Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 16 Lip 2017, 23:18
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Z opisu do filmiku wynika, że gość skasował swoje RS6 i ocalałe V10 wstawił do RS5... OK.
Choć nie wydaje mi się że taki swap to spacerek po parku.

Swoją drogą nigdy nie rozumiałem tej mody na V10, która zapanowała swego czasu wśród producentów mocarnych samochodów. Technicznie nic nie zyskują w stosunku do "tradycyjnych" V8 czy V12. Zresztą potwierdzają to różne artykuły. Dziwna moda wypłynęła chyba na fali ówczesnych regulacji w F1 (Vipera pomijam), gdy w przepisach zastąpiono V12 -> V10. Że niby takie superhipernowoczesne czy jak? (Vipera nadal pomijam). OK, jest jedno fascynujące V10 - Lexus LFA.
W drogowych autach V12 to wiadomo -
arystokracja. Za to V8 to chyba najfajniejszy układ jaki wymyślono do napędzania samochodu. Jasne, nie ma kultury R6 czy B6, ale jest zwarty, można szaleć z pojemnością (może być 3,5 l ale też 6-7 l) no i ma fantastyczne brzmienie, nie ważne czy to wyjące Ferrari, grzmiące AMG, czy bulgoczący amerykanski small block.
A RS4/5, od którego zaczęliśmy ten off top, z V8 4.2 brzmi wspaniale - sprawdzane na żywo wielokrotnie (RS4 miał gostek w sąsiedztwie). Osiągi naturalnie też urywają tyłek.

Ale jednak nie ma to jak japoński R4 Laughing Very Happy
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 17 Lip 2017, 12:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Niczym takim nie jeździłem, jedynie s2000 i subaru... ale dorzucę coś wirtualnego w temacie:
http://www.v10.pl/Nowe,Audi,S8,pod,maska,silnik,Porsche,146385.html

Przy okazji aby nie puszczać się kredensu
http://www.sstarwines.pl/images/00529288.JPG
Tako rzecze Clarkson.

Silnik V10
http://www.roadandtrack.com/car-culture/g6404/nine-of-the-greatest-modern-v10-cars/
_________________
SstarWines
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 19:23
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam nie chcę zakładać nowego tematu i chciałbym się podpiąć, bo właściwie mam podobne pytanie.
zainteresowałem się tym egzemplarzem:

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-jazz-1-4i-lift-114tyskm-climatronic-bezwypadk-z-niemiec-oplacony-ID6yTlFd.html#54ee2a11a0

Jak na moje oko lakier wygląda na oryginalny, samochód jakby nie bity, ale kilka spraw zaniepokoiło mnie. Z góry uprzedzam, że nie jeździłem wcześniej tym modelem auta, a miałem przede wszystkim samochody z silnikiem diesla, no i teraz mam benzynkę, ale to VW prosto z salonu, więc nie mogę go porównywać do używanych.

A więc tak, pierwsza sprawa to lakier. Niby wyglada dobrze, ale na masce, dachu i odstających krawędziach jest jakby wypłowiały. Chodzi o elementy metalowe, bo na plastikach kolor jest okej, mam na myśli zderzaki czy klamki. Może tego za dobrze nie widac na tych zdjęciach, ale zwracam na to uwagę.
Sprzedawca twierdził, że to wada w tych hondach i to szczególnie w czerwonych lakierach, czy możecie to potwierdzić?

Kolejna sprawa to przy pracy silnika delikatnie klekocząca chyba rolka przy gumowym pasku, ponoć wystarczy naoliwić? Taka informacja od sprzedającego. Może to jest [cenzura]ła, ale jeżeli nie, to co to może być?

I Rzecz, która mnie najbardziej zastanawia to ABS-y. Przy ostrym hamowaniu załącza się ABS, ale strasznie głośno łupie. Pierwszy raz spotkałem się z tak głośnym ABS-em. Może w tych modelach to normalne? Potwierdzacie, czy raczej wskazalibyscie jakąś usterkę ?

Poza tym auto, jak na swój wiek całkiem zadbane, podczas jazdy nic nie stukało (oprócz głośnego ABS). Wody w środku raczej nie wyczułem, ale jak przeczytalem tutaj wątek o wodzie to muszę się temu bardziej przyjżeć.

