Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurek99

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1,4 automat CVT 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Paź 2014, 10:31
Temat postu:

Jaki olej do przekładni CVT


Witam.Sprawdziłem poziom oleju w skrzyni CVT, oczywiście zgodnie z instrukcją (trzymanie na obrotach 1500, 2 włączenia wentylatora i po 1 minucie), okazało się, że poziom jest aż poniżej trzeciego znaku na bagnecie (nie wiem, co oznacza ten trzeci najniżej położony znak, może poziom na zimnej skrzyni?). Wycieków żadnych nie ma. Dziwne, bo zrobiłem kilka prób pomiarów i zauważyłem, że poziom jest prawie taki sam na zimnym i rozgrzanym.
Więc, celem zrobienia dolewki kupiłem przez internet (sklep Haparts) olej "Honda Genuine" CVTF produkowany w USA i w opisie na opakowaniu jest "CVT fluid is not compatible with HCF-2 or any other fluid and should not be used in second generation CVTs." Nigdzie nie mogę się doczytać jaka to druga generacja CVT. Moja jest 7 biegowa, jazz rocznik 2006 z Niemiec, produkowany w Chinach. Może ten olej jest tylko na rynek USA? Na stronie sklepu pokazany olej jest bez tej informacji, może dali mi nieprawidłowy? Proszę o porady, lać czy nie i co oznacza najniższy wskaźnik na bagnecie. Dzięki. Pozdrawiam.
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Sob 18 Paź 2014, 20:16
Temat postu:

Re: Jaki olej do przekładni CVT


jurek99 napisał:
Witam.Sprawdziłem poziom oleju w skrzyni CVT, oczywiście zgodnie z instrukcją (trzymanie na obrotach 1500, 2 włączenia wentylatora i po 1 minucie), okazało się, że poziom jest aż poniżej trzeciego znaku na bagnecie (nie wiem, co oznacza ten trzeci najniżej położony znak, może poziom na zimnej skrzyni?). Wycieków żadnych nie ma. Dziwne, bo zrobiłem kilka prób pomiarów i zauważyłem, że poziom jest prawie taki sam na zimnym i rozgrzanym.
Więc, celem zrobienia dolewki kupiłem przez internet (sklep Haparts) olej "Honda Genuine" CVTF produkowany w USA i w opisie na opakowaniu jest "CVT fluid is not compatible with HCF-2 or any other fluid and should not be used in second generation CVTs." Nigdzie nie mogę się doczytać jaka to druga generacja CVT. Moja jest 7 biegowa, jazz rocznik 2006 z Niemiec, produkowany w Chinach. Może ten olej jest tylko na rynek USA? Na stronie sklepu pokazany olej jest bez tej informacji, może dali mi nieprawidłowy? Proszę o porady, lać czy nie i co oznacza najniższy wskaźnik na bagnecie. Dzięki. Pozdrawiam.


Co do poziomu





OCZYWIŚCIE CO DO INSTRUKCJI Niewolno używać oleju ATF-Z1 tylko CVT

Co do oleju to musisz wlać CVT oil ( fluid ) ja kupiłem hondowski cvt może wyślij link odnośnie twojego oleju który kupiłeś
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 11:04
Temat postu:

Re: Jaki olej do przekładni CVT


Witam,

MarcinWednesbury napisał;
Cytat:

Co do oleju to musisz wlać CVT oil ( fluid ) ja kupiłem hondowski cvt może wyślij link odnośnie twojego oleju który kupiłeś
Każde ASO ma taki olej.

Mieszkasz w Angli to zakup siobie książkę;
Honda Jazz 2002-2008 (51 to 08 reg) Owners workshop Manual step-by-step maintenace and repair wydawnictwo Haynes 4735
tutaj link złotówki:

http://www.ebay.pl/sch/sis.html?_nkw=4735%20Haynes%20Honda%20Jazz%2002%2008%2051%20to%2008%20Workshop%20Manual&_itemId=291168983535HZakup

funty

http://www.autobooks.co.za/index.php?route=product/product&product_id=460

wybór należy do ciebie Wink

Jest wszystko począwszy od informacji jaich narzędzi nalezy uzywać podczas pracy/naprawy samochodu, aż do rozebrania go do gołych blach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 11:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


olej zapewnie taki kolega zakupil

http://www.haparts.pl/08200-9006.html
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 17:10
Temat postu:

Re: Jaki olej do przekładni CVT


kedlaw07 napisał:
Witam,

MarcinWednesbury napisał;
Cytat:

Co do oleju to musisz wlać CVT oil ( fluid ) ja kupiłem hondowski cvt może wyślij link odnośnie twojego oleju który kupiłeś
Każde ASO ma taki olej.

