Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 13:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Sam zastanawiam się na wlaniem czerwonego STP przed zimą (byłby to drugi raz na przestrzeni ok 2 lat). Mój Jazz nie jest garażowany. Zastanawiam się tylko, czy faktycznie jest sens w przypadku gdy nic mi się nie dzieje z autem.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 08:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Sam zastanawiam się na wlaniem czerwonego STP przed zimą (byłby to drugi raz na przestrzeni ok 2 lat).
A dlaczego wlewałeś, była jakaśkonkretna potrzeba - przyczyna Question
Cytat:
Mój Jazz nie jest garażowany.
Mój też parkuje pod chmurką.
Cytat:
Zastanawiam się tylko, czy faktycznie jest sens w przypadku gdy nic mi się nie dzieje z autem.
Troszkę nie za bardzo rozumuję, bo najpierw piszesz że zalewałeś, a teraz się zastanawiasz bo autko dobrze się sprawuje.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Wlewałem jakieś 2 lata temu. Przyszło mi do głowy, że w czasie zimy nie będzie się robiła woda w paliwie (może to błędne myślenie). Poza tym byłem ciekaw czy jakoś to mi wpłynie na spalanie zimowe. Teraz chyba sobie jednak podaruje ten specyfik.
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 06:55
Temat postu:

( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHaaa


Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum i jako ze mam taki sam silnik jak czesc was w jazz-ie 1.4 dsi (1339) mam w civic 2008r (ufo). Problem ten sam-szarpanie. Przeczytalem caly watek i widze ze jednoznacznej recepty na to niema. Na forum civic klub ciezko cos sie dowiedziec w temacie bo te silniki w ufo to raczej rzadkosc,wiekszosc ma silniki 1.8 ale i u tych osob czesta przypadloscia jest szarpanie. W moim przypadku jest tak,auto mam rok i szarpie od kiedy mam je mam. Zauwazylem u wielu tu na forum jazz ze bolaczka czesto zaczyna sie wyrzuceniem bledu,chyba zawsze chodzi o czujnik polozenia walu,potem blad znika a szarpanie pozostaje. Mi blad nie pokazal sie nigdy ale byc moze tez tak to sie zaczelo u poprzedniego wlasciciela. Czesto opisujecie ze szrpanie wystepuje na pewnych niskich obrotach,tak jest i u mnie ale najczesciej przy ruszaniu jak rowniez po zmianie biegu z 1 na 2. Zawory regulowalem przy 95tys (teraz mam 122) swiece byly wtedy w ladnym stanie i zakladam ze od nowosci,swiece irydowe i tu juz pojawia sie pytanie czy wy rowniez macie swiece irydowe od poczatku? te swiece maja wytrzymac 100czy 120tys. Sa filmiki ze ktos przejechal na takich nawet pol mln. Wiec moje wtedy nie powinny jeszcze byc wadliwe. Mam piaskarke kabinowa wiec je wypiaskowalem. Po regulacji zaworow i odnowienu swiec szarpanie sie nie zmienilo. Pojechalem do warsztatu gdzie zajmuja sie hondami maja bardzo dobra opinie,w celu wgrania nowego softu,wiele osob z civicklub opisuje ze taka operacja pomogla im na szarpania. Okazalo sie ze nowszego oprogramowania do tego silnika niema,przy okazji na komputerze w tym warsztacie pokazalo blad ukladu zaplonowego,ale nic wiecej z kad gdzie itd wiec trzeba by szukac a to sporo roboty i koszt,podejrzewam ze chodzi wlasnie o ten czujnik jak dowiaduje sie z waszego forum. Nie wymieniam go bo piszecie ze skutku to na ogol nie przynosi. Zaciekawil mmnie tez czyjs wpis,ze bedac w serwisie hondy,starszy mechanik stwierdzil ze przyczyna jest luz na naciagu,domyslam sie ze chodzi o naciag lancuszka i dalo mi to do myslenia bo kilka razy na wolnych obrotach zauwazylem cykliczne dzwonienie jak by rowno z obrotami z silnika,z tym ze odglos byl z prawej strony (stojac przed otwarta maska) jak by za pokrywa zaworowa z jakiegos urzadzenia,niewiem czy to nie przepustnica,a lancuszek z tego co sie orietuje jest po stronie przeciwnej. Na civicklub polecano mi wyczyscic zawor egr, tu malo sie o tym mowi odnosnie problemu szarpania, z waszego forum dowiedzialem sie jak go wymontowac i ktos pisal ze wstawil gdzies opis czyszczenia tego zaworu ale to znalazlem gdzies w innym watku,nie znalazlem jednak opisu i bardzo prosze o jakis link do tematu. Kupilem juz preparat absorbujacy wode z paliwa i ktory rzekomo czysci caly uklad paliwowy -carlube dry fuel,nie jest to stp ale tylko taki byl. nigdy tego nie robilem wiec pewnie nie zaszkodzi,mam zamiar go wlac przy tankowaniu bo tez znalazlem u was osoby ktorym pomoglo na szarpanie. Do tego wyczyscil bym ten zawor egr. Jednak pokazany blad ukladu zaplonowego kaze myslec w innym kierunku ze raczej cos wlasnie z elektryka w aucie. Myslalem tez o sprzegle bo szarpanie wlasnie wystepuje w koncowej fazie puszczania sprzegla lub tuz po odpuszczeniu,jednak mysle ze sprzeglo jezdzac przez rok (a zrobilem ok 30tys) usterka w nim by postepowala a jest raczej tak samo od nabycia auta i raczej mysle ze to zbieg okolicznosci powiazujac ze sprzeglem,dodam ze nigdy sie nie slizgalo,dziala poprawnieczy u was w jazzie pedal gazu dziala rowniez na zasadzie potencometru? (bez linki czy innych mechanicznych rozwiazan, myslalem tez o tym nowatorskim rozwiazaniu czy nie przyczynia sie do zadlawien silnika . Gdzie waszym zdaniem szukac dalej przyczyny? Dodam tylko ze w aucie nie mam gazu. Dzikuje za cierpliwosc Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 22:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

