Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ile dziennie podróżujesz swoją Hondą Jazz?
do 20km
62%
 62%  [ 10 ]
50-100km
37%
 37%  [ 6 ]
100-200km
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
kubus_ccnp

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 GD, 2004, 95000 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2014, 23:14
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Witam,
ja wypalam płyty CD do swojego Jazza i wszystko jest OK. Używam do tego celu Nero Burning ROM, małych prędkości nagrywania i dobrych płyt CD (nie chciałbym tu lokować produktu, ale ja używam np. Verbatim). Co istotne: w Nero wybieramy opcję: Muzyka / Audio CD. Wtedy nagramy płytę CD ze ścieżkami odtwarzalnymi w naszych CD, a nie z plikami dźwiękowymi. Nero pozwala też na wybór prędkości nagrywania i czyta popularne formaty kompresji oraz konwertuje je do ww. ścieżek. Pokazuje też, ile miejsca będzie zajęte na płycie i ile jeszcze można nagrać.
Powodzenia.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Kwi 2014, 10:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Witam,

Cytat:
Używam do tego celu Nero Burning ROM, małych prędkości nagrywania i dobrych płyt CD (nie chciałbym tu lokować produktu, ale ja używam np. Verbatim). Co istotne: w Nero wybieramy opcję: Muzyka / Audio CD. Wtedy nagramy płytę CD ze ścieżkami odtwarzalnymi w naszych CD, a nie z plikami dźwiękowymi. Nero pozwala też na wybór prędkości nagrywania i czyta popularne formaty kompresji oraz konwertuje je do ww. ścieżek.

Dlatego Nero (zaczynałem od wer. 5.5) zawsze było dodawane co zakupu nagrywarek jako produkt OEM, przynajmniej w tych które zakupowałem dla firmy. Co prawda w wersji podstawowej, ale wystarczało to na zabawę z pliczkami, nagrywanie danych, robienie płyt startowych itp. Teraz króluje Nero Essentials wer 9 albo i wyższech, ale to zawsze wystarczy. Nero Burning ROM jest oprogramowaniem płatnym Sad

Podczas nagrywania należy zaznaczyć opcję odtwarzaj w wielu nagrywarkach. Inaczej mogą być problemy, choć życie czasami weryfikuje niektóre rzeczy.

PS.
1. Można też korzystać z programów darmowych i na nich spróbować nagrać, ale trzeba szukać w necie, jak kto woli. Ale tutaj masz program sprawdzony i za free. Pozostaje kwestia wyboru.
2. Miałeś napisać co z nagraniami Very Happy
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kubus_ccnp

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 GD, 2004, 95000 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2014, 22:58
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Witam,
tez zaczynałem od wersji demo Nero, dodawanej np. do Teac. Teraz mam 7 i na razie nic mi więcej nie potrzeba. Co do darmowych programów, to nie mam doświadczenia, ale, przykładowo, proszę bardzo:
http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie-plyt-CDDVDBD,Programy,Windows,198.html
i można testować, również freeware. Podobno ten CDBurnerXP jest niezły i za darmochę. Istotne, aby nagrywał w trybie CD Audio i dekompresował najpopularniejsze formaty. Zresztą, według mnie, to nie jest aż tak istotne czym się nagra, ale jak: przyzwoity nośnik, niewielka prędkość, bez overburning. I oczywiście jak się później traktuje i przechowuje Smile Ja mam płyty CD nagrane dwa sezony temu, odtwarzane w Jazzie często, i na razie jest OK.
Powodzenia.
Powrót do góry
Altegor

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koniecpol
Posiadane auto: Honda Jazz II GD5 1,2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Cze 2014, 23:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Ja nagrywam tak aby nie przekraczały 74 min. Prędkość minimalna x8 Nero, CDburner. Płytki kupuje takie aby nie były prześwitujące i wszystko chula jak ta lala
Powrót do góry
Altegor

