Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 12:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

Tomek R. napisał:
Cytat:
Ostatnio będąc u mechanika, natknąłem się tam na Jazz. Wsiadłem i zdziwiłem się tym, że auto jest naprawdę przestronne i ma pojemny bagażnik. Wystarczyłoby mi. Poczytałem tu już trochę o tej Hondzie Jazz, przejechałem się wczoraj jedną i faktycznie zaczynam bić się z myślami co dalej:-) Każde auto ma jakieś mankamenty:) Średnie spalanie roczne chyba trzeba tu ustawić tu na poziomie 6,5L czyli przy wcześniejszym założeniu, to okolica 7tys na benzynę rocznie... Rysuje się oszczędność na paliwie w roku, w okolicy 2,5tys, przy aucie z motorem 1.4 i 1.8. Hmm... Można pokusić się o stwierdzenie, że takich pieniędzy rozłożonych na rok, można nie zauważyć.
Jeżeli chodzi o pojemność auta to rzeczywiście bije ono inne na głowę.
Co do spalania to moja pali tak z klimą 6L - 7L a w zimie 8L przy dwóch kierowcach (wiadomo że każdy inaczej prowadzi samochód). Po trasach typu autostrady, drogi szybkiego ruchu nie jeżdżę. Jedynie takie wypady poza miasto do 30 km.
Owszem są osoby którym autko potrafi spalić 5L, ale ja nie wiem jak oni to robią.
Swoje spalanie obliczam na zasadzie tankowania do pełna, przejechania 100 km i znowu zatankowania. Obliczam i wiem.

Na komputer nie patrzę bo w moim 2006 nie ma takiej opcji Wink
Jest tylko taki patyczek który posiada takie opcje:
1. ilość przejechanych kilometrów,
2. reset,
3. pokazuje ile spalono od ostatniego miejsca zatrzymania.

Jednak z drugiej strony to mówiąc szczerze podjeżdżam pod dystrybutor, tankuję i płacę. Potem odjeżdżam i cieszę się jazdą moim jazzem.
W końcu coś od życia też się należy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 13:12
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Waldek, na pewno nie masz możliwości sprawdzenia średniego spalania od ostatniego resetu? Nie wierzę. Może to, co uznajesz za średnie spalanie od ostatniego miejsca zatrzymania to jest właśnie to... bo mój z kolei czegoś takiego nie pokazuje. Możliwe, że źle interpretujesz to wskazanie. No chyba że jest coś, o czym nie wiem i różne wersje różnie miały...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

U mnie jest taki patyczek przy pomocy przełączam dane które pokazują mi się na tym wyświetlaczu. Moje zegary to te na dole.



Jeżeli chodzi o zegary to ich było bardzo wiele w zależności od modelu. Wystarczy pooglądać instrukcję obsługi.

Z racji bogatszej wersji ty powinieneś mieć też wskaźnik temperatury zewnętrznej.


_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 14:19
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Tomek R. napisał:
Rysuje się oszczędność na paliwie w roku, w okolicy 2,5tys, przy aucie z motorem 1.4 i 1.8. Hmm... Można pokusić się o stwierdzenie, że takich pieniędzy rozłożonych na rok, można nie zauważyć.


wychodzi ok. 200 zł miesięcznie. Można to wydać na paliwo (tylko po co?) albo na inne przyjemności Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 14:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

kony74 napisał:
Cytat:
wychodzi ok. 200 zł miesięcznie. Można to wydać na paliwo (tylko po co?) albo na inne przyjemności
Czyli tyle ile kosztuje mój prezent na Mikołaja, a stali bywalcy wiedza co wtedy kupuję ... Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 14:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 15:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


kedlaw07 napisał:
U mnie jest taki patyczek przy pomocy przełączam dane które pokazują mi się na tym wyświetlaczu.


