Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 29 Kwi 2017, 18:45
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Podobno w III gen. problem jest już opanowany (?), ale średnio to uspokaja, bo to nadal ta sama seria D-4D 2AD, więc nawet jeśli tak faktycznie tak jest to z tyłu głowy nadal błąka się obawa.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 20:30
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Widzę, że bierzesz pod uwagę też silnik diesla.
Myślę, że nie jest to jednak dobry kierunek w wyborze samochodu.

Już dziś do niektórych miast w niemczech (np.Berlin) nie wjedziesz autem wyposażonym w w/w motor.
Dziś coraz więcej koncernów odchodzi od produkcji aut z silnikiem wysokoprężnym.
Biorąc pod uwagę kwestię ochrony środowiska, będzie tak się działo.
Natomiast zarządzenia z UE wymogą na nas taki obowiązek.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 23:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Sylpete napisał:
Podobno w III gen. problem jest już opanowany (?), ale średnio to uspokaja, bo to nadal ta sama seria D-4D 2AD, więc nawet jeśli tak faktycznie tak jest to z tyłu głowy nadal błąka się obawa.


Ponoć w Avensis od marca 2009 jest lepiej, ale czy na pewno?

kedlaw07 napisał:

Już dziś do niektórych miast w niemczech (np.Berlin) nie wjedziesz autem wyposażonym w w/w motor.
Dziś coraz więcej koncernów odchodzi od produkcji aut z silnikiem wysokoprężnym.
Biorąc pod uwagę kwestię ochrony środowiska, będzie tak się działo.
Natomiast zarządzenia z UE wymogą na nas taki obowiązek.


Nie wiem co bierzesz, ale próbuj to ograniczać...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 01 Maj 2017, 00:23
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Maciej Loret napisał:
Nie wiem co bierzesz, ale próbuj to ograniczać...
Nic nie muszę brać, tylko znam osoby które tam mieszkają.
Jest zasada, nie masz naklejki nie masz wjazdu.
Jednak wkrótce się to bardzo zmieni, zaostrzą się przepisy.

Tak więc nie będzie łatwo dla posiadaczy aut z silnikiem wysokoprężnym.
Lektura do poczytania:

https://www.camprest.com/pl/news/informacje/winiety-ekologiczne-w-niemczech-i-czechach
http://smoglab.pl/jak-niemcy-wyrzucili-z-miast-stare-diesle/
http://www.gs24.pl/wiadomosci/region/art/5280084,berlin-wpuszcza-tylko-nowe-samochody,id,t.html
http://www.motofakty.pl/artykul/ekologiczne-zakazy-wjazdu.html

Artykuły krótkie, tak więc spokojnie je przeczytasz jednym tchem.

Myślisz, że koncerny samochodowe będą produkować auta z silnikiem wysokoprężnym, jeżeli ich użytkownicy nie będą mogli się nimi poruszać po mieście Question
Już teraz pracuje się nad silnikami o napędzie wodorowym, i pozostaje tylko kwestią czasu jak one będą śmigać po drogach. O hybrydach też mówiono, że to fikcja i nie ma to przyszłości. Jaka jest teraźniejszość każdy widzi.
Nawet Jazz jest w hybrydzie Wink

Japończycy byli pierwsi którzy wypuścili na skalę masową hybrydę.
Mam na myśli Toyotę Prius. https://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Prius
Czy Civic'a IX generacji, https://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_Civic
Cytat:
Odmiana hybrydowa modelu Civic IX generacji zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w styczniu 2011 roku. Powstała wyłącznie na bazie wersji sedan. Samochód został wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy w układzie VTEC o pojemności 1.5 l i mocy 90 KM wspomagany przez silnik elektryczny o mocy 20 KM. Łączna moc obu układów wynosi 110 KM.

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 01 Maj 2017, 06:44
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


kedlaw07 napisał:


Tak więc nie będzie łatwo dla posiadaczy aut z silnikiem wysokoprężnym.
Lektura do poczytania:[...]


