Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cosmo-pl

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 3/6
Wysłany: Sob 19 Gru 2015, 15:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Jest zupełnie dokładnie odwrotnie, wklejam konkretne dane i informacje z zakresu trybologii i stosowania olejów silnikowych, podaję Ci też źródła naukowe. Jak moje posty wyglądają na tle Twoich śmiesznych połajanek pod moim adresem?? Albo wstawki cyberciula?? Ja nic nie chcę pisać, żadnych elaboratów, a zwłaszcza dla Ciebie, bo i tak nie zrozumiesz. Firmy rzadko podają ccs, bo jest to informacja, która o oleju silnikowym mówi dokładnie nic, poza śmiesznymi firemkami jak Amsoil, który być może akurat ten parametr ma dobry i twierdzi w sowich śmieciowych i propagandowych materiałach - że kluczowy. Po czym człowiek bez wiedzy technicznej jak Ty, powtarza te bzdury na forach internetowych mieszając ludziom w głowach. Co za problem podać MRV, który jest dużo bardziej miarodajny i książka, którą wskazuję jako źródło i jest proponowana przez ASTM jako fachowa, jasno to stwierdza? A tak naprawdę, aby porównać oleje to trzeba przeprowadzić bardzo szczegółowe badania na ten temat, bo m. in. występują takie zależności jak w tabeli przeze mnie podanej.. Ty natomiast całe kilkaset stron naukowego opracowania zamknąłeś w jednym parametrze CCS Smile To jest po prostu ŚMIESZNE Very Happy i już nie wspomnę o tym, że nieprawdziwe Wink Co udowodniłem w sposób powiedzmy taki aby był dla Ciebie zrozumiały i dla innych Wink Także nie zgodzę się z Twoją oceną moich postów, bo jest ona powodowana nie naukowym podejściem, ale jadem, który serwujesz każdemu, kto ma jakieś pojęcie na ten temat i pokazuje, że się Ty i Twoi kumple mylicie. Mylisz się też, że pisanie tutaj traktuję jakoś specjalnie emocjonalnie. Wcale nie. Mam nadzieję tylko, że się ludzie 5 razy zastanowią zanim skorzystają z waszej "wiedzy". Także wszystko to o co mnie oskarżasz, to tak naprawdę sam robisz.


Heheheh kolejni specjaliści od MSDS. Wyciągając na tej podstawie jakieś wnioski na temat bazy olejowej, a w rezultacie na temat ogólnej jakości oleju, jest zupełnie pozbawione sensu. Nie ma nic bardziej mylnego. Dla osób z wiedzą techniczną jasne jest, że olej to nie tylko baza, ale również dodatki. Ogólna formulacja stanowi o tym jak olej jest dobry, a dodatki dobrego sortu potrafią kosztować ogromne pieniądze. Jestem sobie bez problemu w stanie wyobrazić sytuację, gdzie przeciętna baza + dobre dodatki = dużo lepszy olej, niż najlepsza baza + przeciętne dodatki. A biorąc pod uwagę, że większość dzisiejszych formulacji, to w większości mieszanina, którą ciężko określić i firmy podają tylko solventy, to naprawdę droga donikąd. Przekładając na polskie - najlepszy pao-ester z beznadziejnymi dodatkami będzie do bani, a najbardziej przeciętna baza grupy III z dobrymi dodatkami będzie super. Grupa III od 1999 jest uznawana za olej syntetyczny. Jej wady w porównaniu do PAO, to m. in. gorsze zachowanie w ujemnych temperaturach, przewagi cała reszta zwłaszcza oleje III+. PAO używa się obecnie tylko i wyłącznie jako domieszki, bo jest drogie i mało efektywnie rozpuszcza w sobie dodatki, w których to kryje się cała tajemnica. Was, jako konsumentów, obchodzi finalna jakość oleju silnikowego. Grupa V też jest używana, i jest to cała reszta. Także takie ocenianie oleju Castrol 0W20, jak tutaj prowadzicie, jest kompletnie pozbawione sensu i wprowadza w błąd. Dodam też, że polialfaolefiny często w MSDS będą niewidoczne, bo są to związki mało szkodliwe i w zależności do tego z czym mamy do czynienia (jakim stężaniem, rodzajem), to będzie to widoczne lub nie. Tyle i koniec. Wink

