Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 12:32
Temat postu:

Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witajcie.
Znalazłem kilka Hondziawek w mojej okolicy i za chwilę zamierzam podjechać w te miejsca i rzucić okiem na te auta... Ogólnie chyba wiem na co zwracać uwagę, bo już trochę poczytałem forum. Wolałbym chyba wersję 1.4 bo z opisów wynika że lepsze wykończenie i klima auto. Ale obecnie mam klimę zwykłą i jest ok. Raczej rzadko jej używam bo źle na mnie wpływa ( ból gardła i zatok ) ale czasem jest niezbędna. Jestem w stanie wydać do 25tys na auto ale wolę zawsze zaoszczędzić i tu się waham między 1.2 i 1.4Smile Ta czerwona ładna ale chyba srebrna łatwiejsza w utrzymaniu. Czarnego auta już chyba nie chcę bo bardzo na nim widać brud. Co o nich myślicie?

http://allegro.pl/honda-jazz-2006-klima-100tys-polecam-i4396217079.html

http://www.auto.pl/gielda/osobowy_showone.php?zfn_in=248&zyr=50&zfn_in_1=248&kod=13awqt#none

http://otomoto.pl/honda-jazz-1-4kat-83km-jak-nowa-1-4-C32934370.html

http://otomoto.pl/honda-jazz-1-4i-salon-polska-aso-C33265062.html
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Śmieszą mnie opisy w ogłoszeniach w stylu "jak nowa".

Na zdjęciach wszystkie są ładne. Co do koloru - najpraktyczniejsza jest srebrna, czerwona i czarna to porażka jeśli jesteś pedantem. Mam czarną Toyotkę i powiem tak: jeśli chcesz aby lśniła jak lustro to musisz polerować co kilka dni. Ja już dawno odpuściłem i wcale przybrudzony czarny kolor nie wygląda źle, mniej też widać wgniecenia. Jedynym minusem czarnego jest to, że się bardziej nagrzewa w upały. Klimatronik to nie tylko klima, ale też ogrzewanie - według mnie wygoda warta zastanowienia.

Jedź oglądać czy bezwypadkowe. Osobiście zainteresowałbym się samochodem z polskiego salonu - potencjalnie niższy przebieg i historia do sprawdzenia, ale obejrzałbym wszystkie.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 13:48
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Do 20 tys. dostaniesz ładną Hondę Jazz 1,4 z klimatronikiem i po liftingu (który był w 2005 r.). Poza wygodą z automatycznej klimatyzacji, bez porównania ładniejsza w środku jest wersja z klimatronikiem i wygląda bardziej nowocześnie. Fajnym gadżetem jest kierownica wielofunkcyjna. W wersji Sport są też lepsze jakościowo fotele i halogeny ale trudno dostać taką sztukę w dobrym stanie i z manualną skrzynią.

Ostatnio zmieniony przez Vespa dnia Sro 09 Lip 2014, 13:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 13:51
Temat postu:

Re: Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

Osobiście wybrałbym jakąś srebrną ze względów praktycznych o których piszesz.
Musisz sobie zdać sprawę z tego że te liczniki są chyba kręcone, to pierwszy zabieg handlarzy w celu szybkiego sprzedania i osiągnięcia jak najwyższego zysku. Następny to polerowanie do upadłego w zaprzyjaźnionych zakładach kosmetycznych i naprawy blacharskich.

Jeżeli będziesz chciał odbyć przejażdżkę próbną to jedź bez włączonego radia. Być może usłyszysz jakieś stuki. Jeżeli handlarze mają coś do ukrycia to właśnie włączają radio w celu ukrycia wad, a nie po to żebyś posłuchał muzyki. Ty sam będziesz wiedział kiedy masz włączyć radio.

