Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 13 Paź 2016, 00:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


ams 0w20 zalany wiec cel kiedyś jeszcze wyznaczony za Roboxa osiągnięty Razz Na razie pośmigam z jedno-dwa tankowania zobaczyć jak spalanie a później zalewam ar 9100 do testów Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 13 Paź 2016, 08:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


sstar napisał:
larry.bigl napisał:
kedlaw07 napisał:
pieta napisał:
Apropos dyskusji na temat castrol 0w20 by honda to na forum civica chłopaki dają radę Smile
http://www.civicforum.pl/archive/index.php?t-35207.html
Czytałem te wypowiedzi zawarte w tym linku. Trochę się rozpisali ... W archiwum to mi wyszło 3 strony.

larry.bigl napisał:
Nadeszła pora na wymianę oleju, Panowie jaki?
Ile przejechałeś od ostatniej wymiany, oraz co to był za olej X/X Question
Zależy ile chcesz zainwestować Shell, Motul, LM

Tylko nie castrol Wink

Był wymieniany zaraz nim kupiłem go, powiedzmy że zrobił tak 17-20k kilometrów. Jaki był? Właśnie nie wiem :E jaki chcę? Dobry do 200zł Razz


No to Millers opdada:-(
PS. Przy okazji wątek z Subaru:
http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/44883-oleje-0w20-0w30-0w40/

Napisz na jaki olej wymieniałeś po zakupie jazza Question
Ten przebieg to czasowo ile Ci wyszedł Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 13 Paź 2016, 08:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


pieta napisał:
ams 0w20 zalany wiec cel kiedyś jeszcze wyznaczony za Roboxa osiągnięty Razz Na razie pośmigam z jedno-dwa tankowania zobaczyć jak spalanie a później zalewam ar 9100 do testów Razz
Tak, cel osiągnąłeś. Robox'a nie ma Sad
U mnie teraz na wyświetlaczu tak powędrowało z 6 L, poprzez 7,5 L aż osiągnęło stan obecny - 8 L. Cały czas jazda z włączoną klimatyzacją.
Teraz na dniach zmiana oleju, to zobaczymy co i jak.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Paź 2016, 19:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


kedlaw07 napisał:
sstar napisał:
larry.bigl napisał:
kedlaw07 napisał:
pieta napisał:
Apropos dyskusji na temat castrol 0w20 by honda to na forum civica chłopaki dają radę Smile
http://www.civicforum.pl/archive/index.php?t-35207.html
Czytałem te wypowiedzi zawarte w tym linku. Trochę się rozpisali ... W archiwum to mi wyszło 3 strony.

larry.bigl napisał:
Nadeszła pora na wymianę oleju, Panowie jaki?
Ile przejechałeś od ostatniej wymiany, oraz co to był za olej X/X Question
Zależy ile chcesz zainwestować Shell, Motul, LM

Tylko nie castrol Wink

Był wymieniany zaraz nim kupiłem go, powiedzmy że zrobił tak 17-20k kilometrów. Jaki był? Właśnie nie wiem :E jaki chcę? Dobry do 200zł Razz


No to Millers opdada:-(
PS. Przy okazji wątek z Subaru:
http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/44883-oleje-0w20-0w30-0w40/

Napisz na jaki olej wymieniałeś po zakupie jazza Question
Ten przebieg to czasowo ile Ci wyszedł Question

Nie wymieniałeś, that's the point ^^
1,5 roku niecałe te 17-20k
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 01:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Waldi,
Pisałem to kiedyś już, ale czy to ma znaczenie w prawie 10 letnim aucie Cool
Errata,
najpierw fabryka, później długo shell 5w40, później Honda HFS 5w40, później ams 5w40, później ams 0w30 a teraz 0w20. Dwa razy była płukanka do stosowania w trakcie jazdy od archoila. Więcej grzechów nie pamiętam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 01:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 08:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Standardowo Castrol EDGE 5W30.
Dlaczego?
Bo w obu autach będę miał to samo, więc tylko jeden wspólny olej na dolewki...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 10:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Maciej Loret napisał:
Standardowo Castrol EDGE 5W30.
Dlaczego?
Bo w obu autach będę miał to samo, więc tylko jeden wspólny olej na dolewki...


