Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 10:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Czytałem gdzieś opinię, że oleje 0w20 są rzadkie, a pod wpływem wysokiej temperatury rozrzedzają się jeszcze bardziej. Czy to prawda? Olej Shella 5w40, który wlałem, podobnie jak hondowski, też jest syntetyczny.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 11:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


pieta napisał:

Na plus przy olejach japońskich jest to ze jak pisza synetyczny to musi być pelna baza syntetyczna i nie ma bata.
Ale o tym już było i nie będę się powtarzal Razz


Taa, tylko ze ten powyżej prezentowany olej 0W20 to nie jest full syntetyk tylko olej wykonany w technologii syntetycznej czyli HYDROKRAK.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 11:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


W sumie Robox miał racje. Szkoda się kopać Smile
Może Waldi po raz 58 wyjasni ze to nie jest HC. Ale ja już wymiękam . Tym razem już zdecydowanie bez odbioru (do zmiany oleju). Pa
Waldi, fajny kot na zdjęciu Razz
Dla malkontentow powiem jedynie ze roznica w plynnosci miedzy 5w30 a 0w20 nie jest az tak duza : Cool
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 11:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


pieta napisał:
W sumie Robox miał racje. Szkoda się kopać Smile
Może Waldi po raz 58 wyjasni ze to nie jest HC. Ale ja już wymiękam . Tym razem już zdecydowanie bez odbioru (do zmiany oleju). Pa
Waldi, fajny kot na zdjęciu Razz
Dla malkontentow powiem jedynie ze roznica w plynnosci miedzy 5w30 a 0w20 nie jest az tak duza : Cool


Jakby nie był HC to na pewno byłby opisany Full Synthetic a nie Synthetic Technology. Ja tam po dwóch latach jazdy na OEM Hondy 0W20 przeszedłem na 5W30 i nie mam zamiary wracać do 0W20. Każdy ma wybór i to jest dobre.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 14:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zam


Witam,

HondaJazz napisał:
Cytat:
Jakby nie był HC to na pewno byłby opisany Full Synthetic a nie Synthetic Technology. Ja tam po dwóch latach jazdy na OEM Hondy 0W20 przeszedłem na 5W30 i nie mam zamiary wracać do 0W20. Każdy ma wybór i to jest dobre.
Tak czy siak,autko śmigało w zeszłym roku dobrze, a teraz mam pełny syntetyk Wink

pieta napisał:
Cytat:
W sumie Robox miał racje. Szkoda się kopać Smile

Coś w tym jest.
Cytat:
Może Waldi po raz 58 wyjasni ze to nie jest HC. Ale ja już wymiękam . Tym razem już zdecydowanie bez odbioru (do zmiany oleju). Pa
To i tak nic nie da. Robox przekonywał i tłumaczył, ale jak ktoś nie przyjmuje czegoś do wiadomości to nic nie poradzisz.
Cytat:
Waldi, fajny kot na zdjęciu Pa
To ten kot z wielu opowieści na forum. Rasa Europejska, 8 lat 6 kg żywej wagi Wink
Jak poprawię stronę to podam linka, kto będzie zaciekawiony to sobie go poogląda w akcji Wink
Z przyjacielskim mruczeniem kota mruczek i jego pan.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 14:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 14:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zam


kedlaw07 napisał:


pieta napisał:
Cytat:
W sumie Robox miał racje. Szkoda się kopać Smile

Coś w tym jest.
Cytat:
Może Waldi po raz 58 wyjasni ze to nie jest HC. Ale ja już wymiękam . Tym razem już zdecydowanie bez odbioru (do zmiany oleju). Pa
To i tak nic nie da. Robox przekonywał i tłumaczył, ale jak ktoś nie przyjmuje czegoś do wiadomości to nic nie poradzisz.


Ok, a umiałbyś wyjaśnić w trzech słowach dlaczego ten OEM Hondy opisany Synthetic Technology nie jest wg Ciebie, HC tylko pełnym syntetykiem?
Albo ja czegoś nie doczytałem, albo sam nie wiem.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 15:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Znowu zapędziliście się tak, że osoba postronna (ja) nadal niczego nie rozumie. Jaki HC, czy syntetyk to nie pełen syntetyk, czym się różni ten Shell od OEM Hondy, kto kogo do czego przekonuje i dlaczego? Niech ktoś napisze jasno, jak dla laika i niech ma na uwadze to, że nie wszyscy brali udział i śledzili tamtą, legendarną, dyskusję Wink
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 15:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Vespa napisał:
Znowu zapędziliście się tak, że osoba postronna (ja) nadal niczego nie rozumie. Jaki HC, czy syntetyk to nie pełen syntetyk, czym się różni ten Shell od OEM Hondy, kto kogo do czego przekonuje i dlaczego? Niech ktoś napisze jasno, jak dla laika i niech ma na uwadze to, że nie wszyscy brali udział i śledzili tamtą, legendarną, dyskusję Wink


poczytaj

http://www.ekonaft.com.pl/firma/informacje-porady/74-rodzaje-olejow-bazowych
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Dzięki za lekturę.