Jeżeli rozwialibyście moje wątpliwości, to pewnie gotów byłbym kupić to autko, pomimo tego blaknącego lakieru Wink
Co o tym myslicie?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 20:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Co do ABS-u to wg mnie dość hałaśliwy w Jazzie jest, przynajmniej u mnie.
PS. Sylpete miałeś rację to regularna V8 w tym RS5, gościu przyznał sięWink
https://a4-klub.pl/topic/245191-wady-i-zalety-42-v8-bbk/
_________________
SstarWines
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 20:25
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Dzięki sstar.

Czyli jakby jedną kwestię mam wyjaśnioną.
Ten lakier, czy ktoś zwracał uwagę na tę przypadłość? Czytałem na forum, że raczej jest cienki. Autko mogło długo stać wystawione na czynniki atmosferyczne? To że przedni zderzak bardziej czerwony, to może być efektem malowania, po jakiejś niedużej stłuczce, nie przejmowałbym się tym bardzo, ale ten jakby wypłowiały dach i maska...? No nie wiem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 20:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 20:50
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


danielzs napisał:
Dzięki sstar.

Czyli jakby jedną kwestię mam wyjaśnioną.
Ten lakier, czy ktoś zwracał uwagę na tę przypadłość? Czytałem na forum, że raczej jest cienki. Autko mogło długo stać wystawione na czynniki atmosferyczne? To że przedni zderzak bardziej czerwony, to może być efektem malowania, po jakiejś niedużej stłuczce, nie przejmowałbym się tym bardzo, ale ten jakby wypłowiały dach i maska...? No nie wiem.


Rzeczywiście lakier cienki. Co do wypłowiałości to nic mi nie wiadomo. A nie możesz czujnikiem lakieru sprawdzić?
No i geometrię warto by przetestować, choćby pojeździć i zobaczyć czy nie ściąga, ew. serwis. Przejechać warto na pewno zawsze. PS. Poczekaj pewno ktoś bardziej kompetentny się tu wypowie, ja nawet nie zaglądałem w te fotki. Jednak zajrzałem, jakoś dziwnie ten lakier wygląda, za dobrze, są jakieś ryski czy coś w tym rodzaju, ślady normalnego użytkowania, bo jakoś nie widać. Trochę na picówę zalatuje, także wnętrze.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 21:04
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Pojeździłem. O dziwo nie ściąga, tak jak pisałem przy nierównościach nic nie pukało, zawieszanie całkiem przyjemne, nie twarde. Zaskoczył mnie ten głośny ABS. Dodatkowo zakladam, że autko trochę stoi i na tarczach się zebrało. Skrzynia biegów bardzo fajnie pracuje, przełożenia są krótkie w porównaniu do VW.

Lakier ma oczywiście znamiona użytkowania, zatarcia przy drzwiach, na masce kilka odprysków od kamyków itp. Nie jest idealny, ale te płowienie Smile
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 21:43
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Czerwony lakier to największa pomyłka Hondy ever.
Płowieje i po paru latach robi się różowy. I nic się z tym nie da zrobić.
Poza tym daj sobie spokój z ocenianiem lakieru (jakiegokolwiek) "na oko". Czujnik lakieru wyjaśni sprawę i pozwoli uniknąć utopienia kasy.

Co do rolki - jeśli sprzedający tak "ogarnia" kończące się łożyska, to nie wychodzi poza januszową średnią polskich handlarzy.
To najpewniej rolka napinacza, ale może także być któreś z pozostałych łożysk pracujących z paskiem wielorowkowym.
Rolkę napinacza można kupić kompletną ale o ile dobrze pamiętam chyba da się wymienić samo łożysko za grosze - tutaj niech ktoś z kolegów potwierdzi/zaprzeczy, bo opieram się na wiedzy z innych Hond.