kobert1 napisał:
Cytat:
Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum i jako ze mam taki sam silnik jak czesc was w jazz-ie 1.4 dsi (1339) mam w civic 2008r (ufo).
Witamy serdecznie, wszak nie każdy forumowicz przy pierwszym poście się przywita.
Cytat:
swiece irydowe i tu juz pojawia sie pytanie czy wy rowniez macie swiece irydowe od poczatku?
Ten rodzaj świec był montowany do silników i-vtec, a nie do i-dsi. Te świece z i-dsi to max po 40tys.
Cytat:
te swiece maja wytrzymac 100czy 120tys. Sa filmiki ze ktos przejechal na takich nawet pol mln. Wiec moje wtedy nie powinny jeszcze byc wadliwe. Mam piaskarke kabinowa wiec je wypiaskowalem. Po regulacji zaworow i odnowienu swiec szarpanie sie nie zmienilo.
Irydowe to max 100 i do wymiany, a reszta co pokazuja w necie ... to wiesz między bajki, liczą się fakty. Pierwsze słyszę żeby piaskować świece Shocked Question
Felgi, drzwi, blacharke tak ale świece. Nie lepiej kupić nowe Question Jak masz opalone na dole to ci i 2tys nie wytrzymały.

Robert, napisz co zrobiłeś do teraz wymień w podpunktach, lepiej się czyta a że post będzie dłuży to nic się nie stanie. oraz i w jakim stanie masz autko.

