Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 08:50
Temat postu:

Stuki silnika po wymianie oleju :(


Witam
Dopiero co zakupionym Jazzem 1.4 2005 r. cieszyłem (?) się jak szalony, dumnie prężąc pierś po zmianie auta z Forda. No, mówiłem sobie teraz to tylko lać i jeździć nie jak w moim wysłużonym Focusie. Po kilku tygodniach związanych z zamieszaniem spowodowanym rejestracją i ubezpieczeniem auto postanowiłem wymienić po raz pierwszy olej oraz filtry. Zakupiłem olej Shell Helix Ultra 5w40, filtr oleju Mann, filtr powietrza i kabinowy również Mann. Auto zaprowadziłem do mechanika. Po tym zabiegu, daje się słyszeć dochodzące z silnika stuki! Najbardziej jest to słyszalne na postoju. Wcześniej wewnątrz auta trzeba było się zastanawiać czy auto jest odpalone, tak było cicho, a teraz pracę słychać zbyt wyraźnie.Jestem totalnie załamany, bo co to może oznaczać? (jako że jestem pesymistą jawią mi się wyłącznie czarne scenariusze):
1. Auto u handlarza było zalane jakimś gęstym badziewiem by wytłumić przed kupującym klekot rozpadającego/kończącego się silnika
2. Nowy olej wypłukał coś i teraz to lata?
3. Zawory, szklanki, silnik do remontu bo przebieg (niby udokumentowany na 104k) został cofnięty i silnik tak naprawdę jest u kresu życia?
4. Mechanik coś zrobił nie tak? Ale co można zrobić nie tak przy wymianie oleju i filtra?
5. Może jakaś błahostka i słowo pocieszenia od Was?

Podpowiedzcie coś bo chyba osiwieję tu w pracy do czasu wizyty popołudniowej u mechanika z reklamacją.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 09:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


hmm,
jaki olej był wcześniej zalany ? być może być wlasnie zalany lekkobiezny a dales teraz o większej lepkości ?
shell 5w40 ogolnie nie jest zly ale sa lepsze Wink . Zreszta jest watek olejowy poszukaj Razz
jakas historia serwisowa jest tego auta ? Być może masz zawory do regulacji i stad ten hałas i być może swiece do wymiany.
Co do przebiegu to jazzy to miejskie auta i nikt nimi nie smiga po autobahnach bo frajda z tego żadna a spalanie jak w accordzie Wink
Gdzie auto zakupione ? Jak w Gnieznie to może być problem.
Czekam na relacje i będziemy myslec dalej
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 10:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Witam i dziękuję za szybki odzew.
Niestety nie doszukiwałem się jaki olej był wcześniej, nie było też żadnej karteczki z wymiany (choć temu też bym nie ufał). Mam książki serwisowe (pieczątki i podpisy są różne zgodnie z tym jak zmieniali się właściciele w Niemczech) i ważny do sierpnia przegląd niemiecki. Auto było zakupione w Poznaniu na ul. Obornickiej (200m od ronda Obornickiego w kierunku Obornik). Mały szrocik prowadzony prze dwóch braci: jeden ma Mazdy drugi Hondy.
Czy regulacja zaworów i ew. wymiana świec miałaby taki wpływ na odgłosy z silnika i dlaczego to ew. ukazało się po wymianie oleju. Dzwoniłem przed chwilą do mechanika, który robił mi wczoraj wymianę: mam dziś podjechać na osłuchanie, co mnie zmartwił dodatkowo: powiedział, że olej który spuszczał był... czarny :/
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 10:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


może ktoś przegial z oszczedniscia i stad ten czarny olej. Jak masz pieczatki to możesz zadzwonić do tego serwisu czy auto kojarzą lub emaila wyslac. W Wielkopolsce wszyscy sa raczej kumaci w jezyku Goethego Wink
Wtedy dowiesz się jaki olej był i jaki interwal od wymiany Razz
Skoro się handlarz specjalizuje w Hondach co możesz tez u niego zahaczyć i się dopytać o szczegoly Wink
Zawory zwykle halasuja na zimnym i to by się zgadzalo. Chyba ze masz lancuch rozciagniety, ale to się akurat w hondach zdarza sporady6cznie
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 11:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Zadzwoniłem przed momentem do handlarza od którego nabyłem Jazza. Akurat był w warsztacie, z którym współpracuje i przekazał słuchawkę specjaliście od Hond. Kiedy przedstawiłem mu problem, uznał że olej został zalany prawidłowy a problemem, może być prawdopodobnie rolka napinacza hydraulicznego paska rozrządu ? Co Wy na to? Stwierdził, że jak najbardziej na jego pracę może mieć wpływ zmiany oleju.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 11:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 11:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
może ktoś przegial z oszczedniscia i stad ten czarny olej

