Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 16:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Flik77, którykolwiek weźmiesz i tak za rok zmienisz. Używałem Filtrona i jakoś tragedii nie było. Teraz Mann i też OK.
Co do wkładu węglowego to raczej chodzi o filtr kabinowy.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 02 Sie 2014, 17:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Ostatecznie u mnie też od dziś pracuje Mann z zielonym wkładem. Całe 60 zł u mnie w sklepie stacjonarnym.
http://catalog.mann-filter.com/EU/pol/catalog/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Pojazdy/Samochody%20osobowe%20+%20dostawcze/HONDA/Jazz%20II%20%28GD%29/1.4%20i-DSi%20L13A%20%28T6395%29/Powietrze/C%201724
Moje subiektywne odczucie (po przejechaniu zaledwie 20km)-samochód jakby raźniej/żwawiej jechał przy 50-60km/h..i chyba lżej odpala Smile

Serio-tak często wymieniacie te filierki, czy Sylpete tak dużo podróżuje? Mój poprzedni pracował niecałe 4 lata, ale nie było najechane nawet 30 tys.km. Jednak faktycznie już miał dosyć..
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 02 Sie 2014, 23:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pr


Witam,

Cytat:
Sylpete napisał:
Cytat:
Flik77, którykolwiek weźmiesz i tak za rok zmienisz.

@ Sylpete, pomyliłeś pojęcia. Przecież to jest filtr powietrza który się wymienia co 40 tys.km, a nie filtr kabinowy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 15:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Czy waszym zdaniem jest sens dopłacać do OEM-owych świec NGK Honda, są droższe na komlecie o 36zł. produkcja made in Japan, nazwijmy to zwykłe NGK najczęściej made in France choć i Japońskie się trafiają przynajmniej tak twierdzą sprzedawcy. Wie ktoś czy są między nimi istotne różnice? Wiem że trochę było już w tej kwestii ale niewiele odpowiedzi.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 16:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


wg hapartsu hondowskie ngk sa lepsze bo honda ma lepsza kontrole jakości. Inna sprawa ze 36 zl roznicy to nie majatek. Ja kupuje hondowskie na najblizsza wymiane jeżeli chcesz znac moje zdanie Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 16:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 17:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pr


kedlaw07 napisał:
@ Sylpete, pomyliłeś pojęcia. Przecież to jest filtr powietrza który się wymienia co 40 tys.km, a nie filtr kabinowy.

Waldek, niczego nie pomyliłem. To jest jedna z najbardziej kapryśnych części eksploatacyjnych bo warunki jazdy potrafią być bardzo różne. Te 40 kkm z manuala często nijak ma się do rzeczywistości. Jeden rok przejeździsz nie łapiąc żadnego brudu do filtra, a następnego roku zapylenie tak da w kość że auto aż zamula i pali jak smok. U mnie po przejechaniu ~12kkm tylko z ciekawości zajrzałem do filtra (byłem pewien że do wymiany jeszcze ho-ho) a tam czarno jakby węgla nasypał. Oczywiście Jazz dostał nowy filtr. I teraz po ok. 8 tys. ciężko dopatrzeć się jakichś zabrudzeń.
Warto od czasu do czasu zajrzeć do tego filtra. I zdziwić się.

Jazzman a może Denso? Kupiłem zalecane do Jazza, made in Japan, cena OIDP jakieś 8-9 zł/szt. (!). Żadnych zastrzeżeń.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 08:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pro


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
To jest jedna z najbardziej kapryśnych części eksploatacyjnych bo warunki jazdy potrafią być bardzo różne. Te 40 kkm z manuala często nijak ma się do rzeczywistości.
Dlatego ja napisałem o twoim błędzie.
Cytat:
Jeden rok przejeździsz nie łapiąc żadnego brudu do filtra, a następnego roku zapylenie tak da w kość że auto aż zamula i pali jak smok.
Nie przypuszczałem że to może mieć aż taki wpływ na ilość spalanego paliwa, skoro u mnie zawsze 6 litrów po mieście, a poza 5,8 l wynik obliczam na podstawie dystrybutora.
Cytat:
U mnie po przejechaniu ~12kkm tylko z ciekawości zajrzałem do filtra (byłem pewien że do wymiany jeszcze ho-ho) a tam czarno jakby węgla nasypał.
Czy mógłby ktoś zamieścić jak wygląda filtr który nadaje się do wymiany. Mam na myśli filtr kabinowy jak i powietrza, ponieważ co dla jednego jest "zapchane" a dla innego czyste. Chcę porównać.
Cytat:
Oczywiście Jazz dostał nowy filtr. I teraz po ok. 8 tys. ciężko dopatrzeć się jakichś zabrudzeń.
Warto od czasu do czasu zajrzeć do tego filtra. I zdziwić się.
Zrobię jak radzisz i porównam jeżeli ktoś wrzuci fotkę. Jadąc do jakiegoś mechanika to mi powie, że należy wymienić.

Ostatnio wymieniałem podczas przeglądu czyli 40tys km, a teraz mam 62 tys km.


Cytat:
Jazzman a może Denso? Kupiłem zalecane do Jazza, made in Japan, cena OIDP jakieś 8-9 zł/szt. (!). Żadnych zastrzeżeń.

Jeżeli chodzi o świece to mam po przeglądzie w ASO 8 szt. DENSO.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 10:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pr


Sylpete napisał:
kedlaw07 napisał:
@ Sylpete, pomyliłeś pojęcia. Przecież to jest filtr powietrza który się wymienia co 40 tys.km, a nie filtr kabinowy.

