Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 25, 26, 27  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Auto kupiłem 50km od Warszawy. Przyjechało do Polski z Niemiec w 2011r. Ogólnie wydaje się że wszystko jest z nim ok. Ma 130tys przebiegu. Jadę za 2h do mojego mechanika wymienić Olej na Mobil1 5W50 i filtry... Zobaczymy co powie o tym aucie. Na razie mam stres. Po wizycie będę wiedział więcej. Mam prawdopodobnie przepalone żarówki oświetlenia rejestracji i nie wiem dlaczego przy otwieraniu drzwi nie zapala się lampka w środku. Dojdę w końcu o co chodzi...
_________________
Pozdrawiam
Tomek


Ostatnio zmieniony przez Tomek R. dnia Pią 08 Sie 2014, 10:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Powiedz mi tylko dlaczego mobil 5w50 Very Happy Oj czuje ze będzie dyskusja
Co do zarowki w zrodku może się przepalila albo jest ustawiona żeby nie swiecila (masz w srodku podsufitki wlacznik z 3 pozycjami)
Grill zwykly ale zderzak jakiś sportowy rzeczywiście Wink Zreszta odważnie kupować auto bez sprawdzenia w ASO Razz
Powodzenia w audiecji u mechaniora Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 10:56
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


errata
Jak na ten przebieg nie masz za dużo do wymiany (jak w każdym jazzie zresztą). Olej, filtry, klima do nabica, olej w skrzyni biegow, ewentualnie regulacja zaworow polaczona z wymiana swiec i będzie cacy Razz Pasek wielorowkowy tez do wymiany niby przy tym przebiegu ale jak nie piszczy to po co wymieniac Cool
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 11:20
Temat postu:

graty


Tomek R. napisał:



Auto kupiłem 50km od Warszawy. Przyjechało do Polski z Niemiec w 2011r. Ogólnie wydaje się że wszystko jest z nim ok. Ma 130tys przebiegu. Jadę za 2h do mojego mechanika wymienić Olej na Mobil1 5W50 i filtry... Zobaczymy co powie o tym aucie. Na razie mam stres. Po wizycie będę wiedział więcej. Mam prawdopodobnie przepalone żarówki oświetlenia rejestracji i nie wiem dlaczego przy otwieraniu drzwi nie zapala się lampka w środku. Dojdę w końcu o co chodzi...


Graty, jak to mawia młodzież, przynajmniej ta wspinająca się po 40-tce;-)
Mamy ten sam kolor (piękny jest;-) i rocznik, rozumiem, że po lifcie?
Oby jeździło Ci się równie dobrze, choć chyba mam ten sam problem,
jakieś dziwne dźwięki na 1 i 2 biegu - kobieta usłyszała, może zmienię
olej, ale strach jest, że to jednak te nieszczęsne łożyska w skrzyni:-(
Tak czy owak - do Chorwacji wolno dojechaliśmy - spalanie 5.5, ale
siostra była oporowa i swoją Fabią nie pozwoliła nam na rozpędzenie
się powyżej 110km/h stąd wleczenie się 22 godziny w okolice Splitu.
PS. Jutro może test: Biokovo Rad na Sv. Jure - 1700m przewyższenia:-)
Niestety mijanki tylko w wyznaczonych miejscach:-( Jak na Glocknera
się nie udało. PS2. Czym opijałeś Hondzię? Znaczy jakie wino? PS3. Też
mam zalaną Mobilem 5W50, ale na zimę zmienię chyba, pod wpływem...
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


pieta napisał:
Powiedz mi tylko dlaczego mobil 5w50 Very Happy Oj czuje ze będzie dyskusja. Co do zarowki w zrodku może się przepalila albo jest ustawiona żeby nie swiecila (masz w srodku podsufitki wlacznik z 3 pozycjami)


Olej sprawdzony i proponowany przez mojego mechanika. Miałem taki sam w Accordzie. Nie jest to chyba jakiś wypas ale polegam na opinii zaufanego człowieka. Jeśli chodzi o oświetlenie tablicy powiedział że zrobi. Jeśli chodzi o żarówki w lampkach przy lusterku i w podsufitce działają. Jak powinien być ustawiony ten włącznik aby światełko zapalało się przy wsiadaniu? Na środku? Mam teraz chyba po prawej...
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 12:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 12:48
Temat postu:

Re: graty


sstar napisał:
Oby jeździło Ci się równie dobrze, choć chyba mam ten sam problem,jakieś dziwne dźwięki na 1 i 2 biegu - kobieta usłyszała, może zmienię olej, ale strach jest, że to jednak te nieszczęsne łożyska w skrzyni:-( Czym opijałeś Hondzię? Znaczy jakie wino? PS3. Też mam zalaną Mobilem 5W50, ale na zimę zmienię chyba, pod wpływem...


