Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 00:22
Temat postu:

Dodatkowa osłona przed chłodnicą


Ze względu na nieszczelność zostałem zmuszony ostatnio do wymiany chłodnicy, czy jak ktoś woli skraplacza. Uszkodzenie było w takim miejscu że nie dało się nic innego zrobić. Mechanik pokazywał mi starą i na prawdę była w opłakanym stanie. Pytał się też o osłonę na nią, a jej w sumie nigdy nie widziałem. Powiedział, że to kwestia czasu jak od kamieni ta też się uszkodzi i już po 500 km widzę pierwsze wgniecenia.

Mam GD2-ujkę z 2004 roku i nie widziałem takich osłon na nich (nie pisze o atrapie tylko tej dłuższej szczelinie poniżej). Czy ktoś z was próbował taką dorobić albo dopasował z innego samochodu? Czy to w ogóle ma sens?
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 15:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


Kiedyś też myślałem o jakiejś osłonce np. w sklepach nazwijmy to z akcesoriami do tuningu widziałem różnego rodzaju siatki, które po przycięciu dało by się zaadoptować tyle że najlepiej w kolorze czarnym tak jak plastikowa atrapa. Ostatecznie pomysł upadł pomyślałem że po kilkuset km siatka pod wpływem kamyków będzie cała pokaleczona i odrapana z farby.
Generalnie skraplacz w Jazzie jest raczej delikatny, wystarczy sporej wielkości owad np. trzmiel + spora prędkość i wgniotka albo utrata kilku blaszek gotowa. Nie należy też kierować strumienia myjki ciśnieniowej bezpośrednio i blisko na niego bo poczynić spore szkody. U mnie co prawda nic nie cieknie ale jest on nieźle zmasakrowany (obwodnica i prędkości autostradowe robią swoje) . Może niebawem wrzucę fotkę.
Tak na marginesie łatwo na podstawie uszkodzeń skraplacza zweryfikować Jazza przed zakupem czy robił raczej trasy czy głównie po mieście, te z mniejszymi uszkodzeniami skraplacza jeździły z mniejszymi prędkościami albo głównie po mieście Laughing
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 16:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


Zgadzam się z Jazzmanem - jedyne sensowne wyjście to siatka "tjuningowa", odpowiednio przycięta i zamocowana (oczywiście trzeba zdjąć zderzak i trochę porzeźbić). Użytkownicy na forum Accorda coś takiego modzili. Odbiciami farby na czarnej siatce bym się nie przejmował, zawsze można psiknąć sprayem. Nawet jeśli pięknie nie będzie to zadanie będzie spełniać.
Obwąchiwałem trochę temat bo mój skraplacz też nie jest w olimpijskiej formie ale ciągle jakoś nie ma kiedy się za to zabrać więc jak coś takiego wydumasz to podziel się doświadczeniami i pochwal się modem Wink
Powrót do góry
edbor

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: honda jazz 1,2 S 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 19:29
Temat postu:

dodatkowa osłona przed chłodnicą


Już jakiś czas temu założyłem właśnie takie dodatkowe zabezpieczenie z tzw. siatki tiuningowej. Nie trzeba nic odkręcać, ani odejmować zderzak. Dociąłem siatkę do odpowiedniej długości i szerokości, a następnie po otwarciu komory silnika wprowadziłem ją zaczynając od prawej strony, lekko ją wyginając, wsunąłem zasłaniając cały wlot powietrza. Na koniec przymocowałem ją czarnymi paskami plastikowymi do pionowych słupków atrapy. Mocowania nie widać, a poprawa zabezpieczenia zdecydowana.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 10:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


Witam,

edbor napisał;
Cytat:
Już jakiś czas temu założyłem właśnie takie dodatkowe zabezpieczenie z tzw. siatki tiuningowej. Nie trzeba nic odkręcać, ani odejmować zderzak. Dociąłem siatkę do odpowiedniej długości i szerokości, a następnie po otwarciu komory silnika wprowadziłem ją zaczynając od prawej strony, lekko ją wyginając, wsunąłem zasłaniając cały wlot powietrza. Na koniec przymocowałem ją czarnymi paskami plastikowymi do pionowych słupków atrapy. Mocowania nie widać, a poprawa zabezpieczenia zdecydowana.
Czy mógłbyś zamieścić jakieś fotki jak to wygląda. Może coś u siebie takiego zamontuję. Na obecną chwilę wszystko działa.

