Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 12:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


HondaJazz napisał:
wydało mi się że silnik pracuje jakoś tak "dzwoniąco, głośno, chropawo", nie wiem jak to określić.


I dobrze Ci się wydawało - takie są prawa fizyki - rzadszy olej w mniejszym stopniu uszczelnia silnik i tłumi drgania. Nie kto inny jak Robox napisał kiedyś, że po zalaniu 0W20 marki Gulf silnik pracował jak sieczkarnia, chyba nikt z fascynatów 0W20 nie zwrócił na taki drobiazg uwagi Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 13:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Honda nie rekomenduje ani nie zaleca 0W20, Honda nie zaleca żadnej lepkości - masz sobie sam dobrać właściwą w zależności od temperatury otoczenia - ile razy jeszcze można to napisać?
To jak to wyjaśnisz:


oraz

zobaczyć co jest napisane na etykiecie.
że sprzedają oraz produkują ten olej. oraz go zalecają:
http://www.ebay.co.uk/itm/4ltr-Genuine-HONDA-Engine-Oil-0W-20-Honda-Filter-Petrol-Jazz-Civic-Accord-CRV-/321191096788

http://www.ebay.co.uk/itm/4ltr-Genuine-HONDA-Synthetic-Engine-Oil-0W-20-Jazz-Civic-Accord-CRV-Low-Emission-/190889782452

I jeszcze gdy chcesz kupić ten olej to jest napisane do jakiego autka on jest przeznaczony. Co widać w opisie.
przempo napisał:
Cytat:

Nie kto inny jak Robox napisał kiedyś, że po zalaniu 0W20 marki Gulf silnik pracował jak sieczkarnia, chyba nikt z fascynatów 0W20 nie zwrócił na taki drobiazg uwagi Very Happy

Ja pamiętam ten opis Smile ale nie wiem czy ty pamiętasz że ten olej chciała kupić nasza Kasia, a on dla niej go właśnie go testował. Po czym stwierdził że cena jest taka jak jego jakość. Doradził żeby kupić coś porządnego a nie jakiś olej nie wiadomego pochodzenia.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 14:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


HondaJazz napisał:
przeciwko udowadnianiu na siłę, że jest to jedyny i najlepszy olej do Jazza. Wg mnie tak nie jest.


Instrukcja mówi jasno, że 0w20 to nie jest jedyny olej do Jazza. Ja na 5w30 też byłem więcej niż zadowolony.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 14:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


kony74 napisał:

Instrukcja mówi jasno, że 0w20 to nie jest jedyny olej do Jazza. Ja na 5w30 też byłem więcej niż zadowolony.


Zgadzam się, ale niektórzy nie potrafią lub nie chcą przyjąć tego do wiadomości.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 14:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


kedlaw07 napisał:
To jak to wyjaśnisz:


Może w ten sposób?

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=684340

dla nieklikających

Honda HFE-20 0W20

Specjalnie opracowany do najnowszej generacji silników benzynowych Hondy od roku produkcji 2001, kompatybilnym z większością starych silników. (Z wyjątkiem: S2000, NSX, Legend, HR-V, modele Type-R) Szczególnie polecany do silników z systemem i-VTEC , jak również hybrydowe silniki i-DSI i IMA

Honda HFE-30 0W-30


Specjalnie opracowany do silników High Tech Hondy.
Znacznie zmniejsza zużycie paliwa w porównaniu do klas SAE
konwencjonalnych. Zastosowanie do wszystkich silników benzynowych Honda zbudowany od 2007 lub olej napędowy zbudowany w 2004 roku. (Z wyjątkiem: S2000 NSX, CIVIC 1.7 Diesel)

Honda HFS-E 5W-30

Specjalnie opracowany do silników High Tech Hondy.
Znaczna oszczędność paliwa.
Zastosowanie dla wszystkich benzyny Honda lub Diesel. (Z wyjątkiem: S2000, NSX) Szczególnie zalecany do najnowszej generacji silników benzynowych i Diesla

Honda HFS 5W-40

Specjalnie opracowany do silników High Tech Hondy.
Zastosowanie dla wszystkich silników benzynowych Honda lub Diesel.

Jak pewnie zauważyłeś Honda szczególnie poleca każdy swój olej bez względu na klasę lepkości, znamiennym jest również fakt, że Honda zabrania stosowania olejów 0W20, 0W30 i 5W30 np. w S2000 to przecież również VTEC, tyle, że bardzo mocny, 0W20 nie nadaje się do żadnego silnika Type-R a przecież to jednostki i-vtec - no niestety oleje mające zapewnić oszczędność paliwa nie chronią jak widać dostatecznie tego silnika.


