Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 18:12
Temat postu:

cena może rosnąć


jak w aso, to pamiętam odkręcenie filtra oleju, ot tak, do wymiany, przez pracownika aso oraz rozregulowanie obrotów jałowych oraz hałas przy przełączaniu klimy, a wszystko to przy okazji czyszczenia klimatyzacji oraz przeglądu, a potem jeszcze teksty w stylu, no przecież pan chyba nie sugeruje, że my to popsuliśmy... temu aso już podziękowałem; że o instalacji niby xenonowych niebieskich przepalających się żarówek nie wspomnę
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 11:40
Temat postu:

przegląd AB po 40tys


Witam,

@onda
Jak ci się podoba obsługa serwisu Question
Napisz proszę, bo myślałem że w Avi to tylko ja goszczę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
onda

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kluczbork/opolskie
Posiadane auto: Jazz/1.3/2010
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 20:23
Temat postu:

Re: przegląd AB po 40tys


kedlaw07 napisał:
Witam,
witam, też.
@onda
Jak ci się podoba obsługa serwisu Question
Napisz proszę, bo myślałem że w Avi to tylko ja goszczę.

Nie, nie tylko.
Właściwie jestem zadowolony, tak na 4.
minusy: nie myją samochodu po przeglądzie (w toyocie, fordzie, nawet w fiacie, myli ), nie udało im się usunąć piszczącego zamka tylnej klapy (mam go sobie smarować każdorazowo po myjni), jakiś problem z samochodem zastępczym w czasie przeglądu (ale w fordzie tez były problemy).
plusy: nie ma problemu z terminami przeglądów - są bardzo otwarci na wszelkie propozycje, dość szybkie działanie, miła i fachowa obsługa, dobra kawa.
Jak teraz na to patrzę to może nawet 4+.
Jaka jest twoja opinia?
pozdr
Powrót do góry
Q3lo

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-VTEC 100KM Executive 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Ja parę dni temu miałem przegląd [B]. Oczywiście oddaje samochód do ASO Hondy. CRH AUTO Roztocze w Lublinie.
Z obsługi serwisu jestem bardzo zadowolony i polecam.
Kosztowo nie tak strasznie. Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym tak więc poza wymianą filtra powietrza, czyszczeniem przednich i tylnych hamulców sprawdzono także 14 innych rzeczy.
Oczywiście samochód umyty w środku i na zewnątrz.
Kwota 322zł brutto.
Kolejny przegląd [A] za 5500km (czyli wychodzi na to że wymiana oleju raz na dwa lata - nie robię dużych przebiegów, w ciągu roku 10k, czyli przebieg normalnego kowalskiego)
Same części są nieco droższe niż gdybyśmy sami kupowali i je wymieniali. Ale przy sprzedaży samochodu klient inaczej patrzy jeśli samochód serwisowany jest w autoryzowanym serwisie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Paź 2014, 09:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,

onda napisał:
Cytat:
minusy: nie myją samochodu po przeglądzie
Niestety tak.
Cytat:
plusy: nie ma problemu z terminami przeglądów
Całkowicie się z tobą zgadzam.
Cytat:
są bardzo otwarci na wszelkie propozycje, dość szybkie działanie, miła i fachowa obsługa,

Całkowicie się z tobą zgodzę.
Bardzo mi się podoba ich otwartość i prawdomówność. Bardzo sobie to cenię.
Powiedzą ci prawdę co i jak z twoim autkiem


Spotkałem się z przypadkiem gdy kolegę w pewnym ASO naciągnęli na maksymalne koszty w ogóle nie potrzebnie.

Cytat:
dobra kawa.
Niestety nie piłem Sad
A jaką serwują, express, czy parzona Question
Jak będę to poproszę Wink

Reasumując:
Moja ocena za całość to 5, a to mycie sobie odpuszczę. Dla mnie ważniejsza jest informacja.

PS. Czy znasz kogoś z naszego rejonu, który jest na forum Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Paź 2014, 09:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
onda

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kluczbork/opolskie
Posiadane auto: Jazz/1.3/2010
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 22 Paź 2014, 15:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Cytat:
Spotkałem się z przypadkiem gdy kolegę w pewnym ASO naciągnęli na maksymalne koszty w ogóle nie potrzebnie.

Mi kazali w fordzie wymienić tylne amortyzatory (2 szt bo podobno jednej się nie wymienia) chociaż na przeglądzie poza ASO wszystko było ok? Niestety musiałem to zrobić bo samochód był na gwarancji.

Cytat:
dobra kawa.
Niestety nie piłem Sad
A jaką serwują, express, czy parzona Question
Jak będę to poproszę Wink
Express i całkiem niezła.

Cytat:
Reasumując:
Moja ocena za całość to 5, a to mycie sobie odpuszczę. Dla mnie ważniejsza jest informacja.

