Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Witam,

u mnie obroty od 800 do 1000 przy włączonej klimatyzacji. Ale różnie widać, i zależy pod jakim kątem patrzeć Wink

przempo napisał:
Cytat:
Niezbadane są jak widać pomysły inżynierów i jeśli trzeba gotować kilka minut wodę w chłodnicy po każdym odłączeniu akumulatora, to chyba z japońskimi inżynierami coś jest na opak
Ja miałem wymieniany akumulator z oryginału na oryginał Wink i żadnej takiej bajki nie było robione. Przy wymianie, odłączeniu i podłączeniu akumulatora należy TYLKO ustawić sobie stacje radiowe jeżeli ktoś ma zaprogramowane Wink i automat szyby w drzwiach kierowcy Exclamation

Ta procedura dotyczy innej rzeczy a nie odłączania/podłączenia akumulatora Exclamation

To o czym pisze sstar jest właśnie procedurą uczenia biegu jałowego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 18:35
Temat postu:

obroty


dzięki za info! ja na wszelki wypadek te dwa kroki zrobiłem, bo wiele mnie to nie kosztowało, ale to co pisałeś - zbyt duże obroty na początku, plus potem telepanie na jałowym i zgrzanym, to pamiętam; nie wiem jak ostatnio, bo na razie upałów jeszcze nie ma, sprawdzę i powiem;

ps. ktoś może z tego forum w tym wątku się wypowie?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=944487#944487
bo jakoś bez odzewu:-(
Powrót do góry
kubus_ccnp

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 GD, 2004, 95000 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 17:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Witam,
rozmawiałem z serwisantami z dwóch różnych serwisów, żeby mieć porównanie Smile Jeden twierdzi, że przeprowadzają procedurę nauki opisaną w instrukcji serwisowej. Drugi twierdzi, że nie robią tego. Natomiast oboje przyznają, że niektóre ustawienia się resetują już w chwili odpięcia aku, jeśli natenczas autko nie jest zasilane z jakiegoś innego źródła.
Do sstar: Zapytałem też o regulację biegów jałowych, jeśli się jednak nie uda ich ustabilizować procedurą. Serwisant stwierdził, że można auto podpiąć do komputera i próbować w ten sposób wyregulować.
Tak czy inaczej napisz jak Ci poszło i jakie efekty.
Pozdrawiam. Powodzenia.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 22:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


kedlaw07 napisał:


Ta procedura dotyczy innej rzeczy a nie odłączania/podłączenia akumulatora Exclamation

To o czym pisze sstar jest właśnie procedurą uczenia biegu jałowego.


sstar napisał:

Należy przeprowadzić procedurę uczenia obrotów biegu jałowego tak, aby ECM/PCM mógł się nauczyć charakterystyki obrotów jałowych silnika.
Procedura uczenia obrotów biegu jałowego powinna być przeprowadzana za każdym razem, gdy:

Akumulator został odłączony.
Wymieniony został ECM/PCM lub rozłączona była jego złączka.
Wyzerować pamięć ECM/PCM.


Zdecyduj się: tak albo siak Very Happy
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 00:06
Temat postu:

bieg jałowy


Ja rozumiem to tak, że m.in. odłączenie akumulatora i brak opdowiedniej procedury może spowodować rozregulowanie obrotów biegu jałowego.

Co więcej wydaje mi się, że świadomie bądź nie ostatnio w ASO na Brzezińskiej w Łodzi przy okresowym sprawdzeniu tego i owego, przy okazji odłączania akumulatora (radio do ustawienia) rozregulowali nam bieg jałowy.
Co prawda pewności nie ma, bo to był pierwszy letni sezon, ale jednak po wizycie w ASO (kwiecień/maj zeszłego roku) obroty biegu jałowego zaczęły spadać do 500, a przy tym zaczęło telepać autem, znaczy wpadało w drgania, których wcześniej nie kojarzyłem. Co do ostatnio zastosowanych
dwóch kroków - przegrzania silnika, a potem wrzucenia biegu jałowego, to
o efektach mogę powiedzieć dopiero jak się nieco ociepli, bo gdy zimno, to
nigdy nie było problemów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 00:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Zdecyduj się: tak albo siak
Kiedy odłączysz akumulator to po jego podłączeniu masz do ustawienia: radio oraz automat szyby.

Natomiast procedura ECM/PCM jest przeznaczona do uczenia biegu jałowego.

Tak jak pisałem u mnie podczas wymiany akumulatora nic takiego nie zostało przeprowadzone, chodzi mi o procedurę ECM/PCM.
Gdybym miał problem z tym biegiem na pewno serwis by tą procedurę przeprowadził.

Jazza można podłączyć pod komputer i się przekonać czy jest sens robienia ECM/PCM

PS. Tak więc proszę czytaj ze zrozumieniem Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 26 Mar 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


kedlaw07 napisał
Kiedy odłączysz akumulator to po jego podłączeniu masz do ustawienia: radio oraz automat szyby.

oraz powinieneś przeprowadzić procedurę uczenia obrotów biegu jałowego - przynajmniej tak wynika z serwisówki, którą ktoś cytował"

Procedura uczenia obrotów biegu jałowego powinna być przeprowadzana za każdym razem, gdy: Akumulator został odłączony.