Olej Shella jest w pełni syntetyczny.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 19:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


@Vespa był jakiś czas temu na forum użytkownik robox ( nie tylko na tym zresztą, ponieważ widywano go pod różnymi nickami na różnych forach), który przekonał siebie i nie tylko siebie, że Honda zaleca do swoich silników olej 0W20. Prawda jest taka, że olej o takiej lepkości powinien być stosowany w silnikach które WYMAGAJĄ takiego oleju ( silnik Jazza nie wymaga takiego oleju, ale co niektórzy jeżdżą i nic się ponoć nie dzieje) i nie powinien być stosowany do codziennego użytku ( taką informację zamieszczają producenci oleju w oficjalnych materiałach ). Ja zdecydowałem się na zmianę niby fabrycznego 0W20 na 5W40 Shella - od chwili wymiany przejechałem jakieś 10 000km, i powiem szczerze nie ma ŻADNEJ różnicy, no może silnik minimalnie kulturalniej pracuje (tak bardziej miękko), nie pali więcej, przyśpiesza tak samo, nagrzewa się tak samo. Do Shella przekonały mnie następujące składowe: poleca go mój kolega mechanik (twierdzi, że dawno nie było tak udanego oleju) taki olej leją w ASO, ma znakomitą relację ceny do jakości, lepkość oleju jest idealna jak na polskie warunki a i do cieplejszych krajów można na wakację się wybrać.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 19:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Vespa napisał:
Dzięki za lekturę.

Olej Shella jest w pełni syntetyczny.

Niestety nie jest. To olej hydrokrakowany (grupa III). Shell może sobie pisać w swoich materiałach promocyjnych to co pisze, gdyż od pewnego momentu prawo dopuszcza takie kombinacje. Ale nie wszędzie to przejdzie.
Zresztą popatrz na cenę: prawdziwy synetyczny olej oparty na PAO lub estrach staruje od jakichś 40-50 PLN za litr.

Aha, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o olejach, to niestety nie tutaj, bo z tego co widzę średniowiecze nadal trwa...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 10:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
Niestety nie jest. To olej hydrokrakowany (grupa III). Shell może sobie pisać w swoich materiałach promocyjnych to co pisze, gdyż od pewnego momentu prawo dopuszcza takie kombinacje. Ale nie wszędzie to przejdzie.
Dlatego jeżeli chcesz mieć syntetyk Shella, lub Castrola powinieneś pojechać np. do niemiec, lub kogoś poprosić żeby ci go stamtąd przywiózł. Jeżeli nie znasz takiej osoby to zawsze można poprosić kierowcę autobusu, który jedzie z zagraniczną wycieczką. Dasz euro to ci kupi. Kolega tak robił i żadnych problemów nie miał (proszek kupował). Są biura które świadczą takie usługi.

Jeżeli chodzi o niemcy to mają bardzo wyśrubowane normy jakościowe. Najlepiej widać to na proszkach do prania oraz kawie w zielonym opakowaniu marki kr...... Nie będę robił reklamy, kto pije ten wie. Jest naprawdę dobra Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 11:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


przempo napisał:
@Vespa Prawda jest taka, że (...) nie powinien być stosowany do codziennego użytku (taką informację zamieszczają producenci oleju w oficjalnych materiałach).


hmm - dosyć jednoznaczne stwierdzenie.
Czy możesz podrzucić jakieś dane, wytyczne, instrukcje (cokolwiek) gdzie można przeczytać, że NIE POWINIEN BYĆ STOSOWANY DO CODZIENNEGO UŻYTKU ?
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Sylpete napisał:
Vespa napisał:
Dzięki za lekturę.

Olej Shella jest w pełni syntetyczny.

Niestety nie jest. To olej hydrokrakowany (grupa III). Shell może sobie pisać w swoich materiałach promocyjnych to co pisze, gdyż od pewnego momentu prawo dopuszcza takie kombinacje. Ale nie wszędzie to przejdzie.

Kurczę, jakie przepisy pozwalają na mówienie producentom jawnej nieprawdy? Stosowanie zwrotów które mogą zasugerować coś odbiorcy to jedno, ale pisanie że olej jest wytwarzany z gazu ziemnego, podczas gdy tak na prawdę robi się go z ropy naftowej, to coś zupełnie innego. Jesteś pewien, że tak jest? Jak dla mnie to taki proceder powinien kończyć się w sądzie konsumenckim.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 13:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Ja zdecydowałem się na zmianę niby fabrycznego 0W20 na 5W40 Shella - od chwili wymiany przejechałem jakieś 10 000km
A skąd wiedziałeś że masz zalany fabrycznie 0w20 Question Pan w ASO ci powiedział Question

bratbartka napisał:
Cytat:
Czy możesz podrzucić jakieś dane, wytyczne, instrukcje (cokolwiek) gdzie można przeczytać, że NIE POWINIEN BYĆ STOSOWANY DO CODZIENNEGO UŻYTKU ?
Poniżej masz tabele w której jasno widać jakie oleje zaleca Honda do Jazza. Tak więc przempo znowu próbuje mieszać.
Proszę zwrócić uwagę na * przy 0w20 Wink Do niczego nie namawiam ... Smile


Vespa napisał:
Cytat:
Kurczę, jakie przepisy pozwalają na mówienie producentom jawnej nieprawdy? Stosowanie zwrotów które mogą zasugerować coś odbiorcy to jedno, ale pisanie że olej jest wytwarzany z gazu ziemnego, podczas gdy tak na prawdę robi się go z ropy naftowej, to coś zupełnie innego.
Przecież masz napisane jakie oleje z czego powstają.
Baza olejowa z Ropy Naftowej: Mineralny, Półsyntetyczny (Semisyntetyczny, Półsyntetyk) Hydrosyntetyczny (w Technologii Syntetycznej, Synthetic Technology, HC synthese, Hydro Crack)

Baza olejowa z Gazu Ziemnego: Syntetyczny (100% Synthetic, Fully Synthetic)

Gdzie masz napisane że syntetyczny robi się z ropy Question

Cytat:
Jak dla mnie to taki proceder powinien kończyć się w sądzie konsumenckim.

To że nasze przepisy nazywają Hydroctracka jako syntetyk to już inna sprawa. Jest przepis i jest paragraf Wink Chcesz pouczać biegłych Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 14 z 35
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System