Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 23:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Czolem,
Rzekomo jest jakas urban legend z tymi swiecami ze na przod ngk a na tyl denso (czy odwrotnie w fabryce dawali). Ale jak sie pytalem w hapartsie to patrzyli na mnie jakos dziwnie (ich zdaniem ngk only), w ASO rowniez nie potwierdzilem tej teorii (zamontowano mi 8x ngk a w przyszlym roku wymiana na nowe.
Ale w sumie obojetnie sie co wybierze to bedzie dobrze (instrukcja podaje ngk lub denso)
A silniki 1.4 w hondzie i civicu czy city sa takie same jezeli mowa o wariancie i-dsi. Co do wymiany swiec irydowych co 120k to standardowy interwal dla tego typu wynalazkow Razz
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 09:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


No to mam potwierdzenie i u was,kolega cyberbrat rowniez ma 2 rodzaje swiec. Nie jest to w sumie takie wazne,robi sie z tego tylko dlugi temat jak kiedys na civicklub i potem spory itd a jakie to ma znaczenie. Wiem ze sa to swiece irydowe czyli wytrzymalosc do 120tys. A ja dlawienie mam od 93tys jak go kupilem,z pewnoscia poprzedni wlasciciel tez borykal sie z problemem,pytanie jak dlugo. Dzis mam 122tys i jest identycznie jak bylo jak kupilem,Wiec nie podejrzewam swiec,oczywiscie wykluczyc ich tez nie moge ale nie pasuje mi to do objawu bo to szarpniecie jesli wystapi to jest zawsze takie same,jak by wpisane w charakterystyke tego silnika ze tak ma byc,glownie czuc to przy ruszaniu i juz z przyzwyczajenia przeciagam go na sprzegle zeby zminimalizowac skutki ale i tak rura wydechowa czasem zapuka o bude i kangur sie pojawi. Musialem sie nauczyc nim jezdzic Smile jednak rzadko uda sie ruszyc plynnie. Ponawiam pytanie,jak wyczyscic zawor egr. Robil to ktos z was? Widze ze jest na dwie sruby,odkrece i co dalej,rozbierac to jakos? Czyscic wszystko? wolal bym miec jakas wskazowke osoby ktora to robila za nim zaczne sam rzezbic
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 10:41
Temat postu:

Re:( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHEC


Witam,

kobert1 napisał:
Cytat:
Ponawiam pytanie,jak wyczyscic zawor egr. Robil to ktos z was? Widze ze jest na dwie sruby,odkrece i co dalej,rozbierac to jakos? Czyscic wszystko? wolal bym miec jakas wskazowke osoby ktora to robila za nim zaczne sam rzezbic

Od tego to chyba trzeba rozpocząc:

Temat: ( Honda Jazz ) EGR


http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=145978&highlight=zaw%F3r+egr

Tutaj masz link
http://www.accordklubpolska.pl/index.php?/topic/22837-czyszczenie-egr-poziom-hard/
do tego czyszczenia zaworu EGR - temat ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2 znaleziony na naszym forum:

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=188920&highlight=zaw%F3r+egr

Tutaj też coś piszą:
http://www.autocentrum.pl/autorentgen/honda/jazz/ii/zawor-egr-776441693/

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=193384&highlight=zaw%F3r+egr

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=191470&highlight=zaw%F3r+egr

W linkach na tych stronach -> na pasku narzędzi -> edycja -> znajdź egr (jeżeli używasz FF),
nie będziesz musiał wertować całych stron.

Piszę jak dziecku bo chyba nie przeszukałeś archiwum tu w tym okienku:
Przeszukaj ten dział
Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 11:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


bardzo dziekuje,wlasnie o taki konkret mi chodzilo bo nie znam sie jeszcze na tym forum Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 11:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHE


Witam,

kobert1 napisał;
Cytat:
bardzo dziekuje,wlasnie o taki konkret mi chodzilo bo nie znam sie jeszcze na tym forum Smile
To trzeba się z nim zapoznać ...
Mam nadzieję że już jak to zrobisz to staniesz się jego częścią i będziesz pomagał innym.