ABS - o dziwo, u mnie w okresie letnim włączył się chyba tylko raz, w jakimś ciężkim deszczu. Zimą bywało częściej, i tak - nie da się tego przegapić Wink Ale w Jazzie komfort akustyczny i izolowanie od odgłosów pracującej mechaniki chyba nie były priorytetami dla konstruktorów, więc jeśli łomocze i kopie po pedale hamulca to znaczy że działa.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 21:45
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


http://www.forum.alfaholicy.org/145_146_155_a/18608-_lakierem_miejscowo.html

cyt. "Kolego jeżeli te białe ślady nie są spowodowane jakimś uderzeniem lub zabarwieniem, które mogło nastać z jakiegoś powodu to polerowanie raczej pogorszy Twoją sprawę gdyż widzę na zdjęciach jakby lakier już był wytarty na tak cienką warstwę, że już przebija podkład...
Auto mogło być zbyt dużo razy polerowane i wartwa lakieru jest tak cienka, że po polerce czyli starciu cienkiej warstwy lakieru pogorszysz sobie sprawę i będziesz musiał malować te elementy. Polerowanie pomaga, gdy na powierzchni lakieru coś sie stało rysa, coś siadło podczas malwoania itd. ale jeżeli coś wychodzi spod warstwy lakieru to nic nie jesteś w stanie z tym zrobić. Pasta G3 będzie dużo lepsza niż tempo. Miałem okazje testować elementy samochodowe tak, aby ścierać warstwę lakieru po trochę i właśnie coś takiego się dzieje jak masz na aucie."
_________________
SstarWines
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Sylpete dzięki za odpowiedź

W kwestii czerwonego lakieru potwierdzasz to co mówił sprzedawca. Że ponoć ta przypadłość dotyczy tylko czerwonego lakieru. On twierdził że tak mu mowili w ASO. Czyli taki jego urok. W mojej ocenie to nie dyskwalifikuje auta, ale wiem, że w przypadku późniejszej odsprzedaży mogę mieć z tym problem. Ale najwazniesze było dla mnie upewnić się że to zjawisko występuje nagminnie na oryginalnym lakierze.

Rozumiem że głośny ABS to również przypadłość tego modelu. Mnie to również nie przeszkadza. Włączał mi sie częściej, gdyż podczas jazdy próbnej lubię testować wszystko na maxa, to i po hamulcach pocisnąłem Smile

Z tym łożyskiem brzmi ciekawie, wygląda na to, że mamy do czynienia z niegroźną usterką.

Na jutro umówiłem się że wezmę autko i podjadę do ASO i sprzedawca nie miał nic przeciwko, więc może jest to całkiem udany egzemplarz.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 24 Lip 2017, 12:57
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Jazzik niczego sobie, ale wygląda mi jakby był ąż zanadto zadbany.
Cały środek wypolerowany i święcący.

W sprawie silnika to też nie wiadomo jak wygląda. Niestety brak fotek, oraz Twojego opisu w tej sprawie.
Jeżeli myty to żadnych wycieków nie zobaczysz Sad

Powinieneś się nim przejechać też jako pasażer, wtedy jest też większa możliwość wsłuchania się w pracę całego auta.
Prowadząc sam musisz skupić się na drodze, wysłuchiwać odgłosów samochodu, oraz powstrzymywać emocje.

Posprawdzaj też detale czy działają:
klamki,
pokrętła radia,
czy działa na wszystkich falach i odtwarza płyty CD.
pokrętła nawiewów,
pokrętła klimatyzacji,
klawisze świateł,
żarówki w klawiszach,
wycieraczki, słowem wszystko.

Jeżeli coś nie działa to nie daj się zbyć, że można to naprawić za niską kwotę.
Detale są bardzo drogie, i jak są nie sprawne to potrafią odebrać nam całą przyjemność z jazdy.


Tak jak napisali poprzednicy do sprawdzenia czujnikiem lakieru nie tylko maska, ale inne elementy tego auta.
Przekręć do ASO i zapytaj się, jaka jest grubość lakieru dla jazza. Powiedz, że chcesz kupić i masz pewne wątpliwości. Myślę, że pomogą w tej kwestii.

Jeżeli chodzi o wątek wodny, to zobacz jak wygląda niecka pod kołem zapasowym (dojazdowym). Powinno być sucho i nie być żadnych śladów po niej. Ja mam takie coś "maziane" od początku zakupu w ASO.


