Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) problem z pilotem centralnego zamka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radmol

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Paź 2014, 21:35
Temat postu:

problem z pilotem centralnego zamka


Witam Forumowiczów,

Kilka dni temu kupiłem używaną Jazz z 2002 z niedziałającym pilotem do zamka centralnego. Mam tylko jeden pilot (kluczyki są dwa). Zamek centralny otwierany z obu kluczyków działa prawidłowo.

Szukałem info na temat tego problemu - dużo napisano ale nie do końca to, co akurat mnie dotyczy.
Pilot do zamka nie jest zintegrowany z kluczykiem - jest osobno na breloczku. Pilot ma na sobie logo Hondy więc jest oryginalny. Bateria wymieniona na nową (dioda czerwona świeci jak naciskam klawisze).

Przeprowadziłem kilkukrotnie procedurę programowania centralki tj. trzykrotne załączenie zapłonu, wciskanie klawisza pilota, po czwartym razie załączenia zapłonu i wciśnięciu przycisku na pilocie zamek centralny odzywa się w taki sposób, że jeżeli w danym momencie rygle są zamknięte to je otwiera a jeżeli rygle są otwarte to siłowniki nic z ryglami nie robią (tylko słychać, że siłowniki pracują chwilę). Po wciśnięciu przycisku na pilocie trzy razy (bo podobno trzeba koniecznie wciskać trzy razy aby symulować trzy piloty) siłowniki za każdym wciśnięciem pracują bez zamykania rygli i... koniec. Wyciągam kluczyk ze stacyjki i pilot jest bezużyteczny - wciskanie przycisków nic nie daje oprócz zaświecania czerwonej diody na pilocie (nawet siłowniki nie pracują).

Z ciekawości mam pytanie gdzie znajduje się centralka odbierająca sygnał z pilota?? Może tam jest jakiś aku, który trzeba wymienić na nowy?

A drugie pytanie jest takie co z tym problemem robić - samemu coś dłubać (jeśli tak to co?) czy od razu jechać do magików od zamków centralnych?

Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCivic

67 700

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System