Myślę że rozwiązanie twoich problemów ustanie po wyczyszczeniu tego "magicznego" zaworu EGR, wtedy zaczniesz cieszyć się z jazdy małym / dużym jazzem Wink

Spotkałem się też z informacją że ktoś sobie wymontował EGR i bez tego jeździ. Cóż co kierowca to inny zwyczaj.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 11:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 12:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


tez licze na to ze bedzie to przyczyna w moim civic-u bo jazza nie mam Smile ale mysle o tym zeby wlasnie zmienic na jazzika w przyszlosci,male autko a ja glownie po miescie ganiam po zatloczonej wawie,a to i troche tansze w eksploatacji i tansze auto,wiec za tego civica mialbym juz pewnie jazza po lifcie z 2011r i silniczek i-VTEC. Civa tez mi szkoda sie rozstawac, smiga bez zadnych wkladow finansowych nic sie nie psuje,nie dawno trasa 3tys km chorwacja,bez mrugniecia pokonal,ale przed honda jezdzilem seicento i przyzwyczailem sie ze np dam rade zaparkowac nawet jak niema miejsca do parkowania Smile problemy jakie mialem z hanka to jakas zarowka sie spalila-ze 3 razy,jakies sprzeglo czase za skrzypi i tyle a rok jezdze,oczywiscie filtry oleje na czas ale to norma w kazdym aucie. Wczoraj bylem na przegladzie rej i gosc ocenil auto na stan idealny,amory ponad 80proc. Szkoda pozbyc sie takiego auta a wiadomo jak to jest ze znalezieniem potem czegos pewnego.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 17:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Kiedyś była moda na czyszczenie krokowców, teraz EGR, , to nie diesel, że zalepi go niedopalonym olejem Very Happy
Poza tym Problem z EGRem nie objawia się opisanymi problemami, ale cóż, Wasze sprzęty to róbcie z nimi co Wam się podoba-powodzenia.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 17:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Mój mechanik kiedyś mi powiedział, że czyszczenie EGR lub przepustnicy bez wyraźnej konieczności to proszenie się o kłopoty. I rzadko kiedy ta konieczność występuje.
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 20:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


ja wszystko rozumiem ale u mnie samochod sie przydusza ,niewiem czy to pomoze i nie ruszal bym nic gdyby chodzil plynnie,nie ide za duchem mody Smile Przepustnicy tez narazie niechce ruszac bo wiem ze jest problem potem z nauka biegu jalowego. Moje auto glownie jezdzilo po miescie to tego syfu dostal pewnie sporo a czyszczenie egr mnie nic nie kosztuje,za nim zaczne wydawac kase warto sprobowac z tym czyszczeniem,jak to umyje to chyba mu w niczym nie zaszkodze,. Sa tacy co pisza ze pomoglo. Mam jeszcze pytanie,obejrzalem jak to zrobic ale jest mowa o tym ze dobrze jest wczesniej przewiercic te otwory zeby wylutowac kable,nie rwac na sile zeby czegos nie uszkodzic,ale jak trafic w miejsce laczenia kabli jak tego nie widac do puki sie nie rozbierze Smile
Powrót do góry
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 11 Paź 2014, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Witaj Kobert.

byłem na urlopie i dawno nie zaglądałem na forum.
Ze znalezieniem miejsca, w którym przewiercić nie będziesz miał problemu. Na górnej pokrywie egr-u są dwa kółeczka o średnicy ok 3-4 mm umiejscowione po obu stronach gniazda. Nie sposób się pomylić. Rozwierć, podgrzej lutownicą i delikatnie wyjmij, a potem zgodnie z instrukcją z forum acorda.
Ja mimo, że egr był praktycznie zablokowany nie miałem żadnych objawów (poza kontrolką). Nic nie szarpało, ale u innych użytkowników było różnie, więc możesz spróbować. Za pierwszym razem to ok 2 godz pracy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Tom
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 09:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


milejow napisał:
Kiedyś była moda na czyszczenie krokowców, teraz EGR, , to nie diesel, że zalepi go niedopalonym olejem Very Happy
Poza tym Problem z EGRem nie objawia się opisanymi problemami, ale cóż, Wasze sprzęty to róbcie z nimi co Wam się podoba-powodzenia.