1. Zwróć uwagę na kierownicę, ja mam przejechane 60 tys. km i jest już wytarta. Daje to do myślenia, ale moje auto jest o początku u mnie.
2. Jak będziesz miał nową lub prawie nową to było już coś robione, może być też już bez poduszki.
3. Zwróć uwagę na spasowanie lamp przednich jak i tylnych oraz drzwi,
4. Numery na szybach mają być wszędzie takie same i numer vin też na przedniej,
5. Pooglądaj spawy te koło łączeń tylnych blach na górze przy klapie,
6. Zobacz na roczniki opon oraz czy wszędzie są takie same. Teraz pokarzą ci "świeże i zdrowe" opony, a sprzedadzą ze starymi.
7. Bagażnik pod kołem dojazdowym ma byś suchy,
8. Kupując musisz otrzymać trójkąt i gaśnicę, sprawdź też czy masz oryginalny podnośnik. Powinien być pod wewnętrzną częścią zderzaka pod podłogą.
9. Sam wybierz kto ma ci sprawdzić samochód, który mechanik czy stacja diagnostyczna. Jezli to nie będzie mozliwe w danym dniu to umów się na inny, ale nie mów handlarzowi gdzie pojedziesz w celu sprawdzenia.
10. Uważaj co podpisujesz jeżeli chodzi o gwarancje, bo właściwie w tych umowach nie ma nic co cię chroni.
11. Sprawdź VIN
12. Czy auto nie jest obciążone długami i dlatego stoi w komisie.
13. Silnik ma być nie myty ale suchy. Jeżeli jest czysty oznacza to że gdzieś coś się saczy lub leje i dlatego tak go wyczyścili.

I jeszcze jedno, do zakupu podchodź bez emocji na spokojnie. Nie daj po sobie tego poznać. Inaczej przepadłeś. Cała sprzedaż opiera się na psychologii. Przecież nie musisz kupić teraz autka. Nikt ci nie karze. Nie mów że się znasz, tylko spokojnie posłuchaj co on ma ci do powiedzenia. Wnioski powoli będziesz wyciągał sam.

To tak chyba na tyle. Jeżeli coś się komuś z kolegów przypomni to niech dopisze.

kony74 napisał:
Cytat:
Jedź oglądać czy bezwypadkowe. Osobiście zainteresowałbym się samochodem z polskiego salonu - potencjalnie niższy przebieg i historia do sprawdzenia, ale obejrzałbym wszystkie.
Jestem za autkami z polskich salonów, lub przynajmniej od polskiego właściciela. Niestety Konrad nie ma aut bezwypadkowych Sad

PS. Może trochę czarne te moje wizje, ale lepiej być przygotowanym na najgorsze.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 13:58
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Z tych co pokazałeś zainteresowałbym się tylko tymi dwoma:
http://otomoto.pl/honda-jazz-1-4kat-83km-jak-nowa-1-4-C32934370.html
http://otomoto.pl/honda-jazz-1-4i-salon-polska-aso-C33265062.html

Jeszcze kwestia wody - jeśli znajdziesz ładną i zadbaną sztukę z wodą w kole to nie dyskwalifikuj jej z tego powodu. Tą usterkę usuniesz sam za 30 zł.

Aha - numery na szybach nie zawsze występują. Na większości któe oglądałem nie było ich w ogóle.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 13:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 15:00
Temat postu:

Re: Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Tomek R. napisał:
Ale obecnie mam klimę zwykłą i jest ok. Raczej rzadko jej używam bo źle na mnie wpływa ( ból gardła i zatok ) ale czasem jest niezbędna.

