Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 16:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


cosmo-pl=przempo Idea Question Question Question Question Question
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 18:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


cosmo-pl napisał:
cyberbrat

O olejach tak się nie da, bo problem ich używania jest skomplikowany. Post Twój zgłosiłem do usunięcia, jako offtop. Bez urazy, ale nie dość, że bez sensu cytujesz, to jeszcze nic to nie wnosi do tematu. Nie chcesz nie czytaj. Uwagi na temat formy, objętości zachowaj dla siebie.

Jak już jesteśmy przy cytatach to: "To, co nadaje prawdę przedmiotom poznania a poznającemu daje moc poznawania, nazywaj Ideą Dobrą" - Platon - "Bezmyślność to choroba duszy. Występuje w dwóch postaciach: manii i niewiedzy." - również.



ten twój post też zgłosiłem do usunięcia a dla ciebie moje dwa ulubione cytaty własnie na takie okazje jak twoje wypowiedzi.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

to od szanownego pana Alberta E.

oraz

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


aby nie było offtop. Motul 0w20 używam od 2 lat(w sierpniu będą 3 lata) i mogę polecić

dla mnie używanie konkretnego oleju jest wręcz fantastycznie proste.. przeczytałem instrukcję samochodu , co zaleca producent.
Następnie wszedłem na forum poczytałem co ludzie polecają i wybrałem ten który w/g mnie będzie odpowiedni.
Choć byś wkleił tu nawet różowy tyłek pawiana to pisząc swoje poematy, raczej nie spowodujesz nagłego przejścia wszystkich na cokolwiek byle nie 0w20.
nie prościej napisać komuś kto pyta "co zalać" ... masz do wyboru .... ten albo ten olej i koniec a nie pisać nową encyklopedię?
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 20:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

Tak sobie poczytałem te wywody cosmo-pl inżyniera - wszak tak tym się obnosi i dochodzę do wniosku że każdemu coś się dostało.
Mnie za odczucia i jakieś herezje, komuś innemu że coś mu się zdaje, a jeszcze innej osobie że wierzy w cuda przy dystrybutorze. Oczywiście inni użytkownicy forum którzy raczyli przedstawić sentencje i myśli wielkich ludzi też nie zostali pominięci.

Nawet -Miles'owi- który napisał:
Cytat:
Wg Hondy 0w20 nie jest jedynym dopuszczalnym olejem. Myślę, że wszystko zależy od indywidualnego sposobu użytkowania auta.
się dostało od cosmo-pl
Cytat:
Dlaczego tak myślisz? A problem zanieczyszczenia oleju paliwem przy jeździe na krótkich dystansach, i tym samym jego "rozwodnienie" - pogorszenie wartości smarnych? Oleje grubsze w jakim względzie? Dlaczego oleje "cieńsze" mają lepiej chronić, niż oleje "grubsze"? Silnik, jak zimny, ma szpary, olej grubszy je uszczelnia. Nie szkodzi silnikowi, bo jak silnik się rozgrzewa, to olej robi się cieńszy, a szpary w silniku zanikają - naturalna rozszerzalność cieplna materiałów.. Jak do tego się ma olej cieńszy? To jest nieuzasadnione twierdzenie, i dobrze, że dodałeś, że Ci się wydaje. Inżynierowi, po materiałoznastwie, nie przystoi brać rzeczy na wiarę

@cosmo-pl
wskaż w tekście gdzie ja nakazuję i nakazuję stosować olej 0w20

kony74 napisał:
Cytat:
cosmo-pl=przempo
Nie jest to ta sama osoba. Forowocz przempo posiada wysoką kulturę zarówno wypowiedzi jak i zachowania na tym forum. Ten natomiast to typowy mówca, tak jak to napisał cyberbrat.