ps. co do polecania przeze mnie oleju, to ja nie wiem, Ty masz prawo to robić, a ja nie, nawet jak mam troszeczkę większą wiedzę od Ciebie i jakieś naukowe wykształcenie w tym kierunku?? Polecam Motula, bo uważam, że jego cena vs jakość jest na ok poziomie i uważam go za dobry olej, który nie sili się na pompowanie jakichś głupich wskaźników, które są bez znaczenia, ale ogólnie robi dobry olej, który spełnia swoje zadanie. Często też wprowadza jako pierwszy nowe normy producenckie, bo jego oleje robione są w przód i spełniają wymagania z naddatkiem, czego nie można powiedzieć o AMSoil, który nie spełnia żadnych norm, a kosztuje tyle co oleje je spełniające. To tak na marginesie tego co kto poleca i dlaczego. Równie dobrze zamiast Motula może to być każda inna uznana marka Valvoline, Mobil, Castrol, Total czy Millers, Gulf itd itp. Jest to kwestia wtórna.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 19 Gru 2015, 18:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Szkoda mi soboty na odpowiadanie na Twoje przysr*wki pod moim adresem, więc będzie krótko:
Cytat:
(...) Ty natomiast całe kilkaset stron naukowego opracowania zamknąłeś w jednym parametrze CCS Smile To jest po prostu ŚMIESZNE Very Happy

Nie. Śmieszne jest to, że to Ty pierwszy przywołałeś w dyskusji parametr CCS. A potem go skreśliłeś...
Cytat:
Także takie ocenianie oleju Castrol 0W20, jak tutaj prowadzicie, jest kompletnie pozbawione sensu i wprowadza w błąd.

Podałem cytat z innego forum. Nigdzie nie dokonałem oceny tego oleju.
Ponosi Cię wyobraźnia.

Cytat:
ps. co do polecania przeze mnie oleju, to ja nie wiem, Ty masz prawo to robić, a ja nie, nawet jak mam troszeczkę większą wiedzę od Ciebie i jakieś naukowe wykształcenie w tym kierunku??

Nigdzie nie polecałem oleju którego używam.
Znowu widzisz więcej niż w rzeczywistości widać.

Na koniec: widać wyraźnie, że dla Ciebie Amsoil=zmienolej.pl. Jak pies Pawłowa. Zero w tym argumentów, po prostu właściciel tego sklepu musiał Ci solidnie przyp...ić w jakiejś dyskusji i nadal nie możesz sobie z tym poradzić. No ale to już nie mój problem.

Ciao!
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Sob 19 Gru 2015, 19:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


cosmo-pl napisał:
Jak moje posty wyglądają na tle Twoich śmiesznych połajanek pod moim adresem?? Albo wstawki cyberciula?? Ja nic nie chcę pisać, żadnych elaboratów,



skoro pytasz to się dowiesz..... choć w sumie gdybyś zastosował się choć raz do tego czego nie chcesz to my byśmy nie musieli czytać tej kupy.

trochę zmienię oryginalny zapis choć nie łudzę się abyś zrozumiał.

Prawda przekonuje mrugnięciem oka, kłamstwo potrzebuje przemówień

w tym przypadku elaboratów

a stosujesz w praktyce

Prawo Meiera:
Jeśli jakieś fakty nie pasują do teorii, trzeba się ich pozbyć.

Wnioski: Im większa teoria, tym lepiej. Eksperyment można uznać za sukces, jeśli w celu uzyskania zgodności wyniku, trzeba się pozbyć nie więcej niż 50% uzyskanych pomiarów.

podajesz wiele rożnych danych które zasłaniają główny temat tylko po to aby kilka postów póżniej podważać własne wypociny
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 00:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Pozwólcie, że zacytuję Prof. dr hab. inż. Jerzego Merkisza z Politechniki Poznańskiej.

