Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 11:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Kiedys obiecałem napisać coś o Dunlop Sport Blueresponse w Jazziku. Mam w rozmiarze 195/50/15. Porównanie będzie do rozmiarem identycznych Conti Premium Contact 2 ktore miałem poprzednio. Co do trzymania na suchej i mokrej nawierzchni niestety ale Dunlopy nieco gorzej spisują się pod tym względem. CPC2 podniosły wysoko poprzeczkę pod tym względem a przecież jest jeszcze nowszy i lepszy model z oznaczeniem 5. To samo podczas szybkiego startu koła zauważalnie szybciej buksowały na Dunlopach. Natomiast Dunlop jest zdecydowanie cichszą oponą tutaj wręcz miażdży Conti. Chyba ma też niższe opory toczenia bo średnie spalanie spadło mi o 0,2. Co do komfortu obie opnki mają miękką miszankę i są bardzo komfortowe tutaj remis. Co do ścieralności ciężko powiedzieć bo na Dunlopach jakieś 3 kkm zrobione ale po tym co pokazał Conti 2 już chyba gorzej być nie może. 5 już pod tym kątem poprawili.
Myślę że Dunlopy dla większości byłyby lepszą propozycją od Conti ale ja mam pewien niedosyt. W Dunlopach nazwa Sport to tylko nazwa nic poza tym a szkoda.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 09:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


No i nie wiem jak Conti, ale Dunlopy nie maja rantu ochronnego felgi. Duży minus skoro już porównujemy. Nie myślałem, że są opony, które jeszcze tego nie mają - zdziwiłem się jak zamówienie dojechało...
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 10:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


btw, jakie macie ciśnienie w oponach ? U mnie osobiście zauważyłem ze jest na letnich roznica w komforcie miedzy 2,2 a 2,4 z przodu (jak jest więcej to lepiej). Z tylu daje 2,2. Poza tym z wiekiem jazz coraz bardziej twardszy się robi. Coz auto się starzeje a wymagania rosną Wink
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 10:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Nie pamiętam ile w cyfrach - wypośrodkowane między min a max z tabelki na wnęce drzwi.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 12:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

A tak przy okazji ciśnienia, to latem te oponki macie napompowane powietrzem czy helem Question
Z tego co wiem, to autka które mają hel posiadają zielone kapturki na wentylkach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 12:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 15:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


A jak ktoś ma czerwone, to co ma w oponach? Wodór? Wink
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 16:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:
Witam,

A tak przy okazji ciśnienia, to latem te oponki macie napompowane powietrzem czy helem Question
Z tego co wiem, to autka które mają hel posiadają zielone kapturki na wentylkach.


Ty tak zupełnie poważnie...?

O pompowaniu helem jeszcze nie słyszałem, ale są podobno tacy, którzy pompują azotem...po kiego diabła nie dowiem się chyba nigdy zważywszy, że zwykłe powietrze to 78-80% azotu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 20:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

No dobrze.
Macie rację pomyliłem się w nazewnictwie - miał być azot, bo ładne dziewczyny chodzą i może dlatego ja z głową w chmurach i odlatuję z tym helem
Ale zobaczcie tutaj:
http://www.motofakty.pl/artykul/czy-warto-pompowac-opony-azotem.html
Co do tych kapturków to naprawdę muszą być one innego koloru. Chodzi o oznaczenie czym dane koło jest napompowane.
Jeżeli chodzi o kolor to widziałem też czerwone ...

Tak więc przempo to na poważnie Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 08:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw - ten artykuł to marketingowy bełkot, większych bzdur dawno nie czytałem np. "W oponach wypełnionych azotem minimalnie zmienia się ciśnienie, nawet przy dużych wahaniach temperatury na zewnątrz" - biorąc pod uwagę fakt, że azot ma większą rozszerzalność cieplną niż powietrze resztę artykułu można sobie wsadzić w...no i jeszcze tekst o odsysaniu powietrza z opony... Smile kedlaw jak sobie wyobrażasz odsysanie powietrza z opony założonej na obręcz?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 10:40
Temat postu:

ciśnienie


pieta napisał:
btw, jakie macie ciśnienie w oponach ? U mnie osobiście zauważyłem ze jest na letnich roznica w komforcie miedzy 2,2 a 2,4 z przodu (jak jest więcej to lepiej). Z tylu daje 2,2. Poza tym z wiekiem jazz coraz bardziej twardszy się robi. Coz auto się starzeje a wymagania rosną Wink


