Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_jazz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 G5 LS, r. 2004
Piwa: 1/22
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 22:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


[quote="Sylpete"]
kasia_jazz napisał:
Warto śledzić sklepy internetowe, ale warto także zajrzeć do lokalnych oponiarzy bo czasem różnice w cenie są symboliczne, a montaż często gratis. No i ewentualne reklamacje załatwia się łatwiej "w realu"...


Dobra rada, znalazłam w okolicy Norauto i mają Uniroyal za 173 zł i Continental za 199 zł. CO zakup osobiście to osobiście i montaż gratis Smile
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 09:19
Temat postu:

Re: Opony letnie


jacks napisał:
ja poleciłbym Ci Uniroyal Rain Expert bo mam w swoim Jazzie i spisują się doskonale a atut to znakomite trzymanie się na mokrym, gdzie połowa pory letniej u Nas jest deszczowa .
Porównywałem z Conti ale górę wzięło mniejsze zużycie, bliskie 30% no i cena
http://www.opona.pl/opony-osobowe,175-65-r14,uniroyal,letnie,1 tutaj masz za 159,00 pln/szt


Nie wiem z jakimi dokładnie Conti porównywałeś te Uniroyale, ale ja porównałem sobie je z http:/PKT.22 TAIF Na których jeżdżę.

Jeśli etykieta nie kłamie to właśnie Continentale bardziej oszczędzają paliwo.

Co mogę napisać o moich Conti?

1.Doskonałe na mokrą nawierzchnię. Na suchym trzeba się mocno postarać by aktywował się ABS i faktycznie cichutkie są.
2. Świetnie tłumią nierówności takie jak np studzienki kanalizacyjne, a i na innych też dają sobie świetnie radę.

O dwóch powyższych chyba pisał już Jazzman.

Ścierania nie zauważyłem u siebie, ale ja w sumie niewiele jezdżę i raczej tylko jazda miejska mało agresywna. Smile

kasia_jazz Dzięki za piwko. Very Happy
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 17:46
Temat postu:

Re: Opony letnie


Flik77 napisał:
jacks napisał:
ja poleciłbym Ci Uniroyal Rain Expert bo mam w swoim Jazzie i spisują się doskonale a atut to znakomite trzymanie się na mokrym, gdzie połowa pory letniej u Nas jest deszczowa .
Porównywałem z Conti ale górę wzięło mniejsze zużycie, bliskie 30% no i cena
http://www.opona.pl/opony-osobowe,175-65-r14,uniroyal,letnie,1 tutaj masz za 159,00 pln/szt



Jeśli etykieta nie kłamie to właśnie Continentale bardziej oszczędzają paliwo...


Flik77 jacksowi chodziło nie o mniejsze zużycie paliwa a o zużycie bieżnika opony.

Tak przy okazji jak uważacie, czy lepiej szybciej zużyć oponę, która nie nosi jeszcze śladów degradacji czy lepiej dłużej jeździć na oponie która ma co prawda w miarę wysoki bieżnik ale jest już stara, sparciała? Innymi słowy lepsza opona młodsza lecz z niskim bieżnikiem czy stara (powiedzmy 8-10 letnia) zdegradowana z licznymi mikropęknięciami ale ze stosunkowo wysokim ?
Pamiętam kiedyś jak zaczynałem swoje przygody z motoryzacją kupując pierwsze swoje auto miałem w nim 8 letnie opony z widocznymi mikropęknięciami ale właśnie z dość wysokim bieżnikiem i powiem wam że na ciasnych łukach na suchym asfalcie te oponki kiepsko trzymały, natomiast gdy spadł deszcz to była tragedia! Nieustanne uślizgi. Z hamowaniem nawet na suchym też był problem, wielokrotnie ingerował się abs, raz nawet zatrzymałem na tzw. żyletkę. Od tamtego czasu staram się przywiązywać wielką uwagę do ogumienia. Ktoś powie owszem na mokrym opona letnia z niskim bieżnikiem dajmy na to 3mm ( dopuszczalny 1,6 ) nie będzie miała na tyle głębokiego rowku/lamelu aby skutecznie odprowadzić całą wodę więc będzie bardziej podatna na aquaplaning powodując uślizgi ale uważam że stara, zdegradowana opona z wyższym bieżnikiem też się będzie ślizgać z uwagi na utratę elastyczności gumy co ma wpływ na pracę opony. Do tego dochodzi jeszcze jeden aspekt niekorzystny mianowicie stara zdegradowana opona może doprowadzić do odsłonięcia lub deformacji drutówki czy rozwarstwienia opasania no i wiadomo czym to się może skończyć. Natomiast na suchej drodze zwłaszcza podczas hamowania choć nie tylko młodsza opona z niskim bieżnikiem będzie z pewnością lepsza od sparciałej z wyższym.Tylko jak przekonać przykładowego Kowalskiego do zmiany opon skoro ten twierdzi: „ po co wymieniać jak bieżnik wysoki i nic się nie dzieje, jeżdżę w mieście z małymi prędkościami to szkoda kasy na nowe a te wytrzymają jeszcze parę lat...”