Myliłem się. Nie powinieneś tego ograniczyć. Rzuć to od razu...

kedlaw07 napisał:

Myślisz, że koncerny samochodowe będą produkować auta z silnikiem wysokoprężnym, jeżeli ich użytkownicy nie będą mogli się nimi poruszać po mieście Question
Już teraz pracuje się nad silnikami o napędzie wodorowym, i pozostaje tylko kwestią czasu jak one będą śmigać po drogach. O hybrydach też mówiono, że to fikcja i nie ma to przyszłości. Jaka jest teraźniejszość każdy widzi.
Nawet Jazz jest w hybrydzie Wink

Japończycy byli pierwsi którzy wypuścili na skalę masową hybrydę.
Mam na myśli Toyotę Prius. https://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Prius
Czy Civic'a IX generacji, https://pl.wikipedia.org/wiki/Honda_Civic
Odmiana hybrydowa modelu Civic IX generacji zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w styczniu 2011 roku. Powstała wyłącznie na bazie wersji sedan. Samochód został wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy w układzie VTEC o pojemności 1.5 l i mocy 90 KM wspomagany przez silnik elektryczny o mocy 20 KM. Łączna moc obu układów wynosi 110 KM.


Czym Ty się zajmujesz? Pisaniem manifestów wyborczych? Reklam TV? Artykułów w Onecie?

P.S. Przepraszam, coś się w cytowaniu pop...suło...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Maj 2017, 06:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 10:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Maciej Loret napisał:
Myliłem się. Nie powinieneś tego ograniczyć. Rzuć to od razu...
Napisałem Ci co obowiązuje w danym mieście / kraju, do czego się przymierzają, a Ty mi z takim hasłem wyjeżdżasz.

Cytat:
Czym Ty się zajmujesz? Pisaniem manifestów wyborczych? Reklam TV? Artykułów w Onecie?
Wieloma różnymi rzeczami. Od nauk humanistycznych do ścisłych.
Tak więc sam widzisz, jestem człowiek orkiestra Smile

Cytat:
P.S. Przepraszam, coś się w cytowaniu pop...suło...
Rozumiem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 03 Maj 2017, 08:55
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


kedlaw07 napisał:
Napisałem Ci co obowiązuje w danym mieście / kraju, do czego się przymierzają, a Ty mi z takim hasłem wyjeżdżasz.


Dziękuję bardzo. To naprawdę istotna wiedza. Bez niej wybór napedu do auta na najblizsze 5-10 lat jest praktycznie niemożliwy...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 04 Maj 2017, 09:23
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Maciej Loret napisał:
kedlaw07 napisał:
Napisałem Ci co obowiązuje w danym mieście / kraju, do czego się przymierzają, a Ty mi z takim hasłem wyjeżdżasz.


Dziękuję bardzo. To naprawdę istotna wiedza. Bez niej wybór napedu do auta na najblizsze 5-10 lat jest praktycznie niemożliwy...

Wiesz, ja do swojego auta jestem już przywiązany z ponad 10 lat tak więc darzę go ogromną miłością.

Sprawdza się zasada, że dobre to jest stare wino i kobiety. Dorzucę jeszcze do tego stwierdzenia dobre samochody Smile

Tak przy okazji to piękny wiersz dla kobiet i o kobietach:
http://wiersze.kobieta.pl/wiersze/stare-wino-434454?page=2
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Nie 07 Maj 2017, 02:01
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Akurat robię wina a raczej winka owocowe i wiem że stare wino wcale dobre nie jest. Zazwyczaj owoce,zawartość kwasów i procent jakiś wpływ tam ma na to kiedy będzie ono najsmaczniejsze ale lekkie winka to z reguły do 3 lat mocniejsze to 5-10 styknie i można na konkursy jechać. A te stare wina za kilkaset tysięcy wydobyte z jakiegoś tytanica nie otwarte to pewnie jakieś zepsute i zjełczałe i szukają jelenia który uwierzył że im starsze tym lepsze.
Najlepsze wino to wino po prostu dojrzałe Very Happy Nie potraktuj tego jako czepialstwo tak tylko wtrąciłem jako ciekawostkę a że coś tam wiem to wspomniałem.