"Jakkolwiek obniżenie lepkości oleju powoduje zmniejszenie zużycia paliwa, to stosowanie olejów o niskiej lepkości (0W/20, 5W/20) jest możliwe tylko w silnikach, w których przewidziano stosowanie tego typu olejów. W przeciwnym wypadku dochodzi do przyspieszonego zużycia elementów silnika, szczególnie w warunkach pracy silnika z wysoką prędkością obrotową."

Cała publikacja traktująca dość obszernie o olejach dostępna tu http://warsztaty.samochodowka.internetdsl.pl/serwishdd/wykaz/oleje_m/oleje_m.htm - polecam zapoznać się z całością publikacji, bo wydaje mi się rzetelnym źródłem informacji.

W Jazzie przewidziano możliwość stosowania oleju 0W20, nie mam co do tego wątpliwości, wszak mówi o tym instrukcja ( aczkolwiek mocno dający do myślenia jest fakt, że tylko wersje na Europe), ale podkreślę po raz kolejny...stosowanie takiego oleju, to tylko i wyłącznie oszczędność paliwa i taki olej gorzej chroni silnik.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 00:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


przempo napisał:
Pozwólcie, że zacytuję Prof. dr hab. inż. Jerzego Merkisza z Politechniki Poznańskiej.

"Jakkolwiek obniżenie lepkości oleju powoduje zmniejszenie zużycia paliwa, to stosowanie olejów o niskiej lepkości (0W/20, 5W/20) jest możliwe tylko w silnikach, w których przewidziano stosowanie tego typu olejów. W przeciwnym wypadku dochodzi do przyspieszonego zużycia elementów silnika, szczególnie w warunkach pracy silnika z wysoką prędkością obrotową."

Cała publikacja traktująca dość obszernie o olejach dostępna tu http://warsztaty.samochodowka.internetdsl.pl/serwishdd/wykaz/oleje_m/oleje_m.htm - polecam zapoznać się z całością publikacji, bo wydaje mi się rzetelnym źródłem informacji.

W Jazzie przewidziano możliwość stosowania oleju 0W20, nie mam co do tego wątpliwości, wszak mówi o tym instrukcja ( aczkolwiek mocno dający do myślenia jest fakt, że tylko wersje na Europe), ale podkreślę po raz kolejny...stosowanie takiego oleju, to tylko i wyłącznie oszczędność paliwa i taki olej gorzej chroni silnik.

Pozdrawiam.



oto idealne przedstawienie sprawy ... poparte profesjonalną publikacją krótko zwięźle i na temat.

następna wymiana oleju będzie motul 5W40. - jak to mówią trzeba spróbować wszystkiego

i żadne tyrady słowne ani poematy potrąconych umysłowo nie są potrzebne
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 00:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cosmo-pl

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 3/6
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 16:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Sylpete


Ja nigdy nic złego o sklepie nie mówiłem, uważam że można spokojnie tam oleje kupować, krytykowałem tylko wypowiedzi jego właściciela, który sieje propagandę i wprowadza rzesze użytkowników w błąd. M. in. wpychając im oleje 0W20 i Archoil, celem "lepszego zabezpieczenia silnika". Trąci to bardzo dużą nieuczciwością wobec własnych klientów i chęcią jak najwyższego zarobku. To mi się bardzo nie podoba i to krytykuję. Nigdy się nie wdał ze mną w dyskusję, bo wie, że byłoby to ze stratą dla niego Wink Nie ten poziom. Niestety, pewnych rzeczy, czytając w "internetacha", albo siedzą na szkoleniach sprzedażowych się nie nadrobi i nigdy tego wiedział nie będzie co ja. Być może też by się to mu nie spodobało, bo przestałby tworzyć mity, które tak przyciągają do jego sklepu kolejnych klientów. Oleje to chemia fizyka i mechanika, bez tego na poziomie szkoły wyższej co najwyżej można sobie mieć o sobie wyobrażenie, że coś się wie, bo nie wie się nic. Wink

