Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 18:10
Temat postu:

neofita


Oczywiście, że samochodowy i oczywiście, że odpuszczam... ale nie grzesz więcej;-) Po prostu prawko zrobiłem w dość podeszłym wieku, wcześniej wyznając wiarę w PKP, co więcej dorabiając sobie ideo, że ojciec kolejorz itp.
Kobieta zapisała na prawko i poszłoSmile Potem spontaniczny zakup Jazza. A wszystko to jedyne 1,5 roku temu, stąd neo;-)
Schiza z Wro/Lod prosto wytłumaczalna, gdzie indziej praca, gdzie indziej dom, ale, że praca nie wymaga stałego pobytu więc tak sobie jeżdżę. Choć w górki też dość często, ostatnio nawet Alpy, w sumie Alpin 4 zobowiązuje, nawet jak na termometrze 15, choć na lodowcu, na wys. prawie 3000m (Kaprun) jednak fest śnieg był. Przy okazji polecę fajną traskę - niestety tylko latem - Grossglockner Strasse (niestety jak byłem była zamknięta):
http://grossglocknerstrasse.eu/
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 19:18
Temat postu:

Re: neofita


Rany, sstar!!! Na Grossglocknerze Niemcy z 'am i s' testują hamulce. I są to testy z gatunku tych bardziej hardkorowych, ze spalonymi klockami, świecącymi tarczami i gotującym się płynem hamulcowym Razz
Jeszcze ktoś pomyśli że to taka milusia trasa z górki. To nie jest wielka pętla bieszczadzka Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 19:24
Temat postu:

Re:Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Po prostu prawko zrobiłem w dość podeszłym wieku, wcześniej wyznając wiarę w PKP,
Ja kiedyś też wierzyłem w kolej, szczególnie w parowozy. Potem przestałem i tak od 2 lat mam prawko, ale wiedzę techniczną i samochodową od dawna. Zabrakło czasu na zrobienie kursu. W końcu po kilku latach się zebrałem i zdałem. Natomiast moja połowica to śmiga autkiem że hey. Uważam że jest lepsza od nie jednego gościa wbrew pobieżnej opinii o kobietach z kierownicą.
Natomiast co do kilometrów to jesteś lepszy ode mnie. Moje najdłuższe trasy to 600 km nad morze, a reszta to tak miasto i małe wypady do 15-20 km na weekend. Dlatego taki przebieg.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 20:40
Temat postu:

Re: neofita


Sylpete napisał:
Rany, sstar!!! Na Grossglocknerze Niemcy z 'am i s' testują hamulce. I są to testy z gatunku tych bardziej hardkorowych, ze spalonymi klockami, świecącymi tarczami i gotującym się płynem hamulcowym Razz
Jeszcze ktoś pomyśli że to taka milusia trasa z górki. To nie jest wielka pętla bieszczadzka Wink


aż sprawdziłem co to jest wielka pętla bieszczadzka:-)



ale faktycznie bym może i tam pojechał gdyby nie to, że zimą zamknięta;-) a że klocki i tarcze mam prawie do wymiany, to bym je dotarłWink nie wiem czy tam nie da się obstrukcyjnie jeździć na dwójce? do tej pory znam jedynie niektóre sudeckie (walimskie patelnie i kostkę polecam zimąWink; zaś na karkonoską przełęcz nie można już wjechaćSad) i tatrzańskie traski, w końcu we Wrocku pomieszkuję, w Alpach tylko raz... no i w Chorwacji trochę pojeździliśmy ale na Sv. Jure się nie wspięliśmy:
http://www.jacekantonik.pl/wyprawa-na-szczyt-sveti-jure-chorwacja-2011

I tak powstał wątek podróżniczy;-) A miało być tak pięknie... o neofitach;)

PS. Co to są 'am i s'?? Odnośnik dałem zły trochę, lepiej:
http://www.grossglockner.at/
Po górach zwykle jeżdżę dość wolno, raczej biegami operuję niż hamulcem, szczególnie zimą, ale to nie jest oczywiście reguła - ostatnio wyskoczyło na mój pas dwóch ścigantów w trasie na Przełęcz Okraj - dobrze, że wolno wjeżdżałem w zakręt 180, to zdążyłem odbić.
Po Słowackich Tatrach z kolei "mądrze" jeździłem z gwoździem w oponie (trochę mnie dziwiło, że szybko ciśnienie po kilku dniach spada do 1.6) aż się zorientowałem i zepsutym amortyzatorem (wylał się płyn nawet) co wyszło na przeglądzie - ale powolutku, powolutku, czasem szybciej i jakoś się jeździło.