W tej czerwonej Jazz 1.2 2006r., którą oglądałem, "patyczek" pokazywał średnie spalanie powyżej 8L:-) Jeżdżona pewnie tylko próbnie. Srebrna 1.4 miała 9 z hakiem. Taka sama sytuacja. Stoi w komisie, odpalana tylko i może ktoś coś tam przejechał...

Kedlaw07 - Masz wersję 1.2, czyli bez auto-klimy. Takie auta z 2006r. chodzą w okolicy 14-17tys. 5tysi taniej od wersji 1.4. Co powiesz o swoim aucie? Uciążliwe jest zimą to parowanie szyb? Masz pęknięcia budy przy klapie? Ile czasu jeździsz już swoim autem i jak oceniasz średnie spalanie?
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 08:57
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Panowie - jeszcze jedna mała uwaga. Istnieje np. strona www.autoscout24.de, po krótkiej analizie cen dochodzimy do wniosku, że auta w Niemczech są droższe niż w Polsce - jak się to zatem dzieje, że handlarz kupuje auto w DE, opłaca koszty transportu, MUSI coś na tym zarobić i bezwypadkowe auto w idealnym stanie jest tańsze niż u źródła?
Warto również zwrócić uwagę na przebiegi oferowanych w DE aut - mozna wyciągnąć fajne wnioski.


Ostatnio zmieniony przez przempo dnia Pią 11 Lip 2014, 09:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 09:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

Tomek R. napisał:
Cytat:
Kedlaw07 - Masz wersję 1.2, czyli bez auto-klimy.
Mam klimę taką manualną, bo taka występuje w wersji sx-cool, natomiast w 1,2 sx (łatwo rozpoznać bo nie ma fabrycznego radia,
chyba tak jest ale nie dam się pociąć w tej sprawie bo to najuboższa wersja z 1.2) klimy nie ma wcale.
Cytat:
Takie auta z 2006r. chodzą w okolicy 14-17tys. 5tysi taniej od wersji 1.4. Co powiesz o swoim aucie?
Cóż cena jaka jest każdy widzi, według mnie zaniżona. Wszystko zależy od stanu utrzymania i przejechanych kilometrów 8 lat 60 tys. km.
Cytat:
Uciążliwe jest zimą to parowanie szyb?
Jest to mankament każdego jazza ale włączenie klimy nawet w mojej wersji wyklucza ten problem. Włączam klimę i szyby odparowują.

Na forum koledzy pisali że stosują różne specyfiki anty parowe którymi nacierają szyby od wewnątrz. Począwszy od denaturatu do jakiś specjalnych płynów.
Cytat:
Masz pęknięcia budy przy klapie?
Owszem były ale 2 wizyty w ASO rozwiązały ten problem. Naprawa za free podczas jednego z przeglądów. Za pierwszym razem pomalowano mi te miejsca farbą w kolorze nadwozia i chyba dlatego ta woda jeszcze raz się lała. Obecnie mam to zrobione ale nie jest pomalowane farbą, tylko zaklejone jakimś specyfikiem, którego kolor nie różni się zbytnio od koloru auta.
Cytat:
Ile czasu jeździsz już swoim autem i jak oceniasz średnie spalanie?
Autem na początku po zakupie w ASO jeździła żona przez 6 lat a teraz od 2 lat na zmianę. Spalanie tak jak napisałem 6L - 7 L zima 8L. Jazda typowo miejska i poza miasto.

