Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Maciej Loret napisał:
szpeciorek napisał:
A warto przy zakupie opon sugerować się takimi testami - http://www.testyopon.pl/?


1. Tam są testy różnych firm/organizacji/czasopism
2. Nie wiadomo. IMHO to lepsze niż rzut kostką...


Możesz też zrobić tak: wejdź na strony jakiegoś dużego sklepu oponiarskiego i poczytaj subiektywne opinie użytkowników modeli opon jakie są w kręgu Twojego zainteresowania. Chociaż z tymi opiniami też podobno różnie bywa...

Testy niekoniecznie i nie zawsze odzwierciedlają późniejsze odczucia zwykłego użytkownika w normalnej jeździe. Co nie oznacza, że moim zdaniem nie warto ich jednak brać pod uwagę.

Ja z moich Continentali jestem zadowolony, ale weź poprawkę, że ja jeżdźę tylko w mieście Jak ja to mówię "naokoło swojej chałupy" Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 14:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

Mam trochę nie typowe pytanie z rodzaju tylko dla naiwnych. Jaka jest różnica w jeździe na R14 a R15. Chodzi mi o opony letnie.
Jakieś oszczędności, bezpieczeństwo Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 22:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:

Mam trochę nie typowe pytanie z rodzaju tylko dla naiwnych. Jaka jest różnica w jeździe na R14 a R15. Chodzi mi o opony letnie.
Jakieś oszczędności, bezpieczeństwo Question


Taniej będzie na R14, bo np. są tańsze w zakupie, będę węższe (czyli mniejszy opór powietrza), trudniej uszkodzić (więcej gumy).
Bezpieczeństwo raczej po stronie R15 (niższy profil -> przyczepność)
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 07:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Tracisz nieco komfortu i troszeczkę przyspieszenia.
Zyskujesz pewniejsze prowadzenie, beznadziejny uklad kierowniczy Jazza na niższym profilu jest trochę mniej paździerzowy Wink , trochę lepszą trakcję i ciut lepsze hamowanie.
Na 15" może spalić minimalnie więcej (opory toczenia - jak mniemam o to chodziło koledze wyżej) ale tutaj wiele zależy od opony.

Przede wszystkim jednak zyskujesz wyglad i to jest główny cel takiej operacji, nie czarujmy się. Przejście na 15" jest raczej wyborem serca niż rozumu.
Aha, ceny właściwych dla Jazza II opon 185/55R15 są bardzo wysokie, na szczęście sprawę ratują zamienniki.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 07:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Sylpete napisał:

Na 15" może spalić minimalnie więcej (opory toczenia - jak mniemam o to chodziło koledze wyżej) ale tutaj wiele zależy od opony.


Oczywiście głównie opory toczenia, choć opór powietrza przy większych prędkościach również swoje dokłada.

Sylpete napisał:

Aha, ceny właściwych dla Jazza II opon 185/55R15 są bardzo wysokie, na szczęście sprawę ratują zamienniki.


W oponach zamienniki??? Nie ma oryginalnych opon. Na różnych rynkach Honda ( jak większość producentów) stosuje opony różnych producentów, więc trudno mówić o zamiennnikach... Nawet u różnych dealerów możesz mieć różne opony...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 07:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 08:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Maciej Loret napisał:
Oczywiście głównie opory toczenia, choć opór powietrza przy większych prędkościach również swoje dokłada.

Yeah, to ważne. W F1.

Cytat:
W oponach zamienniki??? Nie ma oryginalnych opon. Na różnych rynkach Honda ( jak większość producentów) stosuje opony różnych producentów, więc trudno mówić o zamiennnikach... Nawet u różnych dealerów możesz mieć różne opony...


Daj już spokój...

