Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 27, 28, 29  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 14:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Zgadza sie powinno być 195/50/15. Zaraz po zakupie Jazza celowalem w rozmiar oryginalny 185/55/15 jednak cena zaważyła a przy okazji kosztem niewielkiej utraty komfortu zyskałem lepsze hamowanie i trzymanie w zakrętach.
Są gumy bardziej miękkie i twardsze, wydaje mi się że odpowiednim składem mieszanki można zniwelować różnice między profilem 50 a 55.
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 09:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


pomiedzy 50 a 55 nie ma duzej roznicy, 45 zaczyna sie niski profil i roznica jest bardzo duza, co do szerokosci przygotujcie sie ze jak bierzecie wieksze i szersze opony niz oryginal to macie przeklamanie na zuzyciu paliwa oraz na kilometrach, bedziecie miec wieksze przebiegi niz faktycznie przejechane
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 10:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

i chyba w tym roku przyszedł czas na wymianę opon na letnie. Obecnie mam 8letnie fabryczne yokohamy 14/175/65 na których Jazzik opuścił ASO. Wiem że zaraz napiszecie że jeżdżę po bandzie Wink
Postanowiłem zrobić trochę inaczej niż wy, a mianowicie podjadę do ASO i zagadam co oni mi polecają i spiszę parametry a następnie poszukam w/w opon w sieci.
Ot taki myk Wink
Ciekaw jestem jakie gumy jak to nazwał Jazzman ASO poleca do japońskich samochodów Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 11:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Jazzman napisał:
Masz w identycznym rozmiarze czy nieco innym? Jak sie sprawują na mokrym i jak ze ścieralnością ?

Standard - 185/55
Na mokrym bardzo dobrze sobie radzą, generalnie zaskoczony jestem (pozytywnie) trakcją Jazza, myślałem, że będzie gorzej.
Ścieralność - nie zauważyłem, bo mam je dopiero jeden sezon i zrobiłem na nich jakieś ~5kkm.
Mogę wieczorem zmierzyć wysokość bieżnika suwmiarką, jeśli chcesz.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 20:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:
Witam,

i chyba w tym roku przyszedł czas na wymianę opon na letnie. Obecnie mam 8letnie fabryczne yokohamy 14/175/65 na których Jazzik opuścił ASO. Wiem że zaraz napiszecie że jeżdżę po bandzie Wink
Postanowiłem zrobić trochę inaczej niż wy, a mianowicie podjadę do ASO i zagadam co oni mi polecają i spiszę parametry a następnie poszukam w/w opon w sieci.
Ot taki myk Wink
Ciekaw jestem jakie gumy jak to nazwał Jazzman ASO poleca do japońskich samochodów Wink


Ja na Yokohamach też do ósmego roku jeździłem i jeździłbym dalej, gdyby mi kobita nie kazała zmienićSad
Wziąłem Conti - miękkie są, więc amortyzują nieco, ale niestety dość szybko się ścierają, jak mało jeździsz
to może być niezły pomysł na poprawę komfortu wszak twardego Jazza.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 20:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 21:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


A jak te Uniroyal Rain zachowują się na upałach? Słyszałem, że są miękkie więc zastanawiam się jak bardzo to wpływa na ścieranie w gorącu.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 00:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


GR_BKP napisał:
Jazzman napisał:
Masz w identycznym rozmiarze czy nieco innym? Jak sie sprawują na mokrym i jak ze ścieralnością ?

Standard - 185/55
Na mokrym bardzo dobrze sobie radzą, generalnie zaskoczony jestem (pozytywnie) trakcją Jazza, myślałem, że będzie gorzej.
Ścieralność - nie zauważyłem, bo mam je dopiero jeden sezon i zrobiłem na nich jakieś ~5kkm.
Mogę wieczorem zmierzyć wysokość bieżnika suwmiarką, jeśli chcesz.


Mierzyć nie musisz. Myślałem że przebyty dystans masz już sporo większy.
Obecnie wspomniane Dunlopy są u mnie na pierwszym miejscu. Chyba będe w nie celował.
Co do prowadzenia jazza rzeczywiście fajnie się to klei już ns standardowych 175 jest przyzwoicie a jeśli damy rozmiar lub dwa szersze kapcie to w ciasnych zakrętach może pojawić się banan na ustach. Jak na stosunkowo wąskie i wysokie nadwozie z belką skrętną i lekkim tyłem jest bdb gdyby tak jeszcze ten układ kierowniczy nadążał...
@Marc RainExpert mam w innym aucie ok 30kkm zrobione i znikoma ścieralność w porównaniu np. Z Conti premium contact 2, za to są twardsze i przez to nieco mniej komfortowe. Są kierunkowe warto o tym pamiętać.


Ostatnio zmieniony przez Jazzman dnia Wto 03 Mar 2015, 00:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 00:23
Temat postu:

Uniroyal


Te Uniroyale tanio teraz:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainexpert-3-175-65-r14-82-t#84339649
chyba, że to wyprzedaż starszego rocznika?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 00:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Marc napisał:
A jak te Uniroyal Rain zachowują się na upałach? Słyszałem, że są miękkie więc zastanawiam się jak bardzo to wpływa na ścieranie w gorącu.
Jeśli pytasz o RainExpert 3, które podlinkowałem to na razie nie wiadomo nic - to tegoroczna nowość. Wykorzystano w niej rozwiązania z dobrze ocenianej RainSport 3. Jednak biorąc pod uwagę dobre opinie o poprzedniku (RE2) to można spokojnie przyjąć że nie będą gorsze Wink
Jeśli chodzi o zużycie... Cóż, to nie Micheliny. Jak większość opon grupy Continental nie są mistrzami długich dystansów. Taka cena ich właściwości. Choć pewnie tak jak dotychczasowe będą przyzwoite, ot taka średnia.
Tak czy siak zapowiadają się ciekawie, stąd wymieniłem je jako jedną z propozycji godnych uwagi.
Jak nie chcesz ryzykować to dorzuć kilkadziesiąt złotych i weź coś już lepiej sprawdzonego w akcji.

