Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 23:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


przydala by mi sie taka kolezanka ktora pozyczy cewki Smile
Powrót do góry
Spokojazda

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: honda jazz 1,4 , 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 21:35
Temat postu:

CHECK ENGINE nie zapala się


bartezbujal napisał:
czujnik położenia wału - na 100%

miałem identyczne objawy - lekkie szarpanie, potem coraz większe aż nagle check engine.

Kupuj oryginalny używany i będzie dobrze - cena ok 80zł


A silnik się dławi od czasu do czasu tylko przy przyśpieszaniu ok. 1500 do 2500 tys. obr. Czy to też może być czujnik wału?
Powrót do góry
hyzio

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Miałem podobny problem z moją Jazzią, 1.4 2002. Po wizycie u mechanika i regulacji zaworów z wymianą świec (zawory podobno były mocno rozregulowane a świece dość mocno zużyte) autko smiga jak nowe. Koszt naprawy to 220zł (100zł za regulację i 120zł za świece)

Zanim zostało to zrobione pierwsze podejrzenie padło na zawór EGR, jednak po podłączeniu do komputera, pokazał się błąd czujnika wału. Ostatecznie jednak okazało się, że nic z tych rzeczy nie musiało być wymienione:-)

Wcześniej autko na zimnym silniku chodziło bez zarzutów, jednak po rozgrzaniu, przy delikatnie mocniejszym nacisnięciu na pedał gazu i próbie dynamicznego przyśpieszenia silnik mocno szarpał. Zdarzało się, że przy ruszaniu i mocnych kilku szarpnięciach silnik gasł i pojawiała się kontrolka Check Engine. Wtedy trzeba było auto ponownie odpalić jednak kontrolka znikała dopiero po jakimś dłużym czasie.
Powrót do góry
Spokojazda

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: honda jazz 1,4 , 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 14:49
Temat postu:

Od tego mechanik zaczął


Czyli wyregulował zawory i sprawdził świece. później wymieniał podejrzaną cewkę, ale nic nie pomogło.
Próbuję analizować: silnik dławi się na ułamek sekundy gdy wciskam gaz oczywiście pod obciążeniem, tak cirka, ok. + - 2000 obr. Wtedy wytwarza się podciśnienie w gardzieli dolotowej powietrza i jakiś czujnik czy coś odcina chyba elektrykę na moment, po którym praca silnika wraca do normy. Do następnej chwili gdy znowu następi redukcja biegu i przyśpieszanie od wolnych obrotów.
Nie chciałbym aby naprawa odbywała się metodą starożytnych, czyli wymianie wszystkiego po kolei, bo to by były za duże koszty. Na razie z tym jeżdżę choć to wkurzające. Crying or Very sad
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 15:25
Temat postu:

Od tego mechanik zaczął


Witam,

Spokojazda napisał:
Cytat:
Czyli wyregulował zawory i sprawdził świece. później wymieniał podejrzaną cewkę, ale nic nie pomogło.
Próbuję analizować: silnik dławi się na ułamek sekundy gdy wciskam gaz oczywiście pod obciążeniem, tak cirka, ok. + - 2000 obr. Wtedy wytwarza się podciśnienie w gardzieli dolotowej powietrza i jakiś czujnik czy coś odcina chyba elektrykę na moment, po którym praca silnika wraca do normy.
Sprawdź jak wyglada sprawa z ciśnieniem na cylindrach. zobacz też czy czasami nie masz gdzieś jakiegos "lewego powietrza" itp.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 15:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 20:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Ciśnienie sprężania przy okresowym szarpaniu?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 12:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Ciśnienie sprężania przy okresowym szarpaniu?
Wiesz, sprawdzić nie zawadzi. Skoro już tyle zrobiono. Ewentualnie jeszcze można podpiąć pod kompa, chociaż jak pokaże problem z czujnikiem położenia wału co czasami jest nieprawdą to dalej w punkcie wyjścia.

Tak jeszcze przeglądnąłem neta i w niektórych tematach jest opisany:
problem czyszczenia zaworu EGR poprawi sytuacje lub nawet rozwiąże problem.
Jednakże tutaj:
http://forum.pclab.pl/topic/820900-Honda-Jazz-szarpi%C4%99-zaw%C3%B3r-EGR/

Użytkownik DaveyHavok opisał:
Cytat:
Przyczyn takiego szarpania może być naście, ja walczyłem z czymś takim ponad rok czasu Smile
Od zapłonu, kabli, świec, rozrządu, filtrów, czujników, uszczelek, nieszczelności po tak jak u mnie wiązce silnikowej którą wystarczyło całą wytargać i włożyć z powrotem Smile
Sam EGR i jego czyszczenie to jedno, ale prawdziwy syf to będzie w kolektorze w kanałach, tu fotka u mnie już po czyszczeniu:

Natomiast na innych forach oprócz świec forumowicze rozwiązali swoje problemy poprzez wymianę:
kopułki i sprawdzenie czy nie ma uszkodzeń i zaśniedziałych styków, aparatu zapłonowego.

