Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 27, 28, 29  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 28 Maj 2015, 10:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Tak to samobójstwo. Zreszta ktoś mi kiedyś tłumaczył ze maks to 10 lat co może opona jeździć od momentu produkcji i rzekomo jest nawet na to jakiś paragraf, ale nie drązyłem tematu. Rzekomo SKP tez się może przyczepić ale nie wiem czy to nie jest jakiś urban legend.
No chyba ze siostry nie lubisz Wink
Jak bardzo chcesz to mogę Ci oddać 2x fulda ecccocontrol w rozmoarze jazzowym po koszcie wysyłki. Jeżeli uznasz ze jest ok to gratyfikację w % pozostawię do twojej decyzji Laughing
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 28 Maj 2015, 12:21
Temat postu:

Re: pirelli


sstar napisał:
Co sądzicie o:
Pirelli P1 Cinturato Verde
pytam, bo siostra do Fabii musi kupić i taki sam rozmiar jak w Jazzie. Być może odziedziczę i Fabię i opony więc jestem zainteresowany. PS. Czy montowanie 10-letnich Yokoham z niezłym bieżnikiem, ale co oprócz to nie wiem, dwa sezony leżały w garażu, to samobójstwo?


Wszystko zależy w jakich warunkach były przechowywane opony - najlepiej załozyć oponę na felgę, napompować i sprawdzić stan gumy ze szczególnym uwzględnieniem BOKÓW opony - jakiekolwiek oznaki zestarzenia się mieszanki dyskwalifikują oponę z użytku.
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 01:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Vespa napisał:
195x50R15.

masz takie gumy ? jak sie jeździ ? jaka szeroka felga ?
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 09:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


cuuube napisał:
Vespa napisał:
195x50R15.

masz takie gumy ? jak sie jeździ ? jaka szeroka felga ?


od 3 lat śmigam na 195x50R15 tu niespodzianka bo na Kleberach hydraxer.

felgi mam BBS, na początku rozpacz że auto będzie palić więcej niż na zimowych i jaki to hałas będzie.
nie pali więcej i nie hałasuje bardziej a zalety...

wszystkie niedogodności zeszły na dalszy plan gdy na zamglonej autostradzie pod berlinem.
Musiałem wykonać iście alpejską akrobację, mijając dwa rozbite auta.
Jedno stało na prawym pasie drugie stało bokiem na lewym i środkowym.
Na tych laczkach auto w zakrętach spisuje się na medal.
Jak dotąd na szczęście nie musiałem porównywać czy droga awaryjnego hamowania
jest inna od opony ze standardową szerokością.

pozdrawiam
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 10:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


cuuube napisał:
Vespa napisał:
195x50R15.

masz takie gumy ? jak sie jeździ ? jaka szeroka felga ?

Felga 15", 6JJ, ET 45. Jeździ się bardzo dobrze ale z uwagi na większą twardość i większy hałas, kiedyś tam, przy zmianie opon, będę szukał takich z profilem 55 i nieco węższych.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 10:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 16:23
Temat postu:

Re: pirelli


Witam,

przempo napisał:
sstar napisał:
Co sądzicie o:
Pirelli P1 Cinturato Verde
pytam, bo siostra do Fabii musi kupić i taki sam rozmiar jak w Jazzie. Być może odziedziczę i Fabię i opony więc jestem zainteresowany. PS. Czy montowanie 10-letnich Yokoham z niezłym bieżnikiem, ale co oprócz to nie wiem, dwa sezony leżały w garażu, to samobójstwo?


Wszystko zależy w jakich warunkach były przechowywane opony - najlepiej założyć oponę na felgę, napompować i sprawdzić stan gumy ze szczególnym uwzględnieniem BOKÓW opony - jakiekolwiek oznaki zestarzenia się mieszanki dyskwalifikują oponę z użytku.
Masz całkowitą rację, bo te boki są najważniejsze. Przecież tam najczęściej "strzela" opona. Na swoich 8lat bym jeszcze pojeździł ale żona mnie przekonała do zmiany.

A tak przy okazji, to jak u Was sprawują się yokohamy w estetyce. U mnie po wymianie starych Yokoham na nowe to koło felg brązowy nalot / osad. Myślałem że klocki tak brudzą i tarcze, ale przecież nic nie zmieniałem poza felgami na które założyłem nowe opony.
Mało tego w tym sezonie to po zimówkach założyłem stare oponki z felgami i było wszystko ok, a teraz nowe ze starymi felgami i kolorek jest.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 19:56
Temat postu:

Re: pirelli


kedlaw07 napisał:

A tak przy okazji, to jak u Was sprawują się yokohamy w estetyce. U mnie po wymianie starych Yokoham na nowe to koło felg brązowy nalot / osad. Myślałem że klocki tak brudzą i tarcze, ale przecież nic nie zmieniałem poza felgami na które założyłem nowe opony.
Mało tego w tym sezonie to po zimówkach założyłem stare oponki z felgami i było wszystko ok, a teraz nowe ze starymi felgami i kolorek jest.