No to w Jazzie będziesz musiał częściej używać klimy (szczególnie w okresie jesienno-zimowym), bo w tym samochodzie niestety strasznie parują szyby. Poczytaj o tym na tym forum.
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 17:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Widzę że są szybkie i rzeczowe odpowiedzi:-) Dzięki!
A teraz odnośnie obejrzanych czterech aut...
Pierwsza była czerwona. Auto miało małego "dzwona" przodem z lewej strony. Wymieniony został lewy reflektor, klepany i malowany lewy błotnik i prawe drzwi... Prawy próg zawisł na jakimś krawężniku. Brak rolety. Poza tym silnik pracował równo i nie było jakiś słyszalnych kłopotów z zawieszeniem. Jednak to 1.2, po przejściach i jeszcze do poprawek lakierniczych. Faktycznie wnętrze jest raczej biedne.
Kolejny był czarny polski Jazz... Historia auta znana ale: Przytarty tylny zderzak, prawy tylny błotnik z nadkolem, prawe przednie i tylne drzwi. Wszystko do lakierowania. W środku w miarę zadbany ale deska mocno porysowana na górze. Pewnie od jakiegoś GPS. Stalowe felgi i stare opony. Mechanicznie raczej ok. Najwyższa cena i sporo do zrobienia w aucie bo mocno zaniedbane:/
Potem oglądałem srebrną 1.2. Środek po praniu i jakiś cymbał wyjmował panel z radiem. Dookoła wyszczerbione wszystko jakimś śrubokrętem :/ Masakra. Coś takiego odpada w przedbiegach.
Ostatnia to srebrna 1.4. Blachy w porządku. Nie patrzyłem dokładnie ale wydawało się wszystko oryginalne. Środek zadbany, nie zniszczony, radyjko i klima działała ok. Przebieg jakieś 100tys. Najlepiej przygotowana do sprzedażySmile Niestety stalowe felgi, inne opony na przedniej i tylnej osi. Kierownica jak nowa. Może faktycznie ma te 100tys. Cena 20900 + opłaty... Chyba sporo jak za 2006r.
W autach 1.2 nie było problemu z pęknięciami przy zawiasach klapy bagażnika. Auta 1.4 miały te pęknięcia z prawej strony... Takie to zeznania z pierwszych poszukiwań małej Hanki.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 18:46
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


ja przygladnął się tej czarnej ze względu na jako taką jasność pochodzenia - szkoda ze czarna- reszta to wehikuły handlarzyn więc bez gruntownego serwisu się nie obędzie, szukaj krajowego od osoby prywatnej
powodzenia
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 19:00
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


jacks napisał:
szukaj krajowego od osoby prywatnej
powodzenia


Dokładnie tak mam zamiar zrobić. Obecnie, z tego co oglądałem, nic w oko mi nie wpadło ale zobaczymy. Będę cierpliwie monitorował rynek w mojej okolicy. Na razie zrobiłem fotki mojego Accorda ( jest w świetnym stanie ) i chyba wystawię ogłoszenie dla zbadania zainteresowania:-)
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 21:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Będzie ci bardzo trudno znaleźć krajowego w dobrym stanie, w bogatej wersji wyposażenia za mniej niż 20 tys. Już nawet nie chodzi o to, że prywatni wyżej cenią swoje samochody niż handlarze - po prostu mało kto je posiada i chce sprzedać.

Mój też ma kierownicę w idealnym stanie, a ma przebieg ponad 80 tys. Wydaje mi się, że w dużej mierze to zależy od sposobu prowadzenia i tego czy się komuś mocno ręce pocą Rolling Eyes No i Niemcy generalnie muszą o wiele mniej kręcić kółkiem niż Polacy, którzy omijają dziury Razz

Teraz jeśli chodzi o opony. W samochodach z przebiegiem ok. 80 tys, powinny być jeszcze chociaż na jednej osi fabryczne Yokohamy Smile Warto sprawdzić, choć to też nie może być stu procentowym wyznacznikiem cofanego przebiegu.