n0rek napisał:
(...) co do szerokosci przygotujcie sie ze jak bierzecie wieksze i szersze opony niz oryginal to macie przeklamanie na zuzyciu paliwa oraz na kilometrach, bedziecie miec wieksze przebiegi niz faktycznie przejechane
Na zużyciu paliwa przekłamania nie będzie - po prostu BĘDĄ zwiekszać zużycie Wink natomiast przekłamania licznika nie będzie jeśli zastosuje się właściwe zamienniki oryginalnych opon (różnica średnicy zewnętrznej między +1,5% a -2% w stosunku do opony wzorcowej).

P.S.Jazzman, Dunlopy to świetny wybór wg mnie. Dużo pozytywnych opinii na różnych forach. Jak będę zmieniał u siebie to jest jeden z mocnych kandydatów. Ale to jeszcze nie teraz :-/
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 10:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


sstar napisał:
Wziąłem Conti - miękkie są, więc amortyzują nieco, ale niestety dość szybko się ścierają, jak mało jeździsz
to może być niezły pomysł na poprawę komfortu wszak twardego Jazza.

Szybko znikają, ale za to trzymają asfaltu jak głupie. Conti znam tylko SportContact w rozmiarach nie do Jazza, ale zakładam, że inne też trzymają poziom Wink
Jazz twardy? Very Happy
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 12:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


GR_BKP napisał:
sstar napisał:
Wziąłem Conti - miękkie są, więc amortyzują nieco, ale niestety dość szybko się ścierają, jak mało jeździsz
to może być niezły pomysł na poprawę komfortu wszak twardego Jazza.

Szybko znikają, ale za to trzymają asfaltu jak głupie. Conti znam tylko SportContact w rozmiarach nie do Jazza, ale zakładam, że inne też trzymają poziom ;)
Jazz twardy? :D

Czy twardy hmm to zależy od np. Subiektywnych wrażeń pewnie też ma wpływ z jakiego auta przesiedliśmy sie na Jazza. Niektorzy twierdzą że bardziej sprężyste niż twarde.
Gdzieś natknąłem się na artykuł w którym napisano że w Jazzie występowały różne rodzaje zawieszeń jedne bardziej miękkie a drugie bardziej twarde nie wiem tylko od którego roku tak się działo. U rodziców w jazzie 1,2 z 2004r po lifcie zawias jest bardziej miękki od mojego, na zakrętach czuć jak auto się bardziej wychyla. Dodatkowo ta wersja Live 1,2 ma wyższy prześwit(pisalem o tym kiedyś w innym wątku) no i servo delikatniejsze można małym palcem kręcić, daje nistety jeszcze mniej informacji o kołach niż moje (symbol na zegarach EPS w późnijszych latach znaczek kierownicy).
Żeby tak troche w temacie decyzja podjęta biorę Dunlopy. Jak trochę pojeżdże to dam znać co się zmieniło w porownaniu do Conti PC 2.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 16:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


...gdzieś w gazecie też pisali, że pozycja za kierownicą w Jazzie jest jak w sportowym aucie Very Happy
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 20:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


No więc waham się w tej chwili pomiędzy Uniroyalami Rain Expert 3, a Yokohamami Blue Earth AE01.

Które z nich będą bardziej komfortowe? Jazzman napisał, że Uniroyale są mniej komfortowe niż Conti, które mam teraz, a nie chcę jakby "schodzić z poziomu wygody". Nie wiem jak tu wypadają Yokohamy.

Za to Yokohamy widzę teraz na Allegro w promocji po 660 zł za komplet, tyle, że cyt.: "z drugiej połowy 2014 r." Czy to nie za długi okres magazynowania? Za kupnem na Allegro przemawiają obecnie raty 0% to nie rzuci mnie tak jednorazowo po kieszeni.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 23:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Marc, Yokohama jako marka to pierwsza liga, dodatkowo ten model opony jest wysoko oceniany. Data produkcji, o której wspomniałeś (II połowa '14) nie jest tutaj żadnym problemem - Producenci traktują oponę jako nową do 36 m-cy od daty produkcji. Część sklepów internetowych twierdzi że sprzedają opony nie starsze niż 18 m-cy. Czyli "Twoje" to nówki. Spoko.
Co do RainExpertów to także pierwsze opinie użytkowników zaskakująco dobre. Czyli też dobra opcja Wink
Ja, gdy jeszcze nie było wiadomo nic o Uniroyalach, wziąłem te opony dla ojca (w dość zbliżonym rozmiarze). Wyprodukowane tydzień przed dostarczeniem w moje łapy, tak świeżych opon jeszcze nie miałem Twisted Evil Niestety jeszcze nie założone do auta, więc w tej chwili nie podzielę sie wrażeniami.
Masz dwa modele do wyboru, cokolwiek wybierzesz trafisz dobrze.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 00:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


mój głos na moim zdaniem ostatni hicior cenowy

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-efficientgrip-performance-185-60-r14-82-h#82144811

niestety w standardowym rozmiarze do jazza II jest jedynie efficient grip compact który posiada zdecydowanie gorsze parametry a jest jedynie trochę tanszy.

Natomiast jeżeli ktoś ma szerszy rozmiar 185 lub tez fele 15 cali w jezu II lub III to bym się nawet nie zastanawial Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 7 z 29
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

25 700

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

37 900

2007r.

237 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System