Jazzman napisał:
Cytat:
Tak na marginesie łatwo na podstawie uszkodzeń skraplacza zweryfikować Jazza przed zakupem czy robił raczej trasy czy głównie po mieście, te z mniejszymi uszkodzeniami skraplacza jeździły z mniejszymi prędkościami albo głównie po mieście
Dobra wskazówka dla kupujących.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 10:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 14:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


kedlaw07 napisał:

Czy mógłbyś zamieścić jakieś fotki jak to wygląda. Może coś u siebie takiego zamontuję. Na obecną chwilę wszystko działa.


Dołączam się do prośby. Sam zastanawiałem się dłuższa chwile jak by to założyć, ale poległem w wykonaniu estetycznego i prostego rozwiązania.
Powrót do góry
edbor

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: honda jazz 1,2 S 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 18:44
Temat postu:

dodatkowa osłona przed chłodnicą


Taki jest efekt końcowy.

Przód 1
Przód 2

Poniższe zdjęcia są aranżowane i wykonane dzisiaj, ponieważ w momencie zakładania siatki nie myślałem o sporządzeniu dokumentacji zdjęciowej.
Jedno przedstawia miejsce wprowadzenia siatki tiuningowej (pomiędzy chłodnicą a takim plastikowym elementem), zaś drugie przedstawia mniej więcej sposób prowadzenia siatki. Dla wygody można odkręcić przewód masowy widoczny nad siatką. Ja nie odkręcałem. Siatkę trzeba przyciąć tak, żeby po założeniu zakryła wszystkie wloty w zderzaku, tj, ok. 1 cm szerszą i wyższą od krańcowych otworów. Między chłodnicą a zderzakiem jest wystarczająco miejsca do manewrowania siatką podczas jej montowania. Na koniec ładnie ją ułożyć i przypiąć plastikowymi opaskami.
Ja przyciąłem dwa kawałki siatki. Jeden do zakrycia górnego otworu, a drugi do dolnego otworu. Montaż jest bardzo prosty. Zasłona spisuje się bez zarzutu.
W komorze silnika


Ostatnio zmieniony przez edbor dnia Pon 18 Kwi 2016, 17:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


Najs! Wink
Wygląda to całkiem solidnie, trochę ekwilibrystyki jest, ale to lepsze od ściągania zderzaka. Zatem można!
Piwo się należy bezwzględnie! Laughing
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 14:11
Temat postu:

do wymiany


musiałem wymienić przez nieszczelność,
ale teraz tak od 50 tys. może spokój,
mimo braków zabezpieczeń...
ps. patent z osłoną b. fajny!
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 16:22
Temat postu:

Re: do wymiany


sstar napisał:
musiałem wymienić przez nieszczelność,
ale teraz tak od 50 tys. może spokój,
mimo braków zabezpieczeń...
ps. patent z osłoną b. fajny!


Z jakiego powodu pojawiła się owa nieszczelność? Czy uszkodzenie powstało od kamyka czy raczej kolizja drogowa?

@edbor fajnie wyszło, myślę że podobnie można podejść do zderzaka po lifcie osobiście dałbym jednak mimo wszystko czarną siatkę, choć być może tej nie będziesz musiał sprejować Rolling Eyes
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 17:24
Temat postu:

Re: do wymiany


[quote="Jazzman"]
sstar napisał:
musiałem wymienić przez nieszczelność,
ale teraz tak od 50 tys. może spokój,
mimo braków zabezpieczeń...
ps. patent z osłoną b. fajny!


Z jakiego powodu pojawiła się owa nieszczelność? Czy uszkodzenie powstało od kamyka czy raczej kolizja drogowa?


Od kamyka zdaje się, choć kiedyś coś komuś z plandeki spadło mi pod koła - noc była więc może?
Powrót do góry
marnam

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1,2 ; 2004
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 23:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


<a href=https://zapodaj.net/1ee7857142281.jpg.html>WP_20150527_18_45_53_Pro.jpg</a>
Powrót do góry
marnam

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1,2 ; 2004
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 23:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


https://zapodaj.net/1ee7857142281.jpg.html[img][/img]
Powrót do góry
marnam

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1,2 ; 2004
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 09:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


[img]http://imgbox.com/yVS9tg0h[/img]
Powrót do góry
marnam

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1,2 ; 2004
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 09:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dodatkowa osłona przed chłodnicą


[img][/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System