Ostatnio zmieniony przez przempo dnia Sro 05 Lut 2014, 15:18, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 14:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 14:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,


HondaJazz napisał:
Cytat:
Zgadzam się, ale niektórzy nie potrafią lub nie chcą przyjąć tego do wiadomości.
Jeżeli to do mnie to zamieściłem fotkę, ponieważ przempo wcześniej napisał że Honda nie zaleca ani nie rekomenduje 0w20. Skan pochodzi z instrukcji dla modelu II generacji. Na wykresie widać wyraźnie że jest zaznaczone również dla wersji europejskich 0w20. Moje stanowisko jest w tej sprawie jedno stałe i nie zmienne.

Nikogo nie namawiam na siłę na dany typ oleju, ponieważ każdy ma własną wolę i robi jak chce.

Mi pasuje 0w20 a komuś innemu inny i za to go szanuję.
Sami przecież wiecie że jestem hardkorowcem w sprawach olejowych. Miałem wszystkie typy olejów i na każdym ten jazz chodził.

przempo napisał:
Cytat:
Honda HFE-20 0W20
Specjalnie opracowany do najnowszej generacji silników benzynowych Hondy od roku produkcji 2001, kompatybilnym z większością starych silników. (Z wyjątkiem: S2000, NSX, Legend, HR-V, modele Type-R) Szczególnie polecany do silników z systemem i-VTEC , jak również hybrydowe silniki i-DSI i IMA
Czyli sam widzisz że również do mojego silnika i-dsi jest specjalnie produkowany już od 2001 a moj jazz z 2006 Wink

Tyle w temacie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


kedlaw07 napisał:
Czyli sam widzisz że również do mojego silnika i-dsi jest specjalnie produkowany już od 2001 a moj jazz z 2006 Wink


Czyli sam widzę, że 0W30, 5W30 i 5W40 są również szczególnie polecane przez Hondę do Twojego silnika, oby służył jak najdłużej Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 15:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Czyli sam widzę, że 0W30, 5W30 i 5W40 są również szczególnie polecane przez Hondę do Twojego silnika, oby służył jak najdłużej
I o to właśnie chodzi. Smile
Niech te nasze Jazzy służą nam jak najdłużej bez żadnych problemów Very Happy
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 17:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Na poczatku dzieki za wpisy. Bedzie dlugo bo kilka tematow zostalo poruszone a dopiero teraz mam chwile czasu.

Co do 0w20 millersa i jego niszczacego wplywu to rzeczywiscie na forum subaru byl jakis wpis w tym stylu, tyle ze honda jazz nie ma 300 kucy a po drugie rzeczone auto bylo podobno palowane do obcinki dobrych kilkanascie razy, wiec nie do konca doszukiwalbym sie tutaj winy oleju.

Po drugie millers zmienil rzeczywiscie opisy i teraz zalecaja rowniez do aut w ktorych 0w20 jest seryjnie.

Po trzecie nie znalazlem jeszcze opisu jak sie sprawuje millers cfs obojetnie czy 5w40 czy 0w20 w jazzie. Jakos to kusi Wink W kazdym badz razie skoro kazdy millers cfs przekracza normy przewidziane dla jazza to moge sobie nawet zalac 15w40 cfs i bedzie cacy Wink

Po czwarte 10w60 mimo ze dobry w rajdowkach czy tez w predkosciach autostradowych, jednak do stosowania na codzien jest sredni bo sie dlugo rozgrzewa, co szczegolnie jak jest zimno zle dziala na silnik przez te pierwsze kilkanascie sekund. Zreszta dzwiek silnika przy -15 po postoju pod chmurka nie jest dla mnie akceptowalny, tj bardzo mnie martwi. Widocznie jakis dziwny jestem Very Happy

Po piate charakteryskyka mojej jazdy jest wibitnie miejska. Jak dobrze pojdzie to udaje mi sie wkrecic na 4 tys obrotow, bo i-dsi dobrze ciagnie od dolu. Tras nie robie, bo raz na pol roku 200 km w jedna strone trudno nazwac jazda w trybie GT. Zreszta jakbys sie uparl jazz nie poleci 200 km/h na autobahnie, chyba ze masz wersje od mugena.