Tak z grubsza to wygląda, natomiast co do eksploatacji to było:
1. regulacja zaworów, - uszczelki chyba też, ale nie jestem pewien.
1. wymiana świec ngk x 8,
1. wymiana filtra powietrza co 40 tys. km
co 1rok/10 tys. km, olej wiadomo jaki + filtr,
co 1 rok wymiana filtru kabinowego,
co 1 nabijanie klimatyzacji co roku + wszystka cała obsługa,
1 wymiana płynu hamulcowego DOT-4
1 wymiana klocków (kosyama - czy jakoś tak) w hamulcach przednich,
2 x żarówki w przednich reflektorach,
1 x żarówka w tylnej rejestracji,
wycieraczki do szyb bo się zużywają,
płyn do spryskiwaczy w zależności od potrzeb Wink

To chyba tyle bo to z pamięci. I tak jak ci wspomniałem ma tylko 60 tys. km, pali jeździ, na głowę się nie leje podczas deszczu.
Czego potrzeba więcej Question

I dlatego uważam że moje autko nie jest warte tej ceny o której piszesz, tylko wyższej.

Niech inni koledzy napiszą co wymieniali lub zrobili.
Najlepiej niech się teraz dla porównania wypowiedzą osoby które mają 1.4

To będziesz miał porównanie czego szukać i pod jakim kątem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Pią 11 Lip 2014, 13:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 09:46
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Jadę za chwilę obejrzeć jeszcze jedno auto:-) Model 1.4 2006 rok, Niebieska... Zobaczymy tym razem. Myślę że jest do wzięcia za 19, może 18.500 + recykling i rejestracja. Za 2h będę wszystko wiedziałSmile
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 11:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Podobno srebrne autka mają lekko niższe OC bo są lepiej widoczne...

Co do zakupu to polecam wpisać wszystkie zapewnienia o stanie technicznym na umowie. Np. Jeśli sprzedawca mówi że klima działa to niech to będzie na papierku, ja się na tym przejechałem.

Istotne jest też pełne wyposażenie. Głupia tylna półeczka kosztuje na allegro ok. 300 zł. Dorobienie drugiego kluczyka też nie jest tanie.

kedlaw07 napisał:

wycieraczki do szyb bo się zużywają,


Nie chce tutaj oftopować, ale macie jakieś konkretne ulubione, czy bierzecie z jakiegoś marketu pierwsze lepsze?
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 11:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Tomek R. napisał:
Takie auta z 2006r. chodzą w okolicy 14-17tys. 5tysi taniej od wersji 1.4.


To cena złomu z komisu. Nikt kto ma takie auto salonowe w bardzo dobrym stanie za tyle nie odda jeśli go sytuacja życiowa nie zmusza. Nasz rynek, zalany chłamem, jest bezlitosny dla naprawdę "wychuchanych" egzemplarzy, a świadomość kupujących też pozostawia wiele do życzenia. Trudno taki samochód sprzedać nie robiąc komuś prezentu, dlatego większość takich aut jest wyceniona wyżej albo właściciel rezygnuje ze sprzedaży.

To, że 8 letni samochód jest zarysowany czy lekko poobijany jest dla mnie tylko zaletą bo wiem że nie kupuję odpicowanego rzęcha, to samo tyczy się błyszczącego się jak psu j......a silnika. Niestety przeciętny kupujący w naszym kraju chciałby 10-letni samochód który wygląda jak nowy, najlepiej w jakiejś "Hiper-Turbo" promocji.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

skryty21 napisał;
Cytat:
Istotne jest też pełne wyposażenie. Głupia tylna półeczka kosztuje na allegro ok. 300 zł. Dorobienie drugiego kluczyka też nie jest tanie.
Półki widziałem po 400zł, natomiast dorobienie kluczyka w ASO to około 1200zł, a w specjalistycznym punkcie to 800zł - 900zł.
Cytat:
Nie chce tutaj oftopować, ale macie jakieś konkretne ulubione, czy bierzecie z jakiegoś marketu pierwsze lepsze?
Już trzy lata temu dałem sobie spokój z tymi wycieraczkami na tych metalowych ramionach.
Obecnie kupuję takie płaskie Uni coś tam takie jak te:
http://www.motochemia.pl/bezszkieletowe-piora-wycieraczek-550mm-unitec-eco-plaskie-55cm-p-123.html tylko (czerwone opakowanie) w markecie (real przepraszam za reklamę) i 2 razy do roku wymieniam.

