałem między wierszami Twoich postów okres szaleństw za kółkiem masz już za sobą i raczej nie będziesz testował granic przyczepności opon na każdym zakręcie Wink Zatem opona 195mm a zwłaszcza 205mm to zbytek.
Cytat:
Wiem, że alusy nie nadają się zbytnio na zimę ale dałem się namówić 1 raz w życiu sprzedawcy na kupno tego "dobrodziejstwa" i teraz żałuję.
Jazzik z pewnością wygląda lepiej, ale fakt - racjonalnie patrząc to nie jest najpotrzebniejsza rzecz w aucie... Co do alusów i zimy to są firmy, które w ofercie mają felgi aluminiowe "zdatne do użycia" zimą - lakier takich dzielnie znosi solankę, breję etc. Niestety nie wiem czy posiadasz oryginalne felgi Hondy czy inne.

Marku, w zasadzie ja mam dwie propozycje:
1.) Zostawić alusy z letnimi na porę letnią a na zimę zakupić to:
http://www.oponeo.pl/felga-stalowa/alcar-kfz-7805
oraz jakąś przyzwoitą gumę zimową np.
http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-ms-plus-77-175-65-r15-84-t#70841482
- tutaj wyjdzie w najgorszym razie tyle samo co za całosezonowe wymienione w moim wcześniejszym poście. Ale obstawiam że możesz zaoszczędzić nawet 400 zł w stosunku do całosezonowych 195/50R16 i 205/50/R16.

2.) Jeśli uprzesz sie na jeden komplet na cały rok - sprzedać alusy z letnimi oponami, kupić stalówki z pkt. pierwszego oraz któreś z takich całosezonówek:
http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/caloroczne/t=1/osobowe/r=1/175-65-r15
- te ze środka i dołu listy to już uznane marki więc porażki być nie powinno. Nadal to nie jest szeroki wybór, ale opony całoroczne to już głęboka nisza i pole manewru będzie się coraz bardziej zawężać...
Na wyższym profilu tak czy inaczej będzie jeździło się wygodniej, a jak nie jesteś "szybki i wściekły" to szerokiej opony Ci nie będzie brakować.

Oczywiście to przykłady, podaję oponeo jako największy serwis oponiarski w sieci, o najszerszej ofercie. Zapewne da się znaleźć sklepy gdzie urwiesz kilka-kilkanaście złotych, ale to nie zmienia ogólnego obrazu i zestawienia kosztów.

W sumie namawiam na podział ogumienia na letnie i zimowe, ale zrobisz wedle uznania.
Powrót do góry
Marek Zet

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Dzięki za odpowiedzi, które dały mi sporo do myślenia.

Skoro kupiłem już te nieszczęsne alusy to nie pozostaje mi nic innego jak je zachować bo w każdym innym wypadku tylko stracę. Poza tym podoba mi się Jeż z nimi. Na zimę szkoda ich tak jak piszecie więc nie pozostaje mi nic innego jak kupić stalówki. A skoro stalówki to trzeba ubrać je w zimówki... Ja naprawdę dziwaczeję. Najpierw dałem się namówić na alusy a teraz na zimówki Embarassed

Chyba zdecyduję się na to co Sylpete proponujesz w 1 punkcie. Przesyłkę mają darmową i jak dobrze liczę będę miał do zapłaty 1520zł. Jest to i tak taniej jak z całorocznymi (nie licząc, że mogę sprzedać alusy co jak już pisałem wykluczam)
Do tego chyba dojdzie koszt oprawienia i wyważenia opon bo nie sądzę, żeby przysłali już gotowe do założenia. A może mają taką usługę - muszę ich zapytać.

Dziękuję Wam za pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 23:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Witam,

Marek Zet napisał:
Cytat:
Dzięki za odpowiedzi, które dały mi sporo do myślenia.
Wiesz Marku zawsze coś warto zmieniać.