Ostatnio zmieniony przez sstar dnia Pon 31 Mar 2014, 20:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 20:56
Temat postu:

Re: neofita


sstar napisał:
aż sprawdziłem co to jest wielka pętla bieszczadzka:-)
Polecam! Jak i całe Bieszczady, szczególnie latem i jesienią. Akurat po latach zacząłem tam wracać na urlop i powiem ze jakość dróg (tych głównych, jak pętle mala i duża) znacznie się polepszyła, choć do ideału jeszcze brakuje Wink
Cytat:
PS. Co to są 'am i s'??
auto motor i sport (w zasadzie auto motor und sport). Magazyn motoryzacyjny wydawany w całej Europie, ma także polską edycję (yyy... czy nie zostanie to potraktowane jako reklama???) - dodam, że czytuję od 20 lat i ostatnio się trochę skiepścili...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 20:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 21:09
Temat postu:

Re: neofita


Sylpete napisał:
sstar napisał:
aż sprawdziłem co to jest wielka pętla bieszczadzka:-)
Polecam! Jak i całe Bieszczady, szczególnie latem i jesienią. Akurat po latach zacząłem tam wracać na urlop i powiem ze jakość dróg (tych głównych, jak pętle mala i duża) znacznie się polepszyła, choć do ideału jeszcze brakuje Wink

z chęcią bym odwiedził, ale bliżej mi w Sudety:-) z Wrocka jak wstanę wcześniej bo spać nie mogę - powiedzmy o 4-5 rano to już ok 6 jestem w sumie gdziekolwiek - zwykle przez Świdnicę bądź Strzegom i Bolków...

Cytat:
PS. Co to są 'am i s'??
auto motor i sport (w zasadzie auto motor und sport). Magazyn motoryzacyjny wydawany w całej Europie, ma także polską edycję (yyy... czy nie zostanie to potraktowane jako reklama???) - dodam, że czytuję od 20 lat i ostatnio się trochę skiepścili...


fajne:
http://www.auto-motor-und-sport.de/

a propos świec to zamówiłem w haparts zwykłe ngk choć już w iparts miałem irydowe kupować; zasugerowano mi też zwykły filtr nie węglowy, a takowy już miałem w iparts wybrany; cóż ostatnio w iparts jakiś stary/rewitalizowany jak się okazało amortyzator (tanie były!) monroe mi sprzedali więc pora była się trochę wypiąć...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 22:21
Temat postu:

Re: neofita


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Chorwacji trochę pojeździliśmy ale na Sv. Jure się nie wspięliśmy:
http://www.jacekantonik.pl/wyprawa-na-szczyt-sveti-jure-chorwacja-2011
I tak powstał wątek podróżniczy;-) A miało być tak pięknie... o neofitach;)
Na tym blogu to Ty w prawym górnym rogu Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 22:29
Temat postu:

Re: neofita


kedlaw07 napisał:
Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Chorwacji trochę pojeździliśmy ale na Sv. Jure się nie wspięliśmy:
http://www.jacekantonik.pl/wyprawa-na-szczyt-sveti-jure-chorwacja-2011
I tak powstał wątek podróżniczy;-) A miało być tak pięknie... o neofitach;)
Na tym blogu to Ty w prawym górnym rogu Question


Nie to Jacek Antonik.
Ja nie wybrałem się tam,
choć po pobliskich górkach
w okolicy Omis i Podstrany
pojeździliśmy - nigdy tak szybko
nie zredukowałem do jedynki
z dwójki, gdy na podjeździe
samochód (KIA Ceed 1.6 Diesel
- fajne autko, ale kolegi)
mi się prawie zatrzymałSmile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 00:21
Temat postu:

Re: neofita


Witam,

a ja myślałem że to ty
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 09:27
Temat postu:

Re: neofita


sstar napisał:


a propos świec to zamówiłem w haparts zwykłe ngk choć już w iparts miałem irydowe kupować; zasugerowano mi też zwykły filtr nie węglowy, a takowy już miałem w iparts wybrany; cóż ostatnio w iparts jakiś stary/rewitalizowany jak się okazało amortyzator (tanie były!) monroe mi sprzedali więc pora była się trochę wypiąć...