Jednak gdy ich nie ma to dobieram wycieraczki na odpowiednią długość.

W oryginale jazza jest tak:
przód:
kierowca - 500mm
pasażer - 360mm
tył - 350mm

ja używam:
przód kierowca - 530mm
pasażer - 380mm
tył - 350mm

Jeżeli chodzi o tylną to wyciągam gumkę 350mm - ramowej i zamieniam ze starą. Trochę jest roboty, bo trzeba te metalowe płaskie blaszki
przytrzymać ale jest satysfakcja, że nie muszę kupować nowych za 60 zł.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 12:41
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Waldek, czyli na podstawie tego co wkleiłeś z instrukcji już wiesz, że to nie średnie spalanie od ostatniego zatrzymania tylko średnie spalanie od wyzerowania licznika. Czyli to, o czym pisałeś, że nie masz Razz

Jeśli chodzi o serwis to mogę wkleić co ja wyczytałem z książki serwisowej mojego samochodu i niemieckich faktur. Nie wszystko tu było dla mnie jasne ale tłumaczyłęm Google Translatorem Embarassed

HONDA JAZZ 1.4

Data przeglądu Przebieg


1) 06.2006 13046 km
- pierwszy przegląd
- wymiana oleju i filta (SLX OW-30)
- podkładka pod korek spustowy

2) 04.2007 21549 km
- przegląd po 40000 km
- wymiana oleju i filtra (SLX OW-30)
- podkładka pod korek spustowy
- regulacja zaworów
- uszczelka pokrywy zaworów
- konserwacja układu hamulcowego
- zabezpieczenie antykorozyjne

3) 04.2008 34479 km
- trzeci przegląd roczny
- wymiana oleju i filtra (SLX OW-30)
- podkładka pod korek spustowy
- kontrola spalin
- płyn hamulcowy
- wycieraczki

4) 05.2009 46300 km
- olej Fuchs 5W40
- filtr oleju
- filtr przeciwpyłkowy
- czyszczenie hamulców

5) 07.2010
- nabicie klimy

6) 04.2010 55518 km
- olej DPF Longlife 5W30
- filtr oleju
- filtr powietrza
- świece zapłonowe BKR6E-11
- płyn hamulcowy

7) 05.2011 65263 km
- przegląd

7) 11.2011
- akumulator 12V/35AH

Cool 05.2012 75000 km
- przegląd
- olej Shell 5W40
- filtr oleju
- filtr przeciwpyłkowy
- czyszczenie hamulców
- płyn hamulcowy

9) 04.2014 81000 km
- filtr oleju Mann W610/3
- filtr powietrza Mann C1724
- filtr kabiny Mann CU1835
- olej silnikowy Shell Helix Ultra 5w40 4l
- 2 x olej przekładniowy do manualnej skrzyni biegów: MTF 75W80 Gl-4 Valvoline 1l
- płyn hamulcowy VALVOLINE DOT 3&4 1l
- 8 x świece zapłonowe NGK BKR6E-11

10) 06.2014 85000 km
- regulacja zaworów
- wymiana uszczelek
- nabicie i odgrzybienie klimatyzacji

11) 06.2014 86000 km
- regulacja luzu na przekładni kierowniczej
- wymiana żarówek z przodu