PS. Temat zadany Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 22:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 06:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Doczytalem i po czesci sie zgodze, w jazzie 1.4 dsi 83KM zakladali zwykłe swiece a do civic rowniez 1.4 dsi 83KM swiece irydowe. Przez chwile pomyslalem ze moze ktos na takie u mnie wymienil bo wyciagalem moje swiece i je widzialem,ale Sa 4szt denso i 4szt ngk i potwierdzalo mi wiecej osob ze tez maja takie zestawienie w civic dsi. Nie mam instrukcji ale ktos mi przeczytal ze od 2006r zakladano irydowe,czyli od poczatku "ufo" i zalecana wymiana (rowniez instrukcja) po 120tys. W jazzie te silniki stosowano wczesniej z tad pewnie roznica w oryginalnych swiecach,zwlaszcza ze swiece irydowe to dosc nowy wytwor. To oczywiscie moj wymysl ze je wypiaskowalem Smile mam piaskarke kabinowa,zrobilem to wiec w ramach ich oczyszczenia,dlatego wlasnie ze irydowe,drozsze i maja wytrzymac dluzej,wiec nie wymienilem.jeszcze według instrukcji nie byl czas ich wymiany to je przeczyscilem do wygladu nowych,choc wygladaly bardzo ladnie,zadnych zakopcen . Po wypiaskowaniu ich zrobilem ok 25tys i samochod jezdzi identycznie jak przed ta robota,wiec mysle ze nie zaszkodzilem. Szarpanie jednak,jakie bylo takie i jest. Moim zdaniem swiece nie beda mialy zwiazku z szarpaniem,no chyba ze uszkodzenie swiecy jest od dawna i nic sie nie zmienilo do dzis,jednak skoro kaza wymieniac po 120tys to nie powinny zluzyc sie wczesniej. pytasz co zrobilem w aucie,chodzi o to co zrobilem w kierunku wyeliminowania zadlawien? Nie zrobilem wiele,ciagle probuje znalezc co moze byc przyczyna zamiast pakowac sie w koszty wymieniajac po kolei wszystko,tak jak to naogol jest w warsztatach i jak zrobila jakas czesc osob a usterka pozostala. Wyregulowalem zawory, z podpowiedzi innych myslalem ze bedzie to przyczyna,zwlaszcza ze nie zapala mi sie 6 kontrolek ekojazdy jak w innych ufo przy spokojnym prowadzeniu tylko 4. Nie pomoglo. Pojechalem do warsztatu specjalizujacego sie w hondach aby wgrac nowe oprogramowanie,po podlaczeniu kompa dowiedzialem sie ze nowszego niz mam,niema. Wtedy to znaleziono mi blad ukladu zaplonowego,co dziwne nie wywalil mi nigdy check,dziwil sie mechanik i podejrzenie stawial tez wady komputera. Naprawa pracochlonna i kosztowna wiec odpuscilem. Chcialem wyczyscic przepustnice ale po tym konieczna jest nauka obrotow biegu jalowego co u wiekszosci konczylo sie serwisem bo sami nie poradzili. W wielu przypadkach czytam ze robienie jakiejs operacji nie przynosi skutku,wiec ich nie wykonuje,tak jak u was dowiedzialem sie o wymianie czujnika polozenia walu,taki byl nr bledu a po wymianie,nic sie nie zmienilo albo auto nie chcialo zapalic wogole (to ostatnie zdaje sie z powodu zlego dobrania czujnika) chce wyczyscic zawor egr i jeszcze raz prosze o link jak zrobic to krok po kroku,gdzies tu czytajac forum,ktos napisal ze podal taki opis,zdaje sie w dziale "zrob to sam" ale nie znalazlem nic takiego. Prosze tez o sugestie i rady gdzie mogl bym szukac jeszcze przyczyny szarpania
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 10:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

Tak jak napisałem, że temat poszedł jako zadany.
Otrzymałem kilka dodatkowych wskazówek które mogą ci pomóc:

Cytat:

1. przepustnica - czyszczenie,
2. czyszczenie układu wtryskowego.
Wbrew pozorom to może dużo dać, sam leję STP do wtrysków i to czasami podwójną dawkę na bak i daje to efekty, silnik pracuje dużo płynniej.

Ale z opinii w necie wiem, że to:

http://www.feuvert.pl/oferta/uslugi/czyszczenie-wtryskiwaczy-172.html
daje efekt ofd razu.

Czy fuvert to dobry pomysł na to? - nie wiem są różne opinie o nich, ale są warsztaty wyspecjalizowane w tym temacie, na forach jest pełno wpisów o nich cena w granicah chyba 130 zeta - przy czym zaraz potem trzeba zmieniać olej.


Na temat oleju to nie napisałeś ani słowa, na jakim jeździsz ani kiedy był wymieniany Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 19:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Wszystkie świece(Cool do śmietnika i nie ma co gdybać o przepustnicy czy zmianach oprogramowania.
Masz różne świece (niedopuszczalne) bo pewnie poprzedni właściciel nie wiedział o istnieniu tylnych cewek i świec.
Zapewne podczas diagnostyki i podglądu parametrów pokaże wypadanie zapłonów a przyczyna to zajeżdżone świeczki. Wymieniaj i ciesz się autem.
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


stary tez kiedys mialem takie zdanie w 100 procentach,ktos wymienil te z przodu a o tylnych nawet nie wiedzial,w duchu sie smialem ze jakis heniek w warsztacie tak wymienil swiece. Jednak temat dlugo walkowany na klubcivic i jestem tego pewny ze tak wlasnie montowali,4 inne z tylu i 4 inne z przodu,nie podam ci teraz zrodla gdzie to wyczytalem procz forum ale potwierdzilo to rowniez kilka osob majacych dsi 1.4 w civicu. Jesli chodzi o olej to mam amsoil 0w20 taki rekomenduje honda,przejechane na nim 10tys.poprzednio valvoline 5w30 i roznic miedzy jednym a drugim zadnych,ani w kulturze pracy ani w braniu (bo dolalem litr w ciagu tych 10tys) jedynie byc moze w spalaniu jest roznica i na tym rzadkim amsoliu jak by mniej mi palil,nawet komp pokazuje mniejsze spalanie,ale to raczej spowodowane jest tym ze na valvoline odwozilem zima corke do przystanku codziennie rano w dwie strony 3km. Od wiosny jak wymienilem na amsoil,córa jezdzi rowerem Smile a to wiadomo codziennie dodatkowy zimny start i krotki odcinek. Narazie mam ten prepart absorbujacy wode ze zbiornika paliwa, potem jak nic nieda (a nie wierze ze da:) moge sprobowac dolac stp do czyszczenia wtryskow. Mi jednak po glowie chodzi ze to cos z elektryka tam krzaczy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 11:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

