Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 28, 29, 30  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 07:14
Temat postu:

Re: civic, a może...


Sylpete napisał:

Accord coupe? Jaki rocznik, która generacja Cię interesuje?


Wszystkie:-)
http://otomoto.pl/osobowe/honda/accord/-/-/sportowy-coupe/
ale tylko na niektóre mnie staćSad
Np. taki, czyli akurat VIII w przyzwoitej cenie:

http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-coupe-ex-l-stan-bardzo-dobry-ID6y6NAJ.html#3a67c7a802;promoted
choć tu nieco dziwi nowa instalka lpg i od razu sprzedaż? Pytanie też o części, można coś ze zwykłego accorda?
Taka zaś wygląda koszernie jak to określiłeś, no ale dla mnie za drogo:-(
http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-coupe-fv23-ID4p8LiN.html#3fdcda0bab

Zaś marzy mi się v6 oczywiście;-) No ale spalanie??? Jak taki silnik z gazem mógłby współpracować?
Do Accorda Coupe doszedłem eliminując: klekot diesla, wycie turbo, niefortunne zmiany biegów w civicu - po idealnym jazzie ciężko i wg mnie jednak chyba gorzej, choć może to być kwestia nawyku - to usytuowanie gałki przy kierownicy.
http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-exl-vcm-coupe-280-km-3-5-v6-vtec-zamiana-ID4pbcMO.html#3fdcda0bab
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 10:13
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


OK, zatem widełki to gen. VII i VIII (VI bardziej dla pasjonatów, mają już swoje lata i bywają zmęczone, IX za świeże i za drogie).
Żaden nie jest produktem na Europę (ze wszystkimi tego konsekwencjami), nie mają także wiele wspólnego z europejskimi Accordami, które z kolei za oceanem znane są jako Acura TSX.
Paleta silników zaczyna się tam, gdzie kończy się oferta euro-Accordów. Czyli w coupe jest znany i kochany 2.4 oraz 3.5 V6 (seria, o której szerzej sobie dyskutowaliśmy w innym wątku). Oba świetne i niezawodne, choć o różnych charakterach. Diesli rzecz jasna brak.
Automaty (większość ma takie skrzynie) są przestarzałe w porównaniu do 8-biegowych cudów czy DSG, za to przy prawidłowej eksploatacji bardzo niezawodne i wytrzymałe.
Dostępność części gorsza niż do euro-Accordów ale nie jest źle. Wiadomo, skoro auto nie jest oferowane w Europie i rzadkie to trzeba się liczyć ze słabszą dostępnością części, zwłaszcza tych "nieeksploatacyjnych".
I ważna sprawa: wysokie koszty utrzymania. Po przesiadce z Jazza wręcz bolesne. Nie chodzi nawet o paliwo (a wypić potrafią...) czy ubezpieczenie. Automat wymaga wymiany oleju w określonym interwale (ważne!, odpuszczenie sobie tego to może być początek lawiny zdarzeń - ale to dot. każdego automatu), olej najlepiej nie kombinować i lać drogi ATF Hondy lub ew. jakościowy zamiennik typu Amsoil.
Z tyłu zawieszenie wielowahaczowe, więc jak coś klęknie to sporo dłubania + części niekoniecznie dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym. Itp., itd...
Ogolnie fajna, wygodna i rzadka fura. Na pewno da kupę radości ale trzeba brać pod uwagę czynniki wymienione wyżej.
Więcej informacji tutaj:

http://www.usaccord.pl/
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 22:09
Temat postu:

coupe


A jak LPG? Sporo takich ofert na rynku. Na co zwracać uwagę przy ew. sprawdzaniu? Ps. Dzięki Sylpete![/i]
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 23:03
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