Ja pompuję zgodnie z info na drzwiczkach - 2.3 przód, 2.2 tył, czasem 2.4 i 2.3,
zwykle zwiększam tył - do 2.3 jak tył zapakowany, co zdarza się bardzo rzadko.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 11:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

Zapytałem jakie jest wasze zdanie w tej sprawie, bo ja mam możliwość takiego pompowania opon za darmo i tak robię ale tylko letnie. Mechanik w rodzinie to kasy nie weźmie, ale piwo tak Wink
Dużo osób do niego przyjeżdża i tak robi.

przempo napisał:
Cytat:
kedlaw jak sobie wyobrażasz odsysanie powietrza z opony założonej na obręcz?
Szczerze powiedziawszy to nie wiem, ale może jakieś szamańskie tańce i gusła odprawiane przy kołach Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 15:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Jeśli masz taką darmową możliwość to wypróbuj. Może to i marketing, ale oponom raczej to nie zaszkodzi. Zawsze można wrócić do tradycyjnej metody jeśli będzie coś nie tak. Będziesz miał jakieś porównanie.
Mnie na przykład interesowałoby to jak zmieniają się właściwości jezdne Jazza na oponach pompowanych samym azotem? Czy w codziennym użytkowaniu jest jakaś odczuwalna róznica? Czy ma to sens w autach o takiej mocy i gabarytach?
Ciekaw jestem subiektywnej opinii, a nie suchego opisu w Sieci.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 18:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Flik77...kilka faktów: azot stanowi 78% składu powietrza, czysty azot ma minimalnie większą rozszerzalność cieplną niż powietrze czyli przy zmianach temperatury występują większe różnice zmiany ciśnienia opony napompowanej czystym azotem a to jest niby główny powód pompowania azotem, nie wyobrażam sobie całkowitego odessania powietrza z opony ( no chyba, że całe koło umieścisz w komorze próżniowej) a tylko wtedy takie napełnianie miałoby jakikolwiek sens. To, że koło napompowane azotem dłużej trzyma ciśnienie to już kompletna paranoja...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 24 Cze 2015, 10:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

Przeprowadzę testy jak z tym azotem jest.

przempo,
Ale jak spuści całkowicie powietrze z opony to go tam już nie ma. A pompując azotem i za każdym razem go spuszczając nastąpi jego wymiana.
Chodzi mi o coś w rodzaju takiego cyklu:
Wypompuje powietrze napompuje azotem. Wypompuje azot i to powietrze które zostało. Teraz powtórzy procedurę i tak w kółko, aż za entym razem będzie sam azot.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 20:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:
Witam,

Przeprowadzę testy jak z tym azotem jest.

przempo,
Ale jak spuści całkowicie powietrze z opony to go tam już nie ma. A pompując azotem i za każdym razem go spuszczając nastąpi jego wymiana.
Chodzi mi o coś w rodzaju takiego cyklu:
Wypompuje powietrze napompuje azotem. Wypompuje azot i to powietrze które zostało. Teraz powtórzy procedurę i tak w kółko, aż za entym razem będzie sam azot.


Odessać całe powietrze można tylko poprzez wytworzenie próżni, ale to chyba oczywiste...a i tak na marginesie, według tego bełkotu o zaletach stosowania azotu napisali, że dłużej trzyma ciśnienie, bo azot ma większe cząsteczki niż tlen ( nie chce mi się teraz sprawdzać, ale może tak jest) tyle, że jeśli tak jest to nawet w oponie napompowanej powietrzem pierwszy ucieknie tlen ( jako ten o mniejszych cząsteczkach) czyli zostaje azot...każde kolejne pompowanie to wtłaczanie 80% azotu i 20% tlenu i znów ucieknie tlen...jakoś to pewnie idzie wyliczyć ale w myśl tej poronionej teorii coś po 10 pompowaniu powietrzem masz w oponie 99% azotu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 17 z 29
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System