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 08:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Sylpete napisał:
Tracisz nieco komfortu i troszeczkę przyspieszenia.
Zyskujesz pewniejsze prowadzenie, beznadziejny uklad kierowniczy Jazza na niższym profilu jest trochę mniej paździerzowy Wink , trochę lepszą trakcję i ciut lepsze hamowanie.
Na 15" może spalić minimalnie więcej (opory toczenia - jak mniemam o to chodziło koledze wyżej) ale tutaj wiele zależy od opony.
Rozumiem, ze na 14" tracę na komforcie jazdy, przyspieszeniu, a zyskuję na prowadzeniu samochodu i trakcji Question
Natomiast na 15" spalam minimalnie mniej paliwa przez co mam mniejsze opory toczenia po jezdni Question

Cytat:
Przede wszystkim jednak zyskujesz wyglad i to jest główny cel takiej operacji, nie czarujmy się. Przejście na 15" jest raczej wyborem serca niż rozumu.
Co do wyglądu to raczej przez te 9 lat to jakoś się już przyzwyczaiłem Wink

Cytat:
Aha, ceny właściwych dla Jazza II opon 185/55R15 są bardzo wysokie, na szczęście sprawę ratują zamienniki.

Maciej Loret napisał:
W oponach zamienniki??? Nie ma oryginalnych opon. Na różnych rynkach Honda ( jak większość producentów) stosuje opony różnych producentów, więc trudno mówić o zamiennnikach... Nawet u różnych dealerów możesz mieć różne opony...

Kolega Sylpete miał na myśli zapewne to, że ja wyznaję zasadę japońskie części do japońskich samochodów. Tak więc zgodnie z tematem japońskie opony do japońskich aut. W tym przypadku - yokohamy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 09:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:
Rozumiem, ze na 14" tracę na komforcie jazdy, przyspieszeniu, a zyskuję na prowadzeniu samochodu i trakcji Question
Natomiast na 15" spalam minimalnie mniej paliwa przez co mam mniejsze opory toczenia po jezdni Question

Nie.
Ciut słabsze przyspieszenie w tym wypadku to raczej na granicy błędu pomiarowego Wink
Niższy komfort z racji niższego profilu ("mniej gumy, więcej felgi") - będzie zauważalny ale można sprawę podratować stosując bardziej komfortową oponę (cokolwiek to znaczy - nie zamierzam brnąc w przepychanki, jakby co...).
Szersza opona = większe opory toczenia. Zasada uniwersalna ale może się okazać że szersza opona X ma mniejsze opory toczenia od węższej opony Y. Przekłada się to na zużycie paliwa, ale nie wyolbrzymiajmy znaczenia.


Cytat:
Kolega Sylpete miał na myśli zapewne to, że ja wyznaję zasadę japońskie części do japońskich samochodów. Tak więc zgodnie z tematem japońskie opony do japońskich aut. W tym przypadku - yokohamy.

Nie.
Chodzi o to, że fabryczny rozmiar 15' (185/55) można zastąpić innym rozmiarem opony np. najbardziej zbliżonym do fabrycznego 195/50 (tutaj ceny są wyraźnie niższe bo rozmiar popularniejszy).
Chodzi o to, aby średnica KOŁA była zbliżona do rozmiaru fabrycznego (zakładana tolerancja to +1,5% do -2%).
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 09:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Sylpete napisał:
Maciej Loret napisał:
Oczywiście głównie opory toczenia, choć opór powietrza przy większych prędkościach również swoje dokłada.

Yeah, to ważne. W F1.


W moim wypadku około 170mm (wys. opony stawiającej opór powietrzu), szer. zwiększona o 10mm (ze 175 na 185), co daje dla dwóch opon 2x17x1=34cm2.
Powierzchnia czołowa Jazza, to około 21500cm2.
Tak więc szersze opony powodują zwiększenie powierzchni czołowej (a więc również współczynnika aerodynamicznego) o około 1,5 promila. Dużo czy mało, każdy sam musi sobie odpowiedzieć...
Oczywiście obliczenia są przybliżone i nie uwzględniają wielu czynników... Chodziło raczej o pokazanie rzędu wielkości...

kedlaw07 napisał:

Kolega Sylpete miał na myśli zapewne to, że ja wyznaję zasadę japońskie części do japońskich samochodów. Tak więc zgodnie z tematem japońskie opony do japońskich aut. W tym przypadku - yokohamy.


Idź na całość..., japońskie paliwko i japońskie powietrze do japońskich silników?
A nieco poważniej, to nawet nie połowa fabryk Yokohamy zlokalizowana jest w Japonii...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 10:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Maciej Loret napisał:
Sylpete napisał:
Maciej Loret napisał:
Oczywiście głównie opory toczenia, choć opór powietrza przy większych prędkościach również swoje dokłada.

Yeah, to ważne. W F1.