LPG? Pfffff.... Uczciwie przyznam: "nie wiem, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem..." Razz
Po prostu nigdy nie byłem zwolennikiem przerabiania auta na zapalniczkę (przepraszam wszystkich zwolenników gazowania jeśli poczuli się urażeni). Natomiast zdaję sobie sprawę, że różne są w życiu okoliczności i czasem trzeba wybrać "paliwo alternatywne". Niech koledzy jeżdżący na LPG się wypowiedzą.
Tak okiem laika to myślę sobie, że jakiś pan inżynier po drugiej stronie świata projektując silnik raczej nie brał pod uwagę, że w Bolandzie ktoś będzie zasilał go paliwem innym niż etylina.
Z drugiej strony sława i renoma silników Hondy gwarantuje, że wytrzymają one takie pomysły bez większego sprzeciwu.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 23:44
Temat postu:

lpg


Sylpete napisał:
LPG? Pfffff.... Uczciwie przyznam: "nie wiem, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem..." Razz
Po prostu nigdy nie byłem zwolennikiem przerabiania auta na zapalniczkę (przepraszam wszystkich zwolenników gazowania jeśli poczuli się urażeni). Natomiast zdaję sobie sprawę, że różne są w życiu okoliczności i czasem trzeba wybrać "paliwo alternatywne". Niech koledzy jeżdżący na LPG się wypowiedzą.
Tak okiem laika to myślę sobie, że jakiś pan inżynier po drugiej stronie świata projektując silnik raczej nie brał pod uwagę, że w Bolandzie ktoś będzie zasilał go paliwem innym niż etylina.
Z drugiej strony sława i renoma silników Hondy gwarantuje, że wytrzymają one takie pomysły bez większego sprzeciwu.


Ja do lpg też lekko uprzedzony jestem, ale w rodzinie mają civica i accorda w lpg i po 100k wykręcili i w porzo.

No ale wróćmy do tematu, tutaj fajny accord coupe ale czy rzeczywiście viii z 2007 roku?
http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-honda-accord-coupe-2-4-190-km-ID6y47qT.html#3fdcda0bab
No i ręczna skrzynia co więcej! PS. czy historia pojazdu przestała działać?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 23:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 13:11
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Do autora "nie godzien" jak już 3 drzwiowe to może takie:
http://otomoto.pl/oferta/honda-civic-type-s-1-8i-jedyna-taka-serwis-bezwypadkowa-ID6y7nnz.html#994ed1773f
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 22:49
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


sstar napisał:
(...)No ale wróćmy do tematu, tutaj fajny accord coupe ale czy rzeczywiście viii z 2007 roku?
http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-honda-accord-coupe-2-4-190-km-ID6y47qT.html#3fdcda0bab
No i ręczna skrzynia co więcej!(...)

Tak, to VIII gen. USDM.
Heh, silnik serii K24. Mam, znam, polecam. Jeśli to rzeczywiście rok modelowy 2008 to wersja K24Z3 faktycznie ma 190KM, choć wg. hamerykańskich forum konstrukcyjnie sporo różni się od K34A3 z europejskiego Acco VII o tej samej mocy i pojemności. Ale i tak V6 rządzi.
Manual to rarytas w amerykańskich Acco, więc jeśli masz uraz do AT to jest jakiś argument...
Ale i tak procedura wygląda zawsze tak samo: dobry warsztat/ASO i solidne trzepanie po całości. Na minę można trafić dużo częściej niż na zdrową sztukę Crying or Very sad

Jazzman, Ładna sztuka. Tylko czy bez niespodzianek?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2015, 10:25
Temat postu:

zakupy


Sylpete napisał:
sstar napisał:
(...)No ale wróćmy do tematu, tutaj fajny accord coupe ale czy rzeczywiście viii z 2007 roku?
http://otomoto.pl/oferta/honda-accord-honda-accord-coupe-2-4-190-km-ID6y47qT.html#3fdcda0bab
No i ręczna skrzynia co więcej!(...)

Tak, to VIII gen. USDM.
Heh, silnik serii K24. Mam, znam, polecam. Jeśli to rzeczywiście rok modelowy 2008 to wersja K24Z3 faktycznie ma 190KM, choć wg. hamerykańskich forum konstrukcyjnie sporo różni się od K34A3 z europejskiego Acco VII o tej samej mocy i pojemności. Ale i tak V6 rządzi.
Manual to rarytas w amerykańskich Acco, więc jeśli masz uraz do AT to jest jakiś argument...
Ale i tak procedura wygląda zawsze tak samo: dobry warsztat/ASO i solidne trzepanie po całości. Na minę można trafić dużo częściej niż na zdrową sztukę Crying or Very sad

Jazzman, Ładna sztuka. Tylko czy bez niespodzianek?


