Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 01 Wrz 2016, 12:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Flik77 napisał:
Może zdecyduje się na ten od Hondy... Co byście rzekli na 5W30 od Hondy? Jakoś boję się zmieniać parametrów. Smile
Panowie, czy on jest dostępny tylko w takich jednolitrowych butelkach? Można go dostać w opakowaniu 4l?


Teraz dla Hondy w Europie tez oleje castrol robi więc w ASO będzie drogo:

http://www.honda.pl/cars/owners/castrol.html

ale można kupić z importu w DE więc będzie trochę taniej

http://www.kolegaberlin.pl/ser-pol-24-Castrol-Edge-Professional.html

Jak ma być tanio to polecam shella 5w30 albo polskiego specola

http://www.najlepszysyntetyk.pl/sklep/atrybuty/Specol

ogólnie wspierajmy polski przemysł Razz
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 01 Wrz 2016, 20:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Koledzy proszę o poradę. Przeczytałem kilka wątków o olejach, jednak nadal nie mam w miarę jednoznacznej odpowiedzi. Kupiłem jazza, rok produkcji 2002. Silniczek L13A1 czyli ten mocniejszy. Przebieg to 146tys. być może nawet realny bo wnętrze ma ślady eksploatacji ale nie jest zniszczone. Nie wiem jaki olej mam zalany aktualnie, czy to syntetyk czy półsyntetyk. W związku z tym jaki olej zalać? Ogólnie samochód dużo nie jeździ, w tygodniu może ze 100 kilometrów. Jeżdżę raczej spokojnie, choć nie ukrywam że czasami lubię przycisnąć trochę mocniej, raz nawet do odciny. Dodam jeszcze że silnik nie ma wycieków, widoczne jest jedynie lekkie zapocenie za paskiem osprzętu niedaleko alternatora, więc silnik raczej szczelny. Oleju również nie bierze bo po przejechaniu ok. 1500km nie ubyła ani kropla. Aktualny olej jest czysty, złotobrązowy. Jednak nie wiem co niemiec przed sprzedażą tam wlał i w związku z tym na co dla bezpieczeństwa zmienić?
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 09:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Nalej Shella Helix 5W30 albo 5W40, lepszego oleju w tej cenie nie znajdziesz... lałem Shella do Jazza 2012r praktycznie od nowości (od pierwszej zmiany oleju ) i silnik przy przebiegu prawie 70 tyś kilometrów w/g ASO jest w stanie idealnym.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 10:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


mati-jazz napisał:
Koledzy proszę o poradę. Przeczytałem kilka wątków o olejach, jednak nadal nie mam w miarę jednoznacznej odpowiedzi. Kupiłem jazza, rok produkcji 2002. Silniczek L13A1 czyli ten mocniejszy. Przebieg to 146tys. być może nawet realny bo wnętrze ma ślady eksploatacji ale nie jest zniszczone. Nie wiem jaki olej mam zalany aktualnie, czy to syntetyk czy półsyntetyk. W związku z tym jaki olej zalać? Ogólnie samochód dużo nie jeździ, w tygodniu może ze 100 kilometrów. Jeżdżę raczej spokojnie, choć nie ukrywam że czasami lubię przycisnąć trochę mocniej, raz nawet do odciny. Dodam jeszcze że silnik nie ma wycieków, widoczne jest jedynie lekkie zapocenie za paskiem osprzętu niedaleko alternatora, więc silnik raczej szczelny. Oleju również nie bierze bo po przejechaniu ok. 1500km nie ubyła ani kropla. Aktualny olej jest czysty, złotobrązowy. Jednak nie wiem co niemiec przed sprzedażą tam wlał i w związku z tym na co dla bezpieczeństwa zmienić?


Lej tego shella jak przempo pisze, dostępny prawie wszędzie, cena taka że nie opłaca się podrabiać Razz Ogólnie szerokiej drogi
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 10:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


mati-jazz napisał:
Koledzy proszę o poradę. Przeczytałem kilka wątków o olejach, jednak nadal nie mam w miarę jednoznacznej odpowiedzi. Kupiłem jazza, rok produkcji 2002. Silniczek L13A1 czyli ten mocniejszy. Przebieg to 146tys. być może nawet realny bo wnętrze ma ślady eksploatacji ale nie jest zniszczone. Nie wiem jaki olej mam zalany aktualnie, czy to syntetyk czy półsyntetyk. W związku z tym jaki olej zalać? Ogólnie samochód dużo nie jeździ, w tygodniu może ze 100 kilometrów. Jeżdżę raczej spokojnie, choć nie ukrywam że czasami lubię przycisnąć trochę mocniej, raz nawet do odciny. Dodam jeszcze że silnik nie ma wycieków, widoczne jest jedynie lekkie zapocenie za paskiem osprzętu niedaleko alternatora, więc silnik raczej szczelny. Oleju również nie bierze bo po przejechaniu ok. 1500km nie ubyła ani kropla. Aktualny olej jest czysty, złotobrązowy. Jednak nie wiem co niemiec przed sprzedażą tam wlał i w związku z tym na co dla bezpieczeństwa zmienić?
Najczęściej rozumowanie mechaników polega w ten sposób, że jeżeli nie wiadomo co było zalane wcześniej np. syntetyk to trzeba zalać półsyntetykiem (gęstym), bo inaczej to się silnik rozszczelni. Jak wiadomo jazziki mają bardzo ciasno spasowane silniki.