Nie wymieniano DOSŁOWNIE NIC poza częściami eksploatacyjnymi.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 12:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Panowie - jeszcze jedna mała uwaga. Istnieje np. strona www.autoscout24.de, po krótkiej analizie cen dochodzimy do wniosku, że auta w Niemczech są droższe niż w Polsce - jak się to zatem dzieje, że handlarz kupuje auto w DE, opłaca koszty transportu, MUSI coś na tym zarobić i bezwypadkowe auto w idealnym stanie jest tańsze niż u źródła?
Warto również zwrócić uwagę na przebiegi oferowanych w DE aut - mozna wyciągnąć fajne wnioski.
To nie jest zupełnie tak jak sądzisz. Masz tutaj linka:
http://www.mobile.de/modellverzeichnis/honda/jazz.html
a tu link do takiego jak moja wersja:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/honda-jazz-1-2-cool-ronnenberg/196649705.html
2800 euro.
Tyle płaci za niego tak jak stoi, być może jeszcze coś utarguje.
Ponieważ jest poobijany to jedzie do swojego blacharza i za max 400 - 500 zł wyprostuje te blachy. Potem jeszcze te wszystkie rzeczy o których pisałem i jest ok. Można jechać na plac i sprzedawać.
Każdy jest zadowolony ten że sprzeda autko z nową blacharką a blacharz że zarobił.

Reasumując:
2800 euro x 4 zł = 11200zł + 500 zł (blacharz) + 1000 zł opłaty skarbowej = 12700zł a sprzeda za 16 tys - 18 tys i jeszcze ci opuści.
Ty jesteś zadowolony że kupiłeś tanio i jeszcze utargowałeś, a on że pozbył się trupa.
Wnioski wyciągnij sam. Jeżeli chodzi o transport to oni za jednym razem wiozą 5 - 6 autek.

Vespa napisał;
Cytat:
Waldek, czyli na podstawie tego co wkleiłeś z instrukcji już wiesz, że to nie średnie spalanie od ostatniego zatrzymania tylko średnie spalanie od wyzerowania licznika. Czyli to, o czym pisałeś, że nie masz
Dzięki czyli mam to o czym pisałem że nie mam Wink
Z drugiej jednak strony ja tak rzadko wciskam ten patyczek.
Po prostu tak jak pisałem jadę pod dystrybutor, wlewam paliwo, płacę i odjeżdżam by cieszyć się jazdą.

To ja jeszcze zapomniałem o akumulatorze yuasa i zabezpieczeniu antykorozyjnym, które robił szwagier w zeszłym roku.

To już chyba cała historia mojego jazza.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Pią 11 Lip 2014, 13:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 16:41
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Widziałem dziś kolejne dwa Jazzy z 2006r. Niebieski 1.4, 114tys przebiegu, Całkiem fajny. Trochę plastiki na przednich drzwiach porysowane i w bagażniku. Z prawej pęknięcie budy przy klapie. Trochę wytarty emblemat "H" na kierownicy ( ktoś ręką wytarł?) Klima i radyjko działające. 2 zestawy felg stalowych - Letnie w miarę, zimówki już słabe. Blaszki do wydawały się oryginalne i niepoobijane. Zawieszenie ok. 18500 do opłat czyli wyjdzie za 20tys...
Czarna 1.4 z Chin 2006r., 136tys. Podobna cena. Brak pęknięć przy klapie. Mniej poobcierane plastiki i emblemat na kierownicy:-) Też się przejechałem i raczej wszystko ok. Nawet zawieszenie wydawało się sztywniejsze od niebieskiej ino kierownica nie była prosto przy jeździe na wprost. Pewnie opony lub geometria do zrobienia. Niestety tej nie przyglądałem się tak uważnie jak niebieskiej. Miała nieduży wgniot na prawych tylnych drzwiach do wyciągnięcia i malowania.

Jadąc niebieską, miałem wrażenie że skrzynia lekko "bzyczy" na 1,2,3 biegu... Jakby niezsynchronizowane biegi... To był cichy przydźwięk, ale skojarzył mi się z jazdą na wstecznym w maluchu... W czarnej tego chyba nie zauważyłem... Co myślicie?

Jak jest z renowacją plastików? Robił ktoś takie rzeczy? Da się wymienić emblemat na kierownicy na inny?Wink

Ja wyglądają podwozia waszych aut? Nigdzie nie skorodowane? Podłużnice czy ranty progów od spodu trzymają się dobrze?
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
Strona 2 z 27





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System