Natomiast co do Amsoila, to dla Was jest to bez znaczenia, bo Honda ma rekomendacje, a nie normy, z powodu takiego, że te silniki są jak szwajcarskie zegarki, przyzwyczajone do kiepskiego traktowania, kosztem odrobinę wyższego zużycia paliwa na litr pojemności i wyższego kosztu samej jednostki. Jednakże wiezienie przez ocean średniej jakości produktu, który w samych Stanach ma znikomą część rynku i raczej jest kupowany przez "internetowców" oraz w porównaniu z olejami dostępnym w podobnej cenie w Europie, trąci głupotą. Z jednej strony ich oleje nie spełniają norm producenckich, z drugiej ich cena jest też nie za niska. Zresztą sam sobie możesz to zobaczyć, w karcie nie pisze się wprost o normach, tylko o możliwym zastosowaniu, gdzie dane normy są wymagane. Możesz więc tylko liczyć na ILSAC i API, które są dużo mniej wymagające od norm europejskich i być może nie do końca przewidują możliwe użytkowanie olejów w Europie, gdzie po autostradach jeździ się szybciej i być może pod większym obciążeniem. Chcecie stosujcie, Wasze auta i Wasze pieniądze, ja bym tego nie lał, poza szczególnymi wyjątkami, jak ktoś ma miskę "amerykańską" i nie chce żeby mu się resztka oleju walała, a auto nic nie bierze. Wink

Co do zimnego rozruchu, to jeżeli nie chodziło Ci o CCS, to o co?? Zdradź mi tą tajemnicę proszę, o pour point? Smile



hahah - potrącony umysłowo pragnie zauważyć że wykład Pana Profesora zajmuje znacznie więcej niż suma jego , postów i nie zamierzał nigdy wykładu prowadzić.

@przempo

silnik przystosowany nie jest, jest przystosowana pompa i dzięki temu adaptowano silnik do użytkowania tego oleju, bo musi ona sobie poradzić z wytworzeniem ciśnienia odpowiedniego w przypadku spadku lepkości. Cała kwestia związana z ryzykiem cieńszej warstwy filtra smarnego pozostaje na tym samym poziomie. W przypadku europejskich produkcji problem jest bardziej złożony, bo o ile w większości produkcji made in Japan, rozrząd regulowany jest mechaniczne, to w przypadku jednostek europejskich raczej - hydraulicznie. Spadek lepkości może tutaj być dużo bardziej odczuwalny i w połączeniu z niewłaściwie skasowanymi luzami, oraz cieńszym filmem, prowadzić do znacznego zużycia krzywek wałka, co tak naprawdę dłuuugo było problemem w przypadku silników wzorcowych Mercedesa, stosowanych przez ACEA do przyznawania norm olejom tego typu. Są też jeszcze inne kwestie, jak chociażby pasowanie, które w przypadku silników europejskich zapewnia niższe zużycie paliwa, ale wymaga odrobinę wyższej lepkości. Jest jeszcze kilka innych aspektów, których nie chce mi się poruszać, ale ogólnie tak jak piszesz, to że jest silnik przystosowany, bo jest i nikt tego nie neguje, to nie znaczy, że nie ma to na niego żadnego wpływu.
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 17:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


cosmo-pl napisał:


Także miejcie w końcu umiar, bo robicie śmietnik z każdego tego typu wątku i do tego wciskacie ludziom bullshit.


Gdybyś stosował w praktyce to co sam zalecasz innym problemu by nie było.

cosmo-pl napisał:

hahah - potrącony umysłowo pragnie zauważyć że wykład Pana Profesora zajmuje znacznie więcej niż suma jego , postów i nie zamierzał nigdy wykładu prowadzić.


a już myślałem że dotarło ale niestety znów mamy ..... modę na sukces odcinek 8597 podpięta pod brazylijski gniot z tęczową flagą na szczycie.
Już raz to zostało napisane ale niestety nie potrafiłeś zrozumieć, może za drugim razem się uda.
Do pewnego momentu nie chodziło o to CO PISZESZ ale JAK to przedstawiasz (wielkie posty z dużą ilością wiedzy mocno bezużytecznej)

po pewnym czasie niestety sam zacząłeś swoje "TEZY" podważać, wmawiając innym ze pisali coś czego nie powiedzieli..
Sam zapracowałeś na to jak odbierają ciebie na tym i innych forach.
Jakoś nie możesz przeboleć tego ze inni mogą mieć swoje zdanie, niekoniecznie zgodne z twoim.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 21:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