Cytat:
Skoro kupiłem już te nieszczęsne alusy to nie pozostaje mi nic innego jak je zachować bo w każdym innym wypadku tylko stracę. Poza tym podoba mi się Jeż z nimi.
Dla mnie alusy w jazzie to zbędny wydatek, tak jak już ci wczesniej napisałem.
Wolę sobie co roku na mikołaja sprawić odpowiedni Hondowski olej 0W20 Wink

Cytat:
A skoro stalówki to trzeba ubrać je w zimówki... Ja naprawdę dziwaczeję. Najpierw dałem się namówić na alusy a teraz na zimówki Embarassed
Wcale nie dziwaczejesz tylko zmieniłeś swój pogląd, co ci się chwali dotyczący wymiany opon na zimowe/letnie.

Cytat:
Chyba zdecyduję się na to co Sylpete proponujesz w 1 punkcie. Przesyłkę mają darmową i jak dobrze liczę będę miał do zapłaty 1520zł. Jest to i tak taniej jak z całorocznymi (nie licząc, że mogę sprzedać alusy co jak już pisałem wykluczam)
Czyli cenowo nawet jak będziesz wymieniał sezonowo to cię taniej wychodzi a bezpieczeństwo też masz.
Musisz jeszcze pamiętać, że ma być wprowadzony przepis o przymusowej wymianie opon od 1 listopada, projekt leży w sejmie.

Cytat:
Do tego chyba dojdzie koszt oprawienia i wyważenia opon bo nie sądzę, żeby przysłali już gotowe do założenia. A może mają taką usługę - muszę ich zapytać.
Według mnie to lepiej by było gdyby przysłali opony nie założone na felgi.
Ponieważ piszesz, że miałeś tyle samochodów to wierzę że masz zaufaną firmę oponiarską w której wymienią ci opony i elegancko założą i wyważą a oprócz tego kluczem dynamometrycznym o odpowiedniej sile je dokręcą.
Myślę że w 80 zł to powinieneś się zmieścić.

Cytat:
Dziękuję Wam za pomoc.
Od tego jesteśmy, a Sylpete naprawdę dobrze ci radzi

Wielka prośba z racji ogromu doświadczenia nie nie uciekaj z forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Marek Zet

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 23:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


kedlaw07 napisał:
Witam,

Musisz jeszcze pamiętać, że ma być wprowadzony przepis o przymusowej wymianie opon od 1 listopada, projekt leży w sejmie.


Tylko, że jeżeli to będzie tak jak w innych krajach Europy zachodniej (przykładowo Austria) to dopuszczalne jest używanie cały rok opon z oznaczeniem M+S czyli całorocznych

kedlaw07 napisał:

Ponieważ piszesz, że miałeś tyle samochodów to wierzę że masz zaufaną firmę oponiarską w której wymienią ci opony i elegancko założą i wyważą a oprócz tego kluczem dynamometrycznym o odpowiedniej sile je dokręcą.

Akurat się przeprowadziłem i zaufanego wulkanizatora nie mam, za to klucz dynamometryczny posiadam i zawsze kontroluje koła.

P.S.
Teraz siedzę na oponeo i przeglądam zimówki pasujące do Jeża. A co powiecie na te opony:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-polaris-3-175-65-r15-84-t#70819496
Tańsze o 34zł na sztuce (w porównaniu do http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-ms-plus-77-175-65-r15-84-t#70841482) a opinie jedynie nieco gorsze. Z tego co czytam to obie czeskie firmy należące do Continentala.
Czy będzie między nimi duża różnica w jakości?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 00:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Marek Zet napisał:
(...)P.S.
Teraz siedzę na oponeo i przeglądam zimówki pasujące do Jeża. A co powiecie na te opony:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-polaris-3-175-65-r15-84-t#70819496
Tańsze o 34zł na sztuce (w porównaniu do http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-ms-plus-77-175-65-r15-84-t#70841482) a opinie jedynie nieco gorsze. Z tego co czytam to obie czeskie firmy należące do Continentala.
Czy będzie między nimi duża różnica w jakości?