Mieszkasz w Angli to zakup siobie książkę;
Honda Jazz 2002-2008 (51 to 08 reg) Owners workshop Manual step-by-step maintenace and repair wydawnictwo Haynes 4735
tutaj link złotówki:

http://www.ebay.pl/sch/sis.html?_nkw=4735%20Haynes%20Honda%20Jazz%2002%2008%2051%20to%2008%20Workshop%20Manual&_itemId=291168983535HZakup

funty

http://www.autobooks.co.za/index.php?route=product/product&product_id=460

wybór należy do ciebie Wink

Jest wszystko począwszy od informacji jaich narzędzi nalezy uzywać podczas pracy/naprawy samochodu, aż do rozebrania go do gołych blach.



Wszystko fajnie ale nie ja pytałem o pomoc Pozdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 17:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurek99

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1,4 automat CVT 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 19:39
Temat postu:

Re: Jaki olej do przekładni CVT


Witam.
Właśnie, jak kolega "pieta" napisał, taki właśnie chciałem kupić, zgodnie z opisem na stronie sklepu, ale przysłali mi trochę inny w opisie, chociaż wizualnie na pierwszy rzut oka taki sam i dlatego mam kłopot. Oczywiście mogę reklamować, ale chciałem się upewnić u Was, bo może jest OK i nie warto robić zamieszanie. A dodatkowe info na przysłanym opakowaniu to j/n: "Formulated specifically for Honda vehicles equipped with Continuously Variable Transmissions (CTVs) that call for CVT Fluid.
CVT fluid is not compatible with HCF-2 or any other fluid and should not be used in second generation CVTs. Please refer to owners manual for application specifications."
Oczywiście przetłumaczyłem na polski, ale to mi niewiele wyjaśnia, bo nigdzie nie mogę znaleźć co to ten HCF-2 i druga generacja CVT.
Proszę o Wasze opinie. Dzięki. Pozdrawiam.
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 20:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


pieta napisał:
olej zapewnie taki kolega zakupil

http://www.haparts.pl/08200-9006.html



Ja kupiłem i użyłem taki

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HONDA-CVT-AUTOMATIC-TRANSMISSION-FLUID-4-LTRS-FOR-JAZZ-CIVIC-HYBRID-/171278168628?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item27e0f97234


HCF-2 to olej do skrzyni czyli sie są one kompatybilne czyli w skrócie nie mieszać CVT fluid z niczym innym



co do generacji

http://www.youtube.com/watch?v=VsKV7CxPqBs


Czyli jak najbardziej ten olej jest dla ciebie HCF-2 to nowy olej do nowych samochodów

CVT do starych 2002 -2008
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 08:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


Witam,

MarcinWednesbury napisał:
Cytat:
Wszystko fajnie ale nie ja pytałem o pomoc Pozdr
Chciałem pomóc, bo nie zawsze można wejść do netu na forum. Podając ci tą pozycję książkową myślałem że będzie ci łatwiej rozwiązać swoje problemy - życzę ci ich jak najmniej - a potem mógłbyś się tymi rozwiązaniami podzielić na portalu.

No cóż, widocznie nie trzeba pomagać na siłę.
Następnym razem napiszę że istnieją.

Tutaj do wyboru do koloru:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa

Serdecznie pozdrawiamy z Mruczkiem
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 09:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


Też mam Jazza z automatem, ale za diabła nie pamiętam jaki tam jest olej, a faktury nie mogę znaleźć.

"... i druga generacja CVT. ..."

Może błądzę, ale czy w przypadku jeża to czasem nie chodzi o CVT w Jazzie produkowanym od roku 2008? One chyba miały jakieś modyfikacje w stosunku do tych wcześniejszych.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 10:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


Witam,

Flik77 napisał;
Cytat:
Też mam Jazza z automatem, ale za diabła nie pamiętam jaki tam jest olej, a faktury nie mogę znaleźć.
Jak pojedziesz do ASO i poprosisz to wydrukują ci kopię.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 16:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


kedlaw07 napisał:
Witam,

MarcinWednesbury napisał:
Cytat:
Wszystko fajnie ale nie ja pytałem o pomoc Pozdr
Chciałem pomóc, bo nie zawsze można wejść do netu na forum. Podając ci tą pozycję książkową myślałem że będzie ci łatwiej rozwiązać swoje problemy - życzę ci ich jak najmniej - a potem mógłbyś się tymi rozwiązaniami podzielić na portalu.

No cóż, widocznie nie trzeba pomagać na siłę.
Następnym razem napiszę że istnieją.