To sensowne podejście (kiedyś latem do Jazza i Fabii mówiła 5w50) ale do Jazza nigdy nie dolałem ani ml oleju, a Ty? PS castrola 5w30 leję do diesla;-) ale pewno (?) innego.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 11:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


pieta napisał:
Waldi,
Pisałem to kiedyś już, ale czy to ma znaczenie w prawie 10 letnim aucie Cool
Nie wiem, jak u Ciebie ale u mnie przy 10-cio letnim aucie to ma znaczenie. Chcę jak najdłużej go utrzymać w dobrej kondycji, sam wiesz dlaczego.
Cytat:
Errata,
najpierw fabryka, później długo shell 5w40, później Honda HFS 5w40, później ams 5w40, później ams 0w30 a teraz 0w20. Dwa razy była płukanka do stosowania w trakcie jazdy od archoila. Więcej grzechów nie pamiętam.
U mnie prawie tak samo, zobacz w stopkę. Choć prawie robi pewną różnicę Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Maciej Loret napisał:
Standardowo Castrol EDGE 5W30.
Dlaczego?
Bo w obu autach będę miał to samo, więc tylko jeden wspólny olej na dolewki...
Jeżeli chcesz koniecznie mieć już tego Castrola, to bierz. Będziesz miał tak jak piszesz wspólnie do dwóch samochodów to samo.
Jednak można też wziąć Shell Helix Ultra 5W30 i też go mieć wspólnie z innym autem.

Być może chodzi Ci o cenę.
Reasumując:
Chcesz mieć dobry olej weź Schell'a. Natomiast tanio i aby coś tam było to weź Castrola.

PS. Ja zakupy w postaci oleju i filtrów to robię sobie jako prezent na Mikołaja i gwiazdkę.
Cała rodzinka wie, że to mi sprawia radość. Tak więc prezent z góry jest upatrzony.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 16:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


sstar napisał:

To sensowne podejście (kiedyś latem do Jazza i Fabii mówiła 5w50) ale do Jazza nigdy nie dolałem ani ml oleju, a Ty?


Ja przez całe życie miałem tylko kilka aut (najkrócej jeździłem jednym 3 lata, najdłużej na razie 9 lat) i do każdego dolewałem oleju. Jest to być może kwestia tego, że zawsze miałem auta używane a być może stylu jazdy...
Do Jazza przez 15 miesięcy dolałem ok. 500ml.

kedlaw07 napisał:
Jednak można też wziąć Shell Helix Ultra 5W30 i też go mieć wspólnie z innym autem.


Tylko po co? To, było nie było, zbliżone pod względem lepkości oleje, a ten Castrol w moim drugim aucie jest lany od 10 lat i na razie auto jeździ.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 11:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Maciej Loret napisał:
sstar napisał:

To sensowne podejście (kiedyś latem do Jazza i Fabii mówiła 5w50) ale do Jazza nigdy nie dolałem ani ml oleju, a Ty?


Ja przez całe życie miałem tylko kilka aut (najkrócej jeździłem jednym 3 lata, najdłużej na razie 9 lat) i do każdego dolewałem oleju. Jest to być może kwestia tego, że zawsze miałem auta używane a być może stylu jazdy...
Do Jazza przez 15 miesięcy dolałem ok. 500ml.


Wg mnie w przypadku Jazza najpierw zależy wszystko od egzemplarza - chyba sporo gości jeździ tu nieco agresywniej, a rzadko ktoś dolewa olej. PS. Co do mnie to częstokroć jeżdżę ile fabryka dała, a na niższych biegach prawie, że do odcinki i Jazzowi to nie zaszkodziło - 5 zmian oleju Mobil 5W50, 1 Amsoil i 1 Millers i nigdy nie dolałem ani ml oleju (Amsoil najciemniejszy się zrobił nomen omen, ale można rzec, że wypłukiwał po Mobilu). Zmieniałem co pół roku, 20k, teraz zwlekam, bo mniej Jazzem jeździmy, a olej jak złoto. Natomiast Skoda Fabia - tu jak ostrzej pojeżdżę to muszę niestety trochę dolać, a jak spokojniej to prawie nic, nie wiem do końca czemu? W Hyundaiu Tucsonie nic nie dolewałem, ale tu dopiero jedna zmiana oleju, na Castrol Edge 5W30 z rozpędu i przez kontynuację, ale pewno zmienię na coś innego... Sorry za off.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 19:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


sstar napisał:
Maciej Loret napisał:
sstar napisał:

To sensowne podejście (kiedyś latem do Jazza i Fabii mówiła 5w50) ale do Jazza nigdy nie dolałem ani ml oleju, a Ty?