Będzie Wink
Akurat Uniroyal MS + 77 to bardzo udana guma, zeszłoroczna nowość, a aktualna cena jest bardzo OK. W testach potrafiła dokopać niejednej droższej i bardziej uznanej marce. Ciężko znaleźć w segmencie medium podobną oponę o tak dobrym stosunku właściwości do ceny. No i Uniroyal (tak na marginesie to firma belgijska, o ile to ma w dzisiejszych czasach jakiekolwiek znaczenie) jest od lat uznawany za specjalistę od opon "deszczowych", nawet parasolkę sobie w logo dali Wink Rzecz nie do przecenienia w naszym klimacie, przy naszych koleinach.
Zasadniczo Uniroyal jest pozycjonowany o szczebel wyżej niż Barum. Konkurentów szukałbym bardziej wśród firm takich jak Semperit, Hankook, Firestone, Fulda czy Kleber. Można także zerknąć na Nokiany, choć tutaj będzie już drożej, mimo że to jedna z tańszych marek segmentu premium, czyli oponiarskiej pierwszej ligi.
Opiniami na portalach oponiarskich tak do końca bym się nie kierował, nie tyle upatrując jakichś nieuczciwości co różnorodnoscią opiniodawców - ktoś, kto śmigał dotąd na chińskich produktach zachwyci się Barumami. Inny jeżdżący ciągle na np. Continentalach będzie rozczarowany itp., itd.
Na tymże oponeo są publikowane testy różnych instytucji jak ADAC czy ACE/GTÜ oraz pism motoryzacyjnych. Także wskazane jest krytyczne podejscie (oraz uważna analiza), ale jakiś-tam pogląd wyrabia.
http://www.oponeo.pl/artykuly/prasowe-testy-opon-zimowych

Pzdr.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 09:05
Temat postu:

aluzima


Nie wiedziałem, że taki kłopot z alufelgami zimą. Zapytam jeszcze jak bardzo może breja/sól zniszczyć alufelgę?
Ja jeździłem sporo dwa lata temu, bo w ubiegłym zimy nie byłoWink Może pojawiły się jakieś przebarwienia tu i tam,
ale czy oprócz wyglądu wpływa to na bezpieczeństwo? Coś w temacie znalazłem w necie:

http://www.opony.com.pl/opony-porady-ekspertow/alufelgi-zima/?id=12

nie mi to jednak oceniać. Alufelgi piękne są, nawet zimą i basta!Wink
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Czolem,
Jak kolega chce całoroczne to niech kupuje. W sumie przy tym profilu jazdy jest jak najbardziej ok. Nie każdy jak się wyrwie na autostradę to daje w palnik ile fabryka dala Laughing
Co do wywodow waldiego co do alufelg to nie chce tego komentować, alu jak najbardziej nadaje się i na zime tyle ze agresywna chemia sypana na drogi może uszkodzić felge, poza tym większe ryzyko uderzenia w kreweznik czy inne cholerstwo którego nie będzie widać bo jest zapadane śniegiem wiec tez kolejne ryzyko uszkodzenia felgi która jest przecież dorzsza niż stalowka.
Żeby nie było mam alu i stalówki na zime ale w tych ostatnich jazz wygląda biednie Razz
Wszystkie jazzy na alufelgi Razz
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 10:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Polecam fińskie Nokian WR D3.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 10:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony całoroczne 185/55/16 ?


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Polecam fińskie Nokian WR D3.