W tym miejscu jest lewarek. Miałem wodę to zrobił się taki nalot. Pomalowanie pędzlem farbą zupełnie załatwiło sprawę.





Ciekawi mnie dlaczego wisi choinka.
Zapytaj jak długo i co to daje. Niech sprzedawca sam trochę się w tym temacie wygada.

Posprawdzaj też jak wygląda wycieraczka za fotelem kierowcy i pasażera. Czy nie czuć jakiejś stęchlizny.
Podnieś tylną kanapę i zobacz czy na metalowych czarnych prętach na dole jak i plastykowych częściach nie ma jakiegoś rudego nalotu.

Sprzedający w opisie twierdzi, że auto ma kurtyny powietrzne oraz światła przeciwmgłowe Laughing
Światła można sobie dołożyć.
Kurtyn jazz nigdy nie miał montowanych. Twisted Evil
Tak więc chyba nie wie do końca co sprzedaje.

Jak na swój wiek 2006 to te 114 tys. jakoś dziwnie wygląda. Inni koledzy mająmłodsze roczniki i mają większy przebieg.
Chociaż ja mam też jazzika z tego samego rocznika 2006 i przejechane 95405 km.
Wszystko zależy od potrzeb.

Sprawdź jak wygląda fotel kierowcy.
Teraz są dwie teorie:
1. zapadnięty - czyli dużo jeżdżone i przebieg może nie zgadzać się ze stanem faktycznym.
2. wymieniony na nowy i wyglądający jak u pasażera - przebieg też może być inny niż na liczniku.
Dlatego też warto przyjrzeć się tapicerce.
Ciekawi mnie też to pomarszczenie w fotelu pasażera obok bocznej poduszki.

Jednak nie daj się wkręcić, że to dziadek nim śmigał do kościoła a jak sprzedawał to płakał. Laughing
Zainteresuj się skąd on przyjechał.
Posprawdzaj VIN auta.
Jeżeli auto było cały czas serwisowane, wszystkie wpisy powinny być udokumentowane fakturami.
Jeżeli w książce obsługi serwisowej książka kończy się na jakimś wpisie a dalej nie ma to znaczy, że nie był do końca serwisowany i w ogłoszeniu pan kłamie.

Jednocześnie sprawdź w książce czy kod lakieru się zgadza z kodem wybitym na tabliczce pod maską. Tam też powinieneś znaleźć numer VIN jak i typ silnika. Vin też musi być taki sam jak na podszybiu (widać dokładnie przy kierownicy)

Posprawdzaj też kiedy były regulowane zawory, wymianę świec (8 sztuk.) (powinieneś mieć ostatni wpis przy 80 tys. km.)
Producent zaleca co 40 tys. Jaki masz wlany i kiedy był wymieniany olej.
Mam kilku znajomych, którzy z którymi się widuję i wiem, że na aucie to nie oszczędzają.
U nich auto musi spełniać swoje standardy, i koniec w temacie. Nie ma zmiłuj się.

Jak będziesz w ASO to zobacz czy w książce serwisowej odnotowane są akcje wymiany złączek (potrafiły same zgasnąć podczas jazdy) oraz napełniaczy poduszek powietrznych.
Jeżeli nie to powinieneś to zrobić dla własnego bezpieczeństwa.
Fakt, że akcja serwisowa jest darmowy, jednak nie zwalnia to kupującego z zainteresowania się w/w sprawą.
Jednocześnie masz kolejny argument do zbicia ceny.

Reasumując:
Niech w ASO prześwietlą Ci całego jazza.
Jednak najpierw do nich zadzwoń, i powiedz aby zrobili to z korzyścią dla Ciebie na nie dla sprzedającego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 09:44
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


kedlaw07 - bardzo dziękuję za obszerną poradę. Posprawdzałem dzięki tobie wiele spraw, no i...

No i jestem właścicielem Smile

Do ASO nie udało się bo termin dopiero za tydzień. Ale sprawdziłem autko w stacji kontroli, łącznie z grubością lakieru.
Napiszę więcej później co i jak, no i jestem ciekaw pewnych kwestii np. tych regulacji zaworów itp. Teraz muszę do roboty lecieć.

