Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemneu

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 21:01
Temat postu:

Zakup Hondy Jazz II


Witam, muszę kupić samochód. Będzie to drugie w rodzinie auto z przeznaczeniem głównie dla żony ale również z ambicjami na rodzinne auto dla 2+2 osób. Jako, że miałem kiedyś Punto II FL, jak i służbowo przejeździłem takim sporo kilometrów, myślę też o Punto Evo - co się trafi pierwsze, to takie pewnie kupię. Ogólnie Punto II FL było bardzo przyzwoitym i bezawaryjnym autkiem.
Niemniej osobiście wolałbym Jazz'a ale strasznie ciężko kupić autko od polskiego użytkownika (nie z komisu, nie zza granicy). Bardzo podoba mi się jego przestronność - mimo wymiarów zewnętrznych mniejszych od Punto Evo/Grande no i rzekoma niezawodność.

Stąd pytanie - myślicie, że warto się zainteresować ofertami handlarzy sprowadzanych aut? Interesują mnie jak najnowsze roczniki - czyli ok. 2006-2008 no i tak sobie myślę, że przebieg do max. 100kkm.
Obawiam się trochę, żeby nie kupić jakiegoś "składaka" lub innego dziadostwa.

Będę również wdzięczny za wszelkie uwagi co do tego na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie.

PS: Czy jest sens myśleć o Jazz III? II mi się osobiście bardziej podoba.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 21:58
Temat postu:

Re: Zakup Hondy Jazz II


przemneu napisał:
(..)Niemniej osobiście wolałbym Jazz'a ale strasznie ciężko kupić autko od polskiego użytkownika (nie z komisu, nie zza granicy)(..)

I tutaj można by zakończyć całą rozmowę. Ale od czego forum? Wink
Fakty są takie, że Jazz którejkolwiek generacji jest w Polsce rzadkim autem. Co prawda jest ich na ulicach coraz więcej ale do Corsy czy Punto im daleko. Za to w Europie zachodniej ma znaczący udział w sprzedaży Hondy. Stąd niska podaż krajowych okazów i spora ilość importowanych. Ja nie skreślałbym tych "z zachodu" pod warunkiem dokładnego prześwietlenia auta. Przeszkodą jest fakt, że Honda nie posiada ogólnoeuropejskiej bazy danych, więc nie sprawdzi się historii pojazdu z np. DE (chyba że osobiście skontaktujesz się z tamtejszym ASO - jeśli tam było auto serwisowane). Niemniej zawsze warto zabrać upatrzonego Jazza do ASO i niech tam obejrzą auto. Taka impreza kosztuje ok. 300 zł (włącznie z podłączeniem kompa). Dlaczego ASO Hondy? Ano dlatego że znają specyfikę pojazdu i zajrzą tam, gdzie może boleć (czyt. gdzie występują typowe słabości). Jeśli wszystko gra i buczy to decyzja jest już o wiele prostsza. Choć najmniej kłopotów jest oczywiście ustrzelić auto nie od handlarza, tylko od pierwszego właściciela, który dbał jak należy. I tutaj przyda się cierpliwość.
Co do porównania Jazz vs Punto Evo: Punciak to przyzwoite auto, ale pod względem niezawodności dobrze utrzymany Jazz go zjada, beka i jedzie dalej. Za to jak już coś w Hondzie klęknie to części będą droższe niż we Fiacie, to raczej oczywiste - coś za coś.
Fakt że Jazz jest bardziej przestronny niż Punto już sam zauważyłeś i jest to jego chyba największa zaleta, nawet mało który kompakt oferuje tyle przestrzeni i możliwości aranżacji wnętrza. Kolejna rzecz: Jazz jest dosyć twardo zawieszony, Fiat ma bardziej nastawione na komfort zawieszenie. Oczywiście tutaj jest kwestia indywidualna - jedni lubią bardziej sprężyste zawieszenie, inni miękkie jak sofa. Jedynie wyjście potestować samemu.