Jednym słowem prawie całe autko do przeglądu Sad

Masz jakiś jeszcze pomysł.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 23:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Natomiast na innych forach oprócz świec forumowicze rozwiązali swoje problemy poprzez wymianę:
kopułki i sprawdzenie czy nie ma uszkodzeń i zaśniedziałych styków, aparatu zapłonowego.

Ciekawe ,ciekawe - piszą chyba tak na forum fiata 126 p .'Idea'
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 11:47
Temat postu:

Re: Od tego mechanik zaczął


Witam,

mitex01 napisał:
Cytat:
Ciekawe ,ciekawe - piszą chyba tak na forum fiata 126 p .'Idea'

Ależ skąd Wink
Na forum civica - Trojmiasto:
http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?topic=22444.0

http://www.honda.gda.pl/smf/index.php/topic,25233.0.html#top

Autka trochę inne, ale problem ten sam. W tamtym linku z poprzedniego posta to użytkownik pisze jasno o Jazzie
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 13:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Też od czasu do czasu ten problem daje mi się we znaki. Świece wymieniane jakieś 30 tys km temu-na jakiś czas rozwiązało to problem. Tak to w sumie nic z tym nie robię...U mnie jest tak, że pojawia mi się to raz na jakiś czas-nie jest to stały objawi występuje okresowo.
Zauważyłem, że im rzadziej używam auta (i na krótszych dystansach) tym częściej szarpie. Jakby autko musiało się "rozjeździć". Objaw występuje u mnie najczęściej w jeździe miejskiej, czyli małe prędkości i stosunkowo niewielkie obroty silnika, ale od jakiegoś czasu jest bezproblemowo...
Mój mechanik ostatnio powiedział mi, że moja skrzynia jakby nie przerzuca biegów na niewielkich prędkościach/obrotach, (ale on sam stwierdził, że ma małe doświadczenie z automatami i być może ta skrzynia tak po prostu działa). Ja też mam słabe doświadczenie-to moje pierwsze autko i pierwsze z automatem. Smile
Moim zdaniem mój CVT działa ok ale zastanawia mnie, czy szarpanie może być wynikiem niedomagania skrzyni biegów manualnej/automatu.. Ja u siebie nie widzę problemu ze skrzynią.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Też od czasu do czasu ten problem daje mi się we znaki.
Wczoraj przed wjazdem na rondo dojeżdżałem redukując biegi i tak mając 2-kę podjechałem pod wjazd na skrzyżowanie.
Zrobiłem jeszcze redukcję do 1-ki bo auta jechały i widziałem że się tak czy siak zatrzymam. Teraz ruszam z jedynki a on mi zaczyna szarpać. Na zegarach zapaliły się i zgasły (ułamki sekund) kontrolka ładowania ta z wykrzyknikiem i taka inna czerwona. W tym momencie szybko sprzęgło do końca 2-ka i objaw minął.
Nie powiem wam ile było na liczniku km/h oraz obrotów, ale z tego mojego odczucia to on się "toczył".

Podejrzewam że na to miały wpływ następujące czynniki:
sprzęgło zaczęło się ślizgać;
niskie obroty silnika;
mała prędkość - toczył się;
wrzucenie wysokiego biegu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 15:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Czyli, sugerujesz że skrzynia biegów może mieć z tym coś wspólnego?
Właśnie z małej prędkości/niewielkich obrotów gdy chcę gwałtownie przyspieszyć, lub jeszcze zwolnić to czasem jest szarpnięcie/zakrztuszenie...W sumie to nie wiem jak to nazwać, bo dość dawno tego u siebie nie zaobserwowałem. Zaczynam myśleć, że być może tylko sobie wmawiam coś czego nie ma, ale kto wie...Smile

kedlaw07 Mógłbyś rozwinąć tę myśl z kontrolkami? Przyznasz, że określenie " i taka inna czerwona "niewiele mówi. Mnie żadna z kontrolek nigdy nie pali się gdy występuje szarpanie.
Jedyną czerwoną niepożądaną kontrolkę jaką u siebie ostatnio ujrzałem to ta od przegrzania silnika, ale to było spowodowane gubieniem płynu chłodniczego..
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 23:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


ja moge znow powtorzyc swoja teze ktorej jestem pewien. U mnie za szarpanie odpowiada paliwo i to juz zauwazylem ze nie musi byc koniecznie 98 moze byc i 95 ale z dobrej stacji. Mowia ze orlen slaby a lotos dobry. Na lotosie dobrze mi sie jezdzi nic nie szarpie ale nie w przypadku gdy zatankuje obok siebie w optimie,bo to niby stacja lotosu ale nie jest najwyrazniej to samo. Na orlenie ostatnio bralem i jest ok. Przynajmnijej na jednej stacji co jest blisko mnie,na innych nie bralem. Najgorsze sa te stacje przy marketach a szczegolnie tesco,wzialem do pelna bo tanio i jakis kupon na znizki mi dali przy zakupach a jezdzic sie niemal na tym nie dalo,szkoda samochodu na szarpniecia ze az rzucalo mnie po aucie. Nigdy wiecej,chociaz byla to 95 niewiem jak bylo by na 98. Pytales kolego o te kontrolki,z pewnoscia chodzilo o wszystkie kontrolki ktore sie zapalaja jak auto zgasnie,samochod sie toczyl wiec szarpal az gasl na chwilke
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 10:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


kobert1 napisał:
Mowia ze orlen slaby a lotos dobry.

