Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 25, 26, 27  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 11:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


dla potomnych, link do sprzedawcy który jazzy glownie sciaga

http://jazzlublin.otomoto.pl/osobowe?s=p
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 11:35
Temat postu:

Re: corsa


sstar napisał:
pieta napisał:
Olu,
Ja nie mowie ze to handlarz, po numerze telefonu wyszlo ze sprzedaje jeszcze stara corse za 3 tysie Wink Ale zycze powodzenia w zakupie Razz


kontrolne pytanie czy ma coś innego do sprzedania może warto zadaćWink
podaj linka do tej corsy może?


http://motobabes.moto.gratka.pl/tresc/opel-corsa-b-1-2-city-16v-16856279.html?oferta-archiwalna
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 13:56
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Aleksandra91 napisał:
Panowie, jesteście wspaniali. Sama bym takich rzeczy nie wypatrzyła.

Dzwoniłam do tego pana z ostatniego ogłoszenia i sprowadzał w 2009, a do teraz sam nią jeździ. Umówiliśmy się, że pojedziemy razem zrobić przegląd bo jemu już się powoli kończy. Jest to prywatna osoba i widać, że dba o auto- dokładnie co do prawie dnia powiedział mi kiedy co wymieniał.. Dam mu szansę ;) tę od dilera Hondy już sobie odpuściłam, będę szukać 1.4


No dobra jak tak słodzisz to podam jeszcze 2 małe szczegóły dotyczące jasnoniebieskiej: najprawdopodobniej będziesz miała chinkę (nie bój się chińskiego pochodzenia), na każdej szybie w chińczykach jest data produkcji , popatrz na wszystkie czy są identyczne bo jeśli auto nie będzie sprawdzane miernikiem lakieru to jest to jakaś wskazówka, oczywiście sprytny handlarz dobierze używkę z danego rocznika ale jest to bardziej kłopotliwe i nie każdemu się chce to robić. Druga rzecz, może mnie oczy mylą ale coś mi nie pasuje z tą „rączką/uchwytem” do zamykania klapy bagażnika (tak jakby jej nie było albo była niekompletna ? ). Temat wody w bagażniku pewnie znasz i chociaż problem głównie dotyczył japonek to sprawdziłbym mimo wszystko, oczywiście nie przekreśla to zakupu jednak może być pomocne w negocjacji ceny. Lewa tylna lampa chyba była wymieniana.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 21:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
No dobra jak tak słodzisz to podam jeszcze 2 małe szczegóły dotyczące jasnoniebieskiej...
O której niebieskiej chince piszesz bo nie mogę znaleźć linku do niej.

Aleksandra91
Zanim kupisz to spokojnie przeanalizuj:
Cytat:
Jeżeli będziesz chciała odbyć przejażdżkę próbną to jedź bez włączonego radia. Być może usłyszysz jakieś stuki. Jeżeli handlarze mają coś do ukrycia to właśnie włączają radio w celu ukrycia wad, a nie po to żebyś posłuchała muzyki. Ty sama będziesz wiedziała kiedy masz włączyć radio.

1. Zwróć uwagę na kierownicę, ja mam przejechane 60 tys. km i jest już wytarta. Daje to do myślenia, ale moje auto jest o początku u mnie.
2. Jak będziesz miał nową lub prawie nową to było już coś robione, może być też już bez poduszki.
3. Zwróć uwagę na spasowanie lamp przednich jak i tylnych oraz drzwi,
4. Numery na szybach mają być wszędzie takie same i numer vin też na przedniej,
5. Pooglądaj spawy te koło łączeń tylnych blach na górze przy klapie,
6. Zobacz na roczniki opon oraz czy wszędzie są takie same. Teraz pokarzą ci "świeże i zdrowe" opony, a sprzedadzą ze starymi.
7. Bagażnik pod kołem dojazdowym ma byś suchy,
8. Kupując musisz otrzymać trójkąt i gaśnicę, sprawdź też czy masz oryginalny podnośnik. Powinien być pod wewnętrzną częścią zderzaka pod podłogą.
9. Sam wybierz kto ma ci sprawdzić samochód, który mechanik czy stacja diagnostyczna. Jezli to nie będzie mozliwe w danym dniu to umów się na inny, ale nie mów handlarzowi gdzie pojedziesz w celu sprawdzenia.
10. Uważaj co podpisujesz jeżeli chodzi o gwarancje, bo właściwie w tych umowach nie ma nic co cię chroni.
11. Sprawdź VIN
12. Czy auto nie jest obciążone długami i dlatego stoi w komisie.
13. Silnik ma być nie myty ale suchy. Jeżeli jest czysty oznacza to że gdzieś coś się saczy lub leje i dlatego tak go wyczyścili.

I jeszcze jedno, do zakupu podchodź bez emocji na spokojnie. Nie daj po sobie tego poznać. Inaczej przepadłeś. Cała sprzedaż opiera się na psychologii. Przecież nie musisz kupić teraz autka. Nikt ci nie karze. Nie mów że się znasz, tylko spokojnie posłuchaj co on ma ci do powiedzenia. Wnioski powoli będziesz wyciągała sama.