Co do zachodu i Niemców to poziom zidiocenia ich pseudo ekologów i rządu sięgnął apogeum więc w jakieś zakazy wcale bym się nie zdziwił ale to w sumie dobrze. Mi Polakowi nie zależy na silnej gospodarce zachodniej i na tym aby ich obywatele byli szczęśliwi póki co wszystko idzie w dobrym kierunku Wink

Maciej Loret napisał:
Sylpete napisał:
Generalnie, przy założeniu że cena jest ta sama, w SUV-ie płacimy za przestrzeń, funkcjonalność, z reguły napęd 4x4 no i jest popyt na takie auta (co kształtuje cenę)


Przestrzeń mnie nie interesuje, funkcjonalność? (co przez to rozumiesz?), naped OK, popyt - co mnie to?

.


Mnie też to nie potrzebne ale nigdy nie korzystałem na dłużej jako właściciel więc tego nie rozumiem ale ktoś bliski ma transportera i mówi że już nigdy nie kupi innego i mniejszego auta. Popyt jest właśnie bo jest przestrzeń i funkcjonalność dokładnie to samo mi powiedział co kolega wyżej. Można spać , budować dom i wozić po Europie komfortowo rodzinkę a jak pokłócisz się z żoną jeśli ją masz to idziesz na szybko spać do auta bez utraty wygody i masz to w chu..u.

Maciej Loret napisał:


Nigdy nie jeździłem żadnym SUVem. Ze zbliżonych to raczej auta typu Voyager, Transit... Wysokie auta nie pasują do zakrętów... Podatność na boczny wiatr... Wyższe zuzycie paliwa...
Jazdy próbne nie wchodzą raczej w grę...


Podatność na wiatr to zależy które na ogół swoje ważą,trochę jechałem różnymi suwami - przyjaciel był testerem w autokult i nie poczułem. Nie znam auta bardziej podatnego na wiatr jak jazz ale nie zjeździłem całego komisu szrotów... wyższe zużycie paliwa niekoniecznie jeśli to ropniak.

Maciej Loret napisał:

Tucson = SUV, wysoki, imho sredni na trasy, preferuję normalną osobówkę...


Wysoki na trasy średni? imho tak jeśli tak preferujesz... to inne argumenty raczej nie trafią.

Co do 1.6 102 to może i żywotne silniki ale w czymś większym jak golf nie jedzie no i pali nie mało.Moim zdaniem powoli przeżytek. Wolałbym jednak 1.4 TSI bo już ładnie ciągnie <10 do setki i spalanie o około 2 litry na setkę lepsze a przy tym znacznie bardziej elastyczny, po 2009 usprawnili te silniki. Użytkuje i przebieg zbliża się do 150tys.km od nowości. 0 problemów nie lekceważyłbym nowszych wypustów tsi w porównaniu do starych tsi czy tfsi.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 07 Maj 2017, 09:15
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


karion napisał:

Popyt jest właśnie bo jest przestrzeń i funkcjonalność dokładnie to samo mi powiedział co kolega wyżej. Można spać , budować dom i wozić po Europie komfortowo rodzinkę a jak pokłócisz się z żoną jeśli ją masz to idziesz na szybko spać do auta bez utraty wygody i masz to w chu..u.


Co mnie interesuje bezmyślny popyt?
Jeszcze wieksza funkcjonalność jest w Autosanie za podobne pieniadze. Mógłbyś wyrzucić kilka/naście rzędów siedzeń, wstawić łoże z baldachimem i aparaturę do winka.


karion napisał:

wyższe zużycie paliwa niekoniecznie jeśli to ropniak.