Ja jednak lubię być dopieszczany jako klient, a tu odświeżacz, czyste dywaniki, odkurzone wnętrze - tak było w toyocie a w hondzie nie. Dlatego u mnie 4+.

Cytat:
PS. Czy znasz kogoś z naszego rejonu, który jest na forum Question

Niestety nie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 09:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,

onda napisał:
Cytat:
Niestety nie.
Szkoda Sad

Może należałoby utworzyć jakiś watek w którym forumowicze podaliby swoje "dane geograficzne"

Owszem wiem że są opisy obok nicków, ale tak szybciej się kojarzy osoby. Takie mam odczucie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
input2

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda jazz 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 21:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Dobry.
Dzisiaj dzwoniłem do ASO w Długołęce pod Wrocławiem.
Za przegląd Jazz II po 72 miesiącach chcą ok 1100zł - taki duzy - z olejem, świecami i cała resztą.
W takim serwisie od aut japońskich - chca 750zł
z różnicą 350zł jakoś się pogodziłem, ale czy warto w ASO ?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 22:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,

input2 napisał
Cytat:
Za przegląd Jazz II po 72 miesiącach chcą ok 1100zł - taki duzy - z olejem, świecami i cała resztą.
W takim serwisie od aut japońskich - chca 750zł
z różnicą 350zł jakoś się pogodziłem, ale czy warto w ASO ?

Osobiście pojechałbym do ASO jeżeli chcesz mieć udokumentowaną przeszłość samochodu podczas jego sprzedaży:
- serwisowane,
- gwarancja,
- faktury,
- jakość wykonania, bo u pana Henia który zajmuje się hondami może być różnie.
- itp.
Chyba że nie zamierzasz go sprzedać, choć mówią że auto to należy zmieniać co 3-5 lat. Wink

Ja nie będę sprzedawał swojego - (mam zamiar jeździć nim do końca podobnie jak pieta) ale od czasu do czasu zaglądam do ASO.

Tutaj masz informacje o promocjach jakie na dzień dzisiejszy obowiązują w hondzie:
http://www.honda.pl/cars/new/crv-2014/offers/promocja-serwisowa-castrol-honda.html
może warto zapytać.

PS. Ile masz przejechane Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
input2

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda jazz 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 09:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


kedlaw07 napisał:
PS. Ile masz przejechane Question

Cześć. Dzięki za radę. Przejechane są 42 tyś. i 6 lat. Kupiłem je w zeszłym roku i jest właściwie jak nowe. Zawsze serwisowane w ASO i teraz trochę się motam. ASO drogie, ale tak dobrego stanu upatruję w tym, że poprzedni właściciel co roku odwiedzał właśnie ASO. Do p. Henia nie chcę jechać, ale są też inni - sieciówki - we Wrocku jest sieć warsztatów Bosch service i jest Japan auto. Pytanie zadałem może troche głupie - czy warto w ASO - każdy pewnie sam sobie odpowiada Smile. Pozdrawiam.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 26 Paź 2014, 12:47
Temat postu:

wroc


A gdzie to Japan Auto we Wrocławiu?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 26 Paź 2014, 21:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,

input2 napisał:
Cytat:
Pytanie zadałem może troche głupie - czy warto w ASO - każdy pewnie sam sobie odpowiada
Nie ma głupich pytań, sa tylko nie mądre odpowiedzi jak to popularnie mówią.
Człowiek od zarania dziejów zawsze dąży do poznania i rozwiązania nurtujących go problemów.
Dlatego twojego stwierdzenia nie uwazam za "głupie".

sstar napisał:
Cytat:
A gdzie to Japan Auto we Wrocławiu?
Jazzman jest z Wrocławia, jego zapytaj.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 08:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


kedlaw07 napisał:
Witam,

input2 napisał:
Cytat:
Pytanie zadałem może troche głupie - czy warto w ASO - każdy pewnie sam sobie odpowiada
Nie ma głupich pytań, sa tylko nie mądre odpowiedzi jak to popularnie mówią.
Człowiek od zarania dziejów zawsze dąży do poznania i rozwiązania nurtujących go problemów.
Dlatego twojego stwierdzenia nie uwazam za "głupie".

sstar napisał:
Cytat:
A gdzie to Japan Auto we Wrocławiu?
Jazzman jest z Wrocławia, jego zapytaj.


Chciałem tylko wspomnieć, że w jednym Japan Auto [przy wylocie z Wrocka na Wa-wę] nieudanie poszukiwano u mnie eliminacji drgań na jałowym przy pomocy czyszczenia przepustnicy, a potem stwierdzono, że one tak już mają. Za czyszczenie skasowano, usterki nie naprawiono.