Przeprasza za pełny cytat, ale postanowiłem jeszcze raz zebrać wszystko w jednym miejscu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 23:04
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Nie zrozum mnie źle... Smile Dobrze też byłoby wziąć ze sobą jakiegoś mężczyznę (męża/brata/chłopaka...itp) w roli asystenta i doradcy.

Resztę porad bardzo ładnie opisał poprzednik
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 23:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 14 Sie 2014, 09:57
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Daj znac jak wypadla wizja lokalna Razz
Powrót do góry
hanael

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,2 Style, 2008, Renault 19, 1,8, 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 12:01
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

też przymierzam się do zakupu Jazz-ika, więc podepnę się pod temat.

Znalazłem ogłoszenie pewnego handlarza z Elbląga:

http://allegro.pl/jazz-1-4-i-dsi-83km-climatronic-alu-niemcy-lifting-i4491539371.html

w innych ogłoszeniach nie zauważyłem tego, a tu rzucił mi się w oczy wyróżniający się profil pod lewarek pod progiem, każdy jazzik tak ma ??
czy były one w kolorze nadwozia albo innym?

Nie zamierzam zbytnio interesować się tym egzemplarzem, bo po zapoznaniu się z tym wątkiem wydaje mi się, że tylne lampy były wymieniane, zdjęcie kierownicy w przybliżeniu jej stanem odbiega od zdjęcia z boku na fotel kierowcy itd.

Jeśli natrafią Państwo na jakieś warte uwagi ogłoszenia będę wdzięczny (budżet do 20 kpln)

Chciałem też zapytać co sądzicie o wyjeździe po Jazza do deutch-ów z zaprzyjaźnionym handlarzem?

Mam jeszcze pytanko co do czarnych listw, w jakich wersjach po lifcie były montowane i czy w japońcach da się sprawdzić rok szyb, bo w chińczykach wiem ?
Powrót do góry
hanael

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,2 Style, 2008, Renault 19, 1,8, 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 12:18
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


hanael napisał:
Witam,

też przymierzam się do zakupu Jazz-ika, więc podepnę się pod temat.

Znalazłem ogłoszenie pewnego handlarza z Elbląga:

http://allegro.pl/jazz-1-4-i-dsi-83km-climatronic-alu-niemcy-lifting-i4491539371.html

w innych ogłoszeniach nie zauważyłem tego, a tu rzucił mi się w oczy wyróżniający się profil pod lewarek pod progiem, każdy jazzik tak ma ??
czy były one w kolorze nadwozia albo innym?

Nie zamierzam zbytnio interesować się tym egzemplarzem, bo po zapoznaniu się z tym wątkiem wydaje mi się, że tylne lampy były wymieniane, zdjęcie kierownicy w przybliżeniu jej stanem odbiega od zdjęcia z boku na fotel kierowcy itd.

Jeśli natrafią Państwo na jakieś warte uwagi ogłoszenia będę wdzięczny (budżet do 20 kpln)

Chciałem też zapytać co sądzicie o wyjeździe po Jazza do deutch-ów z zaprzyjaźnionym handlarzem?

Mam jeszcze pytanko co do czarnych listw, w jakich wersjach po lifcie były montowane i czy w japońcach da się sprawdzić rok szyb, bo w chińczykach wiem ?


w mojej bliskiej okolicy jest taki:

http://otomoto.pl/honda-jazz-klimatronik-bezwypadkowa-i-vtec-1-3-C34041790.html mogę liczyć na Waszą ocenę? mi tylko lampy tylne coś nie pasują
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 14:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

napiszcie proszę o jakich lampach piszecie bo nie mogę ich znaleźć Sad

ten tutaj:
http://allegro.pl/jazz-1-4-i-dsi-83km-climatronic-alu-niemcy-lifting-i4491539371.html
to moim zdaniem wszystko się zgadza, ale chyba za fotelem kierowcy powinna być kieszeń. Niech właściciele modelu z silnikiem i-dsi 1,3 i 1,4 się wypowiedzą.
Zwróć uwagę na silnik taki czysty. Każdy wie że silnika się nie myje, chyba że coś się chce ukryć, albo miał jakieś wcześniej zacieki. Nie zapominajcie również o tym że silnik mozna spokojnie przełożyć z innego auta. Nie trzeba mieć numerów w dowodzie rejestracyjnym. Wszystko się świeci. Według za czysto, a może to już teoria spiskowa Smile

hanael napisał:
Cytat:
w innych ogłoszeniach nie zauważyłem tego, a tu rzucił mi się w oczy wyróżniający się profil pod lewarek pod progiem, każdy jazzik tak ma ??
Każdy to ma, taką cienka listwę która jest przyspawana do progów. Tam też są miejsca na podstawkę lewarka. Zauwazyłeś to ponieważ fotka jest zrobiona z daleka, na aukcjach nikt tak nie robi a fotki są robione z góry, lub pod kątem.