Warto jednak zaznaczyć, że cosmo-pl już tutaj kiedyś zawitał i prowadził taka samą wojnę powołując się na te same argumenty. Nie mogąc się przeciwstawić wiedzy robox'a zaczął go obrażać przypisując mu spisek sprzedawców. Zarzucił mu że jest osobą która sprzedaje olej 0w20 i namawia do niego. Tak więc sami widzicie jak to było z poprzednim wątku, który założyła nasza kasia_jazz

I teraz jeszcze jedno, nie próbuj nikogo nawracać z obranej przez niego drogi. Wszak sam napisałeś że każdy ma swój rozum i wie co robi. Jeżeli dany użytkownik będzie zalewał lub będzie chciał wlać olej 0w20 to pozostaw to jego woli, a nie wychodź przed szereg. Zaproponuj mu inne rozwiązanie ale nie w postaci laboratu czy epopei, ale krótko i na temat.

PS. Jestem dobrym człowiekiem tak więc, wybaczam ci te wszystkie złośliwości które wypisałeś na mój temat.
Rozumiem że ciężko ci było się dobrze wypowiedzieć na forum ze względu na obecnie panującą pogodę a szczególnie na temperaturę. Ale nie martw się idzie ochłodzenie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 21:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


No, grubo...
Was chłopaki zostawić na jeden dzień to kamień na kamieniu nie zostaje Razz
Przecież ostrzegałem Was przed tym jak to będzie wyglądało.
Ciężko jest znaleźć temat olejowy na forum dowolnej marki gdzie nie ma cosmo-pl. Jego aktywność wszędzie wygląda tak samo - tonem mentorskim i nieznoszącym sprzeciwu ogniem i mieczem nawraca, radzi, prostuje (pro publico bono, zatem mamy do czynienia z misją). Oczywiście każdego krytycznego rozstawia po kątach, odsyła do szkoły, kwestionuje posiadanie matury etc. przy jednoczesnych epatowaniu swoim niebotycznym wykształceniem. Naturalnie często budzi to ogólną wesołość forumowiczów, choć zdarzają się jednostki traktujące jego doradztwo śmiertelnie poważnie. I zazwyczaj poleca Motula, zapewne będąc pod urokiem p. Pyrki. Zdarza się, że admini dziękują mu za współpracę (eufemizm na zbanowanie), zdarza się dłuższa emigracja aż sytuacja na tym czy innym forum ostygnie. Tutaj jest podobnie, choć padła deklaracja dłuższego pobytu.

Jak to szaleństwo będzie dalej kontynuowane to kolejny wątek olejowy pójdzie do piachu - a widzę, że nawet Waldek traci swą legendarną cierpliwość. Jakimś wyjściem jest odpuszczenie sobie polemiki i pozwolenie aż słowotok ustanie. Jak się wygada to może przestanie obrażać.

kony74 napisał:
cosmo-pl=przempo Idea Question Question Question Question Question

Zdecydowanie nie Wink

Ciekawostka:
cosmo-pl raczył zmieszać z błotem Jazzmana za zalanie Jazza Motulem Eco-lite 0W20, natomiast na forum Suzuki nie był już taki radykalny:

cosmo-pl napisał:
(..)Jeżeli już chcecie stosować ten olej, to warto pokusić się o coś naprawdę dobrej jakości. Motul ma bardzo dobry estrowy olej Motul Eco-lite 0W20 i gdyby nie jego cena, to spokojnie bym na nim śmigał.(...)

(autor: cosmo-pl, Wysłany: 30-06-2014, 15:06) http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=94389

- trochę to się nie klei...

Aha:
cosmo-pl napisał:
Nie zamierzam na tym forum, ani na żadnym innym udostępniać żadnych swoich danych osobowych, ani żadnych dokumentów, które mnie dotyczą.

Problem w tym, że już sporo informacji o sobie wyemitowałeś w świat. Internet nie zapomina, warto mieć to na uwadze.

Ciekawi mnie natomiast jedno:
cosmo-pl napisał:
Tak jestem, ale jak wielu ludzi, nie biorę za to pieniędzy na forum. Dokładnie się tym zajmuję, jestem doradcą tylko trochę szerszym, ale powiedzmy, że gdzie i jak, to sobie zachowam dla siebie.