Jeszcze jedna rada - w ramach negocjacji ceny możesz poprosić o przekładkę kół na alusy z innego Jazza lub Civica, które stoją na placu.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 21:41
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Tomek R. napisał:
Na razie zrobiłem fotki mojego Accorda ( jest w świetnym stanie ) i chyba wystawię ogłoszenie dla zbadania zainteresowania:-)


Jeśli masz autko w świetnym stanie, to go nie sprzedawaj - polski rynek jest bardzo specyficzny - generalnie trupy. Idę o zakład, że za cenę za jaką sprzedasz swoje auto nie odkupisz auta w takim samym stanie.
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 01:12
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Odnośnie tych felg, to już o tym pomyślałem:-) Taki ruch zrobiłem przy zakupie Accorda... Na placu w tym komisie w którym dziś byłem, stoi 1.2 z alu. Ten srebrny 1.4 wydaje się godny uwagi. Z alu byłby bardzo ładny:-) Poczekam jednak spokojnie i zobaczę co się wydarzy. Odnośnie mojego auta... Faktem jest, że ciężko znaleźć taką sztukę jak moja. Postanowiłem jednak zmienić auto na mniejsze z racji tego, że większość kilometrów ostatnio robię jednak w mieście. Jazz w tych warunkach, powinien mi spalić jakieś 2/2.5L mniej. Zmiana auta w Polsce to jednak totalna loteria. Poczekam jeszcze i zobaczę czy coś się pojawi w okolicy.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 04:36
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


przempo napisał:
Tomek R. napisał:
Na razie zrobiłem fotki mojego Accorda ( jest w świetnym stanie ) i chyba wystawię ogłoszenie dla zbadania zainteresowania:-)


Jeśli masz autko w świetnym stanie, to go nie sprzedawaj - polski rynek jest bardzo specyficzny - generalnie trupy. Idę o zakład, że za cenę za jaką sprzedasz swoje auto nie odkupisz auta w takim samym stanie.


Zgadzam się w 100%. Jeśli chcesz kupić Jazza dla mniejszego spalania to policz sobie czy taka zamiana na pewno Ci się opłaci, ile zaoszczędzisz a ile dołożysz.

PS.
Aż dziw bierze jak dobrze nam się wszystkim rozmawia na "nieolejowe" tematy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 10:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

Tak siobie przeczytałem wypowiedzi i doszedłem do wniosku podobnie jak jacks poleciłbym ci czarnego jazza i szukaj od osoby prywatnej. Czasami ktoś zostawi w ASO ramach rozliczenia. Spotkałem też się z inną ciekawą formą zakupu samochodu. Otóż chodzi o przeglądanie ofert komorników i tam też szukają samochodów.
To że jest poprzecierany czy obtarty to niestety norma w naszym kraju. Można zainwestować i pozacierać te rysy pastą polerującą np. Tempo. Osobiście miałem kilka rys które w ten sposób usunąłem.
Jakiś czas temu ktoś zrobił mi wgniotkę w drzwiach Evil or Very Mad Według mnie wystarczyłoby "wyssać" taką przyssawką blachę do stanu poprzedniego i tylko pomalować odpryski. Więc postanowiłem się wybrać do blacharza/lakiernika w celu umówienia się na wizytę. Pan stwierdził że można to zrobić. Zwrócił mi jednak uwagę że to jest na krawędzi i tak łatwo nie pójdzie.

Tak zaczęliśmy rozmowę i się dowiedziałem:
Cytat:
Jeżeli pan chce sprzedać samochód to nie ma sprawy kiedy pan chce to proszę podjechać.
Natomiast
Cytat:
jeżeli pan parkuje pod chmurką, na osiedlowym parkingu i nie posiada garażu to szkoda pieniążków. My owszem zrobimy pan zapłaci będzie zadowolony a za kilka dni znów jakiś "gość" panu załatwi samochód.

Trochę jeszcze pogadałem o malowaniu, potem pomyślałem że facet ma rację i odpuściłem. Przecież gdyby chciał mnie naciągnąć to by mi tego wszystkiego nie powiedział. Wniosek, są jeszcze uczciwi ludzie. Natomiast co do tych wgniotek to niestety samo życie.