Urazu do AT nie mam. W Kanadzie jeździłem automatem trochę i sobie chwaliłem.
Z tym rokiem modelowym to dziwna sprawa, bo w historiapojazdu.gov.pl widać pierwszą rejestrację w 1.01.2007:-)
Co więcej nagle z mil (oznaczenie mi w hp.gov.pl) na którymś przeglądzie zrobiły się km na kolejnym, z 80k na 130k by skoczyło. Historia też jakoś niespójna: miał brat kupić, przywieźć i potem już tylko kobieta jeździć (matka sprzedającego), a tu fotelik dla dziecka w aucie widać. Co więcej w praktyce rok pojeździł w us, rok w pl i dopiero zmiana właściciela więc się nie klei z historią zaprezentowaną. Dzięki Sylpete za uwagi, ale jak się mają K243Z3 do K34A3 i jak sprawdzić czy to modelowy 2008 jest jednak i wersja VIII, a nie modelowy 2007 i VII?

PS> Co do sztuki Jazzmana civica to niestety ani ceny, ani tel. nie widzę, choć Kraków mi teraz pasuje:-(
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 01 Lip 2015, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


jak Krakow to http://deft.otomoto.pl/
a jak Wrocław to: http://www.alfafun.pl/category/samochody-na-sprzedaz/ Razz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2015, 20:44
Temat postu:

accord coupe


przejechałem się:
fajna dwójka, wyżej trzeba mocno kręcić, trochę mułowaty jakby na wyższych biegach;
co do konkretnego egzemplarza:
rok temu regenerowana przekładnia kierownicza (co to znaczy; na ile starcza; z czego mogło wyniknąć?)
olej na poziomie minimalnym - trzeba dwa razy w roku dolewać ponoć - chyba to dyskwalifikuje auto?
do tego jak widać spocony (?) gaźnik (ile by to kosztowało?):

Ups: olej odmą do gaźnika??? No to temu panu już dziękujemy:
http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=18271
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 01 Lip 2015, 22:48
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


sstar, tam nie ma gaźnika! Już nigdzie nie ma.
To pompa wspomagania puszcza soki, może ma to związek z tą regeneracją przekładni kierowniczej. W sumie w europejskich Acco jest to relatywnie delikatny element, pewnie modele USDM też to trapi.
Dolewki oleju, no, no... Tu temat jest trudny, bo seria K potrafi w niektórych egzemplarzach spożywać sporo oleju a w innych nic a nic. Dywagacje dlaczego tak się dzieje można poszukać przez wujka Google'a, nie ma sensu przepisywać połowy internetu Wink

Co do wcześniejszego postu i Twoich wątpliwości co do generacji: tak, to na pewno VIII, coupe VII generacji wygląda tak:



Z rokiem modelowym (2008) chodziło mi o to, że w VIII gen. były dwie wersje 2.4: 177 i 190 KM. W USDM VII gen. moc 2.4 wynosiła 160-166KM.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 03 Lip 2015, 10:26
Temat postu:

killer


Wychodzi ze mnie jakiś ogłoszeniowy killer - drugie auto od prywatnego właściciela - ogłoszenie znowu znika tuż po mojej jeździe - dodam, że auta nie rozbiłem - wskazałem jedynie w obydwu przypadkach na pocący się element, ciekawe o co chodzi?
PS> Na szczęście są jeszcze na świecie inne coupe;-)

http://moto.onet.pl/premiery/aston-martin-db9-gt-547-km-w-brytyjskim-coupe
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 03 Lip 2015, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


+1 do gaźnika. WTF ??? co do zużycia leju to vtec tak rzekomo ma jak się go dużo kręci powyżej 5k, ale i tak ostrożność zachować trzeba. Konsumpcje oleju można tez ograniczyć zalewając lepsza oliwę (pod warunkiem ze jego ubytek nie jest spowodowany jakaś nieszczelnością)
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 03 Lip 2015, 21:04
Temat postu:

gaźnik


Gaźnik to licentia poetica właściciela:-) cytowalem bo się nie znam. Właściciel też udawał ze się nie zna - 2/4 taki motyw stosowalo.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 05 Lip 2015, 20:51
Temat postu:

vw polo tdi 1.4


co sądzicie:
http://www.autoexpress.co.uk/volkswagen/polo/86772/volkswagen-polo-diesel-review
poj. jak nasza hondzia, ciekawe czy momenty są... podobne;-)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 7 z 30





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System