Skoro nie zarabiasz na doradztwie na forach, to - jak rozumiem - zajmujesz się doradztwem w realnym życiu. Jakikolwiek to doradztwo miałoby charakter - na potrzeby tej dyskusji powiedzmy że jest to hmm... doradztwo finansowe (co nie jest jakieś strasznie nierealne, w końcu są kursy, szkolenia etc., przecież to nie jest rozszczepianie atomów) - jak do diabła udaje Ci się cokolwiek robić w życiu zawodowym, skoro od rana do nocy siedzisz na tylu forach w wątkach olejowych? Pytam, bo może tutaj jest jakaś autentyczna wiedza do przekazania dla mnie i forumowiczów. W końcu każdy wolałby sobie klikać np. tutaj niż siedzieć w pracy. Wiem, to śmierdzi offtopem, ale skoro już tak zagłębiamy się w nasze braki w wykształceniu, luki w logicznym myśleniu itp. rzeczy to może uda się przemycić klika cennych rad, aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej, hę? Nie daj się prosić Laughing

Na koniec jest też rzecz przykra: słabo wygląda pouczanie kogoś na temat błędów językowych przy jednoczesnym ich popełnianiu.

Cytat:
i pisz po Polsku, bo ciężko mi niektóre rzeczy zrozumieć..
Cytat:
No nie wiem czy tak mogą, jak co drugie Twoje zdanie jest nie po Polsku.

chyba jednak powinno być "po polsku"... Raz to może być literówka, dwa razy to już wpadka. Jednak trochę wstyd, co powiedziałaby na to Twoja polonistka? Wink

Dobra, chyba starczy. Aż nie mogę wyjść z podziwu nas sobą jak bardzo byłem delikatny Razz

Pozdrawiam prawie wszystkich!


Ostatnio zmieniony przez Sylpete dnia Wto 08 Lip 2014, 23:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 21:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


kony74 napisał:
cosmo-pl=przempo Idea Question Question Question Question Question


Hehe, absolutnie nie, aczkolwiek w kwestiach technicznych cosmo-pl ma rację i naprawdę nie trzeba mieć technicznego wykształcenia, żeby zrozumieć sens wprowadzenia do sprzedaży lekkobieżnych olejów. Po raz kolejny napiszę, może ktoś uwierzy, oleje typu 0W20 powstały w celu zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska poprzez zmniejszenie zużycia paliwa a nie w celu lepszej ochrony silnika. Gdyby olej 0W20 lepiej chronił silnik każdy z producentów prześcigał by się w reklamach tego faktu, tymczasem... wystarczy cytat z instrukcji Jazza:

"Zapewniają one obniżenie zużycia paliwa" - Nic o lepszej ochronie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 21:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 22:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


przempo napisał:


"Zapewniają one obniżenie zużycia paliwa" - Nic o lepszej ochronie.


DOKŁADNIE! Gdyby było coś na rzeczy z tą lepszą ochroną to by ta instrukcja czerwona była od zaznaczonych przez Hondę tekstów o tym. A tu nic, tylko skromne zdanie które zacytowałeś.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 08 Lip 2014, 23:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Macie zdrowie chłopaki Laughing Pozazdroscic samozaparcia i czasu wolnego Cool

Co do olejow pragne jedynie zauwazyc ze słabsze dosyć szybko się degradują i obniza sie im klasa wiec można jechać na 5w40 a w silniku już jest 5w30 albo nawet nizej. Gdzie dobry markowy 020/0w30 olej będzie trzymal parametry a w zimie korzyści z posiadania oleju z pierwsza literka 0 zostały już opisane w tym watku wielokrotnie.