W moim wypadku około 170mm (wys. opony stawiającej opór powietrzu), szer. zwiększona o 10mm (ze 175 na 185), co daje dla dwóch opon 2x17x1=34cm2.
Powierzchnia czołowa Jazza, to około 21500cm2.
Tak więc szersze opony powodują zwiększenie powierzchni czołowej (a więc również współczynnika aerodynamicznego) o około 1,5 promila. Dużo czy mało, każdy sam musi sobie odpowiedzieć...
Oczywiście obliczenia są przybliżone i nie uwzględniają wielu czynników... Chodziło raczej o pokazanie rzędu wielkości...
Napisz jak Ty to wszystko obliczyłeś. Gdy podasz algorytm to ja też sobie policzę. Chyba że chcesz zrobić dobry uczynek i mi policzyć.
Parametry opon Yokohama Blue Earth AE01 175/65 R14 82 T http://www.tirendo.pl/yokohama-bluearth-ae01-175-65-r15-84t-583401.html link podałem dla zobrazowania problemu a nie reklamy -

Cytat:
kedlaw07 napisał:

Kolega Sylpete miał na myśli zapewne to, że ja wyznaję zasadę japońskie części do japońskich samochodów. Tak więc zgodnie z tematem japońskie opony do japońskich aut. W tym przypadku - yokohamy.


Idź na całość..., japońskie paliwko i japońskie powietrze do japońskich silników?
A nieco poważniej, to nawet nie połowa fabryk Yokohamy zlokalizowana jest w Japonii...
Nie doczytałeś do dokładnie. Napisałem części i opony Wink
Jeżeli chodzi o paliwo to gdy te tankowce z kataru będą wozić paliwo z japonii to się na nie przesiądę Wink Natomiast co do powietrza to czasami wieje wiatr od wschodu, wtedy istnieje pewna szansa Wink

Ale nie o tym.
Co do opon to masz rację. Na pierwszy montaż dostałem Yokohama Aspec A349G http://www.tirendo.pl/yokohama-a-349-175-65-r14-82t-113281.html made in Japan, natomiast te które kupiłem Yokohama Blue Earth AE01 175/65 R14 82 T http://www.tirendo.pl/yokohama-bluearth-ae01-175-65-r15-84t-583401.html nie są produkcji japońskiej. Po południu sprawdzę i poinformuję Cię o tym kto jest producentem w/w opony.
Tak więc punkt dla Ciebie Wink

Tak na marginesie, to jestem ciekaw ile kosztują oryginały made in japan.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 11:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Maciej Loret napisał:
W moim wypadku około 170mm (wys. opony stawiającej opór powietrzu), szer. zwiększona o 10mm (ze 175 na 185), co daje dla dwóch opon 2x17x1=34cm2.
Powierzchnia czołowa Jazza, to około 21500cm2.
Tak więc szersze opony powodują zwiększenie powierzchni czołowej (a więc również współczynnika aerodynamicznego) o około 1,5 promila. Dużo czy mało, każdy sam musi sobie odpowiedzieć...
Oczywiście obliczenia są przybliżone i nie uwzględniają wielu czynników... Chodziło raczej o pokazanie rzędu wielkości...

Więc pokazałeś że mówimy o rzeczach pomijalnych.
Nawet jeśli Twój Jazz nie ma nadkoli.

Robi się absurdalnie.
A wystarczyło napisać, że przez roztargnienie pomyliłeś opory powietrza z oporami toczenia. Nic wielkiego, ludzka rzecz mylić się.
Zamiast tego wolisz stawać na głowie żeby coś-tam udowodnić.

Dobra, Waldek wie już dość aby decyzję podjąć.
Odchodzę na drugi krąg.
Ciao!
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 17:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:
Napisz jak Ty to wszystko obliczyłeś. Gdy podasz algorytm to ja też sobie policzę. Chyba że chcesz zrobić dobry uczynek i mi policzyć.


Przecież wszystko w moim poście masz policzone: 170mm - wysokość opony stawiająca bezpośredni opór płynowi, czyli część opony poniżej podwozia; 175mm - szer. węższej opony; 185 - szer. szerszej opony. Razem 170 x (185-175) x2 = 3400mm2 = 34cm2. 34cm2 - o tyle zostanie zwiększona powierzchnia w przykładowych szerszych oponach. Po podzieleniu jej przez powierzchnię czołową autka mamy 1,5 promila przyrostu powierzchni czołowej na szerszych oponach.

kedlaw07 napisał:
Po południu sprawdzę i poinformuję Cię o tym kto jest producentem w/w opony.