Czy ten nalot schodzi na myjni?
Moje Continentale też tak brązowieją na bokach. Jakby taki osad/brud/starta wierzchnia warstwa gumy. Coś jakby delikatne obtarcia , ale u mnie to jednak nie to. Słyszałem teorię, że to światło słoneczne (promienie UV) tak wpływa na oponę.
Może coś w tym jest bo na zimówkach ( czyli jesień-zima, gdzie światła słonecznego jest mniejsza ilość), tego problemu nie mam.
Podobno są na rynku jakieś czernidła do opon. Póki co jednak ne stosuje.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 20:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Ja stosuję Meguiar's Endurance (daje połysk) lub Nielsen Brilliance (półmat) - oba bardzo wydajne i robią robotę. Bardziej lubię Endurance ze względu na konsystencję - gęste dressingi na opony dobrze się nakłada zmywakiem kuchennym od Jana Niezbędnego. Do tych w atomizerze często używają pędzelków, dla mnie to niewygodne, a pryskanie z atomizera brudzi felgę.

Zrobisz sobie po każdym myciu i zapomnisz o tych przebarwieniach.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 31 Maj 2015, 08:50
Temat postu:

hankok


Okazało się, że rozmiar jednak w Fabii inny: 165 70 R14 i w końcu kupiłem, także po rekomendacji tutejszej Hankoki, a potem doczytałem, że w testach na mokrym słabo:-( Choć pewno względnie słabo, mam nadziejęWink Cena 150 zeta!
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 31 Maj 2015, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


GR_BKP napisał:
Malfiq napisał:
Tylko zastanawia mnie to dziwne dudnienie. Nie wiem jak Wam to opisać - takie jakby coś było przyczepione do opony i podczas kręcenia się gdzieś tłukło.

To jest od samego początku po założeniu opony? - obejrzyj dokładnie oponę, może się coś wbiło w bieżnik.
Łożysko huczy jednostajnie. Ciszej, głośniej, ale jednostajnie (np. teraz u mnie Very Happy )


Po założeniu opony, wcześniej było coś jakby tarcie przy skręcaniu kół, ale po zamianie z zimówek na letnie ustało. Zaczęło się z kolei to. Postaram się Wam to jakoś nagrać, bo "tutu" pewnie niewiele Wam mówi Very Happy Na oko w oponę się nic nie wbiło, nie mam już pomysłu, ale nie ten odgłos do szewskiej pasji doprowadza. Najbliższe ASO mam 80km i za cholerę nie mam kiedy pojechać Sad

kedlaw07 napisał:

A tak przy okazji, to jak u Was sprawują się yokohamy w estetyce. U mnie po wymianie starych Yokoham na nowe to koło felg brązowy nalot / osad. Myślałem że klocki tak brudzą i tarcze, ale przecież nic nie zmieniałem poza felgami na które założyłem nowe opony.
Mało tego w tym sezonie to po zimówkach założyłem stare oponki z felgami i było wszystko ok, a teraz nowe ze starymi felgami i kolorek jest.


U nie taki brązowy nalot osadzał się na bokach zimowych Hankooków, na letnich Yoho oprócz syfu, który lata u mnie w powietrzu (mamy w Szczecinku własną fabrykę chmur i wióry w powietrzu), to nic się nie osadza. Felgi mam te same, auto stoi w tych samych miejscach, jeżdżę podobne trasy.

A jeszcze w temacie - ostatnio jakiś baran wyjechał mi (na szczęście w mieście, więc prędkość nie duża) na czołówkę i odruchowo, w zasadzie bez zastanowienia, odbiłam kierownicą, żeby jakos zderzenia uniknąć i wjechałam oponą na krawężnik tak, że ją przerysowałam, odgięłam też trochę i postrzępiłam kołpak i chyba felgę. Myślicie, że powinnam ją wymienić? Boję się, że mi strzeli podczas jazdy. Jazzowi się na szczęście nic nie stało (oprócz tej opony), ale coś facet nasłuchał, to moje Very Happy Zrobię w wolnej chwili fotki to sami zobaczycie skalę zniszczeń Sad
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 08:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

Malfiq napisała:
Cytat:
U nie taki brązowy nalot osadzał się na bokach zimowych Hankooków, na letnich Yoho oprócz syfu, który lata u mnie w powietrzu (mamy w Szczecinku własną fabrykę chmur i wióry w powietrzu), to nic się nie osadza. Felgi mam te same, auto stoi w tych samych miejscach, jeżdżę podobne trasy.
No własnie tylko, że u Ciebie to sprawa przejściowa zima/wiosna. Natomiast u mnie sezon "wiosna" - "wiosna" i opony tej samej firmy.

Po umyciu na myjni schodzi ten nalot, ale przecież nie będę codziennie tam jeździł.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 19:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Następnym razem kup lepsze klocki, to na pewno pył.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 21:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

Chodzi o to że te klocki nie były zmieniane i przy starych oponach z felgami wszystko było czyste.
Dzisiaj rano postanowiłem się jeszcze raz temu dokładniej przyglądnąć i ten brązowy nalot mam na dwóch kołach od strony pasażera - przód i tył.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 10:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


To może jest to kwestia podłoża, po jakim jeździsz, opony pylą się od strony pobocza. Na starych tak nie widziałeś, bo guma już pewnie też była brunatna.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 11:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

Być może opony pylą bardziej od pobocza. Ale na starych zawsze był czarny kolor.
Nigdy żadnego osadu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 16 z 29
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System