Pafcio01 napisał:
Cytat:
Dzwoniłem przed chwilą do mechanika, który robił mi wczoraj wymianę: mam dziś podjechać na osłuchanie, co mnie zmartwił dodatkowo: powiedział, że olej który spuszczał był... czarny :/

Kolor czarny oznacza że olej jest bardzo przepracowany. Autko mogło być używane w tak zwanych trudnych warunkach, gdzie wymianę oleju zaleca się co 6 miesięcy.
Cytat:
Niestety nie doszukiwałem się jaki olej był wcześniej, nie było też żadnej karteczki z wymiany (choć temu też bym nie ufał). Mam książki serwisowe (pieczątki i podpisy są różne zgodnie z tym jak zmieniali się właściciele w Niemczech) i ważny do sierpnia przegląd niemiecki.

Co do książeczek to potrafią tak świetnie podrobić, że nawet w ASO możne nie poznać. Jeżeli autko serwisowane w ASO to tylko VIN spisać i poprosić o informację z ASO. Jeżeli nie uzyskasz w polsce to wyślij do pierwszego lepszego ASO w niemczech z prośbą o ustalenie pochodzenie w/w samochodu i informacji co było w nim robione. Albo wcale nie wymieniał, a powbijał tylko pieczątki.
pieta napisał:
Cytat:
Zawory zwykle halasuja na zimnym i to by się zgadzalo.
Nie wiem ile masz przejechane, ale regulację robi się co 40tys. Być może ktoś coś zaniedbał i mógł zalać gęstym olejem i wyszło jak wyszło. Olej "trzymał" zawory i nic nie było słychać.
Cytat:
Gdzie auto zakupione ? Jak w Gnieznie to może być problem.
Czy coś z tym gnieznem nie tak Question
Pafcio01 napisał:
Cytat:
Auto było zakupione w Poznaniu na ul. Obornickiej (200m od ronda Obornickiego w kierunku Obornik). Mały szrocik prowadzon
Czyli tutaj: Salon, Serwis Honda
Klonowa 4, Suchy Las
Kod:
Salon, Serwis Honda
Za wiaduktem w prawo
Klonowa 4
62-020 Suchy Las
tel.: 61 811 62 04
email: a.swiatkowiak@hondawaszkowiak.pl
www: http://www.hondapoznan.pl

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 11:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Też bym obstawiał rozrząd, może właśnie ten napinacz. Gdyby silnik był w stanie agonalnym to pewnie by kopcił. W sumie to przecież nie wiadomo ile Twój Jazz ma realnego przebiegu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Witam,

twój mail ukazał się tuż przed moim.
Jeżeli to jest ta rolka to po naprawie życzę ci pełnej radości z jeżdżenia jazzem. Spróbuj może ustalić tak dla swojego spokoju czy te wpisy do książeczki które masz to są oryginalne.

PS. Tak jak pieta polecam przeczytanie wątku olejowego - http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=203847
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Sro 21 Maj 2014, 12:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Pafcio01 napisał:
Zadzwoniłem przed momentem do handlarza od którego nabyłem Jazza. Akurat był w warsztacie, z którym współpracuje i przekazał słuchawkę specjaliście od Hond. Kiedy przedstawiłem mu problem, uznał że olej został zalany prawidłowy a problemem, może być prawdopodobnie rolka napinacza hydraulicznego paska rozrządu ? Co Wy na to? Stwierdził, że jak najbardziej na jego pracę może mieć wpływ zmiany oleju.


Powodzenia w szukaniu paska rozrzadku w hondzie jazz Laughing Boze co to za lamuchy tam pracują. W hondzie mamy LANCUCH ROZRZADU i jak długo sledze temat hondy jazz to nie spotkałem jeszcze jednego wpisu ze ktoś go wymienial Sad
Natomiast co do zasady się zgodze ze używanie słabych olejow oraz przekraczanie interwalow ma negatywny wpływ na lancuch rozrządu Razz
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Pafcio01 napisał:
Zadzwoniłem przed momentem do handlarza od którego nabyłem Jazza. Akurat był w warsztacie, z którym współpracuje i przekazał słuchawkę specjaliście od Hond. Kiedy przedstawiłem mu problem, uznał że olej został zalany prawidłowy a problemem, może być prawdopodobnie rolka napinacza hydraulicznego paska rozrządu ? Co Wy na to? Stwierdził, że jak najbardziej na jego pracę może mieć wpływ zmiany oleju.


Radzę zmienić mechanika, w jazzie nie ma paska jest łańcuszek a to spora różnica. Czy owe stuki pochodzą na pewno z silnika a nie np. ze skrzyni biegów? Czy są widoczne jakieś inne objawy : zapalona kontrolka check, falujące obroty, dławienie podczas przyspieszania...?