Po szoste te stop and go mnie szczegolnie martwia. Powiedzmy teraz jeszcze jest ok, bo udaje sie ze silnik pochodzi te 20-30 minut, ale byc moze za kilka miesiecy bede sie poruszal po miescie w trybie waldi mode czyli 1,5 km w jedna strone, postoj i pozniej powrot pod wieczor. I tak przez 5 dni w tygodniu. W lecie luz ale w zimie jakos mi sie to nie widzi.
Zreszta niedogrzany silnik bardzo szybko degraduje olej, nawet ten z najwyzszej półki a millers jest przeciez stworzony do tego zeby dawac w palnik od samego poczatku Smile
zreszta spotkalem sie z opiniami kolesi od v6, ze w lecie 10w60 a w zimie cywilny 5w40 bo i tak nie idzie sie rozpedzic a niskie temperatury powoduja przeksztalcenie oleju w galarete Sad
tyle ze to sa silniki troche luzniej spasowane niz hondowskie i-dsi
Moze to jest pomysl, zima 0w20, wiosna lato cos gestszego, np 0w30 zreszta zgodnie z wymogami ksiazki serwisowej gdzie w warunkach trudnych skracamy interwaly o polowe. IMO moje warunki uzytkowania auta zaczynaja podchodzic pod trudne Very Happy

Po siódme odsadzany tutaj od czci i wiary przez niekorych user Robox, (btw pozdrowienia) zaczal eksperymentowac z olejami dlatego ze mu civic zaczal olej konsumowac i metoda prob i bledow doszedl ze 0w20 to jest to. Oczywiscie dobry 0w20 bo ten gulfa to byl de facto mineral wiec nic dziwnego ze sie nadal do scieku bardzo szybko Cool

Po ósme skad ta przesadna troska o olej i silnik ? Plan jest szatanski, hodujemy youngtimera czyli jezdzimi do zajezdzenia. jak wyjdzie 18 lat i przebieg tylko 200 tysi, to nawet dziadek z Wermachtu w Reichu nie robi takich przebiegow Laughing

wiec jaki olej panowie, bo jak juz kiedys powiedzialem, niewatpliwa przewaga 5w40 jest to ze jest najtanszy, ale w tym przypadku to nie jest argument Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 17:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


jeszcze jedno, rzekoma pompowalnosc w wysokich temperaturach. Pragne jedynie zauwazyc ze oleje z cyferka z tylu 30 albo i 20 z definicji musza byc wykonane w lepszych parametrach, bo to przeciez oleje ktore maja pociagnac po 20-30k (przydajmniej z definicji), wiec tez i beda sie degradowac wolniej. Ja tam oczywiscie nie wierze producentom i nawet w aucie bez wtrysku bezposredniego zmieniam max co 13 tys km przebiegu.

Przemo pisal ze w wysokiem temperaturze 0w20 miekna a przeciez jak wol pisze ze millers cfs 0w20 daje rade wysokiej bardzo dobrze.

Ale to oczywiscie teoria. Zreszta honda bardzo ladnie to w swojej tabelce rozpisala ze czym nizej to mniejsze zuzycie paliwa. Ochrona silnika bedzie jak domniemuje na takim samym poziomie. Bo w japonii i w niemczech sa bardzo rygorystyczne przepisy, full syntetyk to full syntetyk i nie ma bata. A u nas sprzedawany mobil 1 0w40 jako pelen syntetyk w De idzie jako pol syntetyk i nie ma bata.

Wiec jeszcze raz na koniec. Jaki nastepny olej do testow ? Przempo pewnie powie ze millers cfs 5w40 jako najlepiej zapewniajacy ochrone silnika hondy Wink
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 18:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