cosmo-pl napisał:
Sylpete


Ja nigdy nic złego o sklepie nie mówiłem, uważam że można spokojnie tam oleje kupować, krytykowałem tylko wypowiedzi jego właściciela, który sieje propagandę i wprowadza rzesze użytkowników w błąd. M. in. wpychając im oleje 0W20 i Archoil, celem "lepszego zabezpieczenia silnika". Trąci to bardzo dużą nieuczciwością wobec własnych klientów i chęcią jak najwyższego zarobku. To mi się bardzo nie podoba i to krytykuję. Nigdy się nie wdał ze mną w dyskusję, bo wie, że byłoby to ze stratą dla niego Wink Nie ten poziom. Niestety, pewnych rzeczy, czytając w "internetacha", albo siedzą na szkoleniach sprzedażowych się nie nadrobi i nigdy tego wiedział nie będzie co ja. Być może też by się to mu nie spodobało, bo przestałby tworzyć mity, które tak przyciągają do jego sklepu kolejnych klientów. Oleje to chemia fizyka i mechanika...


Jak się ciebie słucha to ma się wrażenie, że raczej metafizyka... żarcik taki;-)

Cytat:
Natomiast co do Amsoila, to dla Was jest to bez znaczenia, bo Honda ma rekomendacje, a nie normy, z powodu takiego, że te silniki są jak szwajcarskie zegarki, przyzwyczajone do kiepskiego traktowania, kosztem odrobinę wyższego zużycia paliwa na litr pojemności i wyższego kosztu samej jednostki. Jednakże wiezienie przez ocean średniej jakości produktu, który w samych Stanach ma znikomą część rynku i raczej jest kupowany przez "internetowców" oraz w porównaniu z olejami dostępnym w podobnej cenie w Europie, trąci głupotą. Z jednej strony ich oleje nie spełniają norm producenckich, z drugiej ich cena jest też nie za niska. Zresztą sam sobie możesz to zobaczyć, w karcie nie pisze się wprost o normach, tylko o możliwym zastosowaniu, gdzie dane normy są wymagane. Możesz więc tylko liczyć na ILSAC i API, które są dużo mniej wymagające od norm europejskich i być może nie do końca przewidują możliwe użytkowanie olejów w Europie, gdzie po autostradach jeździ się szybciej i być może pod większym obciążeniem. Chcecie stosujcie, Wasze auta i Wasze pieniądze, ja bym tego nie lał, poza szczególnymi wyjątkami, jak ktoś ma miskę "amerykańską" i nie chce żeby mu się resztka oleju walała, a auto nic nie bierze. Wink Co do zimnego rozruchu, to jeżeli nie chodziło Ci o CCS, to o co?? Zdradź mi tą tajemnicę proszę, o pour point? Smile


Ja mogę tylko stwierdzić, że co do koloru Amsoil 0W30 bardziej się zdegradował niż Mobil 5W50, ale może to było spowodowane agresywniejszą jazdą, kto wie? Zobaczymy jak Millers 0W20;-) Wg mnie jak ktoś nie katuje auta, to trochę ganz egal, ale poeksperymentować można, bez szkody dla silinika zresztą.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 12:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Pamiętacie roboxa?

Nadmienię, że to nie kto inny a kolega robox był głównym testerem, orędownikiem i piewcą wspaniałości oleju 0W20, to dzięki niemu i jego szerokiej "wiedzy" popartej tezą o "zalecaniu" przez Hondę oleju 0W20, wielu obecnych kolegów uległo prawie religijnemu zachwytowi.
Sylpete jak to jest, że roboxowi na fabrycznym ( czyli best of the best 0W20 ) "silnik chodził bardzo szorstko, głośno i dużo palił" a Tobie chodzi cichutko i mało pali?

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 12:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Przempo,
masz taką flotę samochodową że naprawdę możesz pozwolić sobie za eksperymenty a zamiast tego czepiasz się postów z 2010 roku Laughing
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 17:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


przempo napisał:
Pamiętacie roboxa?

Tego, którego oskarżałeś o handlowanie olejami?
Pewnie! Słabe to było z Twojej strony, zresztą nadal nisko grasz, wywołując osobę, która nie jest obecna w dykusji i na forum, wiec nie może odpowiedzieć.