Tak mówią wioskowi mędrcy, którym lepiej przytakiwać a myśleć swoje, bo wiadomo jak to jest się z nimi kłócić.

Orlen i Lotos to chyba jedyni dostawcy paliwa w Polsce. Tankując na ich stacjach zmniejszasz prawdopodobieństwo trafienia na chrzczoną benzynę, która najczęściej występuje na małych, prywatnych stacjach, które omijam szerokim łukiem.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 11:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:

Cytat:
kobert1 napisał:
Mowia ze orlen slaby a lotos dobry.

Tak mówią wioskowi mędrcy, którym lepiej przytakiwać a myśleć swoje, bo wiadomo jak to jest się z nimi kłócić.

Orlen i Lotos to chyba jedyni dostawcy paliwa w Polsce. Tankując na ich stacjach zmniejszasz prawdopodobieństwo trafienia na chrzczoną benzynę, która najczęściej występuje na małych, prywatnych stacjach, które omijam szerokim łukiem.
Być może tak jak mówisz Orlen i Lotos to jedyni dostawcy na paliwa Polskę, jednakże Orlen nie służy mojemu samochodzikowi.
Co do wioskowych mędrców to zobacz jak w temacie:
( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6635&start=450&sid=6af3181aae5abd74cd68cf3a0893b569
wypadają ich stacje w Opolu. Strach się bać Wink

Wiesz Opole to małe miasteczko (jest nas więcej gdy festiwal się w czerwcu odbywa) po którym porusza się tak jak naliczyłem 20-cia Jazzów może i więcej Wink
Tak więc żeby uzyskać pełną informację dotyczącą paliwa, musiałbym każdego z nich zapytać jakie oni mają doświadczenia w tym temacie.
Podejrzewam, że patrzyli by na mnie jak na jakiegoś maniaka, lub osobę niespełna rozumu.
Tak więc z obietnicy zapytania każdego bym się nie wywiązał Sad
Jednakże jednego mam już "upolowanego" jazza II. Ładny czerwony 1.4 chyba Automat widać, że po po lifcie. Z tego co się dowiedziałem to właścicielem jest facet i z tego powodu może uda mi się coś więcej wyciągnąć Wink
Pozdrawiam lotosowych mędrców Smile

kobert1 napisał:
Cytat:
Na lotosie dobrze mi sie jezdzi nic nie szarpie ale nie w przypadku gdy zatankuje obok siebie w optimie,bo to niby stacja lotosu ale nie jest najwyrazniej to samo.
Ja tankuję tylko na Optimie 95 PB i właśnie wtedy zdarzył się ten przypadek. Godzina tankowania 19.30 na dworze coś koło 0 st. Celcjusza.
Autko dopiero co wyjechało spod domu, ale wcześniej pojeździło tak więc kontrolka zielona nie pali się.
Opiszę tak w punktach jak to zrobiłem żeby było jaśniej i szybciej:
1 Zatankowałem pod korek 22Litry bo paliwo po 4.42zł - najdroższe w całym kraju Exclamation;
2. Poczekałem aby dostało się powietrze i paliwo "spadło";
3. Zakręciłem korek i poszedłem zapłacić;
4. Po przyjściu jeszcze raz na chwilę odkręciłem;
5. Potem zakręciłem i pojechałem.

Flik77 napisał:
Cytat:
Mógłbyś rozwinąć tę myśl z kontrolkami? Przyznasz, że określenie " i taka inna czerwona "niewiele mówi. Mnie żadna z kontrolek nigdy nie pali się gdy występuje szarpanie.


Ja mam taki układ zegarów - instrukcja strona 91:



Chodzi o tą kontrolkę:



kobert1 napisał:
Cytat:
Pytales kolego o te kontrolki,z pewnoscia chodzilo o wszystkie kontrolki ktore sie zapalaja jak auto zgasnie,samochod sie toczyl wiec szarpal az gasl na chwilke
Być może trochę się przewrażliwiłem tymi opowiadaniami o problemie z silnikiem i dlatego najbardziej mi utkwiły one w pamięci. Tak teraz na spokojnie po przeanalizowaniu wszystkich faktów to rzeczywiście zgasły wszystkie kontrolki a po raptownym przekręceniu kluczyka zapiły się wszystkie i autko ruszyło dalej. Bez palących się już kontrolek poza informacja, że mam włączone światła.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

67 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

18 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System