Typowe usterki: woda w bagażniku (szerzej tu: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&highlight=woda), awarie łożysk w skrzyni biegów, rdza na klapie bagażnika (kiepsko zabezpieczona), EGR potrafi się zapchać i... może niech koledzy coś dopiszą bo jakoś więcej nie mogę sobie przypomnieć.
Poza tym cechy Jazza: trwałe zawieszenie, cienkie blachy (o wgniotki parkingowe bardzo łatwo), specyficznie pracujący elektryczny układ kierowniczy. Sporo zamienników na rynku, więc serwisowanie w przypadku części eksploatacyjnych nie doprowadza finansów domowych do ruiny. Silnik i-DSi trwały jak kałach, całkiem sprawny i elastyczny, dość ekonomiczny.
Jeśli myślisz o Jazzie III to licz się ze sporo wyższą ceną, końcówka Jazza II i początek Jazza III dzieli jakieś 7-10 tys., nie licząc ewidentnie przegiętych ofert handlarzy.

Kończąc ten przydługi elaborat życzę powodzenia i cierpliwości przy szukaniu auta!
Powrót do góry
przemneu

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Dzięki serdeczne za odpowiedź. Gdyby ktoś chciał jeszcze coś napisać w moim wątku, to zapraszam Smile
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:23
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Będzie krotko,
glos na punto bo jazz w tym samym roczniku będzie ok 7 tys droższy, albo nawet i więcej. Poza tym punto byle kowal naprawi wszędzie a jazz już niekoniecznie
jak chcesz z polskiej dilerki to poluj na stronie honda.pl i patrz po dilerach używane, ale będzie bardzo drogo
Poza tym jest jeden handlarz który sciaga dore jazzy ale ich cena jest nieakceptowalna jak na polski rynek, ale jak widać schodzą bo pojawiają się nowe sztuki Smile

http://jazzlublin.otomoto.pl/

ogolnie jak pisalo w autoswiecie, nikt dobrego jazza się nie pozbywa bez powodu o traktuj to bardzo poważnie Smile

powodzenia w zakupie Razz
Powrót do góry
przemneu

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:38
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


pieta napisał:
Będzie krotko,
glos na punto bo jazz...


No to dolałeś chyba oliwy do ognia innym Forumowiczom Smile
Tak czy inaczej, gdyby ktoś miał do sprzedania zadbanego Jazza ok. 2005-2008 rok, to proszę o info.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:43
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


pieta napisał:
Poza tym punto byle kowal naprawi wszędzie a jazz już niekoniecznie


Mocno byś się zdziwił porównując elektroniki obu wozidełek z rocznika 2005-08 Laughing
Powrót do góry
hoster

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.2, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 23:14
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Tak się składa, że ponad rok temu, podjąłem decyzję o zakupie jazza i to na takich samych warunkach, jak ty opisałeś. Czyli jazz II 2005-2007 rok, max 100k przebiegu. Również rozważałem punciaka, ale zbyt ważna dla mnie i mojej wtedy jeszcze 2 osobowej rodzinki były względy ergonomiczno - ekonomiczne czyli pojemny bagażnik i niskie spalanie, prosty silnik i koniecznie benzynka. Stąd odpadło punto. Do tego z racji mieszkania w dużym mieście i relacji 33% trasa, 66% miasto raczej wolałem tzw. "małe, duze" autko. Oprócz komisów nic nie mogłem ciekawego znaleźć. Zaryzykowałem jednak i skusiłem się na komis. Auto obejrzał mój teść, ojciec, policja Smile oraz zaufany znajomy warsztat. Dodatkowo zleciłem sprawdzenie odpłatnie 100zł w stacji diagnostycznej, akurat nie bawiłem się w ASO bo komis znajdował się w mieście powiatowym. Wszyscy potwierdzali dobry stan techniczny i tym samym zaryzykowałem. Oprócz awarii sprzęgła po 5 miesiącach (1000zł) nic większego nie miało miejsca. Ale awaria sprzęgła mogła przydarzyć się również w aucie krajowym. To wynika ze specyfiki jazdy danej osoby, może moim ktoś lubiał jeździć na półsprzęgle. Zapewne jazz w tym samym roczniku co punto zawsze będzie droższy średnio o jakieś 3-5tyś ale cóż. Honda obiektywnie cieszy się nieco wyższym prestiżem niż fiat w naszym kraju Smile
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 23:50
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


milejow napisał:
pieta napisał:
Poza tym punto byle kowal naprawi wszędzie a jazz już niekoniecznie