Dzięki:-) Jeśli chodzi o te łożyska, to dzwoniłem do serwisu w Krakowie i potwierdzili że były wymieniane przy 120tys. Wymieniony był też olej MTF3 więc tu powinno być wszystko ok na kolejne 100tys. Jeśli chodzi o winko, to było coś z Biedronki, wytrawne włoskie czerwone za 24złSmile Mobil1 5W50 nie sprawiał mi żadnego problemu w Acco, ani latem ani zimą, więc myślę że Jazz też sobie z nim poradzi:-)
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 13:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Tomek R. napisał:
pieta napisał:
Powiedz mi tylko dlaczego mobil 5w50 Very Happy Oj czuje ze będzie dyskusja. Co do zarowki w zrodku może się przepalila albo jest ustawiona żeby nie swiecila (masz w srodku podsufitki wlacznik z 3 pozycjami)


Olej sprawdzony i proponowany przez mojego mechanika. Miałem taki sam w Accordzie. Nie jest to chyba jakiś wypas ale polegam na opinii zaufanego człowieka. Jeśli chodzi o oświetlenie tablicy powiedział że zrobi. Jeśli chodzi o żarówki w lampkach przy lusterku i w podsufitce działają. Jak powinien być ustawiony ten włącznik aby światełko zapalało się przy wsiadaniu? Na środku? Mam teraz chyba po prawej...


Wydaje mi się ze na srodku Very Happy wiec usterke masz z glowy Wink
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 13:18
Temat postu:

Re: graty


Tomek R. napisał:
sstar napisał:
Oby jeździło Ci się równie dobrze, choć chyba mam ten sam problem,jakieś dziwne dźwięki na 1 i 2 biegu - kobieta usłyszała, może zmienię olej, ale strach jest, że to jednak te nieszczęsne łożyska w skrzyni:-( Czym opijałeś Hondzię? Znaczy jakie wino? PS3. Też mam zalaną Mobilem 5W50, ale na zimę zmienię chyba, pod wpływem...


Dzięki:-) Jeśli chodzi o te łożyska, to dzwoniłem do serwisu w Krakowie i potwierdzili że były wymieniane przy 120tys. Wymieniony był też olej MTF3 więc tu powinno być wszystko ok na kolejne 100tys. Jeśli chodzi o winko, to było coś z Biedronki, wytrawne włoskie czerwone za 24złSmile Mobil1 5W50 nie sprawiał mi żadnego problemu w Acco, ani latem ani zimą, więc myślę że Jazz też sobie z nim poradzi:-)


jak lozyska załatwione to fajnie kolejny problem z glowy. btw jaka była cena za ten bolid jeżeli można zapytać ?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 14:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

W końcu po kilku różnych testach zakupiłeś ten "bolid", bardzo ładnie się prezentuje i te zderzaki. Sam chciałbym takie mieć.
Gratulacje Exclamation
Witaj wśród szczęśliwych posiadaczy jazzów.

Jeżeli będziesz chciał kiedyś zakładać Ledy, to możesz mieć problem, bo coś trzeba będzie wycinać.

Jeżeli chodzi o skrzynię to biegi są niezsynchronizowane, stąd taki problem przy wrzucaniu wstecznego. Np. na 1 i potem wsteczny lub 5 i wsteczny.
Sprawę z żarówkami to chyba już rozwiązałeś, jeżeli nie to napisz co i jak.
resztę serwisówki to zrób tak jak w książce napisane i jak ci pieta radzi.

Z jakimi felgami i oponami kupiłeś autko Question

Tomek R. napisał:
Cytat:
Jeśli chodzi o winko, to było coś z Biedronki, wytrawne włoskie czerwone za 24zł
Bo Polacy kupują w Biedronce. Kiedyś dla wsparcia Adamiakowej Wink i tak już zostało Smile

Co do ceny to obstawię około 22tys. zł. - 25tys. zł.

pieta napisał:
Cytat:
Powiedz mi tylko dlaczego mobil 5w50 Very Happy Oj czuje ze będzie dyskusja
Będzie, ale może w innym wątku. Na obecną chwilę ten temat może zastopujmy Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 16:26
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Waldi,
Z cena pojechales trochę. Wiem ze jazzy się cenia ale bez przesady Razz Co do 5w50 czekamy na relacje jakie będzie spalanie Wink A co do olejow to temat zreaktywuje po raz kolejny, tylko musze najpierw olej zmienić a czasookres jest od sierpnia do grudnia 2014 Razz
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 16:46
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


I po serwisie:-) Wszystko przejrzane, wymieniony olej, wszystkie filtry, żaróweczki i sprawdzona klima. Jest dobrze! Uff:) Ps. Opony to prawie nowe Semperit 185/55/15... Pewnie będę je chciał sprzedać bo zamierzam założyć całoroczne Vredestein. Miałem takie w Accordzie i były genialne. Co kto lubi:-) Ale to nie jest palący temat więc luz.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 16:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


kedlaw07 napisał:


Jeżeli będziesz chciał kiedyś zakładać Ledy, to możesz mieć problem, bo coś trzeba będzie wycinać.