Autko posiadające stalowe felgi nie może być tak z miejsca dyskwalifikowane. Aluminiowe felgi zawsze możesz kupić. Osobiście wolę kupić dobrego jazza na stalowych niż jakiegoś z wadami na aul.

Piszesz że posiadasz hondę accord w bardzo dobrym stanie, a jedynym wyznacznikiem zmiany samochodu ma być ilość spalanego paliwa. Nie wiem ile pali twoje autko, ale jeżeli są to jakieś małe różnice to uważam że się nie opłaca.

Chyba że chcesz dołączyć do naszego grona, w którym będziesz mile widziany.

kony74 napisał:
Cytat:
PS.
Aż dziw bierze jak dobrze nam się wszystkim rozmawia na "nieolejowe" tematy.
Pozwolę sobie to zostawić bez komentarza. Samo życie .... Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 12:32
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Półtora roku temu jeździłem jeszcze Hondą Civic 1.4 98r kombi. Fajne auto. Miałem je 3 lata. Spalanie latem to okolice 8L w mieście, do 7L w trasie. Zimą czasem osiągałem 10L - podobnie jak niektórzy użytkownicy Hondy Jazz. Myślę że średnie spalanie tego auta można ustalić jako 7,5L w ciągu roku. Przy założeniu że robię 20tys. rocznie - to wydatek na benzynę w roku wynosił 8tys zł. Obecny Accord, zgrabny i wygodny sedan ( znalazłem zadbane auto które nie sprawia większych kłopotów ), zimą spala mi w mieście w okolicy 10L, teraz w mieście jakieś 8,5/9L. Z trasy ostatnio wyliczyłem 7,1. Nie jeżdżę szybko i jakieś doświadczenie mam:-) Tu można założyć że roczna średnia to 9L/100km - 20tys.km. w roku to 9,5tys na benzynę. Mogłem założyć gaz na początku i teraz miałbym już instalkę zwróconą, ale jakoś nie mam do tego przekonania. Jazda w mieście, gaz sekwencja, zimą to już nie taka oszczędność a kłopotów więcej... Ostatnio będąc u mechanika, natknąłem się tam na Jazz. Wsiadłem i zdziwiłem się tym, że auto jest naprawdę przestronne i ma pojemny bagażnik. Wystarczyłoby mi. Poczytałem tu już trochę o tej Hondzie Jazz, przejechałem się wczoraj jedną i faktycznie zaczynam bić się z myślami co dalej:-) Każde auto ma jakieś mankamenty:) Średnie spalanie roczne chyba trzeba tu ustawić tu na poziomie 6,5L czyli przy wcześniejszym założeniu, to okolica 7tys na benzynę rocznie... Rysuje się oszczędność na paliwie w roku, w okolicy 2,5tys, przy aucie z motorem 1.4 i 1.8. Hmm... Można pokusić się o stwierdzenie, że takich pieniędzy rozłożonych na rok, można nie zauważyć. Zmieniam auto co jakieś 2/3 lata z uwagi na znudzenie i spadek wartości auta ( w wypadku używanej Hondy w dobrym stanie, można liczyć spadek wartości przez rok na 10/20% wyjściowej ceny) Po tym przewodzie, wniosek nasuwa mi się więc taki, że spalanie to nie może być jedyny powód do zmiany auta na mniejsze z mniejszym motorem. Dochodzi utrata wartości w roku, awaryjność auta, cena serwisu i oczywiście przyjemność z użytkowania:-) Niestety z mojego doświadczenia wynika, że wszystkie nowsze auta przysparzają coraz więcej kłopotów, jednak biorąc pod uwagę wcześniej opisane kwestie, tak czy siak czeka mnie niebawem zmiana auta. To trochę tak jak granie na giełdzie hehehe. Szacowanie, obliczanie, monitorowanie. Zobaczymy jednak, czy kolejne auto to będzie Jazz 1.4 2006/2008r, a może Civic lub Opel Astra... Zobaczymy:-)
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 1 z 27





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System