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koniecpol
Posiadane auto: Honda Jazz II GD5 1,2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Cze 2014, 23:47
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Marc chciał abym opisał czego użyłem do zrobienia kabelka aux
http://www.hondafitjazz.com/audio.htm
Otóż: wykorzystałem stare złączki pin z obudowy komputerowej - widziałem je też w sklepie z częściami elektronicznymi, przypomnę sobie to dodam
reszta to stary kabel wtyk jack 3.5mm od głośników czy słuchawek.
1 i 3 masa , 5 lewy , 6 prawy kanał. Jedynka jest od strony
anteny. Minus jest taki że aux potrzebuje prądu wzbudzenia z telefonem działa super ale z odtwarzaczami MP3 -NIE (testowałem na kilku). Radyjko jest na zatrzaskach wystarczy lekko podwadzic i wychodzi . Wszystko widać w instrukcji -link.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Cze 2014, 23:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Cze 2014, 08:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Witam,

Altegor napisał:
Cytat:
Ja nagrywam tak aby nie przekraczały 74 min. Prędkość minimalna x8 Nero, CDburner. Płytki kupuje takie aby nie były prześwitujące i wszystko chula jak ta lala
Uważam że dobrze robisz nagrywając płytki do max 74 min (700mb), natomiast proponuję aby nośniki nagrywać z jak najmniejszą prędkością.
Nie wszystkie odtwarzacze montowane w samochodach jak i zarówno w sprzedaży odtwarzają z dużą prędkością w/w płyty.

Swego czasu pytałem się w ASO z jaką prędkością odtwarzają nasze "firmowe CD-R'y" - niestety nie otrzymałem odpowiedzi Sad

Co rozumiesz przez
Kod:
aby nie były prześwitujące

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 25 Cze 2014, 16:50
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Altegor napisał:
Marc chciał abym opisał czego użyłem do zrobienia kabelka.

Dzięki Altegor, ale już jakiś czas temu sobie z tym poradziłem. Tyle, że ja zrobiłem to według tego drugiego schematu, czyli:

1-2 - uaktywniają złącze AUX
3 - prawy
4 - masa
5 - lewy
6 - pusty

Przy tym połączeniu nic nie trzeba wybudzać, działa super zarówno na telefonie jak i na MP3. Z tym, że ja mam wersję Hondy z klimatronikiem i być może dla starszych wersji to nie działa.

Co do złączek pinów to (nie znając się na tym) długo ich szukałem, bo nie wiedziałem jak to się w ogóle nazywa, ale wreszcie trafiłem i okazuje się, że nazywa się to Goldpin i jest do kupienia na Allegro w cenie ok. 1 zł za 10 szt. Z tym, że ja akurat tuż przed zakupem trafiłem na starą obudowę od komputera i uciąłem kabelki z już polutowanymi pinami i zostało mi tylko przylutować je do kabelka od słuchawek (właściwie to wykorzystałem przedłużacz słuchawkowy z gotowym wtykiem) i te dwa piny (1-2) zlutować ze sobą. Dodatkowo dodałem na końcu pusty goldpin, ustawiłem to wszystko w jednym równym rządku i skleiłem taśmą, aby otrzymać pewnego rodzaju całą wtyczkę, aby potem tak łatwo nie wyleciała z radia na jakichś wybojach.

Jak ktoś nie ma lutownicy to może powiązać sobie kabelki i zaizolować taśmą i też powinno się udać.

Acha, jeszcze jedno: nie wiem czemu wszyscy piszą, żeby to w schowku umieścić, przecież stamtąd ciężko sterować odtwarzaczem. Ja to po prostu wypuściłem na dół, a kabel zrobiłem na tyle długi, że MP3 mam na siedzeniu pod prawą ręką, a i do telefonu przyczepionego do szyby sięgnie.
Powrót do góry
Franz1906

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2014, 20:24
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


A próbował ktoś samodzielnie wyciągnąć ten środkowy panel. Odkręcam wszystkie śrubki, a potem nie może wyjść, męczyłem się z pół godziny i nic. Od strony kierownicy siedzi mocno i nie chce puścić, a nie chcę szaleć ze śrubokrętem, żeby nie zarysować plastików.
Ma kto na to jakiś sprawdzony sposób?
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 08:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Witam,