Tutaj do wyboru do koloru:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa

Serdecznie pozdrawiamy z Mruczkiem


Spoko pomysł z ksiazka jest dobry mam dwa jazzy wiec sie przyda
Powrót do góry
jurek99

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1,4 automat CVT 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 22:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


Witam. Wynika z powyższych wypowiedz i wyników poszukiwań na sieci pod wpływem sugestii kolegów, że mogę śmiało lać ten olej do skrzyni i będzie OK. Pozostaje tylko dziwne oznakowanie bagnetu z tym trzecim najniższym znakiem, który również widać na załączonym przez "MarcinWednesbury" fragmencie instrukcji (niektórzy sugerują, ze producent oznacza w ten sposób poziom oleju na zimnej skrzyni), ale to pewnie mniej istotne, gdyż należy trzymać się instrukcji i kierować 2 znakami powyżej (min i max). Serdecznie Wszystkim dziękuję za pomoc. Pozdrowienia.
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 22:39
Temat postu:

Re: Jaki olej do przekładni CVT


Odświeżam Rolling Eyes


MarcinWednesbury napisał:

Co do poziomu





OCZYWIŚCIE CO DO INSTRUKCJI Niewolno używać oleju ATF-Z1 tylko CVT



Panowie.. czy mi ktoś to wytłumaczy z polskiego na nasze? Mam podobnie jak Jurek99 7-biegową skrzynię CVT. Auto jak w opisie. Który olej mam lać? http://www.haparts.pl/08200-9008.htm czy http://www.haparts.pl/08200-9006.html. Honda w instrukcji wspomina j.w., żeby używać ATF-Z1.

Może już zwyczajnie pora nie ta, więc nie kontaktuję za bardzo ; )
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 09:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


Witam,

Malfiq napisała:
Cytat:
Panowie.. czy mi ktoś to wytłumaczy z polskiego na nasze? Mam podobnie jak Jurek99 7-biegową skrzynię CVT. Auto jak w opisie. Który olej mam lać? http://www.haparts.pl/08200-9008.htm czy http://www.haparts.pl/08200-9006.html. Honda w instrukcji wspomina j.w., żeby używać ATF-Z1.

Może to będzie trochę głupie, ale najwięcej dowiesz się jak podasz swój VIN dzwoniąc do ASO.
Oni sprawdzą jaki olej tam powinien zostać wlany, a Ty już sama zdecydujesz gdzie kupić żeby było najtaniej.

Ewentualnie kupisz sama i wymianę możesz zrobić u nich.
Tutaj się trochę podszkolisz w temacie, a tam udasz bez urazy blondynkę, która nic nie wie. Będziesz "strzelać zalotnymi spojrzeniami" to panowie raz dwa naprawią i zrobią jak trzeba.
Jeżeli do swojej wizyty dołożysz pytania typu:
- w jaki sposób to działa;
- dlaczego trzeba wlać to tutaj a nie gdzie indziej;
- a po co to się wymienia;
i inne takie to wiedz, że zdobędziesz dużo nowych bezcennych informacji.
Faceci lubią opowiadać o swojej pracy gdy są wypytywane o nią przez kobiety, które na tym się nie znają. Ot taka natura. Ty się znasz to będzie łatwiej zadawać te pytania o których napisałem wyżej.

Pamiętaj jednak, żeby te twoje spojrzenia były dokładne na to co oni robią Wink

Cytat:
Może już zwyczajnie pora nie ta, więc nie kontaktuję za bardzo ; )
Może i tak, ale jak już tak się czujesz to idź spać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 20:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej do przekładni CVT


kedlaw07 napisał:
Witam,

Może to będzie trochę głupie, ale najwięcej dowiesz się jak podasz swój VIN dzwoniąc do ASO.
Oni sprawdzą jaki olej tam powinien zostać wlany, a Ty już sama zdecydujesz gdzie kupić żeby było najtaniej


I tak tez zrobiłam. Nie poszło niestety tak łatwo jak myślałam, bo dopiero w trzecim ASO, do którego się dodzwoniłam, pan raczył po numerze VIN sprawdzić jaką mam w ogóle skrzynię biegów i jaki olej powinnam lać. I tutaj okazało się, że faktycznie muszę zaopatrzyć się w olej do skrzyni nie automatycznej, ale CVT. Ożesz! A bym Hance kuku zrobiła! Shocked Nawet wyszło mi udawanie niedoinformowanego dziewczątka, ale na mój komentarz, że "będę musiała popatrzeć jak panowie to wszystko wymieniają, bo się kompletnie na tym nie znam" usłyszałam odpowiedź, że "jeszcze się nauczę i nie będę do nich przyjeżdżać" Very Happy W ogóle za litr oleju przekładniowego zawołali mi 120zł Shocked I oczywiście dodali od siebie, że to hondowski, że dostępny tylko w ASO, bla bla bla Very Happy
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaCR-V

37 900

2007r.

237 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System