Mocno byś się zdziwił porównując elektroniki obu wozidełek z rocznika 2005-08 Laughing
swiete słowa, w punto z 2002 roku był już komputer pokazujący wiecej rzeczy niż było w niektórych jazzach a nawet accordach Smile
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 00:20
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


pieta napisał:
swiete słowa, w punto z 2002 roku był już komputer pokazujący wiecej rzeczy niż było w niektórych jazzach a nawet accordach Smile


Weź tylko pod uwagę, że w japończykach ten komputer jak i cała elektronika działa, działa i działa...w Fiacie już niekoniecznie Very Happy
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 00:29
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


przempo napisał:
pieta napisał:
swiete słowa, w punto z 2002 roku był już komputer pokazujący wiecej rzeczy niż było w niektórych jazzach a nawet accordach Smile


Weź tylko pod uwagę, że w japończykach ten komputer jak i cała elektronika działa, działa i działa...w Fiacie już niekoniecznie Very Happy
powiem z przekąsem ze Fiat jest porównywalny do Opla Wink
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 00:38
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Coś jest na rzeczy bo Vectra C, Fiat Croma i Saab 9-3 to praktycznie te same auta Very Happy
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 00:48
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


hoster napisał:
(...) Oprócz awarii sprzęgła po 5 miesiącach (1000zł) nic większego nie miało miejsca. Ale awaria sprzęgła mogła przydarzyć się również w aucie krajowym. To wynika ze specyfiki jazdy danej osoby, może moim ktoś lubiał jeździć na półsprzęgle.

E tam, czyli nie awaria tylko zużycie części eksploatacyjnej. Szybsze czy wolniejsze - jak z tarczami hamulcowymi, klockami czy oponami - zależy od użytkowania. U jednego skończy się po 50kkm u innego po 150kkm, ale prędzej czy później trzeba będzie wymienić.

A co do cen Jazzów, szerzej - Hond czy ogólnie japońców - drogo kupujesz, drogo sprzedajesz Wink
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 08:33
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Jak chodzi o Jazza II to tu masz najczęstsze typowe usterki, wady.

http://www.autocentrum.pl/autorentgen/honda/jazz/ii/

Ja swoją pomykam już nieco ponad trzy lata (autko ma w sumie odrobinkę ponad 100 tys km, ale ja tylko nieco ponad 20 nakręciłem.) Z większych awarii przydarzyła mi się tylko usterka łącznika stabilizatora, który wymieniłem. Czasem akumulator niedomaga, ale tu winny mój sposób użytkowania autka.

Tak to tylko kilka spalonych żarówek no i materiały eksploatacyjne, które wymienia się w każdym autku.
Polecam Jazza z tym mocniejszym silniczkiem-1,4.
Przed kupnem polecam wizytę w ASO.

Jedni je chwalą, a inni narzekają. Tak jest chyba z każdym autem-nie ma idealnych. Smile [/url]
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 08:50
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Wg mnie za Jazzem przemawia jedynie bagażnik oraz magic seats (jeżeli II to ma), no i jeżeli kupisz autko nie zajeżdżone to faktycznie można liczyć na w miarę bezawaryjną jazdę (ale kup takie !, już prędzej kupisz Punto albo Fiestę z polskiego salonu od pierwszego właściciela).

Poza tym nic więcej. Spalanie wcale nie jest jakieś super rewelacyjne, jakość wykonania przeciętna (m.in. bardzo słaby lakier i cieniutka blacha podatna na wgniotki), serwis nie najtańszy (np. 8 świec w I-DSI, co 40 kkm regulacja zaworów), osiągi też nie powalają (praktycznie norma w tej klasie aut), słabo wyciszona (wg mnie np. Fiesta jest jest o wiele lepsza pod tym względem).

Podsumowując:
- jak trafisz na Jazza z pierwszej reki z udokumentowaną przeszłością to warto brać w przeciwnym wypadku brałbym Punto albo Fiestę (fajne silniki, podgrzewana przednia szyba Very Happy )

Może BRAVO?
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
przemneu

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 13:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz II


Nie spodziewałem się, że ktoś mi tu napisze, że może lepiej kupić Punto Wink
Niemniej dzięki za coś, co wygląda na dość obiektywną odpowiedź.
Poczekam jakiś czas, zobaczymy co się trafi z jakiegoś prywatnego źródła i to pewnie kupię.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System