Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33, 34, 35  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Przewaga oleju 0w40 nad 0w20 i 0w30 polega na tym ze jest tanszy.
0w30 i 0w20 jest droższy bo wykonany jest z lepszych frakcji żeby mogl wytrzymać większe przebiegi oraz lepiej chronil silnik pomimo swojej rzadkości.
Przewaga 0w20 i 0w30 nad 0w40 to mniejsze zużycie paliwa/lepsze osiagi co się przedkłada na spełnianie norm ekologicznych narzuconych nam przez UE oraz dluzsze okresy miedzyprzegladowe.
Mowilem to ja jarząbek, teoretyk olejowy Wink
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 18:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


pieta napisał:
mniejsze zużycie paliwa/lepsze osiagi co się przedkłada na spełnianie norm ekologicznych narzuconych nam przez UE oraz dluzsze okresy miedzyprzegladowe.
Mowilem to ja jarząbek, teoretyk olejowy Wink


Obawiam się, że możesz mieć rację - "spełnienie norm ekologicznych" - olać silnik, olać jego ochronę, byle normy ekologiczne zostały spełnione.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 23:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Ja z pytaniem-zdaje sobie sprawę, że może być ciężko odpowiedzieć.

Mój jazz był ostatnio u mechanika (w skrócie: ktoś mi najechał na tył auta przed przejściem dla pieszych. Zderzak delikatnie rozpruty ale cały+ troszkę wgnieciona tylna klapa. Mechanik stwierdził, że uszkodzenia w sumie niewielkie, obeszło się bez wymiany elementu-nie widać miejsca uszkodzenia-, 600 zł diabli wzięli Smile ), ale nie o tym miało być...Smile

Przy okazji mechanik sprawdził mi wszystkie płyny w aucie. Wszystko ok poza olejem. Poziom był na minimum. Oczywiście uzupełniono. Stwierdzono absolutny brak jakichkolwiek wycieków, czy też brania oleju przez silnik. Niemal równo rok temu wymiana. Wlane tyle ile instrukcja każe. Przyznam, że nie zaglądam tam nigdy i nie kontroluję jego poziomu.
Teraz pytanko. Czy sposób używania Jazza mógł mieć na to wpływ (w ciągu roku przejechane mniej niż 7 tys km, krótkie dystanse miejskie max 15-20km często mniej-praktycznie brak dłuższych tras.)?
Jeśli teraz olej był uzupełniany, to czy z początkiem wiosny (tak mi wypada) zlać wszystko i nalać świeży?

Ten temat wydał mi się najodpowiedniejszy do zadania pytania. Smile
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 08:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Flik77 napisał:

Jeśli teraz olej był uzupełniany, to czy z początkiem wiosny (tak mi wypada) zlać wszystko i nalać świeży?

Jak wypadnie termin wymiany (rok lub odpowiednia ilość km) to należy normalnie spuścić cały olej i wymienić na nowy. Dolewka to dolewka. Ile dolali100-200 ml? a w silniku jest chyba 3,6 l, to te 2 setki, nie zrobią "nowego oleju" Smile
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 10:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Flik77 napisał:
Ja z pytaniem-zdaje sobie sprawę, że może być ciężko odpowiedzieć.

Mój jazz był ostatnio u mechanika (w skrócie: ktoś mi najechał na tył auta przed przejściem dla pieszych. Zderzak delikatnie rozpruty ale cały+ troszkę wgnieciona tylna klapa. Mechanik stwierdził, że uszkodzenia w sumie niewielkie, obeszło się bez wymiany elementu-nie widać miejsca uszkodzenia-, 600 zł diabli wzięli Smile ), ale nie o tym miało być...Smile

Przy okazji mechanik sprawdził mi wszystkie płyny w aucie. Wszystko ok poza olejem. Poziom był na minimum. Oczywiście uzupełniono. Stwierdzono absolutny brak jakichkolwiek wycieków, czy też brania oleju przez silnik. Niemal równo rok temu wymiana. Wlane tyle ile instrukcja każe. Przyznam, że nie zaglądam tam nigdy i nie kontroluję jego poziomu.
Teraz pytanko. Czy sposób używania Jazza mógł mieć na to wpływ (w ciągu roku przejechane mniej niż 7 tys km, krótkie dystanse miejskie max 15-20km często mniej-praktycznie brak dłuższych tras.)?
Jeśli teraz olej był uzupełniany, to czy z początkiem wiosny (tak mi wypada) zlać wszystko i nalać świeży?

Ten temat wydał mi się najodpowiedniejszy do zadania pytania. Smile


Nie mogles z OC sprawcy zrobić ?
Co do oleju to po raz kolejny widać ze honda wie co pisze w swoich instrukcjach. Warunki jazdy które opisałeś doskonale mieszcza się w katalogu trudne. Wtedy honda zaleca wymiane oleju co 6 miesięcy albo co 10k km.