Franz1906 napisał:
Cytat:
A próbował ktoś samodzielnie wyciągnąć ten środkowy panel. Odkręcam wszystkie śrubki, a potem nie może wyjść, męczyłem się z pół godziny i nic. Od strony kierownicy siedzi mocno i nie chce puścić, a nie chcę szaleć ze śrubokrętem, żeby nie zarysować plastików.
Ma kto na to jakiś sprawdzony sposób?
A instrukcję obsługi i serwisówkę to ty masz Question W serwisówce jest wszystko opisane i pokazane.
linka serwisówka:
http://75684.file4u.pl/download/3339604/Honda_Jazz_Fit_ESM.7z
Linka instrukcja obsługi:
http://75684.file4u.pl/download/3339605/Honda_Jazz_2006_instrukcja_obslugi_PL_www.file4u.pl.rar
a tym sobie rozpakujesz:
http://75684.file4u.pl/download/5192900/7z920_www.file4u.pl.exe
a to dla maszyn 64bit
http://75684.file4u.pl/download/5077886/7z920_x64_www.file4u.pl.msi
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 14:04
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Marc napisał:
ja zrobiłem to według tego drugiego schematu, czyli:

1-2 - uaktywniają złącze AUX
3 - prawy
4 - masa
5 - lewy
6 - pusty

Przy tym połączeniu nic nie trzeba wybudzać, działa super zarówno na telefonie jak i na MP3. Z tym, że ja mam wersję Hondy z klimatronikiem i być może dla starszych wersji to nie działa.


Czyli tak?
http://mechanics.stackexchange.com/questions/3753/how-can-i-connect-an-aux-input-to-a-2004-honda-jazz-stock-stereo

Muszę i tak wyjąć radio, żeby wymienić żarówki, to zrobię sobie od razu wyjście AUX. Chciałem kupić kabelek w ASO i podłączyć, ale chcą za niego ponad 400zł Laughing
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 26 Wrz 2014, 10:38
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Dokładnie tak, przygotowanie kabelka nie jest trudne nawet dla laika.
Powrót do góry
Franz1906

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Wrz 2014, 10:49
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Kedlaw07 dzięki, ale instrukcję posiadam, mój problem jest nieco inny.
Wszystko rozkręcam jak należy, tylko mam problem z wyciągnięciem tego panelu. Boję się zbyt mocno szarpnąć, żeby nie pourywać tych zatrzasków, a śrubokrętem też nie chce kombinować, żeby nie zarysować krawędzi, bo to będzie brzydko wyglądało.
Powrót do góry
gadu-gadu
Franz1906

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Wrz 2014, 10:51
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Marc napisał:
Dokładnie tak, przygotowanie kabelka nie jest trudne nawet dla laika.


A możesz jeszcze, dla mojej pewności powiedzieć, jakie te goldpiny kupowałeś? męskie czy żeńskie? Ilu pinowe złącze to ma dokładnie być?
Powrót do góry
gadu-gadu
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 11:49
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Marc napisał:
Dokładnie tak, przygotowanie kabelka nie jest trudne nawet dla laika.

Zrobiłem. Kupiłem przy okazji zakupu styków goldpin gniazdo na nie 1x6 - pasuje jako wtyczka w radio, ciasno się zapina, więc nie wypadnie.
Muszę tylko kupić inne gniazdo jack, bo to co miałem albo już było zwalone, albo za bardzo rozgrzałem lutownicą (choć nie sądzę) - nie kontaktuje dobrze. Ale generalnie mod łatwy i przyjemny Smile
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Czw 02 Paź 2014, 18:06
Temat postu:

Re: ( Honda ) Odtwarzac CD w Jazz MP3?


Franz1906 napisał:
Marc napisał:
Dokładnie tak, przygotowanie kabelka nie jest trudne nawet dla laika.


A możesz jeszcze, dla mojej pewności powiedzieć, jakie te goldpiny kupowałeś? męskie czy żeńskie? Ilu pinowe złącze to ma dokładnie być?


Akurat tak jak pisałem wcześniej ja wziąłem goldpiny wprost ze starego komputera. Ale oczywiście są one żeńskie, bo w panelu radia Jazz'a są męskie. Tych pinów jest 6, ale nie trzeba kupować gotowej kostki, wystarczy dobrze wszystko równo obwiązać taśmą klejącą i się dobrze trzyma.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery

11) AUX »

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System