Wystarczy "wsadzić" okrągłe DL-e w miejsce nikomu niepotrzebnych ( używa ktoś halogenów?)halogenów i mamy pięknie umiejscowione LED-y - taką mam koncepcję Smile
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 17 Lip 2014, 23:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Tomek R. napisał:
Stało się... Od dziś jestem właścicielem Hondy Jazz 1.4 Graphite 2005r. Jej nr. vin: JHMGD17905S240141. Może ktoś jest w stanie sprawdzić po nr.vin co powinno "siedzieć" w tym aucie? Mam sterownik do szyb, el. składanie i podgrz. lusterka, alufelgi 15" z oponami w rozmiarze 185/55/15, skórzaną kierownicę, halogeny, VSA i 3 zagłówki na kanapie. Ma też inne zderzaki od tych które do tej pory oglądałem i dokładki na progach... Na razie przejechałem 70km. Dojechałem do domu i opijam zakup. Mam nadzieje że nie będę żałowałSmile Ps. Accorda oddałem w rozliczeniu i sporo dopłaciłem ale jakoś nie żałuję. Komputerek z tych 70km pokazał 5.2L/100... Jak w mieście będzie mniej niż 7L to będzie świat!


Witam, mam nadzieję że się nie pogniewasz ktoś pytał o cenę:
http://otomoto.pl/honda-jazz-graphite-sport-salon-niemcy-zarejestrowa-C33875081.html
Tanio nie było, z drugiej strony jeśli auto nie miało żadnej przygody blacharskiej, jest zadbane a Ty jesteś zadowolony to czemu nie. Hondy w idealnym stanie technicznym z udokumentowaną historią tracą na wartości bardzo mało tu dodatkowo mamy nietypową wersję z bdb wyposażeniem Do pełnej opcji brakuje szyberdachu i skóry, VSA trafia się bardzo rzadko w i-dsi (dziwi trochę brak lotki nad tylną szybą). Co do wersji zobacz w papierach czy masz adnotację wersja Graphite czy Sport? Widywałem już wersję graphite po lifcie i nie miały tych spojlerów oraz był inny rodzaj felg 15"oraz kolor wypełnienia lamp przednich-zawsze ciemny chrom- opisywałem to w temacie: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139099
Jeśli to rzeczywiście wersja Graphite a nie Sport to muszę w/w temat zmodyfikować, chyba że to Graphite z OPCJĄ pakietu Sport?
Co do świateł dziennych,w halogenach może się nie udać bez przeróbek bo są owalne a większość ledów jest okrągła(szersza średnica) ale za to moim zdaniem masz fajne miejsce w zderzaku-obok halogenów masz ukośne wcięcie, tam idealnie powinny pod skosem wejść światła do jazdy dziennej długie-wąskie chyba max 4-diodowe.
Rozważ zastosowanie dłuższych piór wycieraczek poprawia to widoczność, na forum jest stosowny temacik.
Na koniec wypada pogratulować zakupu i życzyć frajdy z jazdy Very Happy
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lip 2014, 00:00
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Jazzman napisał:
Tanio nie było, z drugiej strony jeśli auto nie miało żadnej przygody blacharskiej, jest zadbane a Ty jesteś zadowolony to czemu nie... Co do wersji zobacz w papierach czy masz adnotację wersja Graphite czy Sport? Co do świateł dziennych... Rozważ zastosowanie dłuższych piór wycieraczek poprawia to widoczność, na forum jest stosowny temacik. Na koniec wypada pogratulować zakupu i życzyć frajdy z jazdy Very Happy


Tanio nie było, ale widziałem przed zakupem kilka Hond i niestety większość w Polsce jest ściemnionych... Nigdy nie szukam okazyjnej ceny auta sprowadzonego z Niemiec w Polsce, bo auta tam, w dobrym stanie, z reguły są droższe niż te u nas:-) Jedzie się i ogląda, i zawsze w Polsce jest z autem coś nie tak. Jeśli ktoś uważa że na polskim rynku aut istnieje coś takiego jak okazja, to znaczy że jeszcze go nie zna. Papiery postaram się wnikliwie przejrzeć i zobaczę co wyczytam. Na razie co mnie interesowało wiem i jest ok. Temat świateł dziennych kompletnie mnie nie interesuje więc pomijam:-) To auto i tak już jest trochę jak świąteczna choinka. Natomiast temat wycieraczek pewnie wyjdzie w praniu. Na razie zamierzam zapoznać się z autem, trochę pojeździć, znaleźć wszystkie polskie ściemy itd. Ze swojej strony mogę powiedzieć że temat kupna używanego auta w Polsce mnie mocno dołuje i teraz przyszedł czas na rozładowanie emocji. Zobaczymy co się wydarzy:)
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 18 Lip 2014, 08:54
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Spoko,
zatem przyznaje ze zakup jeza był okazja, zresztą dlatego obecna wlascicielka go zakupila Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 4 z 27





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System