Auto niższe, szersze, z niżej położonym środkiem ciężkości bedzie mniej podatne na wiatr.
Ropniak czy nie, wyższy będzie stawiał zwykle większy opór płynowi w którym się porusza...

karion napisał:

Wysoki na trasy średni? imho tak jeśli tak preferujesz...


Oczywiście, że tak. Racjonalne powody podałem wyżej, ale pewnie dałoby sie znaleźć wiecej, typu trudniej nagrzać czy schłodzić... Ja zalet nie widzę...

[quote="karion"
0 problemów nie lekceważyłbym nowszych wypustów tsi w porównaniu do starych tsi czy tfsi.[/quote]

Chyba od 2012 jest nieźle, przynajmnij na razie... Szkoda, że dali pasek zamiast łańcucha...
Jak pisałem szukam przede wszystkim auta bezproblemowego aczkolwiek coraz więcej wskazuje na to że włożę parę kPLNów w swojego i kolejne 2-3 lata pojeżdżę, w międzyczasie szukając jakiejś perełki...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Nie 07 Maj 2017, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Z tym środkiem ciężkości w teorii to tak w praktyce się to tak nie przekłada.No chyba że bierzesz pod uwagę jimny suzuki lub inne po prostu kiepskie auta lub takie które nie nadają się do prędkości trasowych.
Jechałem tłarkiem,touran,x3,x5,transporterem,foresterem i jeszcze tam czymś i nie odczuwałem tej podatności większej jak w focusie 1.4 kombi i jazz a tym bardziej podatności która by w jakiś sposób wpływała na bezpieczeństwo czy wygodę, więc nie bardzo wiem o czym w ogóle piszesz o jakich podatnościach.
Nie wspominaj tylko proszę o tirach wypełnionych makulaturą Wink
Proponuje ci przejedź się wpierw jakimkolwiek suvem lub innym pseudo terenowym skoro jeszcze nie jechałeś.Nie dlatego ci proponuje bo myślałeś o zakupie czegoś tam tylko żeby zobaczyć że z tym różnie jest i można włożyć to między bajki. Podatne to może być fwd na kręcenie kierą w poślizgu w porównaniu do 4x4 a nie tam jakieś wiatry... Szybkie łuki to co innego. Kup porsche albo evo.
W skrócie mniej teorii mniej youtuba a więcej praktyki.

Też uważam że lepiej wyłożyć i dłużej jeździć. 40tys za niecałe 10 letnie z takim przebiegiem i wypasem o stanie technicznym wzorowym to pobożne życzenia. Jazzy z 2009-10 wyposażone to ok 30tys.zł i też różnie to była z ich stanem technicznym.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 07 Maj 2017, 23:45
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


karion napisał:
Szybkie łuki to co innego. Kup porsche albo evo.


Za te pieniądze? Utrzymanie będzie podobnie kosztowne co Accorda, Avensisa czy nawet Legacy ?

karion napisał:

W skrócie mniej teorii mniej youtuba a więcej praktyki.


W skrócie. Mniej praktyki, więcej nauki...

karion napisał:

Też uważam że lepiej wyłożyć i dłużej jeździć. 40tys za niecałe 10 letnie z takim przebiegiem i wypasem o stanie technicznym wzorowym to pobożne życzenia.


Za 40k nic nie znalazłem, ale poniżej 50k da się już coś znaleźć...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 08 Maj 2017, 10:32
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


karion napisał:
Akurat robię wina a raczej winka owocowe i wiem że stare wino wcale dobre nie jest. Zazwyczaj owoce,zawartość kwasów i procent jakiś wpływ tam ma na to kiedy będzie ono najsmaczniejsze ale lekkie winka to z reguły do 3 lat mocniejsze to 5-10 styknie i można na konkursy jechać. A te stare wina za kilkaset tysięcy wydobyte z jakiegoś tytanica nie otwarte to pewnie jakieś zepsute i zjełczałe i szukają jelenia który uwierzył że im starsze tym lepsze.
Najlepsze wino to wino po prostu dojrzałe Very Happy Nie potraktuj tego jako czepialstwo tak tylko wtrąciłem jako ciekawostkę a że coś tam wiem to wspomniałem.