Czolem, żeby było na temat, w hapartsie nie ma filtrow weglowych, ale ten co podawalem za 50 zl wydaje być się okej.
Co do amorow tez pisałem. Z mojego doświadczenia monroe to slabizna, kyb calkiem fajne ale trzeba uwazac na podróbki. Oryginal hondy tez jest dostępny, ale jest dwarazy droższy niż kyb i jakos nie mam przekonania czy jest dwa razy lepszy Razz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 13:12
Temat postu:

świece


A świece warto irydowe? Rzeczywiście 2.5x trwalsze? Co z wymianą co 40tys., ja ostatnio przejechałem na jednych 60tys., a może ktoś wcześniej też coś dodał.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 13:34
Temat postu:

Re: świece


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
A świece warto irydowe? Rzeczywiście 2.5x trwalsze? Co z wymianą co 40tys., ja ostatnio przejechałem na jednych 60tys., a może ktoś wcześniej też coś dodał.
Ja mam zwykłe świece nie irydowe. W ASO mi powiedzieli że te moje to wymiana według książki serwisowej, natomiast irydowe to po 100tys km,
ale jeżeli chcę wydać kasę to mi założą. Wszystko czego klient sobie życzy. Irydowe są do nowego typu jazza III. Nie chcę eksperymentować, dlatego mam zwykłe NGK. Można też zamontować dobrą polska Iskrę i też będzie działać. Te Boscha nie są najlepsze.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 14:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie produkty wybrać ?


Irydowe sa do vteca. U nas zwykle denso albo ngk stykna, albo miks jednych i drugich. Wymiana co 40k rzekomo ale u mnie wg faktur pierwsza wymiana była po 50k przejechanych i jak widać auto nie wybuchlo Laughing
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 16:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pro


kedlaw07 napisał:
Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
Waldi ja stosuję włókninę filtracyjną kupowaną na metry, tnę na kawałki i wymieniam średnio co 3 lub 4 miesiące.
Możesz podać bliższe parametry tego produktu. Masz jakąś fotkę jak wygląda to włóknina u ciebie Question
Namierzyłeś tego gościa z jazza z taxi Question Mam gdzieś całą fotkę z numerem bocznym i nazwą korporacji Wink...


Waldi ten węglowy to podobny do tego na zdjęciu poniżej:

A zwykłą włókninę powinieneś kojarzyć bo masz w domu akwarium Very Happy a w niektórych filtrach akwarystycznych właśnie taką włókninę się stosuje. Jak pisałem wcześniej wycinam prostokąty nieco szersze niż kasetka/szufladka wkładam tak aby się nie przesuwał i Voila. Sprawdza się równie dobrze co filtr papierowy a wychodzi taniej. Są jeszcze inni forumowicze na tym forum którzy też tak robią.

Jeśli chodzi o taxi Jazz i-dsi, owszem dość często go widzę na postoju taxi na Tyrmanda we Wrocku, muszę tylko oblukać czy ramkę ma z Opola?
Taxi Jazz to pikuś bo po Wrocku pomyka uwaga......... Yaris I z kogutem taxi na dachu, tak to nie pomyłka. Może mi się uda ustrzelić fotkę to wkleję.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 19:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz - Wymiana filtrów, świec - jakie pro


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
Waldi ten węglowy to podobny do tego na zdjęciu poniżej:
Z fotką to się postarałeś.
Cytat:
A zwykłą włókninę powinieneś kojarzyć bo masz w domu akwarium Very Happy a w niektórych filtrach akwarystycznych właśnie taką włókninę się stosuje.
Akwarium już nie mam, za dużo roboty było. Kiedy zmieniałem wodę w nim to kot nawet rybkami się nie zainteresował. Filtr miałem gąbkowy taki z Fan-1, Fan-2. Ale się rozpisałem o zwierzakach Wink
Cytat:
Jak pisałem wcześniej wycinam prostokąty nieco szersze niż kasetka/szufladka wkładam tak aby się nie przesuwał i Voila. Sprawdza się równie dobrze co filtr papierowy a wychodzi taniej. Są jeszcze inni forumowicze na tym forum którzy też tak robią.
Dzięki za instrukcję, myślałęm że składasz w harmonijkę Smile
Cytat:
Jeśli chodzi o taxi Jazz i-dsi, owszem dość często go widzę na postoju taxi na Tyrmanda we Wrocku, muszę tylko oblukać czy ramkę ma z Opola?
A dlaczego z Opola Question U ciebie też jest ASO Hondy. Ja fotkę tego jazza to wieczorem wrzucę.

PS. Jak macie kwiatki i problem z nimi, bo słabo rosną to załóżcie sobie akwarium i podlewajcie co jakiś czas je wodą z niego. Będą rosnąć jak na drożdżach.
Chyba jakiś blog lub witrynę www z poradami założę Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System