Jedna z przyczyn degradacji oleju jest mieszanie się go z benzyna ,co powoduje z dluzszym okresie czasu spalanie oleju w silniku Zreszta tutaj ktoś mądry opisal co i jak

http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-article-BGPK-1839-6954/c/httpwww_bg_utp_edu_plartarchiwum20motoryzacji2007jakobiec.pdf

Co do ilości oleju do jazza to spotkałem się już z zakresem 3,3-3,8 l (po fakturach patrzyłem) wiec to co tam Ci dolali to szalu nie robi i nie zmieni jego zawartości.
Btw jaka oliwa i jaki producent bo nie pamiętam a nie chce mi się szukac po twoich postach (wiem leniwy jestem Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 10:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 10:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Przy okazji mechanik sprawdził mi wszystkie płyny w aucie. Wszystko ok poza olejem. Poziom był na minimum. Oczywiście uzupełniono.
A jakim olejem ci to uzupełnił i o jakich właściwościach ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 11:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


"A jakim olejem ci to uzupełnił i o jakich właściwościach ?"

Castrol Edge 5W 30- taki był zalany i takim mi uzupełnił. W sumie to nie wiem ile tego wlał, ale z tego co pamiętam to mówił, że poziom był minimum.
Trzeba będzie to chyba kontrolować częściej jego poziom...
Tylko właśnie czy taka moja jazda mogła mieć wpływ na takie zużycie oleju?
"Nie mogles z OC sprawcy zrobić ?"

Nawet nie do końca wiem kto był sprawcą- dał po gazie i uciekł-nawet nie zarejestrowałem nr rejestracyjnego-wiem, że to głupio brzmi. Smile Następnym razem będę mądrzejszy.
Poza tym ktoś stwierdził, że to w sumie niewielka szkoda i w sumie nie warto ze względu na zniżki.
Nawiasem mówiąc szkoda, że nie zrobiłem fotek tego uszkodzenia i nie dałem na forum. W sumie nie wyglądało to źle-ale zderzak był rozpruty na długości ok 5 cm i kilka wgniotków na klapie-nic więcej się nie stało. Tylko cena mnie trochę zabiła. Smile


Ostatnio zmieniony przez Flik77 dnia Czw 20 Lut 2014, 11:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 11:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Castrol powiadasz. Zmień następnym razem na cos lepszego. Chociaz teraz Honda ma jezdzic na Castrolu w Europie wiec zobaczymy jak to będą blendowac.
Co do sprawcy to trzeba było na policje zglosic jako ucueczke z miejsca wypadku. Może by ustalili, może przynajmniej mialbys korzyść z podatkow.
Pamietam ze kiedyś dawno temu miałem podobna historie, otarl mnie koles na skrzyżowaniu. Mlody wtedy byłem, auto 5 letnie swiezo zakupione na kredyt, ogolnie masakra. Polazlem na komendę zglosic. Pani zapytala o numer rejestracyjny sprawcy. Ja na to ze nie zauwazylem bo odlechal ale samochod był bialy. Mina funkcjonariuszki bezbledna Laughing No i ze duży był, opel vectra albo astra. Very Happy Za 3 miesiące przyszlo umozenie ze nie udało im się ustalić Very Happy
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


"Castrol powiadasz. Zmień następnym razem na cos lepszego. Chociaz teraz Honda ma jezdzic na Castrolu w Europie wiec zobaczymy jak to będą blendowac. "

Właśnie- czy myślicie, że gdyby to był kiepski olej to taka firma jak Honda nawiązywała by z nimi współpracę?...Faktycznie może przemyślę tę zmianę...

Co do tej stłuczki jeszcze- to tak samo mogę powiedzieć o sobie-młody i głupi, poza tym pierwsze takie zdarzenie.. Jak pisałem-następnym razem będę już mądrzejszy-chociaż może lepiej by następnego razu nie było.. Smile
Pamiętam, że u mnie to było ciemne auto i chyba też opelek. Zdarzenie miało miejsce jeszcze tuż przed świętami, a naprawa w ubiegłym tygodniu.

Może wróćmy jednak do zasadniczego tematu wątku. Smile

PS. Co miałeś na myśli mówiąc o blendowaniu-czyżby zmianę nazwy oleju, zmianę opakowania, czy np logo Hondy zamiast Castrola...?