Najlepsze jest jednak to, że istnieją też oleje syntetyczne (ok hydrokraki) o parametrach np. 10W60 Shell Helix Ultra Racing Wink
Owszem zdarzało się że niektóre jazziki zjeżdżając z taśmy miały zalane 0w20 mineralny. Niestety nie wiem jak to sprawdzić, bo ciekawość mnie czasami jak kobitkę zżera Wink

Osobiście to wymieniłbym ten olej który masz na jakiś lepszy np.Schella 5w30 lub 5w40, lub Motula.
Po jakimś czasie zmieniałbym na coraz to lepsze parametry "w dół". Tak, abyś dołączył do grona Wink

Teraz możesz też pomyśleć (bo idzie zima) nad jakimś dobrym o niskiej lepkości w niskich temperaturach np. 0W, 5W, oraz /X gdzie X to liczba określająca lepkość w wysokich temperaturach.

Im lepkość jest niższa, tym mniejszy jest opór oleju podczas uruchomienia silnika. Chodzi o to że szybciej dociera do zakątków silnika.
A co za tym idzie mniej potrzeba prądu na jego uruchomienie.

Z kolei wyższa lepkość daje lepsze zabezpieczenie silnika przed zużyciem w gorace dni (lato).
Lepkość oleju musi zatem być pewnym kompromisem między tymi skrajnymi wymaganiami.

Mam silniczek zalewany olejem 0w20 (zobacz w stopce) i uważam że to jest najlepszy kompromis szczególnie że zalecany przez hondę.
Dalej się o zaleceniach nie będę rozpisywał, bo zaraz na pewno wojna się rozpęta.

Śmigam głównie po mieście. Olej wymieniam co roku lub co 10 tys. km w zależności co nastapi szybciej.
Nie uznaję olejów gdzie w opisie jest longlife.

Nie chcę się więcej rozpisywać. Myślę, że tutaj koledzy jeszcze więcej napiszą i pomogą Ci w doborze odpowiedniego "smarowidła" Wink

Pamiętaj:

Nie ma nic gorszego jak wlewać do silnika w zadbanym samochodzie nieodpowiedni olej.
To tak jakby pięknej kobiecie dokładać zmarszczek.


A tu taki mały humor na weekend:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,384,3865690,3865690,Wymiana_oleju_w_samochodzie_kobiety_a_mezczyzni_.html
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 10:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 21:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Dziękuję za odpowiedzi, praktycznie jednogłośnie padło na shella Smile Jednak póki co jeszcze z miesiąc będę zmuszony pojeździć na tym co jest, bo zakup, opłaty i rejestracja tak mnie wydrenowały finansowo, że jeszcze nie mam wypłaty a już jej nie mam Very Happy
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 22:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Tylko kup z normą ACEA A3/B3, (bo występuje on też jako ACEA C3 - czyli do silników diesla).
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 03 Wrz 2016, 13:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Ja po sprowadzeniu auta rok temu zalałem mobilem 10W40 a po roku wlałem mobil 5W40 i jeździ się super, polecam ten olej.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 10 Wrz 2016, 19:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Panowie... bo potrzebuje męskiej decyzji... Smile

Jestem chyba prawie zdecydowany na ten olej hondowski (chyba 0W20), choć zdania na jego temat w naszej strefie klimatycznej są podzielone.
Obawiam się jednej rzeczy.
Jest tak: od przebiegu 80 tys lany jest castrol 5W 30. Teraz mam 119 z ogonkiem. Nigdy mi tego oleju nie ubywało na bagnecie. Dopiero teraz ubyło mi ok pół stanu, który został uzupełniony-350 ml. Oliwa kupiona na miejscu-nie mogę wykluczyć podróbki. Na bagnecie była koloru ciemno brązowego.
Dotychczas zaopatrywałem się via Internet. Nie na pewnym portalu aukcyjnym. Sklep motoryzacyjny.
Ten ubytek skłonił mnie do myślenia o zmianie. Gdyby nie to to może nawet zostałbym przy Castrolu.