Cytat:
Sylpete jak to jest, że roboxowi na fabrycznym ( czyli best of the best 0W20 ) "silnik chodził bardzo szorstko, głośno i dużo palił" a Tobie chodzi cichutko i mało pali?

Nigdy nie jeździłem na fabrycznym, hondowskim oleju więc... Pamiętam, jak wspomniany robox zalał w ramach eksperymentu jakieś śmieszne tanie smarowidło od Neste - jaka piękna katastrofa....

Niestety nic nie poradzę, że u mnie lepszą kulturę pracy mam na 0W20 niż na Shellu 5W30. Jednocześnie nie widzę powodu aby za to przepraszać Wink

Co do spalania, to akurat nie zabieram głosu, bo ani ja ani żona (która na codzień ciśnie Jazzem) nie jeździmy jak stetryczali dorożkarze, żeby cykać foty spalania z kompa i podwieszać je na forum Rolling Eyes
Wg Fuelio spalanie zawiera się między 5,7 a 8,4 w 99% jeździe miejskiej. Nie wiem jak to umiejscowić i mam to gdzieś. Budżetu nie rujnuje. W jazdę na kropelce pobawię się na emeryturze.
Powrót do góry
cosmo-pl

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 19:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Tak jak Ci już tutaj wielokrotnie powiedziano na forum - wlewaj żonie do Jazza nawet 0W6 jak uważasz to za słuszne i na pewno Twój silnik chodzi lepiej, tylko nie dorabiaj do tego nieistniejącej teorii. Nikogo kwestie nietechniczne nie obchodzą, czy to co Ty lubisz robić. Stać Cię na paliwo i dlatego lejesz olej energooszczędny, którego główną zaletą (poza domniemanymi i urojonymi właściwościami wymyślonymi przez Ciebie i Twoich kumpli) jest to, że oszczędza się na nim 10-te części litra co któreś tankowanie i jednocześnie śmiej się z dziadków, którzy są na emeryturze i przeżyli wystarczająco dużo, aby szanować każdy grosz. Naprawdę - nie bierz tego osobiście, ale wg mnie większej głupoty i hipokryzji, w sprawie stosowania środków smarnych nie słyszałem. Przebijasz tych, którzy jeżdżą na oleju mineralnym, bo syntetyk rozszczelni silnik. Naprawdę. Zastanów się co piszesz..


sstar napisał:



Ja mogę tylko stwierdzić, że co do koloru Amsoil 0W30 bardziej się zdegradował niż Mobil 5W50, ale może to było spowodowane agresywniejszą jazdą, kto wie? Zobaczymy jak Millers 0W20;-) Wg mnie jak ktoś nie katuje auta, to trochę ganz egal, ale poeksperymentować można, bez szkody dla silinika zresztą.


No to ja mogę stwierdzić, jak już lubisz metafizykę, że jak coś powiesz do dziewczyny, a ta się zarumieni, to albo skradłeś jej serce i zakochała się na zbój, albo dosrałeś, jak łysy grzywką o kant kuli. Mniej więcej tak, to co napisałeś można podsumować. Powiedz mi jeszcze jaki był smak i czy czuć było palone archoile oraz estry pochodzenia kosmicznego, bo musisz wiedzieć, że wg niektórych Millers takie posiada i zanim auto ten olej otrzyma, to one już zaczynają w silniku pączkować - METAFIZYKA... Smile
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 20:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


LOL! Laughing
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 22 Gru 2015, 15:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
Co do spalania, to akurat nie zabieram głosu, bo ani ja ani żona (która na codzień ciśnie Jazzem) nie jeździmy jak stetryczali dorożkarze, żeby cykać foty spalania z kompa i podwieszać je na forum
Czyżbyś mnie miał na myśli Question
Fotkę wolę wrzucić, bo obrazuje wszystko co chcę tak na szybko przekazać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 22 Lut 2016, 15:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)


https://www.facebook.com/juciano.paulo/videos/1327480350611381/

zerknijcie na ten filmik, nie podają żadnych danych (zimno/ciepło)

po prostu wlali oleje o różnej lepkości i przechylili taka ciekawostka
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 9 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

67 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System