Ostatnio zmieniony przez Flik77 dnia Czw 20 Lut 2014, 12:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 12:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


castrol w EU do dobra firma ale to co wysylaja do 3go swiata (czyli do nas) to szkoda gadac.
Co do blendowania pod honde to olej sprzedawany w ASO i tylko w ASO ma mieć inne parametry niż castrole ogolnie dostępne na rynku. Chyba robox robil analizę w watku olejowym i wyszlo ze będzie nawet przyzwoicie. Ale watek szlag trafil wiec nie ma teraz gdzie sprawdzić a samemu mi się nie chce. A z 5w30 masz olej od idemistu z logo hondy. Poza tym motul, valvoline, millers tez robia dobre 5w30/0w30 z parametrami raczej lepszymi niż castrol, porównywalnej cenie i z mniejszym ryzykiem podróbki Razz
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 12:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Pamiętam, że w tym usuniętym wątku ktoś zamieszczał zdjęcie silnika w którym był stosowany Castrol właśnie. Pamiętam, że było widać osady, i inne jakieś zanieczyszczenia. Zrobiłem sobie mały rekonesans po sieci i wyszło mi, że Castrolowi nie wyszedł tak naprawdę tylko jeden rodzaj oleju (teraz nie pomnę już dokładnie o jaki chodzi...) i ta fotka to był chyba właśnie z tą oliwą. Chociaż pozostałe to w sumie też nie jest jakaś ekstraklasa.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 15:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zam


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Trzeba będzie to chyba kontrolować częściej jego poziom...
W instrukcji pisze że należy sprawdzać poziom oleju podczas każdego tankowania.
Cytat:
W sumie nie wyglądało to źle-ale zderzak był rozpruty na długości ok 5 cm
U mnie lekko miałem przetarty to za wymianę w ASO chcieli 1tys zł a na allegro 500zł
Cytat:
Castrol Edge 5W 30- taki był zalany i takim mi uzupełnił
Podobnie jak pieta polecam inny olej. Tylko nie ten.
Cytat:
Chociaz teraz Honda ma jezdzic na Castrolu w Europie wiec zobaczymy jak to będą blendowac. "
Właśnie- czy myślicie, że gdyby to był kiepski olej to taka firma jak Honda nawiązywała by z nimi współpracę?...Faktycznie może przemyślę tę zmianę...
Moim zdaniem kontynuowanie współpracy z Shellem wszyło za drogo, ale Shell to zawsze Shell Exclamation Być może Castrol podpłacił i dlatego go wzięli. W niektórych ASO w Polsce leją Castrola od dawna. Zależy ile właściciel ASO dostanie w prezencie na dodatkowe wyposażenie warsztatu.
pieta napisał:
Cytat:
Co do blendowania pod honde to olej sprzedawany w ASO i tylko w ASO ma mieć inne parametry niż castrole ogolnie dostępne na rynku.
Może i będzie dobry, ale dla mnie castrol to olej którego nie kupię. Przejechałem się na nim, i znam opinnie z pierwszej ręki o nim. Tak więc będę kupował olej hondowski made in USA.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 18:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Uwaga, wypowiedź zawiera subiektywną opinię i lokowanie produktu Wink

Ktoś w tym lub poprzednim wątku odniósł się do tego, że zmienił z 0W20 na 5W30 i silnik wyraźnie lepiej pracuje. Otóż ja zmieniłem z 0W20 na 0W20 oczywiście Motul i też potwierdzam, tuż po wymianie silnik lepiej pracuje. Aż sprawdziłem czy mi czego innego nie wlali Smile
Jednak mam do Was pytanie, jak jest w waszych serwisach tzw. autoryzoanych bo ja właśnie skończyłem z gwarancją i mam już ich po dziurki w nosie. Nie dość, że na pytanie jaki olej leją to twierdzą, że Hondowski a na hali beczki Castrola błyszczą w słońcu że hej (stan z lutego 2013 r.). To przy tegorocznej wymianie płynu hamulcowego przyjmując samochód i pytanie o ten płyn odpowiedź padła, że będzie Shell (Hondowskiego nawet nie mogłem kupić bo nie mają). A przy odbiorze, inny Pan powiedział "oczywiście że zalaliśmy Hondowski". Dopiero jak pokazałem palcem, że tamten pan mówił, że Shell, to odpwiedział, że wlali DOT 4. I, że to jest najważniejsze. Toż ręce opadają. Wypada mi sprawdzić, czy to nie przypadkiem napar herbaciany został wlany. To już drugi autoryzowany co doprowadza mnie do szału. Nie dość, że wożę swój olej i filtry to niedługo będę musiał też swoje klucze wozić. Jak to u Was z tą dostępnością produktów z logo Hondy? Oleje, płyny itp.?
Dla obrazu dodam, że przed wydaniem samochodu wlałem płukankę i kazałem im czekać, na co ten fachman wypytywał mnie o płukankę, co to, po co, co to robi, gdzie kupić.....strach się bać.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 20:39
Temat postu:

link


http:/KT.22 TAIF
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 08:10
Temat postu:

Re: link


sstar napisał:
http://cararac.com/engine_oil/honda/jazz.html


A kysz Wink

ps. Tabela zgodna z tym co piszą w instrukcji i z moimi własnymi odczuciami.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 5 z 35
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System