jeszcze jedno, do zmiany olejowej oprocz opisanych przeze mnie czynnikow przyczynia sie to ze jak dla mnie pali jednak ciut za duzo, tzn kiedys palil mniej (chociaz istnieja spiskowe teorie ze ma to zwiazek z akumulatorem, moj jakby nie patrzec ciagle fabryczny i dziadyga nie chce sie popsuc- jak mawiaja amerykanie, if aint no broken, dont fix it Laughing Poza tym jechalem kiedys city 1.4 z 2005 roku, 130 tys km przebiegu i chodzil ciszej niz moj z przebiegiem 2 razy mniejszym Crying or Very sad
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 21:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Po piate charakteryskyka mojej jazdy jest wibitnie miejska. Jak dobrze pojdzie to udaje mi sie wkrecic na 4 tys obrotow, bo i-dsi dobrze ciagnie od dolu. Tras nie robie, bo raz na pol roku 200 km w jedna strone trudno nazwac jazda w trybie GT. Zreszta jakbys sie uparl jazz nie poleci 200 km/h na autobahnie, chyba ze masz wersje od mugena.
Czyli właściwie tak jak u mnie. Tylko ze ja raz w roku robię 600km w jedną stronę nad morze. Jakby nie liczyć to w ciągu jednego roku wychodzi 9500km - 10000km
Cytat:
Po szoste te stop and go mnie szczegolnie martwia. Powiedzmy teraz jeszcze jest ok, bo udaje sie ze silnik pochodzi te 20-30 minut, ale byc moze za kilka miesiecy bede sie poruszal po miescie w trybie waldi mode czyli 1,5 km w jedna strone, postoj i pozniej powrot pod wieczor. I tak przez 5 dni w tygodniu. W lecie luz ale w zimie jakos mi sie to nie widzi.
Tak więc być może do pracy będziesz pomykał tak jak ja na rowerku.
Cytat:
Po ósme skad ta przesadna troska o olej i silnik ? Plan jest szatanski, hodujemy youngtimera czyli jezdzimi do zajezdzenia. jak wyjdzie 18 lat i przebieg tylko 200 tysi, to nawet dziadek z Wermachtu w Reichu nie robi takich przebiegow
Ja chce jeszcze tego jazza dziecku sprezentować.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 23:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


pieta - ja naprawdę dziękuję za Twoje wpisy w tym temacie. Na temat, uczciwie, bez obrażania kogokolwiek.

Wracając to tematu moim zdaniem najlepszym olejem do silnika Jazza jest olej 0W40 (0W30) - spełnia wszystkie moje, że się tak wyrażę "argumenty", a 0 przed W gwarantuje maksymalną pompowalność w najniższych temperaturach. Drugim olejem jaki bym polecił jest 5W40 (5W30), który ustępuje poprzednikowi w nieznacznym stopniu w najniższych temperaturach, zapewniając jednocześnie taką samą ochronę w wyższych temperaturach - nie bez znaczenia jest również fakt, że olej 5W40 (5W30) jest znacznie tańszy. Ponadto uważam, że nikt użytkując normalnie Jazza pewnie nie zarżnie silnika na 0W20, ale głowy za to nie dam, dlatego sam nalałem 5W40 i nie martwię się ani o niskie ani o wysokie temperatury, a że spali mi więcej 0,1 litra benzyny na 100 kilometrów jestem w stanie zaakceptować.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


przempo napisał:
sam nalałem 5W40 i nie martwię się ani o niskie ani o wysokie temperatury


przempo, chyba za dużo się martwisz Wink . Ja martwienie się o silnik Jazza wolę zostawić inżynierom Hondy, a oni dopuszczają wiele lepkości, do wyboru do koloru - od najlepszej do tego silnika do najgorszej i wynika z tego, że żaden dobrej jakości olej o parametrach zamieszczonych w instrukcji obsługi nie zrobi silnikowi krzywdy.

Bez odbioru.
Pozdrawiam
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 08 Lut 2014, 13:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Niejako na podsumowanie dyskusji kilka pytań do zwolenników 0W20 - dlaczego akurat 0W20 a nie 0W30 lub 0W40? Po co w ogóle robi się oleje 0W30 i 0W40 skoro 0W20 zapewnia tak znakomitą ochronę w całym zakresie temperatur? Jaka jest realna przewaga oleju 0W20 nad 0W30 lub 0W40?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Przewaga oleju 0w40 nad 0w20 i 0w30 polega na tym ze jest tanszy.
0w30 i 0w20 jest droższy bo wykonany jest z lepszych frakcji żeby mogl wytrzymać większe przebiegi oraz lepiej chronil silnik pomimo swojej rzadkości.
Przewaga 0w20 i 0w30 nad 0w40 to mniejsze zużycie paliwa/lepsze osiagi co się przedkłada na spełnianie norm ekologicznych narzuconych nam przez UE oraz dluzsze okresy miedzyprzegladowe.
Mowilem to ja jarząbek, teoretyk olejowy Wink
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 18:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


pieta napisał:
mniejsze zużycie paliwa/lepsze osiagi co się przedkłada na spełnianie norm ekologicznych narzuconych nam przez UE oraz dluzsze okresy miedzyprzegladowe.
Mowilem to ja jarząbek, teoretyk olejowy Wink


Obawiam się, że możesz mieć rację - "spełnienie norm ekologicznych" - olać silnik, olać jego ochronę, byle normy ekologiczne zostały spełnione.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 23:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Ja z pytaniem-zdaje sobie sprawę, że może być ciężko odpowiedzieć.

