Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Porady, problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 00:02
Temat postu:

Wskaźnik paliwa - pytanie


Jak już wspominałem w innym wątku, Hondę dopiero poznaję i w związku z tym, mam kolejne pytanie.
Tym razem chodzi o wskaźnik paliwa.
Po zatankowaniu do pełna i przejechaniu iluś-tam km, wskazówka wskaźnika poziomu paliwa bardzo długo wskazywała "Full", by po potem nagle zacząć lawinowo zjeżdżać w dół. Kiedy osiągnęła położenie "ciut" poniżej 1/2 czyli teoretycznie wskazywała na zużycie ok 21 l (w baku powinno zostać tyle samo), zaniepokojony tak dużym zużyciem - mimo, że komputer wskazywał zużycie w granicach 6,5 l/100 - postanowiłem to sprawdzić, ponownie zatankowałem do pełna i... okazało się, że po czwartym "odbiciu" pistoletu do tankowania, "wcisnąłem" 9,3 litra a nie jak się spodziewałem ok 20.
Nie muszę chyba dodawać, że skoro okazało się, iż zużycie jest w normie kolejny - choć nie ostatni - kamień spadł mi z serca

To, co ciąży mi teraz, to pytanie czy to normalne, że wskaźnik przekłamuje prawie o połowę i...
ile paliwa zostaje jeszcze w zbiorniku, po zaświeceniu się lampki rezerwy?


Ostatnio zmieniony przez bolobol dnia Pią 11 Kwi 2014, 00:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
DRJUDITH2440

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Lexus IS (XE20)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 00:17
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


Też miałem kiedyś podobny problem ze wskaźnikiem paliwa, ale na szczęście spalanie podobnie jak u ciebie było w normie czyli tak jak miało być a wskaźnik szwankował niestety, ale działo się tal tylko wtedy kiedy zatankowałem do pełna

____________________
Nie rzucamy słów na wiatr http://kwiatexszy.blog.com/ sprawdź!


Ostatnio zmieniony przez DRJUDITH2440 dnia Wto 19 Sie 2014, 14:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 00:36
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


Witam "ziomala" Razz i dziękuję za expresową odpowiedź choć... mam z nią mały problem.
W Twojej wizytówce m.in napisane jest:
Posiadane auto: Lexus IS
a moje autko, to tylko Honda City (przez wielu okrzyknięte autem dla ubogich) i nie jestem do końca pewien, czy elektronika, jej zestrojenie i zachowanie w Twoim aucie, będzie tożsame z tym, co "siedzi" w moim.

W każdym bądź razie, jeszcze raz dziękuję Razz
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 08:09
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


W naszej City po prostu Honda przesadziła z wielkością rezerwy. Wg instrukcji powinno być ok 8 L, a jest 11 l. komputer rezerwy nie widzi, dlatego przy 11 l paliwa w baku, wskaźnik paliwa opada na 0, a komputer pokazuje zasięg 0.
Konsekwencje tego są takie, że skala wskaźnika poziomu paliwa od 1 do 0 określa ok 31-32 litry, więc przy poziomie 1/2 wchodzi mi do baku ok 16 l.

Problem był już opisany gdzie indziej
http://www.goldenline.pl/forum/836034/nowa-honda-city-opinie/s/4

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=165960
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 29 Kwi 2014, 12:14
Temat postu:

Drugie tankowanie


Pozwolę sobie odświeżyć temat; otóż po przejechanych kolejnych kilometrów, kiedy wskaźnik wskazywał 1 kreskę poniżej połowy, (sugerując zużycie ok.25(?) litrów) do zbiornika weszło 8,1 litra, po trzecim odbiciu pistoletu. (po pierwszym, było 7,7)

Podaję to jako ciekawostkę... Rolling Eyes
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Kwi 2014, 12:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 29 Kwi 2014, 17:47
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


@bolobol
Aż takie zaniżanie poziomu paliwa nie jest normalne. Mi w takiej sytuacji wchodzi ok 20 litrów.
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 30 Kwi 2014, 00:16
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


-Miles- napisał:
Aż takie zaniżanie poziomu paliwa nie jest normalne. Mi w takiej sytuacji wchodzi ok 20 litrów.
Chyba wiem co jest tego przyczyną.
Mam zainstalowaną instalację LPG której komputer poprzez OBD połączony jest z komputerem głównym auta, i na podstawie jego wskazań reguluje dopływ gazu a jak trzeba to i dotrysk benzyny.
Wadą tego rozwiązania jest to, że wszelkie wskazania dotyczące zużycia paliwa, "idą" z komputera głównego, który "myśli", że silnik pracuje na benzynie, mimo iż faktycznie zasilany jest gazem (którego zużycie jest do 20% większe) i być może stąd, takie dziwne zachowanie wskaźnika paliwa.
Rozmawiałem na ten temat z "gazownikami", którzy za "drobną" opłatą - ok. 200 zł - oferowali jakiś emulator, ale póki co - odpuściłem (w końcu emeryt jestem - nie Rockefeller...)
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 30 Kwi 2014, 06:35
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


To chyba wszystko wyjaśnia - brzmi bardzo logicznie. W sumie jak się już pozna auto, to bez patrzenia na wskaźnik paliwa, a po samych przejechanych kilometrach można się domyślać ze sporą dokładnością ile zostało nam w baku paliwa.

