Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aroslav

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz, 2004,1339
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 20:57
Temat postu:

Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Witam wszystkich szczęśliwych właścicieli Hondy Jazz. Jestem posiadaczem swojej hondy stosunkowo od niedawna. Moja honda to rok 2004, w benzynie, 1339 pojemność. Niestety jakiś czas temu na biegu jałowym zaczął nierówno chodzić silnik w moim aucie. Do tego stopnia że czuję jak trzęsie autem. Zaczyna tak się dziać dopiero po rozgrzaniu samochodu. Zwykle parę, parenaście sekund od zatrzymania np. na światłach. Wskazówka obrotomierza nie szaleje porusza się minimalnie, i to nie zawsze. Generalnie jeśli chodzi o ilość obrotów to wskazówka jest tak pośrodku między jedynką a tą mniejszą kreską, która jest po zerze (wg mnie 600-700 obrotów). Może są za niskie? W czasie jazdy samochód zachowuje się dobrze, nie szarpie, przyspiesza też w mojej ocenie dobrze. Odpala po dłuższym staniu bez problemu. Nie czuję niczego niepokojącego może poza wkurzającymi kłopotami z wbiciem wstecznego. Czasami nie wchodzi do końca tylko skrzeczy. Mojej dziewczynie lepiej to wchodzi niż mi. W serwisie jednak mówili, żeby z tym nie panikować na razie. Kilka razy szarpnął w korku kiedy właśnie trzeba było na jedynce, na małych obrotach przejechać kilka metrów. Byłem w serwisie na komputerze i nie wyszedł żaden błąd. Wymieniłem więc świece i wyregulowałem zawory. Tzn. nie ja tylko chłopaki w serwisie hondy:) Dalej jest to samo:(. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być. Tzn. co teraz można zrobić metodą eliminacji, żeby nie robić od razu remontu silnika:) Z góry dziękuję za wskazówki.
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 29 Paź 2014, 09:17
Temat postu:

ReNierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Witam,

Aroslav napisał:
Cytat:
Nie czuję niczego niepokojącego może poza wkurzającymi kłopotami z wbiciem wstecznego. Czasami nie wchodzi do końca tylko skrzeczy. Mojej dziewczynie lepiej to wchodzi niż mi. W serwisie jednak mówili, żeby z tym nie panikować na razie.
Jeżeli chodzi o te jazzy to one tak mają. Nie jest zsynchronizowana skrzynia biegów. Żeby wrzucić wsteczny to daj na jedynkę lub czwórkę a potem dopiero na w/w bieg. Wejdzie bez problemu. "Skrzeczenie" wynika z tego że nie do końca jest wciśnięte sprzęgło. Tak mi się wydaje.
To twoje określenie - skrzeczenie mi też się przydarza.

Jeżeli chodzi o ten problem z biegiem jałowym to są wątki na forum.

( Honda Jazz ) Jakie macie obroty w silniku w Jazzie
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=174080

( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=206179

( Honda Jazz ) Problem z obrotami na na biegu jałowym
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=191470

( Honda Jazz ) zbyt niskie obroty na biegu jałowym - wpadanie w wibracje
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=188040

( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=137544

Poczytaj mam nadzieję zę znajdziesz w tych zagadnieniach rozwiązanie.
Podejrzewam, że będzie też cie czekała procedura uczenia biegu jałowego ECM/PCM, ale o tym później.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 29 Paź 2014, 11:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


nie szkuac dziury w całym i jezdzic dalej...
Co do wstecznego to problem z synchronizacja a raczej jej brakiem. Remedium opisane.
EOT
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 29 Paź 2014, 12:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Witam,

Aroslav napisał:
Cytat:
Niestety jakiś czas temu na biegu jałowym zaczął nierówno chodzić silnik w moim aucie. Do tego stopnia że czuję jak trzęsie autem. Zaczyna tak się dziać dopiero po rozgrzaniu samochodu. Zwykle parę, parenaście sekund od zatrzymania np. na światłach. Wskazówka obrotomierza nie szaleje porusza się minimalnie, i to nie zawsze. Generalnie jeśli chodzi o ilość obrotów to wskazówka jest tak pośrodku między jedynką a tą mniejszą kreską, która jest po zerze (wg mnie 600-700 obrotów). Może są za niskie? W czasie jazdy samochód zachowuje się dobrze, nie szarpie, przyspiesza też w mojej ocenie dobrze. Odpala po dłuższym staniu bez problemu

pieta napisał:
Cytat:
nie szkuac dziury w całym i jezdzic dalej...
A jeżeli on ma odczucia jakby jechał czołgiem to mu się nie dziwię że go nurtuje ten problem.