Z drugiej strony slyszalem ze w nowoczesnych silniilkach benzynowych zawierających EGR (jakby nie patrzeć w tej definicji silnik jazza jest nowoczesny Wink stosowanie olejow klasycznych full saps może doprowadzić do zatkania EGR. Ale ze to benzyna a nie ropniak to czas trwania tego procesu może być dosyć dlugi. Poza tym nie udało mi się zweryfikować dokładniej tej teorii w internetach Very Happy

Ponadto oleje ekologiczne czyli low saps czy mid saps maja na zadanie chronić dpf w ropniakach i/lub katalizator trojdrozny a nie silnik wiec w sumie wybor jest problematyczny na dluzsza mete z punktu widzenia usera zwykłego jazza Razz
Powrót do góry
kobert1

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawcia
Posiadane auto: civic 1.4 DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 01:00
Temat postu:

EGR


Witam. Nie mialem czasu ani odpisac ani wziac sie za czyszczenie egr,az do wczoraj,wyczyscilem, wprawdzie nie byl mocno budny z wyjatkiem tego dlugiego bolca ktory jest zaworem. Byl mocno w nagarze a ze mam piaskarke to wypiaskowalem do zywego.bardziej zastanawia mnie (patrzac po uszczelce) czy nie bylo tam przedmuchow,a ze uszczelki nowej nie mialem,zlozylem na silikon do temperatur,jakis porzadniejszy niemiecki od kumpla z warsztatu. Jest roznica,silnik zrobil sie żwawszy i szarpania albo ustaly albo sa znaczaco mniejsze. Ciezko juz mi to oceniac bo jezdzac rok,czlowiek przyzwyczaja sie ruszac tak zeby zminimalizowac to szarpniecie,musial bym moze pojezdzic innym autem (zwlaszcza ze szarpanie nie wystepowalo zawsze) albo z checia,dam przejechac sie komus z pobliza kto ma taki sam silnik. Jezdzimy z panna moim civem i ona twierdzi ze szarpanie ustapilo calkowicie i ze jezdzi teraz zaje....cie plynnie. Ja jednak sprobuje jeszcze z dodatkiem do paliwa czyszczacym wtryski i przestaje o tym myslec,jak by mi sie cos jeszcze nie podobalo to poprostu uznam sam ze szukam kwadrotowych jaj Smile . W pewnym momecie przy czyszczeniu egr,po rozebraniu tego co w opisie,zdjeciu gornej obudowy plastikowej i sprezyny i z pod niej podkladki ,brakowalo mi informacji jak wyciagnac ten bolec-zawor ktory siedzi po srodku calego urzadzenia. Nie jest to jednak nic trudnego,pod podkladka taka z dziurami ktora wyjelismy z pod sprezyny,jest takasama podkladka z dziurami,zalozona odwrotna strona i robiaca cos w rodzaju jak "ziger" czyli trzymajac sie w rowku iglicy zaworka,trzeba ja poprostu przesunac w bok,tak aby zeskoczyla ze swojego miejsca (cos jak zabezpieczenie iglicy przepustnicy w gazniku) wysuna sie wtedy do gory dwie sprezyny,mala i duza,no i do gory wyciagniemy tulejke,a zawor-bolec wypadnie dolem Smile takie krotkie doprecyzowanie jak by ktos to robil zeby nie musial sie zastanawiac i kombinowac Smile podsumowujac,biorac pod uwage ile nagaru bylo na tym wodziku z zaworem i mala poprawe plynnosci jazdy oraz dynamiki to warto bylo. Najwazniejsze ze nic popsulem Smile
Powrót do góry
Lyserg