A te:
http://www.opony.inowroclaw.pl/model/nokian/wr_a3/
to chyba to samo co zaproponował kolega Vespa:

http://www.opony.inowroclaw.pl/model/nokian/wr_d3/

pieta napisał:
Cytat:
Jak kolega chce całoroczne to niech kupuje. W sumie przy tym profilu jazdy jest jak najbardziej ok. Nie każdy jak się wyrwie na autostradę to daje w palnik ile fabryka dala
Kolega Marek wcześniej nie napisał, że jest w pewnym wieku, tylko że ma duże doświadczenie Wink

Cytat:
Co do wywodow waldiego co do alufelg to nie chce tego komentować, alu jak najbardziej nadaje się i na zime tyle ze agresywna chemia sypana na drogi może uszkodzić felge, poza tym większe ryzyko uderzenia w kreweznik czy inne cholerstwo którego nie będzie widać bo jest zapadane śniegiem wiec tez kolejne ryzyko uszkodzenia felgi która jest przecież dorzsza niż stalowka.
Dokładnie mi o to chodziło, kwestia ekonomii.
Po zaliczeniu uszkodzenia felgi to trzeba ją prostować, a z tego co wiem to nie każda się już da i trzeba szukać do kompletu tej jednej żeby ładnie wyglądało.
Bo chyba nie ma nic gorszego jak niekompletne felgi zarówno w stalówkach jak i alusach. Przy czym te pierwsze można jeszcze zamaskować kołpakami to tych drugich już nie.

Cytat:
Żeby nie było mam alu i stalówki na zime ale w tych ostatnich jazz wygląda biednie

Tutaj się zgadzamy Wink
Cytat:

Wszystkie jazzy na alufelgi

Jak dobrze sprzedasz te moje stalówki to kupię te:
o których pisał Sylpete:
http://olx.pl/oferta/felga-aluminiowa-14-honda-jazz-CID5-ID4KKf9.html#a7a7497b7d

lub te od Flik77:
http://olx.pl/oferta/felgi-aluminiowe-aluett-14-cali-4x114-et37-alusy-alufelgi-CID5-ID3p6Ol.html

@Vespa
man nadzieję że nie będziesz znowu pisał że te felgi aluminiowe to off top Wink
Sorry takie rozważania Wink
Nie gniewaj się, dobry z Ciebie kolega.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 11:00
Temat postu:

Re: Opony całoroczne 185/55/16 ?


Marek Zet napisał:
Witam.
Kupiłem w tym roku nowego Jeża z silnikiem 1,4. Mam opony w rozmiarze 185/55/16 na aluminiowych felgach. Jeżdżę bardzo mało bo max 10 000km w roku z czego większość w warunkach letnich. Z tego powodu nie chcę inwestować w opony zimowe. Do tej pory w poprzednich samochodach miałem opony całoroczne różnych znanych mi firm i na tyle co jeżdżę były zadowalające. Chcę zmienić i tutaj na całoroczne ale nie mogę znaleźć opon w tym rozmiarze (poza chińskim wynalazkiem Star Performer SPTS AS 185/55 R16 87H XL BSW, których się nieco obawiam ) Czy zna ktoś opony całoroczne, które będą pasowały na te felgi? Na 16 cali nie widzę nic.

Podrawiam


Czolem, ja bym bral te 185 zamiast 195 czy 205. Szersza opona oznacza większe zużycie paliwa i przy okazji problemy wyjechania z kopnego sniegu. Co prawdaw wawie Ci to nie grozi, ale tak rzecze teoria Razz

http://www.oponeo.pl/dane-opony/vredestein-quatrac-lite-185-50-r16-81-h#74894436

to przyzwoita guma, na 4-5 lat starczy. U mnie jazz na zimowkach przejechał w sumie 28k przez 6 lat. Jak pojechałem wymienić to oponiarz mowil ze jeszcze dobra opona jest wiec po co zmieniac Wink Wymienilem i przechalem 2k na tych nowych alpinach a4. Zima jaka była w zeszłym roku to wszyscy pamietaja. Pomijajac 2 tygodniowy epizod to się można było bez problemu na letnich przeturlać Razz

Co do oponeo jak pisza ze opona jest to sciagniecia w ciągu 5-6 dni oznacza to ze musza to sciagnac z magazynu producenta. To standardowa procedura przy egzotycznych rozmiarach, które nie schodzą na potege. Ale oponeo daje rade w tym przypadku, tylko dluzej to trochę potrwa Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System