kobert1 napisał:
Cytat:
Jednak temat dlugo walkowany na klubcivic i jestem tego pewny ze tak wlasnie montowali,4 inne z tylu i 4 inne z przodu,nie podam ci teraz zrodla gdzie to wyczytalem procz forum ale potwierdzilo to rowniez kilka osob majacych dsi 1.4 w civicu.
W moim jazzie 1.2 i-dsi są 4x4 NGK,. Zapytaj jak to jest w jazzach z tym silnikiem, bo jeżeli w naszych jazzach przy 1.4 i-dsi jest 4x4 takie same są świece (ktoś o tym wspomniał na forum), to dlaczego u ciebie jest inaczej. Przecież to taki sam silnik.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 13:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


tego niewiem,jedyne co mi przychodzi do glowy to ze do jazza wkladali te silniki wczesniej bo zdaje sie od 2002 (zgadza sie?) do ufo 4lata pozniej to moze zmienili troche koncepcje,tak jak i to ze do ufo dali irydowe,a w jazzie mowicie ze macie zwykle
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 13:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

kobert1 napisał:
Cytat:
tego niewiem,jedyne co mi przychodzi do glowy to ze do jazza wkladali te silniki wczesniej bo zdaje sie od 2002 (zgadza sie?)
Zgadza się te silniki montowane są od 2002, ale jest ich kilka o różnych oznaczeniach oraz pojemnościach. Występuje też 1,3 Wink

Cytat:
do ufo 4lata pozniej to moze zmienili troche koncepcje,tak jak i to ze do ufo dali irydowe,a w jazzie mowicie ze macie zwykle
W czym mogli zmienić koncepcje Question
Przecież to te same silniki z tymi samymi dedykowanymi częściami

Ale poczekajmy niech się ktoś wypowie kto ma 1.4 bo tak to możemy sobie gdybać Sad

Mój jazzik to 1,2 i-dsi z 2006 posiadający 4x4 NGK.
Jeżeli chodzi o te świece irydowe to gdy byłem w ASO i pytałem o nie to pan powiedział że mogą założyć tylko po co Question

Jak do niego są dedykowane zwykłe, ale jak ma pan chęć i dużo pieniędzy na wydaniu to zrobimy.
Powiedział mi szczerze to co miałem mu głowę zawracać. Wsiadłem do autka i pojechałem do domku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 16:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


do civic-ow 1.4dsi dawali irydowe i najczesciej jak ktos wymienia to tez na takie,nic sie oczywiscie nie stanie jak sie zalozy zwykłe,tyle ze trzeba je czesciej wymieniac. Na irydowe trzeba wydac duzo ale ma sie spokoj na 100 czy 120tys. To Chyba najwiekszy ich plus no i ta iskra zdaje sie jest jakas wieksza Smile jest troche dlubania zeby wymienic te 8szt szczegolnie od tylu wiec raz sie wymieni i sie zapomina,no ale koszt powoduje ze ja np chyba tez zalozyl bym zwykłe Smile dobrej jakosci np ngk. Wiesz ja wiem ze mam silnik 1.4 dsi i ze takie jak to ludzie mowia wrzocali tez do jazza ale czy to sa identyczne silniki to cholera wie Smile tak jak sam mowisz sa rozne oznaczenia i pojemnosci (moja 1339) zakladam ze u was to samo ale w tej sprawie musial by sie wypowiedziec ktos dobrze obeznany. Jesli by sie okazalo ze te silniki sie roznia to co ja robie na tym forum Smile ale zakladam ze sa te same i bolaczka szarpan jak widze bywa i u was jazzach. Czy jazzie tez jest takie nowatorskie rozwiazanie pedalu gazu? Na zasadzie potencjometru?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 17:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Parę lat siedziałem w ASO hondy i nie przypominam sobie aby w 1.4 montowało się dwa rodzaje świec, wszystkie osiem były jednakowe.
Jazz 1,4 i Civic 1,4 mają identyczne silniki.
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


w 1,4 miałem zamontowane... i tak robili w ASO... 4 szt. NGK i 4 szt. denso, patrząc od porzodu idą NGK a z tyłu denso.

aktualnie mam 8szt denso z 0,9mm odstępem i na LPG śmiga idealnie.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 7 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System