Boję się, że zmiana lepkości zrobi krzywdę mojemu silnikow (rozszczelni się itd...). Nie sam olej, ale zmiana parametrów.

Myślę nad dwoma opcjami:

1. 0W-20 od Hondy. Oleje z 0 na początku są wskazane przy małych przebiegach dziennych. Jak u mnie. Roczne przebiegi ok 6-8 tys km.
Na jakimś forum civika czytałem, że tam używają 0W30 też hondowskiego.

2. 5W-30 od Hondy. Są opinie, że ta lepkość radzi sobie lepiej w naszym klimacie. Tutaj miałbym jakiś kompromis.Smile

Teraz szybkie pytanie: opcja 1, czy 2? Zostańmy już przy Hondzie.
Jak nie będzie przeciwwskazań, to myśłę, że dołącze do grona. Smile
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 10 Wrz 2016, 21:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Szybka odpowiedz opcja 2 i proszę nie pytaj dlaczego ,bo rozpętasz zawieruchę
Powrót do góry
skype status
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 10 Wrz 2016, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Jak pękasz przed 0W20 to salomonowym wyjściem jest 0W30. Zawsze będzie lepszy niż 5W30 (żeby nie było niedomówień - ten ostatni też nie wykończy silnika).
Oczywiście "lepszość" 0Wx nad 5Wx na papierze należałoby wykazywać porównując oleje w tej samej technologii, najlepiej jednej firmy i tej samej linii Wink

Aha, niekoniecznie upierałbym się przy oleju Hondy (nie chodzi o jakość tylko o stosunek jakość-cena). Ale jak koniecznie chcesz...
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 18:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


opcja 2
Powrót do góry
smerfik

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 21:45
Temat postu:

Castro po raz enty


Co Wy macie za problem z tymi olejkami idą 3 5w40 5w30 i 0w20 a jakiej marki to nie ma większego znaczenia a 0w20 może powodować uszkodzenia napinacza łańcucha rozrządu dlatego najlepiej jest zalać 5w30 dobrze i tanio
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 22:35
Temat postu:

Re: Castro po raz enty


smerfik napisał:
Co Wy macie za problem z tymi olejkami idą 3 5w40 5w30 i 0w20 a jakiej marki to nie ma większego znaczenia a 0w20 może powodować uszkodzenia napinacza łańcucha rozrządu dlatego najlepiej jest zalać 5w30 dobrze i tanio

Skąd przekonanie o wplywie 0w20 na ten napinacz? Pytanie bez napinki;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 22:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Flik77 napisał:
Panowie... bo potrzebuje męskiej decyzji... Smile

Jestem chyba prawie zdecydowany na ten olej hondowski (chyba 0W20), choć zdania na jego temat w naszej strefie klimatycznej są podzielone.
Obawiam się jednej rzeczy.
Jest tak: od przebiegu 80 tys lany jest castrol 5W 30. Teraz mam 119 z ogonkiem. Nigdy mi tego oleju nie ubywało na bagnecie. Dopiero teraz ubyło mi ok pół stanu, który został uzupełniony-350 ml. Oliwa kupiona na miejscu-nie mogę wykluczyć podróbki. Na bagnecie była koloru ciemno brązowego.
Dotychczas zaopatrywałem się via Internet. Nie na pewnym portalu aukcyjnym. Sklep motoryzacyjny.
Ten ubytek skłonił mnie do myślenia o zmianie. Gdyby nie to to może nawet zostałbym przy Castrolu.

Boję się, że zmiana lepkości zrobi krzywdę mojemu silnikow (rozszczelni się itd...). Nie sam olej, ale zmiana parametrów.

Myślę nad dwoma opcjami:

1. 0W-20 od Hondy. Oleje z 0 na początku są wskazane przy małych przebiegach dziennych. Jak u mnie. Roczne przebiegi ok 6-8 tys km.
Na jakimś forum civika czytałem, że tam używają 0W30 też hondowskiego.

2. 5W-30 od Hondy. Są opinie, że ta lepkość radzi sobie lepiej w naszym klimacie. Tutaj miałbym jakiś kompromis.Smile

Teraz szybkie pytanie: opcja 1, czy 2? Zostańmy już przy Hondzie.
Jak nie będzie przeciwwskazań, to myśłę, że dołącze do grona. Smile


Biorąc pod uwagę ubytek zapalnym chyba 5w30, ale zainteresowalbym się skąd ubytek. Gdyby nie ubytek lalbym 0w20 szczególnie na zimę.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 12 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

22 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

34 900

2011r.

174 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System