Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wibracje silnika po serwisie auta


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 15:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wibracje silnika po serwisie auta


Ja zalałem 10w40 Mobil i nic się nie dzieje niepokojącego, wszystko działa normalnie ,,kiślu'' nie mam w silniku Panie Waldku bez przesady.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 15:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wibracje silnika po serwisie auta


kedlaw07 napisał:

Natomiast zauważ proszę, że wszystkie te problemy które mają koledzy z silnikami znajdują swoje odzwierciedlenie w stosowaniu tego właśnie oleju.


Nie uważam, aby z zastosowania oleju 10W40 wynikały jakiekolwiek problemy z silnikami Jazza, a jeśli tak jest, należy pozwać firmę Honda do sądu.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 16:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wibracje silnika po serwisie auta


...serio myślicie, że wibracje są od oleju?

Przed tym serwisem wszystko było OK? nie wibrował?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 10:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wibracje silnika po serwisie auta


Witam,

jurand55 napisał:
Cytat:
Ja zalałem 10w40 Mobil i nic się nie dzieje niepokojącego, wszystko działa normalnie ,,kiślu'' nie mam w silniku Panie Waldku bez przesady.

Panie jurand55 osobiście też przez pewien czas śmigałem na 10w60, lecz był to Shell Helix Ultra Racing 10w60
link do opisu: http://www.shell.pl/products-services/on-the-road/consumer-lubricants-tpkg/cars/shell-helix-range/shell-helix-basic-range/ultra-racing-10w60.html -prawie syntetyk, ale dotarłem do informacji że to jest HC. Jednak nic złego się nie stało. Inną sprawą jest to że autko było zalewane olejami z grupy Shella.
Natomiast te 10w40 jest postrzegane jako olej jeszcze syntetyczny, już półsyntetyczny oraz mineralny.
Moim zdaniem najgorsze jest wciskanie ludziom przez mechaników typu p Henio informacji, że po określonej ilości przejechanych kilometrów należ zalewać takim a nie innym olejem. Przykład z życia: syntetyk do 100 tys. km potem zalać półsyntetykiem, a po przejechaniu 180 tys. km to tylko mineralnym i do końca żywota.

Owszem istnieje też 0w20 mineralny którymi były też zalewane hondy wyjeżdżając z fabryki.

jurand55 napisz też swoje imię, jeżeli już tak do mnie się zwracasz. Może być na prv Wink Jednakże chciałbym je poznać.

przempo napisał:
Cytat:
Nie uważam, aby z zastosowania oleju 10W40 wynikały jakiekolwiek problemy z silnikami Jazza, a jeśli tak jest, należy pozwać firmę Honda do sądu.
Moim zdaniem wszystko rozbija się o informację która jest napisana na etykiecie danego oleju po podaniu oznaczeń liczbowych. i jakości wykonania oraz użycia odpowiednich specyfików do jego produkcji. Zapewne pamiętasz jak jeszcze kilka lat temu zmieniało się olej dwa razy do roku, bo tak trzeba było ze względy na konstrukcję silników.


GR_BKP napisał:
Cytat:

...serio myślicie, że wibracje są od oleju?

Przed tym serwisem wszystko było OK? nie wibrował?

Przed zrobieniem serwisu nie wiadomo na jakim oleju jeździł
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wibracje silnika po serwisie auta


GR_BKP napisał:
...serio myślicie, że wibracje są od oleju?

Przed tym serwisem wszystko było OK? nie wibrował?


jest to jakiś trop, może jak cos więcej w tym temacie rozwinie i napisze co dokładnie zmienił z czego, po jakim interwale bo będzie można dalej deliberować Wink btw czy zawory były regulowane ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 12:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wibracje silnika po serwisie auta


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
jest to jakiś trop, może jak cos więcej w tym temacie rozwinie i napisze co dokładnie zmienił z czego, po jakim interwale bo będzie można dalej deliberować Wink btw czy zawory były regulowane ?
Wszystko zależy co kolega auto.matic napisał: chciał powiedzieć pisząc na forum:
Cytat:
Zrobiłem mały serwis auta zaraz po zakupie: pasek klinowy, uszczelka pod pokrywą, olej, świece, filtry itp
Najbardziej w tej wypowiedzi nurtuje mnie to określenie "itp" Może tutaj wszystko jest zawarte Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie

HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System