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 21:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


We wrześniu pytałem o rozwiązanie kwestii dotyczącej szarpania podczas jazdy. Pochwalę się, że problem został rozwiązany. Odkąd pamiętam na stacji paliw zawsze tankowałem 95 ze względu na cenę. Tym razem na Orlenie zatankowałem benzynę 98 i szarpanie zniknęło natychmiast - teraz jeździ super. Wystarczyło jedynie zmienić paliwo, by problem sam się rozwiązał. Nigdy więcej 95-tki z Orlenu.

Następnie wymieniłem olej w silniku, filtr oleju, filtr powietrza oraz komplet świec - za całość zapłaciłem ok. 215zł. Japończycy nie zaprojektowali Jazza z myślą o łatwej wymianie świec zapłonowych, a instrukcja obsługi jest zbyt uboga. Potrzebowałem 3 komplety kluczy nasadowych, WD-40, klucza do świec 16mm, szlifierki kątowej (do cięcia klucza, żeby się zmieścił na parunastu centymetrach wolnej przestrzeni) oraz 5,5h ciężkiej roboty i bólu kręgosłupa, żeby wymienić 8 elementów. Tym sposobem zaoszczędziłem stówkę (cena warsztatu) lub 108zł w ASO.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 08:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik - paliwo


Witam,

Lyserg napisał:
Cytat:
Odkąd pamiętam na stacji paliw zawsze tankowałem 95 ze względu na cenę. Tym razem na Orlenie zatankowałem benzynę 98 i szarpanie zniknęło natychmiast - teraz jeździ super. Wystarczyło jedynie zmienić paliwo, by problem sam się rozwiązał. Nigdy więcej 95-tki z Orlenu.
Z tego co pamiętam to jesteś chyba jedynym wyjątkiem który tankując na Orlenie nie narzeka na jazdę swoim jazzem.

Kiedyś na trasie musiałem zatankować paliwo, a w pobliżu była tylko w/w stacja.
Znając opinie o paliwie z tej firmy nie byłem zachwycony tym rozwiązaniem ale na czymś trzeba było dojechać.
Tak więc zatankowałem, ale jazda na tym paliwie była bardzo zła. Silnik jakby stracił na dynamice i nie mógł się tak szybko "wkręcać".

Kiedy dojechałem na miejsce, poszukałem stacji na której tankuję - Lotos i zalałem pod "wystrzał".
W moim jazzie paliwo z w/w firmy służy mojemu autku.
Tak, na marginesie wlewam 95-kę na Lotos Optima.

Czy może być, aż takie przyzwyczajenie uzależnienie Wink silniczka do paliwa, jak tankuje się na w/w stacji przez 7-lat Question
Najbliżej się znajduje to dlatego tam tankuję
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 09:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Silnik sie dławi i wyskakuje Kontolka CHECK ENGINE


Mnie się kiedyś na orlenowskim paliwie wskaźnik zawiesił, ale jeździło mi się w sumie na nim nie najgorzej. Smile
Kiedyś pewien mój znajomy ( jednak nie żaden specjalista w tej dziedzinie, ale zwyczajny kierowca...) stwierdził, że w kwestii paliw na polskim rynku to jedynie BP się jeszcze jako tako stara, ale także to paliwo nie jest najwyższych lotów.

"Tym razem na Orlenie zatankowałem benzynę 98 i szarpanie zniknęło natychmiast"

Czyżby więc temu szarpaniu, na które wielu się tutaj uskarża, nasze autka były Bogu ducha winne, a chodzi o złej jakości benzynę?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 8 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System