Ogolnie jazz to mało wymagające auto wiec w sumie obojętnie jaki przyzwoity olej się zaleje to spokojnie się dokula od wymiany do wymiany nawet jak honda pisze czyli co 20k lub co rok (warunki trudne skracamy o polowe) w swoich książkach serwisowych Razz

Ogolnie watek z dyskusji to lejmy dobre oleje a silniki posluza nam długo Smile

Zycze udanych wakacji (jak ktoś ma Cool
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


cosmo-pl napisał:

A w sprawie olejów coś dodasz?

nie - pan Pryka wszystko wie o olejach a ty masz ułamek jego wiedzy ale to i tak na wszystkich z tego forum za dużo

cosmo-pl napisał:

Też się argumenty skończyły i musisz mówić, że jestem tak brzydki jak moje argumenty? typowy off-top.

to że jesteś brzydki to sam powiedziałeś Very Happy

cosmo-pl napisał:

Także żegnam z dyskuji, na Towoje posty nie odpowiadam więcej.

bardzo mnie to wszystko jedno Smile

cosmo-pl napisał:

Żadnej wiedzy na temat olejów nie masz i to pokazałeś. Typowy pieniacz, który psuje ten wątek.

pewnie tego nie zauważyłeś - ale wątek do pewnego czasu trzymał pewien poziom - w chwili obecnej troszkę zniżył loty wraz z pojawieniem się użytkownika cosmo-pl. Zapewne nie znajdziesz przyczyny - no cóż - do tego potrzeba OLEJU (w głowie) Smile

cosmo-pl napisał:

Nie zamierzam karmić trola.

powiedział trol numer jeden

cosmo-pl napisał:

A to co napisałem w kwestii Antoniego M., to tylko po to, aby czytający zrozumieli metody Twoje, kedlawa i wam podobnych, w tym wątku. Robicie szum, nie wnosząc nic, dosłownie nic. Dlatego poprzedni wątek został zutylizowany. Zresztą też też będzie, tak samo jak taki sam, na forum Subaru. Zawsze się to tak kończy, jak takich "znafcuf" się nie usadzi. Mam nadzieję, że moderator sobie z tym poradzi. Jak będziecie offotopować, albo pisać nieprawdę, to będę to do niego zgłaszał i mam nadzieję, że będzie te posty usuwał. Zaczynam od Twojego.

zaczynaj
widzisz - wyzywasz ludzi od pieniaczy, piszesz o jakichś farmazonach politycznych, każdego strofujesz, że się nie zna, że nie rozumie. na co ty liczysz ? obniżyłeś poziom dyskusji a teraz masz pretensje ? zacznij od siebie - naprawdę nie trzeba kończyć kulturoznawstwa, żeby prezentować poziom conajmniej przyzwoity. Skoro twierdzisz ze skonczyles studia to ja twierdze ze wieczorowo, zaocznie a najprawdopodobniej przez internet. sloma z butow i muchy z zebow - wszyscy to idioci razem z Jetterem.
Czyzbyś był zwykłym handlarzykiem olejów, który w swoich zasobach nie posiada 0w20 ? Very Happy czy zwykłym rzecznikem prasowym pana Pryki ?
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 13:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Nie przesadzacie z tą nagonką na Cosmo? Przypomina mi to polowanie na czarownice. Inkwizytorzy się znaleźli...

Może i człowiek ma specyficzny sposób wypowiedzi, może lubi się lansować ale nie można mu zarzucić braku wiedzy. Jestem przekonany, że w większości tego co pisze ma rację. Jego argumenty wydają się bardziej logiczne niż przesłanki zwolenników 0w20, które jakoś mnie nie przekonały.

Przykro mi czytać Wasze wypowiedzi, pełne niechęci, wrogości wręcz. Nie potraficie przyjąć innego punktu widzenia, bo traktujecie sprawę zbyt personalnie.

A w sprawie Macierewicza też uważam tak jak Cosmo. Twisted Evil
Powrót do góry
autoadmin

Site Admin


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: www.Auto.pl , 2003r.
Piwa: 85/64
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 13:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Proszę nie łamać zasad regulaminu.

http://honda.auto.com.pl/forum/regulamin.php

Szczególnie przypominam o punkcie 6.

Temat zamykam do momentu opadnięcia emocji i udzielam upomnienia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
Strona 35 z 35
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System