Nie traktuję tego jako czepialstwo z Twojej strony.
Natomiast zgodzę się z tobą, że dobre wino to dojrzałe. Tak jak kobiety. Najlepsza to taka która wie czego chce od życia.
karion napisał:
Co do zachodu i Niemców to poziom zidiocenia ich pseudo ekologów i rządu sięgnął apogeum więc w jakieś zakazy wcale bym się nie zdziwił ale to w sumie dobrze. Mi Polakowi nie zależy na silnej gospodarce zachodniej i na tym aby ich obywatele byli szczęśliwi póki co wszystko idzie w dobrym kierunku Wink

Wiesz, powoli ten problem dotyczy coraz to bardziej moich znajomych im się nie uśmiecha takie działanie rządu. Już teraz myśląc o zakupie nowego samochodu nie biorą wcale pod uwagę aut z silnikiem wysokoprężnym.

PS. Czy mozna prosić jakąś butelkę Wink Produkcją wina zajmuje się również sstar Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Pon 08 Maj 2017, 11:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 08 Maj 2017, 11:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Nie rozumiem czego Ty się Maćku boisz aut z dużą przestrzenią i wielkością auta.
Mając większe autko zapakujesz wszystko to co trzeba.
Z tego co kojarzą to mając dwójkę dzieciaków, a miejsca na ich sprzętów nigdy dosyć.

To tak jak z dyskiem twardym w komputerze. Po jakimś czasie jest go zawsze za mało.

Tak wracając jeszcze do SUV'ów. Masz jakieś obiekcję , że są przechyły, nie trzyma się drogi itp.
Proponuję, abyś przejechał się UAZ'em lub Tarpanem Honker'em. Wrażenia bezcenne.

Natomiast co do tych łuków i przechyłów w zakrętach to proponuję przejechać się matizem.
Strach w oczach.
Nawet Tico lepiej się trzyma drogi Laughing

Możesz jeszcze posłuchać rad pana Adama Kornackiego:
http://www.tvnturbo.pl/programy/zakup-kontrolowany,6351.html
Bez urazy.

Sam już nie wiem czego chcesz od życia.

Równie dobrze mogę Ci polecić z SUv'ów nową Ładę Nivę URBAN wersja 5 drzwiowa w cenie nowego innego auta o których tutaj mowa.
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/lada-4x4-urban-rosyjski-luksus/nmq7rf
lub
http://superauto24.se.pl/nowosci/lada-vesta-cross-concept-zapowiada-podwyzone-kombi-z-rosji_668226.html
Ładę Vesta Cross czy crossovera XRAY, a teraz kombi - Łada Vesta Cross, produkowanej w kooperacji z nissanem i renault.

Napisz, a co za tym idzie określ się. Interesują mnie takie marki, a w nich następujące modele.
Teraz szukasz ich, czytasz a w międzyczasie o nich dyskutujemy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 08 Maj 2017, 17:27
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz :)


Karion dobrze prawi. Trzeba sie SUVem przejechac i zobaczyc, ze co jak co ale akurat podatnosc na wiatr boczny to mit. Co innego luki, zakrety w gorach, bo nie na autostradzie. Polece ostatni Motor - polecaja tam rozne do 3 dych. M.in. Chevrolet Cruze (np. z tym samym dizlem co w Hyundaiu - VM, ale i benzynke jakas). PS. Z ciekawostek Accord ma dizla od Rovera? No i Yamaha robi silnik... no wlasnie do jakiego auta, quiz;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Następny
Strona 29 z 30





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System