Ja przez całe życie miałem tylko kilka aut (najkrócej jeździłem jednym 3 lata, najdłużej na razie 9 lat) i do każdego dolewałem oleju. Jest to być może kwestia tego, że zawsze miałem auta używane a być może stylu jazdy...
Do Jazza przez 15 miesięcy dolałem ok. 500ml.


Wg mnie w przypadku Jazza najpierw zależy wszystko od egzemplarza - chyba sporo gości jeździ tu nieco agresywniej, a rzadko ktoś dolewa olej. PS. Co do mnie to częstokroć jeżdżę ile fabryka dała, a na niższych biegach prawie, że do odcinki i Jazzowi to nie zaszkodziło - 5 zmian oleju Mobil 5W50, 1 Amsoil i 1 Millers i nigdy nie dolałem ani ml oleju (Amsoil najciemniejszy się zrobił nomen omen, ale można rzec, że wypłukiwał po Mobilu). Zmieniałem co pół roku, 20k, teraz zwlekam, bo mniej Jazzem jeździmy, a olej jak złoto. Natomiast Skoda Fabia - tu jak ostrzej pojeżdżę to muszę niestety trochę dolać, a jak spokojniej to prawie nic, nie wiem do końca czemu? W Hyundaiu Tucsonie nic nie dolewałem, ale tu dopiero jedna zmiana oleju, na Castrol Edge 5W30 z rozpędu i przez kontynuację, ale pewno zmienię na coś innego... Sorry za off.

Być może masz rację z tymi egzemplarzami, oraz stylem jazdy.

Jednak ty śmigasz na dużych obrotach, używasz wyższych biegów oraz robisz odcinki do czerwonego pola i oleju Ci jazzik nie bierze.
Ja jeżdżę wolno i na niskich biegach i nie kręce silnika na max'a.
Efekt jest taki, że oleju też nigdy nie dolewałem. Warto też zaznaczyć, że jazzikia użytkuje 2 kierowców.

Jeżeli chodzi o wymianę oleju to zmiana występuje co 10 tys km. lub 1 rok.

Oleje których używałem są wypisane chronologicznie w stopce.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 21 Paź 2016, 19:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


U mnie zalałem dziś Amsoil 0w30 (po Castrolu-czerwiec 2015- niecałe 10 tys km). Troszkę przeciągnąłem. Smile
Metoda przez korek spustowy. Ile starego oleju mogło zostać; pół szklanki więcej? Da się to jakoś określić?
Jak na razie zauważyłem jakby żwawszą pracę silnika, chyba nieco lepiej się zbiera. Troszkę mało jednak przejechałem by móc się wypowiadać konkretniej.
Być może to tylko efekt świezego oleju. Po wymianie starego Castrola na nowy miałem podobne odczucia. W odgłos pracy silnika się nie wsłuchiwałem, bo padał ulewny deszcz i musiałem skupić się na jeździe.
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 13:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Panowie a powiedzcie jaka jest różnica pomiędzy olejem 5w30 i 5w40? Który bardziej polecacie? Różnica w cenie jest niewielka, ale jednak jest. Pytanie czy jest większa różnica pomiędzy w/w a co za tym idzie czy kierować się ceną czy właściwościami w przypadku istotniejszych różnic?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 15:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Flik77 napisał:
U mnie zalałem dziś Amsoil 0w30 (po Castrolu-czerwiec 2015- niecałe 10 tys km). Troszkę przeciągnąłem. Smile
Metoda przez korek spustowy. Ile starego oleju mogło zostać; pół szklanki więcej? Da się to jakoś określić?
Tak to się nie da określić. możesz ewentualnie wlać 3,6L bo tyle wchodzi podczas wymiany z filtrem oleju a nadmiar który wypłynie odlać do menzurki. Wtedy będziesz miał prawie idealny wynik.
Trzeba było gościowi powiedzieć aby Ci od góry odessał olej. Zawsze to więcej zbierze.

U mnie też wymieniony z AMSOIL 0W20 na taki sam Smile

mati-jazz napisał:
Panowie a powiedzcie jaka jest różnica pomiędzy olejem 5w30 i 5w40? Który bardziej polecacie? Różnica w cenie jest niewielka, ale jednak jest. Pytanie czy jest większa różnica pomiędzy w/w a co za tym idzie czy kierować się ceną czy właściwościami w przypadku istotniejszych różnic?
Zależy o olej jakiego producenta pytasz.
Pozostaje jeszcze temat do czego ma być ten olej stosowany. Jazda na długich odcinkach, czy po mieście itp.
Zbyt mało konkretnych informacji. Napisz coś więcej o swoich rozterkach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 15 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System