Niewyregulowane zawory to raczej charakterystycznie cykają niż stukają, wyciągnięty łańcuch generuje metaliczne dźwięki-był już o nim temat na tym forum poszukaj.
Co do czarnego oleju który był zlany zazwyczaj właśnie jest on koloru czarnego i nie musi świadczyć o zbytnim przepracowaniu bo nawet terminowo wymieniany dobrej klasy olej ma świetne właściwości płuczące i kolor czarny świadczy o dobrym jego myciu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Boze co to za lamuchy tam pracują. W hondzie mamy LANCUCH ROZRZADU i jak długo sledze temat hondy jazz to nie spotkałem jeszcze jednego wpisu ze ktoś go wymienial.
Kiedyś ktoś na forum pytał jak wymienia wymienia pasek rozrządu oraz gdzie on się znajduje.

Pafcio01 napisał:
Cytat:
Zadzwoniłem przed momentem do handlarza od którego nabyłem Jazza.
To ci goście chyba oj jakiś innych jazzów Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Jeszcze raz rozmawiałem z moim mechanikiem: zużyty olej owszem był czarny ale nie był jakiś super gesty jakby ktoś wlał specjalnie "doktorka" przed sprzedażą auta.

Przebieg u mnie to 104k, zaworów nie regulowałem wychodząc z założenia: skoro nic się nie dzieje - nie tykam (wiem, że to źle ale już tak mam po doświadczeniach z poprzednimi autami - taka chodząca panika ze mnie)

Co do Gniezna - to słyszałem o krążących legendach i magikach z tego miasta dlatego mimo że nie mam tam super daleko to auta tam bym nie kupił. Mówi się o tym i na forach internetowych a słyszałem nawet w lokalnym radiu. Corsę mojego teścia po mocnym dzwonie wyklepali i wstawili jako bezwypadkowy. Swoją drogą współczuję tym handlarzom, którzy są uczciwi i są z Gniezna - zdobyć zaufanie klienta jest bardzo trudno.

Miejsce zakupu mojego Jazza to niestety nie serwis Hondy. To naprawdę mały szrocik, firma zwie się REMCAR.

Faktycznie, że mój błąd użyłem słowa odruchowo: paska za łańcuszek. Faktycznie ten hondziarz mówił o hydraulicznym napinaczu łańcuszka rozrządu. Ale mówicie, że tego się nie wymienia, czy jakieś naciągnięcie, dokręcenie wchodzi w grę? Żadnych inny oznak złej pracy silnika nie zauważyłem.


Ostatnio zmieniony przez Pafcio01 dnia Sro 21 Maj 2014, 12:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


zawory reguluje się w twoim roczniku co 40k, swiece analogicznie. Inna sprawa ze czasem tak banalna czynność jak regulacja zaworow może przerosnąć mechanika nie obeznanego w hondach Razz
Jest to czynność eksploatacyjna tak sama jak wymiana filtrow i oleju.

Co do konstrukcji lancucha to waldi zapewnie ci zaraz zapoda link do serwisowki gdzie sam sobie zobaczysz z jakich elementow sklada się lancuch rozrządu w hondzie jazz.

Ale z mojego doświadczenia z lancuchami rozrządu w innych markach jak lancuch się już rozciagnal to cudowanie z napinaczami nic nie daje i wszystko idzie do wymiany, jeżeli ma być zrobione po chrzescijansku.
Być może trzeba o jakies ASO zahaczyć w celu potencjalnej diagnozy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Witam,

jeżeli chodzi o handlarzy to jest tak i do tego należy się przyzwyczaić.
Sprzedają auta sprzedają z cofniętym licznikiem, zawsze odświeżają wnętrze poprzez stosowanie środków zapachowych, na lakier kładą wosk polerujący, zakładają stare opony które ładnie są wypucowane i wyglądają jak nowe.

Pafcio01 napisał:
Cytat:
Przebieg u mnie to 104k, zaworów nie regulowałem wychodząc z założenia: skoro nic się nie dzieje - nie tykam (wiem, że to źle ale już tak mam po doświadczeniach z poprzednimi autami - taka chodząca panika ze mnie)
Tak więc najwyższy już czas na przeprowadzenie całego serwisu. Olej i filtry już masz za sobą.

Jeżeli nie masz serwisówki to ci zaraz wrzucę linka

Cytat:
To naprawdę mały szrocik, firma zwie się REMCAR.
co według ciebie oznacza ten zwrot
Kod:
mały szrocik

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 12:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Stuki silnika po wymianie oleju :(


Pafcio, życzę ci żeby problemem nie był łańcuch, bo wymiana tego będzie bardzo droga i nieopłacalna.

Ehh i pomyśleć, że ci doradziłem kupić ten konkretny egzemplarz... Rolling Eyes
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

43 900

2013r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System