Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda City ) Kierownica?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Porady, problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 16:10
Temat postu:

Kierownica?


Witam

W mojej City (2009) przetarło się lekko koło kierownicy. Wprawdzie, jeszcze nie wygląda to tragicznie, ale dla mnie, stwarza pewien dyskomfort natury estetycznej.
Wymyśliłem sobie zatem, że albo dam tę kierownicę do obszycia skórą, albo wymienię ją na mniej "sfatygowaną". O ile sprawa obszycia nie stanowi jakiegoś większego problemu, to w temacie wymiany "im dalej w las, tym więcej drzew" Smile
Otóż zacząłem sprawdzać w internecie jakie mam w tym zakresie możliwości i... powiem szczerze - zgłupiałem!
Na Allegro kierownic podobnie wyglądających - całe mnóstwo, pytanie tylko, czy będą pasować do mojego modelu?

I nie o drobne różnice w wyglądzie zewnętrznym chodzi, a o to co "siedzi" w środku.
Czy wieloklin ma tę samą średnicę, taką samą ilość i wielkość "zębów", czy "zaczepy" do mocowania poduszki są takie same i w tym samym miejscu, czy wtyczki kabli z innej kierownicy, będą pasowały do gniazd w mojej Hondzi...

Zatem zwracam się z tym pytaniem do zgromadzonych tu znawców i pasjonatów; kierownica z jakiego innego modelu, po ewentualnych drobnych (bardzo drobnych) przeróbkach, będzie pasowała do Honda City 2009 - 2011


Ostatnio zmieniony przez bolobol dnia Pią 09 Maj 2014, 11:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 18:27
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


A nie chciałbyś wymienić na kierownicę używaną w dobrym stanie z tego samego modelu? W sumie nie wiem jak to jest z podpasowaniem, ale w Civicach 8 gen kierownica wygląda tak samo, może więc będzie pasować. Planujesz wymienić ją sam, czy w jakimś warsztacie?
P.S po jakim przebiegu tak Ci się tak wytarła? U mnie 49 300 km i wygląda jak nowa.
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 21:03
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


-Miles- napisał:
A nie chciałbyś wymienić na kierownicę używaną w dobrym stanie z tego samego modelu?

Gdyby "używka" na Allegro nie kosztowała ok. 350 zł. - to pewnie tak.
Obszycie - to koszt od 160 - 200 zł.
Kierownice bardzo podobne z zewnątrz od innych modeli, można dostać już od 140 zł.

Cytat:
W sumie nie wiem jak to jest z podpasowaniem, ale w Civicach 8 gen kierownica wygląda tak samo, może więc będzie pasować.

Przed zakupem, wolałbym mieć pewność
Cytat:
Planujesz wymienić ją sam, czy w jakimś warsztacie?
Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, ale skłaniam się ku samodzielnej przekładce.
Cytat:
P.S po jakim przebiegu tak Ci się tak wytarła?

Aż "Taaaak" Smile to mi się nie przetarła. Lekkie przetarcie widać po wewnętrznej stronie kierownicy, na odcinku ok 6 - 7 cm i tylko wtedy, kiedy "góra" kierownicy jest na "dole", czyli po ustawieniu jej do jazdy na wprost i obróceniu o 180°.
Auto ma w tej chwili ponad 44 000.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 00:20
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Ze względu na poduszkę powietrzną, samodzielny demontaż kierownicy to bardzo ryzykowna sprawa. Nie znam Twoich możliwości, ale jeśli tego wcześniej, nigdy nie robiłeś to może być niebezpiecznie. Na Twoim miejscu napisałbym do najbliższego ASO ile wezmą za demontaż i montaż takiej kierownicy, a przy okazji zapytał która może podpasować.
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 14:02
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Wprawdzie mechanikiem samochodowym nie jestem, ale z tego co się zorientowałem, to Honda jest tak sprytnie zaprojektowana, że przy pomocy śrubokręta - no może dwóch - i klucza "francuskiego", można ją całą rozłożyć na elementy pierwsze - a na pewno w większości. Smile
Zatem, po przeczytaniu kilku postów na ten temat na forum Jazz'a (bo forum City nie znalazłem , gdyż powstało prawdopodobnie(?) dopiero po mojej interwencji) myślę, że dam radę.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z zagrożenia tym bardziej, że teorii z forum nie konfrontowałem jeszcze z tym, co zobaczę w rzeczywistości i dopóki nie będę miał pewności że podołam, wyzwania tego nie podejmę.

Co do ASO to przy wariancie obszywania, pomysł raczej odpada, bo do salonu mam ok 25 km w jedną stronę a do tapicera-obszywacza tyleż samo, tyle że w przeciwną a bez kierownicy tam nie dojadę. Ponadto obszywanie może trwać od 5 - 6 godzin (za ok. 200 zł), do 4 dni(!) (za 160).
Ponadto, kiedy pomyślę sobie ile mi w ASO zaśpiewają, to prędzej dam zarobić 0 3/4 mniejsze pieniądze lokalnemu mechanikowi.