Cytat:
Co do wstecznego to problem z synchronizacja a raczej jej brakiem.
Oj tam, oj tam. Tak wymyśli i trzeba się do tego przyzwyczaić Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Aroslav

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz, 2004,1339
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 13:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Nie szukam dziury w całym po prostu słyszę jak mój silnie nierówno chodzi, a auto zwyczajnie się trzęsie i mnie to martwi:) Interesujący jest wątek "uczenia" ale w serwisie mechanicy by na to nie wpadli?
https://lh5.googleusercontent.com/-C2-qPlWTYhg/VFIhfkOwyXI/AAAAAAAAAAc/GMWVyx0se3U/s1280/obr.jpg
Tutaj wrzucam fotkę ilość obrotów może jest ich zbyta mało i trzeba nie wiem gaz podkręcić?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 13:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 14:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


W serwisówce natknąłem się na info, że obroty na biegu jałowym powinny oscylować wokół 750+/-50. Więc na moje oko masz ok.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 09:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na


Witam,

u mnie z tymi obrotami to wygląda następująco:



autko ma włączone radio i światła.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Aroslav

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz, 2004,1339
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 12:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


No właśnie jak docisnę leciutko pedał gazy i mam tak jak Kolega to silnik chodzi idealnie:) Chyba poproszę jakiegoś mechanika, żeby podkręcił troszeczkę te obroty.
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 13:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Kedlaw Ja miałem na myśli bieg jałowy bez obciążenia.

Ja bym się nie bawił w żadne podkręcanie obrotów, tylko obbadał dlaczego jest, tak jak jest.
Powrót do góry
Aroslav

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz, 2004,1339
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Masz rację. Tylko nie mam za bardzo pomysłu co w następnej kolejności wykluczyć. Może przepustnicę?
Powrót do góry
gadu-gadu
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 17:52
Temat postu:

przepustnica


Aroslav napisał:
Masz rację. Tylko nie mam za bardzo pomysłu co w następnej kolejności wykluczyć. Może przepustnicę?


U mnie czyszczenie przepustnicy nie pomogło. To co może pomóc to chłód na dworze;-) Mi pomaga. A obroty wg mnie też mam za niskie na rozgrzanym silniku i szczególnie gdy ciepło, oczywiście na jałowym i telepie co wcale fajnie nie jest. Przechodziłem przez fazę uczenia: gaz na luzie 3000-4000 aż włączy się chłodzenie, a potem na luzie bez gazu jakiś czas - wtedy wydało mi się, że pomogło, ale jednak czasem jakby wraca... ech! Aha - obroty mam ok. 600, na pewno nie 700 ani wyżej. I wtedy jest źle. Na ssaniu-zimnym elegancko pod 1000 podchodzi i pracuje jak marzenie. Bardzo ciekawe dla mnie to zagwozdka.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 20:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Witam,
Do niedawna borykałem się z podobnymi problemami - nierówna praca silnika, lekkie falowanie obrotów, problem z płynnym ruszaniem. Mechanik zasugerował czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego. W moim przypadku pomogło - silniczek chodzi równiutko, a i mocy jakby więcej Smile
Powrót do góry
Aroslav

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Honda Jazz, 2004,1339
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 21:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


No właśnie chyba to zrobię. A tak z ciekawości ile Cię kosztowała ta przepustnica i silnik krokowy?
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 23:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Kedlaw Ja miałem na myśli bieg jałowy bez obciążenia.
Czy włączone radio i światła mogą tak obciążać silnik i pokazywać takie obroty ok. 1000 Question

Zauważ proszę że kolega Aroslav ma tak na moje "oko" ma 800 Wink.
Jeżeli ja bym wyłączył swoje obciążenie - radio i światła - też bym miał takie same.

Aroslav napisał:
Cytat:
No właśnie jak docisnę leciutko pedał gazy i mam tak jak Kolega to silnik chodzi idealnie:) Chyba poproszę jakiegoś mechanika, żeby podkręcił troszeczkę te obroty.
U mnie jak zauważyłęś jest tak pod tym obciążeniem Wink U ciebie jest jak naciśniesz pedał gazu.
Żadnego podkręcania obrotów nie rób, bo dopiero sobie narobisz problemu. Exclamation
Napisz mi w jaki sposób byś chciał te obroty powiekszyć
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 00:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nierówna praca silnika na biegu jaowym na niskich obrotach


Aroslav napisał:
No właśnie chyba to zrobię. A tak z ciekawości ile Cię kosztowała ta przepustnica i silnik krokowy?


Łącznie 120 zł, z tym że to nie w serwisie Hondy, a u mechanika specjalizującego się w japońcach w Gdańsku. Nie znam dla porównania ceny z serwisu Hondy, mogę tylko powiedzieć, że regulacja zaworów u tego faceta kosztowała mnie 150 zł przy proponowanych 220 zł w serwisie w Gdańsku i 250 zł w Elblągu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System