Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 03 Lip 2016, 12:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


karion napisał:


Nie ma sensu zmieniać felg dla innego rozmiaru 14 15 jeden pies, no 15 może ładniej wyglądają.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to bardziej zwróciłbym uwagę na opony aby spełniały normy i najlepiej aby były nowe albo chociaż z pewnego źródła jeśli używane. Ja polecam kupić nowe.Kiedyś zdarzało mi się kupować używki od paru lat jeżdżę na nowych i zwłaszcza zimą czuć różnicę.

Co do opon ja polecam uniroyale rain....

Sylpete napisał:

Przede wszystkim jednak zyskujesz wyglad i to jest główny cel takiej operacji, nie czarujmy się. Przejście na 15" jest raczej wyborem serca niż rozumu.

Ja co prawda na 15 jeżdżę ale podzielam zdanie kolegi.

Ogólnie uważam że jazz to takie auto gdzie sportowe ambicje można sobie odpuścić i czerpać radość z innych aspektów, szerokie kapcie i niskie profile mnie jakoś nie przekonują.
Wybrałem 175/65r15 czyli najbardziej dziadkowe bamboszki Very Happy


osobiście nie miałem wyboru bo jak odbierałem auto od poprzedniego właściciela to auto stało na felgach BBS i oponach kleber 195...... a w bagażniku 4x 14" stalowe z zimowymi oponami.
dla mnie różnica między 14 (wąska) a 15(szeroka) jest dość znacząca, chodzi o szerokość opony

po pierwsze lepiej trzyma się drogi, po drugie jak jest dziura w asfalcie taka że wąska opona tam wpada cała to szersza złapie to bokiem. na drodze do i z pracy mam 4 takie miejsca. nie sposób tego ominąć bo albo studzienki albo płyty zwalniające.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Nie 03 Lip 2016, 14:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Hej

Nie kwestionuje tego że auto na szerszych oponach z niższym profilem będzie się lepiej trzymać bo to prawda.
Miałem na myśli to że w użytkowaniu auta tego segmentu i konkretnie tego auta nie jest to priorytetem.
Większość raczej zwróci uwagę na komfort profil,aquaplaning i lekkość ruchu kierownicą.
Jeśli komuś zależy na przyczepności to na pewno nie jest to odpowiednie auto(nie jestem stronniczy bo mam to najlepsze), bo w zasadzie każde pokroju civika na byle jakich kapciach znacznie lepiej wyjdzie na zakrętach. Przyczepność 175 jest wystarczająca na trasie przy prędkościach jazzowych u mnie to 110/120/130 w porywach do 140 odcinkowo. W pełni zrozumiałe jest dla mnie że każdy indywidualnie dobiera opony do swoich potrzeb i ma inne wymagania co do jazdy. U mnie to są zazwyczaj miasto stolica i trasy. Stan dróg nie zniechęca mnie do zmiany opon. Wcześniej w poprzednim aucie segment wyżej jeździłem na oponach 225,215,205,185(zima) i komfort najlepszy był na 205 i zimowych.W moim przypadku różnica w zakręcie tymi dwoma autami to tak wielka przepaść że po prostu nie w głowie mi takie rzeczy.Nie jestem wrogiem pomysłu szerszych opon bo jeśli ktoś tak woli to czemu nie.Użytkuję często też octavie kombi do zwykłej jazdy i tam się sprawdzają 195, jazz to jednak sporo mniejsze i lżejsze autko.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
Strona 29 z 29
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System