Co do ASO, to różnie bywa. Testowałem dwa w Łodzi, jedno w sumie ok, w drugim rżnięto mnie na czym się dało: instalowano żarówki niby mocniejsze, a la ksenony, ale paliły się jak na zamówienie; potem podejrzewam, że odkręcono mi filtr oleju, aby wymienić na nowy i niby nieszczelność wskazać. A jak rozregulowali mi obroty biegu jałowego, gdy klimę czyściłem (tanio było, promocja) to ani me, ani be, ani kukuryku. Tak więc niestety różnie z ASO być może. Lepiej wiedzieć zawczasu z kim można mieć do czynienia.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 09:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,
sstar napisał:
Cytat:
Chciałem tylko wspomnieć, że w jednym Japan Auto [przy wylocie z Wrocka na Wa-wę] nieudanie poszukiwano u mnie eliminacji drgań na jałowym przy pomocy czyszczenia przepustnicy, a potem stwierdzono, że one tak już mają. Za czyszczenie skasowano, usterki nie naprawiono.
Tak więc widać sieciówki też moga nieźle namieszać.

Cytat:
w drugim rżnięto mnie na czym się dało: instalowano żarówki niby mocniejsze, a la ksenony, ale paliły się jak na zamówienie; potem podejrzewam, że odkręcono mi filtr oleju, aby wymienić na nowy i niby nieszczelność wskazać. A jak rozregulowali mi obroty biegu jałowego, gdy klimę czyściłem (tanio było, promocja) to ani me, ani be, ani kukuryku.

A nie dzwonili do ciebie i nie informowali, że należy przeprowadzić wymianę danej części Question
Jeżeli nie zadzwonili to bardzo źle postąpili, ja bym już tam nie naprawiał.

Myślałem że już minęły czasy naciągania ludzi na niepotrzebne wydatki. Taki proceder źle świadczy to o jakości i wiarygodności danej firmy.
Na szczęście mamy wolny rynek na którym można wybierać gdzie chcemy naprawić nasz samochód.
Jednocześnie jesteśmy trochę ograniczeni ponieważ mało warsztatów zajmuje się japońskimi samochodami Sad

Co innego jeżeli chodzi o auta z koncernu Wag'a. Te autka to nawet w zwykłym garażu p. Henio ci naprawi, tylko efekt może być fatalny.

Proponuję pooglądać program "Będzie pan zadowolony" TVN Turbo. Włos się jeży co oni wyprawiają, że o słownictwie nie wspomnę.

Gdzie pojechałeś naprawiać to co ci to drugie ASO "zepsuło" Question

W jaki sposób czyszcząc klimę mogli ci rozregulować obroty biegu jałowego Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 10:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


input2 napisał:
kedlaw07 napisał:
PS. Ile masz przejechane Question

Cześć. Dzięki za radę. Przejechane są 42 tyś. i 6 lat. Kupiłem je w zeszłym roku i jest właściwie jak nowe. Zawsze serwisowane w ASO i teraz trochę się motam. ASO drogie, ale tak dobrego stanu upatruję w tym, że poprzedni właściciel co roku odwiedzał właśnie ASO. Do p. Henia nie chcę jechać, ale są też inni - sieciówki - we Wrocku jest sieć warsztatów Bosch service i jest Japan auto. Pytanie zadałem może troche głupie - czy warto w ASO - każdy pewnie sam sobie odpowiada Smile. Pozdrawiam.


Hej,
Zadzwon do ASO i spytaj się czy maja jakas oferte dla aut starszych, bo masz dylemat ze auto było serwisowane przez caly czas w tym ASO ale z powodu kosztów tej usługi zastanawiasz się czy masz dalej kontynowac ten preceder Smile

Może cos wymysla dla Ciebie w cenie okazynej. Wiem ze niektóre ASO maja specjalne programy zniżkowe dla aut starszych niż 5 lat wiec twój się jakby nie patrzeć lapie.

Ewentualnie możesz obnizyc cene usługi kupując olej, filtry i swiece poza ASO. jest sporo zaufanych dostawców. Ja polecam www.haparts.pl albo petrostrar (sa na allegro) do olejow i filtrow http://allegro.pl/sklep/8957160_petrostar lub www.zmienolej.pl Chociaz musze przyznać ze ostatnim razem u mnie ASO wymyslilo taka cene za zamienniki filtrow ze na wolnym rynku bym taniej nie kupil. Co prawda roznica była 1 zl na sztuce ale zawsze Wink

Co do tej promocji co waldi opisal to niestety tylko swiece Ci się zalapia. Cena po obniżce ci wyjdzie 112 zl za oryginal hondy czyli tyle samo co oferują w hapartsie normalnie. Ale możesz tez kupic zwykle ngk. W hapartsie sa od reki i pewnie w intercardach/motointegratorach tez od reki

Najlepiej zaczep tych kilka sklepow i zobacz co Ci zaoferują Razz

P.S Poza tym 6 lat i 42k przebiegu. Waldi który bardziej oglada swoje auto niż nim jeździ chyba się schowa ze wstydu Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System