Mój jazz był ostatnio u mechanika (w skrócie: ktoś mi najechał na tył auta przed przejściem dla pieszych. Zderzak delikatnie rozpruty ale cały+ troszkę wgnieciona tylna klapa. Mechanik stwierdził, że uszkodzenia w sumie niewielkie, obeszło się bez wymiany elementu-nie widać miejsca uszkodzenia-, 600 zł diabli wzięli Smile ), ale nie o tym miało być...Smile

Przy okazji mechanik sprawdził mi wszystkie płyny w aucie. Wszystko ok poza olejem. Poziom był na minimum. Oczywiście uzupełniono. Stwierdzono absolutny brak jakichkolwiek wycieków, czy też brania oleju przez silnik. Niemal równo rok temu wymiana. Wlane tyle ile instrukcja każe. Przyznam, że nie zaglądam tam nigdy i nie kontroluję jego poziomu.
Teraz pytanko. Czy sposób używania Jazza mógł mieć na to wpływ (w ciągu roku przejechane mniej niż 7 tys km, krótkie dystanse miejskie max 15-20km często mniej-praktycznie brak dłuższych tras.)?
Jeśli teraz olej był uzupełniany, to czy z początkiem wiosny (tak mi wypada) zlać wszystko i nalać świeży?

Ten temat wydał mi się najodpowiedniejszy do zadania pytania. Smile
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 08:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Flik77 napisał:

Jeśli teraz olej był uzupełniany, to czy z początkiem wiosny (tak mi wypada) zlać wszystko i nalać świeży?

Jak wypadnie termin wymiany (rok lub odpowiednia ilość km) to należy normalnie spuścić cały olej i wymienić na nowy. Dolewka to dolewka. Ile dolali100-200 ml? a w silniku jest chyba 3,6 l, to te 2 setki, nie zrobią "nowego oleju" Smile
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 10:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Flik77 napisał:
Ja z pytaniem-zdaje sobie sprawę, że może być ciężko odpowiedzieć.

Mój jazz był ostatnio u mechanika (w skrócie: ktoś mi najechał na tył auta przed przejściem dla pieszych. Zderzak delikatnie rozpruty ale cały+ troszkę wgnieciona tylna klapa. Mechanik stwierdził, że uszkodzenia w sumie niewielkie, obeszło się bez wymiany elementu-nie widać miejsca uszkodzenia-, 600 zł diabli wzięli Smile ), ale nie o tym miało być...Smile

Przy okazji mechanik sprawdził mi wszystkie płyny w aucie. Wszystko ok poza olejem. Poziom był na minimum. Oczywiście uzupełniono. Stwierdzono absolutny brak jakichkolwiek wycieków, czy też brania oleju przez silnik. Niemal równo rok temu wymiana. Wlane tyle ile instrukcja każe. Przyznam, że nie zaglądam tam nigdy i nie kontroluję jego poziomu.
Teraz pytanko. Czy sposób używania Jazza mógł mieć na to wpływ (w ciągu roku przejechane mniej niż 7 tys km, krótkie dystanse miejskie max 15-20km często mniej-praktycznie brak dłuższych tras.)?
Jeśli teraz olej był uzupełniany, to czy z początkiem wiosny (tak mi wypada) zlać wszystko i nalać świeży?

Ten temat wydał mi się najodpowiedniejszy do zadania pytania. Smile


Nie mogles z OC sprawcy zrobić ?
Co do oleju to po raz kolejny widać ze honda wie co pisze w swoich instrukcjach. Warunki jazdy które opisałeś doskonale mieszcza się w katalogu trudne. Wtedy honda zaleca wymiane oleju co 6 miesięcy albo co 10k km.

Jedna z przyczyn degradacji oleju jest mieszanie się go z benzyna ,co powoduje z dluzszym okresie czasu spalanie oleju w silniku Zreszta tutaj ktoś mądry opisal co i jak

http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-article-BGPK-1839-6954/c/httpwww_bg_utp_edu_plartarchiwum20motoryzacji2007jakobiec.pdf

Co do ilości oleju do jazza to spotkałem się już z zakresem 3,3-3,8 l (po fakturach patrzyłem) wiec to co tam Ci dolali to szalu nie robi i nie zmieni jego zawartości.
Btw jaka oliwa i jaki producent bo nie pamiętam a nie chce mi się szukac po twoich postach (wiem leniwy jestem Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 3 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System