Jak na pierwszy dzień Jazz Dżezuje jak się patrzy Wink
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 10:07
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Gratulacje. Co do zaworów to przestałem być purystą. Choć pewno kiedyś znowu zrobię.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 11:14
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


danielzs napisał:
kedlaw07 - bardzo dziękuję za obszerną poradę. Posprawdzałem dzięki tobie wiele spraw, no i...
Nie przysługuj tylko mi zasług w zakupie i wyborze swojego samochodu.
Zauważ proszę, że przede mną w tym wątku wypowiedziało się kilku kolegów znających się doskonale na rzeczy.

Cytat:
No i jestem właścicielem Smile
Moje gratulacje.
Mam nadzieję, że pochwalisz się fotkami swojego jazzika. Te z ogłoszenia to już znamy Wink

Cytat:
Do ASO nie udało się bo termin dopiero za tydzień. Ale sprawdziłem autko w stacji kontroli, łącznie z grubością lakieru.
Napiszę więcej później co i jak, no i jestem ciekaw pewnych kwestii np. tych regulacji zaworów itp. Teraz muszę do roboty lecieć.
Informacje o przeglądach znajdziesz w wątku:
( Honda Jazz ) Dokumentacja, instrukcje i serwisówka.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288

w moich wpisach - linkach Wink

Cytat:
Jak na pierwszy dzień Jazz Dżezuje jak się patrzy Wink
Z autka na pewno będziesz zadowolony


PS. Serdecznie witam Cię na forum.
Mam nadzieję, że często do nas będziesz zaglądał.
Jednak nie z potrzeby zasięgnięcia informacji w celu naprawy swojego autka, lecz z chęci pomocy innym kolegom.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 14:10
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Cytat:
Nie przysługuj tylko mi zasług w zakupie i wyborze swojego samochodu.
Zauważ proszę, że przede mną w tym wątku wypowiedziało się kilku kolegów znających się doskonale na rzeczy.


Oczywiście dziękuję również pozostałym osobom za rozwianie moich wątpliwości i pomocne wskazówki Very Happy

samchodzik po przeglądzie wypadł zaskakująco dobrze. Sprzedawca twierdził że kupił go na niemieckiej aukcji i faktycznie poazał mi zakońconą aukcję na stronie internetowej. Według tych zapisów, właściciel był tylko jeden, samochód niekolizyjny w dobrym stanie technicznym, niewymagającym napraw.

Przegląd techniczny potwierdził te wpisy, oczywiście w kwestii jednego właściciela, to raczej trudne, ale amortyzatory i gumy oraz łączniki bardzo dobrze, spaliny również. Klocki hamulcowe na przedzie praktycznie nowe, a na tyle też niezbyt zużyte.

Lakier badany i o dziwo nigdzie niebyło wartości większych niż 90. Grubość wahała się pomiędzy 70 a 90. Aż nie do wiary Shocked

W ASO zapytałem o ten bleknący kolor i przyznali że taki już jego urok. Zapytałem też o jakieś akcje serwisowe i powiedzieli, że obecnie jest z poduszkami powietrznymi. Po numerach VIN okazało się że moje autko jeszcze nie uczestniczyło w akcji, więc mogę się zapisać na termin.

Honda miała tylko przepalone żarówki pozycyjne i w tylnej tablicy rejestracyjnej, więc czeka mnie wymiana. Silnik chodził, bez zarzutów, już nic nie klekotało, więc może wcześniej coś było związane z tym że autko stało jakiś czas bez rozruchu.

Bagażnik suchy, pomimo ciągłego deszcu jaki u nas mamy. Dzisiaj znowu ulewa i wszędzie wewnątrz sucho. Elektryka i klima działa, kontrolka ABS nie zapala się.

Od spodu progi czyściutkie, bez rdzy. Punkty zapalne na podwoziu na wysokości tylnego zawieszenia, ale gościu z punktu kontrolnego stwierdził że jak na ten model to i tak to dobrze wygląda. Poradził zakonserwować.

Więc na tę chwilę, wychodzi, że pozostało mi tylko jeździć Very Happy

Fotki później.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny
Strona 25 z 27





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System