Cytat:
Mam jeszcze pytanko co do czarnych listw, w jakich wersjach po lifcie były montowane i czy w japońcach da się sprawdzić rok szyb, bo w chińczykach wiem ?
Niestety w japończykach nie ma numerów szyb, ale może dzięki temu łatwiej odróżnić kraj producenta. Jeżeli masz wątpliwości to wystarczy dobrze sie przyjrzeć uszczelkom i boczkom (szczególnie klamce od szyby bo tródno ją ściągnąć i można łatwo porysować) wtedy zobaczysz czy była jakaś ingerencja

Mój wygląda tak
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99101&postdays=0&postorder=asc&start=15
jak wszystkie 1,2 z manualna klimatyzacją. Z ASO wyjechał na stalowych felgach i na oponach yokohamach. Oznaczenie fabryczne to 1,2 sx-cool.
dodane tylko światła p.mgłowe, listwy boczne, chlapacze, nakładki na progi, czujniki cofania,

Tutaj jest http://www.honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=131549&highlight=jak+zmienia%B3a+honda opisana dokładnie przez kolegów różnica jak wygląda jazz między danymi wersjami. Proponuje się zapoznać - kopalnia wiedzy.

To tak na szybko.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
hanael

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,2 Style, 2008, Renault 19, 1,8, 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 14:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Dzięki za szybką reakcję Smile

właśnie głównie z powodu błyszczącego silnika raczej nie będę śmigał do Elbląga, bo jednak kawałek drogi mam. Choć nie powiem żeby ogólnie mi się nie podobała.
Najbliżej mam do tego drugiego Wink jutro pojadę na oględziny

a z "kopalnią wiedzy" z pewnością się zapoznam Wink
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 20:11
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


W tym z Elbląga na oko wszystko się zgadza, nie wiem co ci nie pasuje z lampami. Kierownica też wygląda ok. Silnik umyty, bo cały ten samochód jest odpicowany na sprzedaż i nie sądzę żeby chodziło o ukrycie wycieków. Na pewno była jakaś stłuczka, choć po zdjęciach nie widać. Trzeba dokładnie obadać.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 15 Sie 2014, 23:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

Vestpa napisał:
Cytat:
Silnik umyty, bo cały ten samochód jest odpicowany na sprzedaż i nie sądzę żeby chodziło o ukrycie wycieków.
Przecież jak umyjesz to właśnie ich nie będzie widać.

Zasada jest prosta:
silnik powinien być suchy i nie myty.
Chyba nie nie myjesz silnika Question

Cytat:
Na pewno była jakaś stłuczka, choć po zdjęciach nie widać. Trzeba dokładnie obadać.
Dlatego to właśnie zawsze zastanawia. Autko zbyt dobrze odpicowane do sprzedaży. Uważam, że odwiedziło salon piękności dla auto wysokim standardzie. Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 16 Sie 2014, 00:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


kedlaw07 napisał:
Zasada jest prosta:
silnik powinien być suchy i nie myty.

Chyba że trafi się auto fanatyka detailingu Wink Oni może nie pucują samego silnika, ale pokrywy, plastiki czy maskownice - i owszem.
Choć możliwość że to właśnie ten przypadek jest nikła Razz
Powrót do góry
hanael

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,2 Style, 2008, Renault 19, 1,8, 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2014, 08:57
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


co jak co ale ten gościu przyłożył się do czyszczenia Wink nie zauważyłem na tym foto ani jednej śrubki zabrudzonej Wink

Gościu chyba dużo rejonów na szczoteczce do zębów robił w wojsku Very Happy że taka wprawa
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 08:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Sylpete napisał:
kedlaw07 napisał:
Zasada jest prosta:
silnik powinien być suchy i nie myty.

Chyba że trafi się auto fanatyka detailingu Wink Oni może nie pucują samego silnika, ale pokrywy, plastiki czy maskownice - i owszem.
Choć możliwość że to właśnie ten przypadek jest nikła Razz


Ja tam nie wiem ale u mnie podczas przegladow w ASO chyba cos tam pucuja pod maska albo przynajmniej przecierają bo jest jak dla mnie bardzo czysto. Zreszta zauwazylem to podczas zakupu jeszcze, bo otwierając maske byłem bardzo zdziwiony ze jest az tak czysto w komorze silnika Razz

Ale auto przygotowanie pod sprzedaż wiec nie dziwota ze jest ladnie. Przeciez auto kupuje się oczami Wink

Ktos cos pisal o sciąganiu auta z niemiec, ogolnie pomysl dobry ale na pewno taniej nie będzie a szansa na trafienie perełki jest rowna zeru bo wcześniej przejma ja inni który ciagle monitorują rynek, maja czas i srodki w gotowce na szybki zakup Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 9 z 27





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2015r.

119 833 km

mazowieckie

HondaJazz

29 800

2011r.

122 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System