Ps 1.
Niezależnie kto będzie tę "poduchę" demontował, musi na ten czas odłączyć akumulator.
Orientujesz się może, co w tym układzie z kodem do radia?

Ps 2.
W sprawie forum Hondy City.
Czy rzeczywiście zostało założone po mojej interwencji i "doklejone" na sam dół listy forów, czy też źle szukałem, gdyż powyższa lista ułożona jest alfabetycznie, zatem kiedy nie znalazłem jej na forum Hondy pod "C", dalej - a tym bardziej na samym dole - nie szukałem.
Ponadto Ty, "udzielasz" się na forum Jazz'a...(?)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 14:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 18:34
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


1. Kiedyś pytałem w ASO, co trzeba zrobić po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora, bo słyszałem, że jest jakaś procedura uczenia obrotów biegu jałowego. Dostałem odpowiedź, że po ponownym założeniu aku, wystarczy ustawić w radiu stacje od nowa i nauczyć szybę kierowcy automatycznego działania (przez 3 sek przytrzymać przycisk w momencie gdy szyba już się domknie) i nic więcej nie trzeba robić.

2. Wygląda na to, że forum City stworzono dopiero teraz. Kiedyś też o to pytałem, ale bez reakcji administracji.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=110078
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 23 Mar 2014, 22:41
Temat postu:

Uzypełnienie


A tak wygląda obszyta...
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Fajna robota.

Widzę, że jeszcze dodano podkładkę nad środkowymi kratkami nawiewów. Ciekawe po co?
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 11:53
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


To - w założeniu - raczej coś w rodzaju maty antypoślizgowej, na której np. można położyć "komórkę" i nie spadnie. U mnie (w poprzednim aucie) w tej roli, sprawdziła się raczej słabo, dlatego wyścieliłem nią wnętrze schowka i teraz nic się tam nie "tłucze" - mata doskonale amortyzuje przez co i wygłusza.
Miałem jeszcze jedną, większą do bagażnika, ale też nie spełniła oczekiwań i leży gdzieś w garażu.

Ps.
Jako stary bywalec forów Hondy, może masz jakiś pomysł, na rozpropagowanie informacji wśród użytkowników takich jak np. Ty, którzy z braku pod-forum City, pisali gdzie popadnie, iż forum CITY już istnieje?
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 17:52
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Na początek wrzuciłem link do swojej stopki.
No i myślę, że jak podforum pojawi się w normalnej alfabetycznej kolejności to zauważy je więcej osób.
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 21:50
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


-Miles- napisał:
Na początek wrzuciłem link do swojej stopki.
Pytanie tylko, czy nowa stopka pojawi się w napisanych już postach, czy tylko w tych, napisanych po jej uzupełnieniu?
Cytat:
No i myślę, że jak podforum pojawi się w normalnej alfabetycznej kolejności to zauważy je więcej osób.
Też o tym pomyślałem...
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 17:37
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Pojawi się, bo jest wpisana w profil Wink

Jak się podforum rozkręci to będzie na tyle wysoko pozycjonowane, by po wpisaniu do Google hasła "honda city form" pojawiał się link do nas. A to już będzie najlepsza reklama.
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 08 Maj 2014, 22:24
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Nie uzyskawszy odpowiedzi, na pytanie zadane w poście tytułowym, ostatecznie zdecydowałem się na obszycie kierownicy.
Wg mnie, wyszło bardzo dobrze



a przede wszystkim skromnie, bez żadnych fajerwerków typu kolorowych skórzanych wstawek czy nici. O coś takiego mi chodziło
(choć owe "fajerwerki" mogłem mieć w tej samej cenie)

Przy okazji, pochwalę się termometrem, który w poprzednim autku miałem i którego w "Hondzi" mia brakowało...



Dla zainteresowanych dodam, że podświetlenie owego termometru, (w kolorze podświetlenia tablicy) jest podpięte do świateł pozycyjnych i wraz z nimi się załącza.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 09 Maj 2014, 08:14
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Wyszło naprawdę porządnie. Kierownicę trzeba było ściągać, czy zrobili to na miejscu?

W którym miejscu ulokowałeś czujnik temperatury zewnętrznej tego termometru?
Powrót do góry
bolobol

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk - Górny
Posiadane auto: Honda City, 1.3 100 KM 2009 (03.2010)
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 09 Maj 2014, 10:52
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Kierownica?


Kierownicę ściągnęli na miejscu.
Auto, podstawiłem o 9:00 a o 11:45 miałem zrobione - wraz z mieszkiem na lewarek zmiany biegów.

Czujnik zewnętrzny, przykleiłem pod lewym lusterkiem - tak jak to maiłem a poprzedniku.
W wolnej chwili pstryknę fotkę...

Ps.
Gdybyś się zdecydował na coś takiego, uważaj na napięcie zasilania oświetlenia, które w oryginale wynosi ok 3 - 5V a transformator z 12V na owe 3-5 mieści się we wtyczce do gniazda zapalniczki.
Żeby to działało tak jak u mnie, należy to lekko przerobić...

edit:

Obiecane fotki...

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Porady, problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda City »

Opinie o samochodach Honda City - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda City ) Porady, problemy techniczne.


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System