Jestem ciekaw waszych opinii, który wariant wybieracie ?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 18:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Jazzman, i tak źle, i tak niedobrze.
Ja akurat przerabiam ten temat w innym aucie: opony zimowe Kleber, DOT z 2005r. (tak, wiem...) 7mm bieżnika, optycznie bez zarzutu - żadnych spękań, starzenia się gumy etc. ALE: guma stała się twarda jak kamień. Zeszłej zimy robiły to, co do nich należy. Tej zimy (nawet zanim spadł śnieg) na mokrej nawierzchni koła ciągle buksowały, przy byle hamowaniu ABS trajkotał jak opętany i ogólnie trzymanie do d.... Absolutnie nie da się jeździć. Ponieważ we wcześniejszym sezonie uśpiły moją czujność poprawnym (jeszcze) zachowaniem, teraz będę musiał ogarnąć temat zimówek na przyszły sezon.
Jedyny plus tej sytuacji jest taki, że mogę sobie pojeździć Jazzem żony jako autem zastępczym Razz

Więc jeśli chodzi o pytanie konkursowe to wybieram odpowiedź nr 3: nie wybierać opon dla taksówkarzy, zdolnych zrobić ponad 100tys. km (bo i tak wcześniej guma straci swoje własności) i mieć jeszcze dużo bieżnika ale też nie brać opon ultrasportowo-pewnie trzymających się asfaltu, ale kończących się w dwa sezony. Wg mnie guma powinna wytrzymać 5-6 sezonów (albo jakieś 40-60 km) pewnej bezpiecznej jazdy.
Trzeba po prostu wybierać opony zrównoważone, godzące te sprawy. I właśnie to jest trudne Wink
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 19:39
Temat postu:

Re: Opony letnie


Jazzman napisał:

Jestem ciekaw waszych opinii, który wariant wybieracie ?


Wystarczy włączyć i używać podczas jazdy procesora opartego na białku DNA a wybór opony przestaje mieć znaczenie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 19:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kasia_jazz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 G5 LS, r. 2004
Piwa: 1/22
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 17:43
Temat postu:

Re: Opony letnie


kedlaw07 napisał:
Witam,

do japońskich aut tylko japońskie opony.
Tak samo jak w tej reklamie poświęconej olejom


Oczywiście wzięłam to za żart, jednakże wczoraj w serwisie jednej sieciówki, Pan powiedział mi to samo Smile Że tylko yokohamy do japońskiej Hondy!
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 19:06
Temat postu:

Re: Opony letnie


kasia_jazz napisał:
kedlaw07 napisał:
Witam,

do japońskich aut tylko japońskie opony.
Tak samo jak w tej reklamie poświęconej olejom


Oczywiście wzięłam to za żart, jednakże wczoraj w serwisie jednej sieciówki, Pan powiedział mi to samo Smile Że tylko yokohamy do japońskiej Hondy!


Oczywiście jest to wierutna bzdura. "Chłyt" marketingowy.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 10:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Co nie zmienia faktu ze yokohamy to naprawdę niezle oponki sa. zresztą wklejałem kiedyś linki. Toyo tez niczego sobie ale raczej do jazza od mugena. Zreszta jakos tak się przyjelo ze to japosnkeigo auta japońskie opony to +10 do lansu Wink
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 11:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


pieta napisał:
Co nie zmienia faktu ze yokohamy to naprawdę niezle oponki

Zgadzam się, miałem i było ok.

pieta napisał:
to +10 do lansu Wink


He he, o tym zapomniałem. To przesądza sprawę Wink
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 11:23
Temat postu:

Re: Opony letnie


Witam,

HondaJazz napisał:
Cytat:

Oczywiście jest to wierutna bzdura. "Chłyt" marketingowy.
Może i "Chłyt maketingowy" jak mówi moja latorośl.
Pamietasz może tą reklamę z olejami ? Do niemieckich samochodów tylko niemiecki olej, a do japońskich tylko japoński. Tyle tylko że ten olej do japońskich samochodów to był produkcji nie japońskiej.

Ja jeżdżę cały czas w lecie na Yokohamach 7lat i bardzo je sobie chwalę. Obecnie Pirelli winter parametrów nie pamiętam.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 21:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Te nowe Yokohamy nieco gorsze na deszczu wg oznaczeń (C) http://wwPKT.22 TAIF
Powrót do góry
Q3lo

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-VTEC 100KM Executive 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Ja jednak skusiłem się na te:

http://wwPKT.22 TAIF

Kupiłem w dobrym momencie bo w tej chwili 40zł drożej.
A są z 30 tygodnia 2013 roku więc nawet długo nie leżały na magazynach.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 14:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Te Continentale o których pisał sstar (i które ja posiadam),- w internecie można wyczytać skargi niektórych na ich zbyt szybkie ścieranie się. Ja nie mogę napisać nic na ten temat, gdyż przejeździłem na nich w sumie dopiero 1 sezon (ok 5 tys km). Póki co nie zauważyłem żadnego ubytku bieżnika.
PS. Z tego co widziałem na etykietach, to Conti są nieco głośniejsze o tych Yokohamek )ciekawe, czy ten 1 decybel więcej słychać w praktyce... Smile )
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Q3lo napisał:
Ja jednak skusiłem się na te:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokohama-blue-earth-ae01-185-55-r16-83-v#52195517

Kupiłem w dobrym momencie bo w tej chwili 40zł drożej.
A są z 30 tygodnia 2013 roku więc nawet długo nie leżały na magazynach.


Kupiłeś do auta p.t. Jazz o oszałamiającej mocy w porywach 90KM opony po prawie 400zł za sztukę? Podziwiam, a w zasadzie współczuję, bo to jakiś kosmicznie drogi rozmiar.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 23:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Kupiłeś do auta p.t. Jazz o oszałamiającej mocy w porywach 90KM opony po prawie 400zł za sztukę? Podziwiam, a w zasadzie współczuję, bo to jakiś kosmicznie drogi rozmiar.
Forumowicz Q3lo kupił te opony i to jego sprawa. Nikomu nic do tego ile na nie wydał.
Ja też uważam że do japońskich samochodów należy stosować japońskie opony.
W lecie mam tylko Yokohamy, a w zimie Pirelli Winter.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następny
Strona 2 z 29
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System