żeby nie było, dla mnie to głupota...ale jak już napisałem niezbadane są pomysły inżynierów...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 09:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Procedura uczenia obrotów biegu jałowego powinna być przeprowadzana za każdym razem, gdy: Akumulator został odłączony.
U mnie jak wymieniali akumulator to nic takiego nie robili - piszę któryś raz z rzędu o tym. Natomiast gdy zapytałem dlaczego to mi powiedziano że nie ma takiej potrzeby.
Podejrzewam że tego nie robili ("uczenia obrotów") bo szybko podłączyli nowy i na żadne usterki z biegiem jałowym mój samochodzik się nie uskarżał.
Gdyby jednak coś wykryli to moim zdaniem przeprowadzili by tą procedurę.

Zastanawiam się jeszcze nad czasem odłączenia akumulatora i podłączeniem nowego. Może jeżeli czas jest krótszy to tej procedury nie trzeba przeprowadzać, a jak dłuższy to trzeba. Pozostaje jednak kwestia pojęcia czasu. A to jest pojęcie względne.

To tak samo jak za szybką kiosku z gazetami widzisz napis:
Zaraz wracam Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 12:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


kedlaw07 napisał:

To tak samo jak za szybką kiosku z gazetami widzisz napis:
Zaraz wracam Wink


Very Happy Very Happy Very Happy

Tak sobie pomyślałem, że napis "wracam za 20 minut" byłby równie głupi Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 15:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Witam,


mój napis chyba lepszy Laughing ponieważ nie ma do niego odniesienia w czasoprzestrzeni.

W twoim przypadku napis:
Cytat:
"wracam za 20 minut"
wystarczy poczekać 20 minut i masz to co chcesz.
Może nawet przeprowadzoną procedurę nauki "uczenia obrotów" Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2015, 07:39
Temat postu:

telepanie jakby ustało


Podpytywał mnie użytkownik tego forum mejlowo, więc może i tu głos zabiorę, bo jakby telepanie ustało. Obroty chyba nadal nie za wysokie. 30 tys. temu zmieniałem świece i regulowałem zawory, może kóraś z tych czynności, choć nie kojarzę natychmiastowej poprawy. No bo chyba nie zmiana oleju Mobil 5W50 na Amsoil 0W30;-)?
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 09 Sie 2015, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


U mnie wibracje również się pojawiają ale gdy silnik jest już dobrze rozgrzany. W zimie faktycznie rzadziej się to pojawiało bo wolniej nagrzewa się silnik. Obroty trochę poniżej 1000. Wibracje są delikatne- ale odczuwalne
_________________
Powrót do góry
Adikga

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Libertów
Posiadane auto: Honda, Jazz, II, 1.35, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sie 2017, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Witajcie,
Temat zaciekawił mnie teraz gdyż wymieniłem silnik w swojej Hani Jazz.
W poprzednim obr. biegu jałowego to zwykle 980 obr/min i pamiętam, że wtedy przepustnica była ustawiona na 9.8 %. I nie obserwowałem za bardzo drgań na postoju.

Teraz jest 640-660 obr/min przy przepustnicy 9 %. I właśnie drgania są jak najbardziej odczuwalne.

Wiem, że temat stary ale może mnie ktoś skomentuje Smile

Pozdrawiam
PS silnik mam z Jazza 2004.
Powrót do góry
Radzik77

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica/dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 benzyna+lpg, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Wrz 2018, 14:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Witam użytkowników,
Od niedawna jestem posiadaczem Jazza 2003 1.4 z LPG i właśnie dopadł mnie problem obrotów biegu jałowego. Otóż pewnego razu grzebałem coś przy silniku i zauważyłem, że minusowa klema na akumulatorze jest luźna. Zdjąłem ją więc, przeczyściłem wszystko i założyłem z powrotem. No i od wtedy wszystko się zaczęło. Obroty na jałowym to teraz około 1500. Baaardzo rzadko złapie prawidłowe 800. Próbowałem tej procedury wiele razy - pomaga na chwilę, najdłużej na parę dni. W ASO powiedzieli mi, że nie słyszeli, żeby użytkownik mógł sam nauczyć auto obrotów biegu jałowego - oni robią to przez komputer (bagatela 150 PLN).
Dodam, że przed odłączeniem akumulatora obroty były ok. Świeci się engine check, ale świecił się już przedtem i poprzedni właściciel powiedział, że tak było zawsze od kiedy zamontował gaz (w ASO też mi powiedzieli, że tak może być, że komputer świruje pod wpływem LPG).
Miał ktoś podobnie? Mógłby mi ktoś pomóc jakąś radą?

Pozdrawiam
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 20 Wrz 2018, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty Biegu Jałowego


Jeżeli dolot cały jest szczelny to by to wskazywało na przycinający sie krokowy. Przepustnica do rozebrania i czyszczenia na początek. Potem odpalić zimne auto i zostawić na wolnych aż załączą się wentyle. Autoadaptacja powinna być zakończona.
A co do Checka to przydało by się odczytać jednak błędy, bo oprócz walącej lambdy może doszło coś nowego. Dla mnie tłumaczenie że od LPG ma świecić chceck to sorry ale prowizorka. Masz tam sekwencję (4 gen) czy instalację na śrubę i/ II generacji ? Moim zdaniem kiepska regulacja skoro świeci check, no chyba że te silniki są tak wrażliwe, ale to wtedy są emulatory lambdy i można takiego czegoś użyć - chociaż dla mnie to ostateczna ostateczność.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

74 900

2013r.

57 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

22 900

2008r.

172 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System