Nie sprawdzaj, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Jeździłem już na oponach amerykańskich produkowanych w Polsce, włoskich robionych w Rumunii i francuskich robionych w Niemczech... Za przeproszeniem gila mnie to...

kedlaw07 napisał:

Tak na marginesie, to jestem ciekaw ile kosztują oryginały made in japan.


W sklepie? Tyle samo...
Był przynajmniej jeden sklep, który podawał na stronie kraj pochodzenia opon, niestety nie wiem który to był...

Sylpete napisał:

Więc pokazałeś że mówimy o rzeczach pomijalnych.
Nawet jeśli Twój Jazz nie ma nadkoli.


Czyżbyś zmieniał nadkola przy zmianie opon?
Mam nadzieję, że na japońskie? Wink

Sylpete napisał:

A wystarczyło napisać, że przez roztargnienie pomyliłeś opory powietrza z oporami toczenia. Nic wielkiego, ludzka rzecz mylić się.


Wydaje mi się, że z grubsza to zrobiłem pisząc kilka postów wcześniej:"Oczywiście głównie opory toczenia, choć opór powietrza przy większych prędkościach również swoje dokłada. ".
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 08:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


A jak to jest z ciśnieniem w oponach o węższym profilu?

Mam założone Bravuris 2 195/50 R15 H82 i przy normalnym ciśnieniu tabelkowym wydają się delikatnie flakowate...
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 09:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


skryty21 napisał:
A jak to jest z ciśnieniem w oponach o węższym profilu?

Mam założone Bravuris 2 195/50 R15 H82 i przy normalnym ciśnieniu tabelkowym wydają się delikatnie flakowate...


mam klebery hydraxer 2szt (przód) i dynaxer 2 szt(tył) wszystkie opony 195/50 R15 jak pompuje do 2,2(tabelka) to faktycznie jest lipa. pompuje do 2,3 niekiedy do 2,4. na wyższym ciśnieniu nie widać jak bym miał mało wiatru w kołach. hydraxery mam już 4 lata i w październiku kończą służbę u mnie, dynaxery mają rok. zmiana ciśnienia na 2,3-2,4 u mnie nie miała żadnych negatywów. opona nie zużywała się szybciej.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 02 Lip 2016, 22:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:
Witam,

Mam trochę nie typowe pytanie z rodzaju tylko dla naiwnych. Jaka jest różnica w jeździe na R14 a R15. Chodzi mi o opony letnie.
Jakieś oszczędności, bezpieczeństwo Question

Cześć
Niższy profil mniej buja w zakrętach, mniejszy komfort, szersze kapcie lepsze hamowanie ale ciup gorzej w deszczu.
Chcę zaznaczyć różnice są bardzo marginalne pod warunkiem że wybieramy optymalne oponki do auta dla zwykłej jazdy wymiary 175-185, profil 55-65 , 14-15.

Nie ma sensu zmieniać felg dla innego rozmiaru 14 15 jeden pies, no 15 może ładniej wyglądają.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to bardziej zwróciłbym uwagę na opony aby spełniały normy i najlepiej aby były nowe albo chociaż z pewnego źródła jeśli używane. Ja polecam kupić nowe.Kiedyś zdarzało mi się kupować używki od paru lat jeżdżę na nowych i zwłaszcza zimą czuć różnicę.

Co do opon ja polecam uniroyale rain....

Sylpete napisał:

Przede wszystkim jednak zyskujesz wyglad i to jest główny cel takiej operacji, nie czarujmy się. Przejście na 15" jest raczej wyborem serca niż rozumu.

Ja co prawda na 15 jeżdżę ale podzielam zdanie kolegi.

Ogólnie uważam że jazz to takie auto gdzie sportowe ambicje można sobie odpuścić i czerpać radość z innych aspektów, szerokie kapcie i niskie profile mnie jakoś nie przekonują.
Wybrałem 175/65r15 czyli najbardziej dziadkowe bamboszki Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Następny
Strona 28 z 29
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System