Waldek, niczego nie pomyliłem. To jest jedna z najbardziej kapryśnych części eksploatacyjnych bo warunki jazdy potrafią być bardzo różne. Te 40 kkm z manuala często nijak ma się do rzeczywistości. Jeden rok przejeździsz nie łapiąc żadnego brudu do filtra, a następnego roku zapylenie tak da w kość że auto aż zamula i pali jak smok. U mnie po przejechaniu ~12kkm tylko z ciekawości zajrzałem do filtra (byłem pewien że do wymiany jeszcze ho-ho) a tam czarno jakby węgla nasypał. Oczywiście Jazz dostał nowy filtr. I teraz po ok. 8 tys. ciężko dopatrzeć się jakichś zabrudzeń.
Warto od czasu do czasu zajrzeć do tego filtra. I zdziwić się.

Jazzman a może Denso? Kupiłem zalecane do Jazza, made in Japan, cena OIDP jakieś 8-9 zł/szt. (!). Żadnych zastrzeżeń.


Denso jest ok. NGK nawet z intercarsu tez daje rade. Żeby było smieszniej czytałem jakiś post ze koles dal auto do serwisu na wwmiane swiec co 40k a tam okazało się ze mieszanka bosh i denso bez ladu i składu. Auto dzialalo w miare normalnie i jakos nie wybuchlo Laughing
Powrót do góry
Marsinus

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nakło kuj-pom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 11:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Szukam informacji o wymianie świec w Jazzie 1.4 z 2002 roku czy mogę to zrobić samodzielnie? Gdzieś czytałem o zabawie w ginekologa/mechanika. Prawda li to? Jakieś porady instrukcje itp?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


możesz robic samodzielnie, ale dużo dłubania jest, trzeba trochę silnika rozkrecic, poza tym 4 swiece sa dosyć schowane i dostep jest utrudniony. Trzeba jeszcze klucze mieć odpowiednie. Jak nie masz duszy majsterkowicza to lepiej do jakiegoś warsztatu zajechać który zna hondy i to spokojnie zrobi Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pro


Witam,

Marsinus napisał:
Cytat:
Szukam informacji o wymianie świec w Jazzie 1.4 z 2002 roku czy mogę to zrobić samodzielnie?

serwisówka:
http://75684.file4u.pl/download/3339604/Honda_Jazz_Fit_ESM.7z

Instrukcja obsług 2006 ale to samo będzie u ciebie. Porównasz i zobaczysz:
http://75684.file4u.pl/download/3339605/Honda_Jazz_2006_instrukcja_obslugi_PL_www.file4u.pl.rar

program do rozpakowania 7-zip:
http://75684.file4u.pl/download/5077886/7z920_x64_www.file4u.pl.msi

Tylko trzeba się śpieszyć bo termin "pobytu na serwerze" mija Sad
Jak zabraknie czasu to daj znać na prv.

Cytat:

Gdzieś czytałem o zabawie w ginekologa/mechanika. Prawda li to? Jakieś porady instrukcje itp?

W moim przypadku robiło to ASO, ale na forum ludzie piszą że da się to ogarnąć.

Jest na przykład sprawa uszczelek jedne osoby je wymieniają, a inni nie.

@pieta
Widzisz ja zawsze mam to co trzeba Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 16:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pro


kedlaw07 napisał:
Witam,
Czy mógłby ktoś zamieścić jak wygląda filtr który nadaje się do wymiany. Mam na myśli filtr kabinowy jak i powietrza, ponieważ co dla jednego jest "zapchane" a dla innego czyste. Chcę porównać.
Cytat:
Oczywiście Jazz dostał nowy filtr. I teraz po ok. 8 tys. ciężko dopatrzeć się jakichś zabrudzeń.
Warto od czasu do czasu zajrzeć do tego filtra. I zdziwić się.
Zrobię jak radzisz i porównam jeżeli ktoś wrzuci fotkę. Jadąc do jakiegoś mechanika to mi powie, że należy wymienić.


Ponawiam pytanie o wymianę filtrów, znaczy kiedy brudne jest brudne i wymienić należy? Jakieś opinie, jeśli nie fotki?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 16:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pro


sstar napisał:

Ponawiam pytanie o wymianę filtrów, znaczy kiedy brudne jest brudne i wymienić należy? Jakieś opinie, jeśli nie fotki?

Fotki miał nie będę, ale w każdym aucie wymieniam filtr powietrza przy zmianie oleju, z przyzwyczajenia. A filtr kabinowy latem przy odświeżaniu klimy.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 12:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Czołem,
wymieniłem swiece na tej promocji hondowskiej,

http://www.honda.pl/cars/new/crv-2015/offers/promocja_serwisowa.html

swiece oryginal honda by NGK 110 zl po zniżce 30% (czyli tyle samo co w haparts.pl), robocizna tez po jakiś zniżkach drugie tyle. Wiem ze przeplacilem bo można było wziąć zwykle swiece a mietek mechanik wymienił swiecę za połowe tego Razz Ale przynajmniej ładnie auto wysprzątali Razz
Standardowo innych uwag nie ma. I jak to zmienić jazza na inne auto Wink

Akurat po odebraniu auta z serwisu kręciłem się wieczorem w okolicy s2 i może pierwsze wrażenie to takie ze silnik pracuje zauważalnie ciszej Question spalanie też jakby zaczęło spadać ale to raczej kwestia poruszania się bez korków w okolicach wieczornych Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

37 900

2007r.

237 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System