P.S Jak ten model zachowuje się na gazie? Te silniki przypadkiem nie są zbyt wybredne w tym względzie?
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 30 Kwi 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


-Miles- napisał:
...jak się już pozna auto, to bez patrzenia na wskaźnik paliwa, a po samych przejechanych kilometrach można się domyślać ze sporą dokładnością ile zostało nam w baku paliwa.
Dokładnie. Właśnie poznaję...
Cytat:
P.S Jak ten model zachowuje się na gazie? Te silniki przypadkiem nie są zbyt wybredne w tym względzie?
To temat na dłuższą dyskusję. Na razie wszystko jest ok - jak w poprzedniku, którym na LPG przez 9 lat bezawaryjnie przejechałem ok. 125000 km.
Co do Hondy, zdania są podzielone***. Serwisanci Hondy - nie twierdzą, że to zabójstwo, ale LPG dla tych silników - nie zalecają. Gazownicy - wręcz przeciwnie. Większość - ale nie wszyscy - z którymi rozmawiałem nie tyle zalecali, co proponowali dołożyć do instalacji LPG także lubryfikację, jako sposób na ochronę gniazd zaworowych.
Pozostali - wręcz przeciwnie, dowodzili że to "pic na wodę" i... ja to zdanie podzielam.
Jednak, żeby i wilk był cały i owca syta Laughing (albo jakoś tak) po namyśle zainstalowałem instalację LPG najnowszej generacji Tartarini - EVO-1, która zamiast lubryfikacji, w momentach szczególnego obciążenia silnika "dotryskuje" benzynę w celu m.inn. schłodzenia komory silnika a co za tym idzie - (teoretycznie) chroni gniazda zaworowe.
Tyle teorii. Za 60 - 80 tys. km. będę wiedział jaka jest praktyka Wink
Na razie jestem zadowolony. Benzyny średnio spala ok. 0,6l/100 a LPG ok. 8l/100km

***Lata temu, (dokładnie nie pamiętam) interesowałem się Skodą Oktawią i przy tej okazji, rozmawiałem na temat zabudowy do niej instalacji LPG. Odpowiedź byłe jednoznaczna: NIE! - pod groźbą utraty gwarancji (jak w Hondzie)
Dziś, Skoda jest w czołówce firm oferujących i montujących instalacje LPG do swoich nowych aut.
Liczę, że z biegiem czasu i Honda dojrzeje...
Powrót do góry
Bart70

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: honda city 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 18:45
Temat postu:

czujnik paliwa


mam podobne problemy, gdy pojechałem z tym do hondy odpowiedzieli mi, że ten model tak ma i żebym wyczuł auto, pogratulować japońskiej technice.
Pozdrawiam
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 18 Wrz 2014, 22:25
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


Cd. "kaprysów" wskaźnika paliwa

Otóż, ostatni raz zatankowałem "Hondzię" benzyną do pełna 22-04-2014 i od tej pory przejechałem ok. 5350 km.
W tym czasie, wskazówka poziomu paliwa kilkakrotnie opadała poniżej 1/2 by potem podnieść się i wskazywać niemalże pełen zbiornik.
W minioną niedzielę, pokonałem trasę ok 700 km, startując ze wskazaniem ok 1/2 zbiornika. Podczas jazdy, wskazówka - jak to ma w zwyczaju - zaczęła gwałtownie opadać i opadła aż do pierwszej kreski powyżej zera, (po raz pierwszy, opadła tak nisko) jednak kontrolka rezerwy nie zaświeciła się. Po przejechaniu ok 50 km. wskazówka poszybowała ponownie do 1/2 i tak trzyma do dziś.

Kolejną ciekawostką, jest zużycie paliwa na tej trasie.
Z pewnych powodów, trasę że Śląska na środkowe wybrzeże, zmuszony byłem pokonać tzw. "pipidówami" czyli drogami, na których rozpędzenie się do 80 km/h było nie lada wyzwaniem (i to nie ze względu na fotoradary, których jakby trochę ubyło) lecz realne bezpieczeństwo.
Otóż na tej trasie, komputer pokazywał chwilowe zużycie benzyny (mimo, że auto zasilane jest LPG) nawet 4,6 l/100.
Tak, to nie pomyłka - 4.6 l/100 km!
Niestety, po wyjechaniu na trochę lepsze drogi, trasę zakończyłem wynikiem 5.0 l/100... co po uwzględnieniu poprawki, daje realne zużycie LPG w granicach 6,7 l/100 a to, jest wynikiem o 1,0 litr lepszym od półrocznej średniej.

I to by było na tyle... Rolling Eyes
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 19 Wrz 2014, 13:09
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Wskaźnik paliwa - pytanie


W tym roku jechałem z Wrocławia nad nasze morze nocą. W 3+1 osób i maksymalnie załadowanym bagażnikiem, spalanie wyszło także równe 4,6. O dziwo wartość z komputera idealnie zgodziła się z ilością wyliczoną spod dystrybutora.
Na moim liczniku jest równe 55 000 km i wskazówka paliwa, ani razu nie wycięła mi takiego numeru o jakim piszesz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Porady, problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda City »

Opinie o samochodach Honda City - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda City ) Porady, problemy techniczne.


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System